Lamborghini biedt meer keus Cebeco Landbouwspuit Wielenkatalogus Wiedmachine met vernieuwde schoffelelementen Nieuwe "kleine" zesrijige bietenrooier Ford introduceert drie nieuwe 6-cilinder trekkers Tecnoma landbouwspuit De in deze rubriek opgenomen informatie is ontleend aan gege vens. die door de desbetreffende fabrikant/leverancier aan ons werd verstrekt en zonder redaktionele voorkeur gepubliceerd. Het gerenommeerde merk Lamborghini heeft zijn bestaande programma uitgebreid met de R 1256 DT. De R 1256 is uitgerust met een zescilinder luchtgekoelde die selmotor, die een cilinderinhoud heeft van 6.234 cm3, met een vermogen 92 KW (126 D.I.N. PK). Een speciale "koudstart" inrichting zorgt ervoor dat een vlot aanslaan van de motor onder alle weersomstandigheden is ver zekerd. De zuigers worden vanuit het carter, d.m.v. een oliestraal ge koeld. wat een optimaal thermisch evenwicht bevordert én een rustige, komfortabele werking garandeert. In standaard uitvoering is de Lamborghini R 1256 uitgerust met 12 versnellingen vooruit en 3 achteruit, die uiteraard volledig gesynchroniseerd zijn. Dit aantal versnellingen is eventueel uit te breiden met 4 su- perkruipgangen. in de eerste versnelling kunt U dan 330 meter per uur rijden. De tandwielen in de transmissie zijn van het helicoïdale type. Dit resulteert in een vloeiende aangrijping van de tandwielen en in een zeer groot kontakt oppervlak. Dit alles verzekert een lange levensduur en een trillingvrije, geruisloze kracht-overbrenging van de motor op de wielen. Verder verdienen nog enkele punten speciale aandacht: De schijfremmen zijn ondergebracht in een oliebad; de aftakas wordt hydraulisch geschakeld en bekrachtigd: symetrisch ge plaatste voorwielaandrijving waardoor grote bodemvrijheid: planetaire eindreduktie zowel voor voor- als achterwielaandrij ving; komfortabele, geluidsarme veiligheidskabine. Cehave nv. Divisie Agrarische Bedrijfsbenodigdheden, Veghel. telefoon: 04130 - 82255 tst. 465. De serie Cebeco landbouwspuiten, machines die in de fabriek van de afdeling Land- en Tuinbouwmechanisatie van Cebeco- Handelsraad te Steenwijk worden vervaardigd, is met een nieuw type uitgebreid, namelijk met de L724H. De tankinhoud bedraagt 760 liter, de werkbreedte 24 meter en de letter H duidt aan dat de gehele bediening hydraulisch plaatsvindt. Het middenraam, waaraan de meerdelige spuit- boom is bevestigd, wordt met behulp van lange instelbare trek- veren in de juiste positie gehouden. De vlakstelling van de meerdelige spuitboom geschiedt evenals bij de bekende model len geheel hydraulisch en wordt vanaf de bestuurderszitplaats bediend. Bovendien is een afstandsbediening voor de spuitbo- men en de regelgroep leverbaar zodat alles vanuit de gesloten trekkerkabine kan worden bediend. Aan het tegengaan van roestvorming is grote aandacht besteed. Alle metaaldelen zijn gemenied, daarna met grondlak behandeld en vervolgens van glanslak voorzien. De zuigkorf is gemaakt van roestvrij stsjal. De L724H is evenals de andere modellen ook geschikt voor het verwerken van vloeibare kunstmest. Zowel voor de basis- als overbemesting van de gewassen in een later groeistadium is een extra leiding met doppen op een onderlinge afstand van 25 cm leverbaar. Ook zijn sleepslangetjes leverbaar. Bovendien is een speciale uitvoering te leveren voor bijzondere groenteteelten, zoals asperges. "Staalimex B.V. te Breda, sinds meer dan 40 jaar specialist op het gebied van wielen en toebehoren, heeft een totaal ver nieuwde wielenkatalogus uitgebracht. Deze katalogus bevat, op overzichtelijke wijze gerangschikt, alle mogelijke soorten zwenk- en bokwielen, apparatenwielen etc. voor vele toepassingen, van licht tot zwaar, voor binnen en buiten. Evenals voorheen bevindt zich voorin deze MEX-Wielenkata- logus de inleiding "Van Wielen Weten", up to date bijgewerkt en vol begrijpelijke technische informatie. De katalogus is als volgt aan te vragen: schriftelijk via postbus 3421, per telex no. 54128 of telefonisch op no. 076-873750. 10 STEKETEE-wiedmachines, in Nederland vertegenwoordigd door de afdeling Land- en Tuinbouwmechanisatie van Cebe- co-Handelsraad te Steenwijk, tel. 05210 - 13341, worden nu geleverd met vernieuwde schoffelelementen. De elementen hebben nu een parallellogramgeleiding waar door zij onder alle omstandigheden recht op en neer bewegen, zodat de snijhoek altijd gelijk blijft. Elk wiedelement heeft een eigen steunwieltje met luchtband en samefi met de veerspanning aan het parallellogram wordt hier mee een konstante werkdiepte bereikt. Het verstellen van de stand van de messen, vóór- of achterover, gebeurt centraal met behulp van twee stelhouten op de knie stukken. De verbeteringen hebben tot gevolg dat nu niet alleen zeer vlot, maar bovendien ook zeer precies tussen de rijen kan worden geschoffeld en dat dientengevolge aanmerkelijk op het gebruik van chemische middelen kan worden bezuinigd. Prak tij kresultaten komen tot 70% besparing aan spuitmiddelen. Steketee schoffelelementen zijn ook los te leveren en zijn aan vrijwel elke andere schoffelbalk te monteren. Aan de serie machines is thans een zesrijige machine, de kleine type K.R.L. 6, toegevoegd. Deze machine bestaat uit een kom- Enkele technische gegevens: totale lengte circa 350 cm totale breedte circa 300 cm benodigd trekkervermogen vanaf 88.3 kW (120 pk) eigen gewicht circa 2050 kg Als toebehoren zijn leverbaar: - bladverspreider - bladafvoertransporteur Uitvoerige informatie wordt gaarne verstrekt door Cebeco- Handelsraad in Steenwijk, telefoon: 05210 - 13341 en door de dealers. Door Ford Nederland zijn enige tijd geleden een drietal nieuwe trekkers in de zware klasse geïntroduceerd: Model kW/DIN pk Ford TW 20 107/146 Ford TW 10 90/123 Ford TW 30 130/177 Deze nieuwe Ford Trekkers zijn ontworpen om een antwoord te geven op de over heel Europa toenemende vraag van de klant naar trekkers met een hoger vermogen. Ford - met zijn traditioneel sterke positie in de zware trekker klasse - demonstreert met deze produkten het voornemen om zijn verkoop in de zware klasse van de Europese markt te be schermen en uit te breiden. binatie van ontbladeraar en rooier en wordt gemonteerd aan de driepuntshefinrichting van de trekker. De aandrijving vindt plaats met de trekkeraftakas. Bij het rooien wordt met de trekker achteruitgereden. De machine is zeer kompakt en solide ge bouwd en zonder gekompliceerde aandrijvingen. Het aan- en en afkoppelen is eenvoudig en neemt weinig tijd in beslag. De ontbladeraar bestaat uit een klepelas en een dubbele poet- seras. Het versnipperde blad wordt met een vijzel zijdelings op langszwad gelegd. Achter de poetseras bevinden zich de na- koppers, die in een parallellogramkonstruktie zijn gemonteerd. Hierachter bevindt zich de tweede poetseras. Met aangedreven en zelfzoekende scharen worden de gekopte bieten gerooid en via vier rollen gereinigd, waarna ze onder de trekker door op langszwad worden gelegd. Opvallend is het geringe puntverlies. Ook het tarrapercentage is gering, omdat de bieten reeds voor dat de trekkerwielen passeren zijn gerooid. Daarom is er geen bezwaar tegen om de trekker met brede banden uit te rusten. De afdeling Land- en Tuinbouwmechanisatie van Cebeco- Handelsraad in Steenwijk heeft, met de exklusieve verkoop rechten voor Nederland, een nieuwe serie getrokken land bouwspuiten aan haar leveringsprogramma toegevoegd. Het is een Frans produkt, met de merknaam TECNOMA. Een be langrijk aspekt in deze zaak is, dat nagenoeg alle delen van de spuiten in de Tecnomafabrieken worden gemaakt. Het zijn ge trokken machines en voor de Nederlandse omstandigheden zijn de series SUPER EN HYDRO ELECTRON interessant. Van de serie Super zijn vier uitvoeringen leverbaar. De bedie ning van de spuitboom met een lengte van 24 meter is hydrau lisch; spuitbomen met een geringere afmeting worden met de hand bediend, maar kunnen desgewenst met hydraulische be diening worden geleverd. De vloeistoftanks zijn gemaakt van polyethyleen en het frame is tegen roest behandeld met epoxy-coating. Alle vier de uitvoeringen zijn uitgerust met een drie-cilinder zuigerpomp met een kapaciteit van 150 1/min. Op de grotere typen is het mogelijk twee van deze pompen in serie gemonteerd te gebruiken. Het model met een 1500 litertank heeft een mechanische roe rinrichting. Voor het snel vullen van de tank kan een injecteur worden geleverd. De spuitbomen kunnen worden uitgerust met zogenaamde TRIMATIC-spuitkoppen. Deze spuitkoppen zijn voorzien van drie verschillende zelfafsluitende spuitdoppen, zodat met het 120 graden draaien van de spuitkop keuze ka(i worden gemaakt uit drie mogelijkheden aan dezelfde spuitlei- ding. De uitvoeringen met een tankinhoud van 2400 liter of meer zijn voorzien van een extra centrifugaalpomp (kapaciteit 4501/min.) voor het snel vullen van de tank en het roeren van de vloeistof in de tank tijdens het spuiten. Standaard zijn alle spuiten uitgerust met elektromagnetische kranen die vanuit de trekkerkabine worden bediend. Alle spuiten kunnen worden uitgerust met AR-doseerregeling (automatische drukregeling). Hiermee kan een bepaalde hoe veelheid vloeistof per ha worden ingesteld en geheel onafhan kelijk van de rijsnelheid wordt de verdeling van de hoeveelheid per ha toch gelijk gehouden. De serie HYDRO ELECTRON is uiterst modern en voldoet aan de hoogste eisen op het gebied van spuiten in de landbouw. Deze serie wordt geleverd in drie uitvoeringen, namelijk met een tankinhoud van 2400, 3500 of 4000 liter. Standaard zijn ze uitgerust met twee in serie geplaatste drieci linder zuigerpompen, een centrifugaalpomp voor het vullen en roeren en hydraulisch bediende spuitbomen met Trimatic spuitkoppen. De bediening is geheel elektromagnetisch en ge schiedt vanuit de trekkerkabine. Daarvoor is in de trekkerkabi ne een bedieningspaneel gemonteerd, waarmee ook de vloei stofdosering per ha kan worden ingesteld. Deze hoeveelheids- regeling is gebaseerd op een signaal uit de wielas van de spuit- machine (aantal omw/min.). Dit signaal zet de hydrostatische aandrijving van de pompen in werking, waardoor de vloeistof- hoeveelheid traploos wordt geregeld. Onafhankelijk van de rijsnelheid wordt met grote nauwkeurigheid de ingestelde hoe veelheid per ha verwerkt. Ter nakontrole wordt via een signaal van de pompas nagegaan of het toerental van de pompen juist is. Ook het bedienen van de bomen, werkstand, transportstand, hoogteverstelling, vlakstelling, afsluiten van de spuitboom ge- heer of gedeeltelijk vindt vanuit de trekkerkabine plaats. Alle modellen TECNOMA spuiten zijn ook geschikt voor het verwerken van vloeibare kunstmest. Uitvoerige inlichtingen worden gaarne verstrekt door Cebeco- Flandelsraad in Steenwijk (tel. 05210 - 13341).

Zeeuwsch landbouwblad ... ZLM land- en tuinbouwblad | 1979 | | pagina 10