cHTC4g Onkruid bestrijdt uhetbest bij ideale weers omstandigheden. Haal Roundup dus nü al in huis. CEBECO-HANDELSRAAD Groenleer A*fiRUSOL Drukkerij Vink b.v. Postbus 16 - Axel Chinese landbouwmechanisatie wordt gematigd AMAC Bestrijdingsmiddelenhandel B.V. ROUNDUP Monsanto Uw advertentie opdrachten voor het 9Cz.Lm. Land- en Tuinbouwblad dient U te sturen naar: an neer het lijkt alsof de hele wereld één vergaarbak van misère en ellende is, terwijl dat nog extra wordt versterkt door aanhoudende sombere regenbuien die het land doorweken, dan is daar toch ineens een zonnigberichtje dal iedereen met een intense interesse leest. Wij hebben tenminste verlekkerd gerea geerd op het feit dat men daar in Serooskerke wederom na zoveel jaar opnieuw stootte op een verborgen schat. Het kan dus toch! 't Zijn geen dagdromen en fantasiën als men verholen hoopt op het onvergetelijke moment dat er ineens onverdacht een onmetelijke rijkdom zomaar voor het oprapen ligt'. Vroeger als kleine jongen, hebben we hoopvol wat afgegraven rond het eeuwenoude ouderlijk huis, vooral als we weer eens een spannend verhaal over schatgra vers hadden. We hebben nimmer iets van waarde uit die grond kunnen halen. Eens leek het er op alsof we warm werden en dicht bij de vergaring en ontdekking van vergeten rijkdommen geraak ten. Dat was toen na de watersnood bij ons in de buurt zand werd gedolven dat gebruikt werd voor de aanleg van nieuwe wegen in een naburige ruilverkaveling. De draglinemachinist stootte opeens op menselijke botten. Niet zomaar van één persoon, nee, 't was een waar massagraf en het bleek dat men destijds gedurende de bele gering van de nabije stad in de Spaanse tijd, nogal hardhandig tegen elkaar was opgetreden en dat de gesneuvelden hier een laatste rustplaats vonden. Vergeef het onswe waren nog geen eens teenagers toen we driftig en opgewonden zochten, vlak achter de bak van de dragline, naar knopen of gouden munten. Destijds heeft men waarschijnlijk deze ongelukkigen zonder veel kleren of plichtplegingen ter aarde besteld, want geen enkel voorwerp kon den we vinden. De beenderen werden door de machinist zonder enig gevoel van piëteit op de grote vrachtwagens geladen, gelijk met de bakken geel zand en zijn nu voorgoed verdwenen onder de polderwegen in Tholen. Later hebben we tijdens hel wieden van de gewassen zo nu en dan nog wel eens een oude groen uitgeslagen munt gevonden. Van veel waarde was die niet, 't was een aardige curiositeit en daarmee uit. Schatgraverij lijkt alleen maar sukses te hebben in verhalen en boeken, tot dan ineens blijkt dat er echt hier en daar nog waarde volle dingen in de grond verborgen zitten. Met het waardeloze papierengeld in deze tijd kom je er echter niet toe, om dat in de grond te stoppen, want als dat een paar honderdjaar in de aarde zit vindt je er niets meer van terug en is het geen rooie cent meer waard. Toch blijkt dat door de waardevermeerdering een geldschat in edele metalen gedurende de eeuwen zijn rente heus wel op brengt. Men moet echter daarmee op het nageslacht mikken en die zullen dan misschien nog schamper opmerken, jammer dat er niet méér in die pot zit! Goud en zilver hebben zolang de mensheid bestaat en kennis nam van deze waardevolle metalen een belang rijke intrigerende rol gespeeld. Er zijn misdaden om gepleegd, vrienden voor verraden, moorden om begaan. Wie de verhalen over de goudkoorts leest zoals die destijds in Amerika plaatsvond kan zich die hebzucht en die honger naar een snelle rijkdom nauwelijks voor stellen. Toch is het door harde feiten bewezen dat we bijna allemaal die materiële explosie van de greep naar het fortuin ondergaan wanneer de kans om goud of zilver te vergaren voor het pakken ligt. We leven nu evenwel in een tijd van betaalcheques en girobetaalpasjes, kredietkaarten en ga zo maar door. Geld zie je straks nauwelijks meer. Huisvrouwen die enkele rollen- toiletpa pier en één pakje waspoeder hebben gekocht hebben nu hun tijd nodig om de betaalcheque omstandig in te vullen! e hebben immers onze banken, die alles voor ons betalen en die ons verdiende geld ontvangen en het enige wat we er van terugzien is de bankslip. Toch bestaat ook nu nog de goudkoorts en op het ogenblik rijst die vlucht in dit betrouwbare inflatie bestendige metaal ten top. Vorige week nog rees de goudprijs per ounce naar een ongekend hoog bedrag van 555 gulden. Op de internationale edelmetaal beurzen zijn er lieden die voorspellen dat over enige tijd de prijs zal oplopen tot een bedrag van om en nabij de zeshonderd gulden per ounce. Maar ook andere metalen zoals platina en zilver rijzen gestaag in prijs. In een wereld waar men iedere dag weer opnieuw met beangstigende berichten wordt be laagd over een op handen zijnde recessie en een grote dreigende energiekrisis lijkt het momenteel vooral in Europa, voor degenen die zich dat kunnen veroorloven, een mode te w.orden om in goud te investeren. In het tweede kwartaal van dit jaar zijn de prijzen in Zwitserland op jaarbasis voor goud met gemiddeld 9% gestegen terwijl dit in Duitsland zelfs 9,6was. Het blijkt ook dat er heel veel goud wordt gehamsterd door lieden buiten Europa. Met name in Turkije zijn in het verleden voor fabelachtige bedragen, vele kilo 's goud gekocht en gezien de spektakulaire inflatie in dat land en de gelijkertijd scherp gestegen goudprijs zijn door die schran dere kooplui onvoorstelbare schatten verdiend. Natuurlijk zijn ook de Arabieren wederom van de partij. Met hun grote hoeveelheid oliedollars kunnen zij zich het één en ander veroorloven. Hun voorkeur gaat uit naar goudstaven met een gewicht van 400 ounces die een waarde vertegenwoordigen van 330.000 gulden per stuk. Er gaan geruchten dat deze oliebaronnen alleen al bij de Dresdener- bank in West-Duitsland meer dan 50 ton puur goud hebben op geslagen. Het zal dan ook wel voor deze klanten zijn geweest dat die zelfde bank onlangs tijdens een goudverkoop in de States, 652.000 ounces van het totaalaanbod van 750.000 ounces opkocht. De laatste tijd blijkt in Amerika trouwens ook dat pensioenfond sen, banken en vakbonden hun geld beleggen in goud. Maar troost U, ook in het klein wordt nog wel het een en ander verhandeld. Zo werd in de U.S.A. vorig jaar door kleine investeerders rond de 3,7 miljoen ounces goud verhandeld, veelal in de vorm van sierraden en munten. De fabelachtige prijsstijgingen worden ook in de hand gewerkt door schaarste op de wereldmarkt. In Amerika werd goud speciaal verkocht om de dollar ie ondersteunen, maar nu het lijkt alsof die munt weer wat sterker wordt, gaat men bij het ministerie van financiën stoppen met de uitverkoop van dit metaal. Ook het internationale monetaire fonds krimpt haar goudverkopen in en mede daardoor komt er alleen al zo'n 20% minder goud voor verkoop beschikbaar. Ook de Russen die onlangs nog voor 6,2 biljoen gulden goud verkochten doen het nu wat kalmer aan. Het zal velen wel niet erg lekker zitten, maar het is vooral Zuid-Afrika dat momenteel gouden draden spint bij de verkoop van goud. leder jaar brengt men uit de goudmijnen 22,5 miljoen ounces op de markt en dat levert nu dit jaar het lieve sommetje op van 12,4 biljoen gulden. Platinum dat ook schaars is en tegenwoordig veel wordt gebruikt bij de autoindustrie als katalysator in het proces ter bestrijding van de vervuiling, is met maar liefst 173% in waarde gestegen en kost momenteel ruim 800 gulden per ounce. Speku- lanten verwachten met zekerheid dat de prijs nog zal stijgen tot 1000 gulden per ounce. In dat licht gezien is het kleine geschenk van goud dat we na veel intensief sparen onlangs nog kochten voor moeder de vrouw nu al veel meer waard dan toen we het aan schaften en dat is toch ook een lichtpuntje bij al dat huichelachtige misbaar van Wim Kok! Schrijfkouter. De regering van de Chinese Volksrepubliek is afgestapt van de gedachte dat de landbouw op brede schaal gemoderniseerd dient te worden. In plaats daarvan is, waarschijnlijk uit ekono- misch oogpunt, besloten om bepaalde uitgekozen gedeelten van de landbouw te mechaniseren. De "selektieve benadering" is dinsdag bekendgemaakt in het Chinese Volksdagblad. De oorspronkelijke plannen voor de agrarische sektor in China beoogden een algemene mechanisering. In een hoofdartikel van het Volksdagblad wordt nu echter gesproken over koncentratie op de vorming van gemechaniseerde, moderne produktiecentra voor uitgekozen gedeelten van de grarische sektor. DE Fml Él E 2 ROOIT NOG SNELLER. SCHONER EN ZONDER BESCHADIGING EXTRA T.O.V. ANDERE MACHINES Enorme zeefcapaciteit d.m.v. 3 zeefbanden en de bekende Amac nareiniger 2 grote loofrollen (eventueel berubberd) Standaard op de machine hydraulisch bediende schudders. Standaard uitgevoerd met hydraulisch gestuurde wielen. Uitgevoerd met stuurventielen i.p.v. kranen. EK 2 MET KRIELKNEUZER: DE BESTE OPLOSSING OM AARQAPPELOPSLAG TE VOORKOMEN. e GOES Dr. A F Philipsstraat 9 Telefoon 01100-21200 Morgen zou het weer voor onkruidbestrijding best eens ideaal kunnen zijn. Verlies geen dag, haal Roundup - het unieke systemische herbicide van Monsanto - dus vandaag al in huis! Roundup is uit voorraad leverbaar en verkrijgbaar bij Eversdijkseweg 1 Kapelle-Biezelinge 16

Zeeuwsch landbouwblad ... ZLM land- en tuinbouwblad | 1979 | | pagina 16