•ilÉir luctor b.v ZLM-ertjes dienen bij opgave kontant betaald te worden commercieel medewerker Kopers van aardappelen goede partijen veldgewas IETS VOOR U CEBECO BESTEMMINGS^ PLANNEN ran Hereren Aardappelen IIV Aardapp^ Hrinnrershaven OlUfhG.%1 TRANSPORTBANDEN NIEUW - REPARATIE RUBBER - PLASTIC (PVC) (in iedere lengte) Montage met de modernste apparatuur J ter plaatse of in onze fabriek bandenhandel -itw Vr. rijheid, blijheid is een oude spreuk die zo op het oog in Ne der/and geen w aarde meer heeft. We hebben in de ons achterlig gende periode heel wat feestdagen meegemaakt. Daarbij had men de vlag kunnen uitsteken, sommigen hebben dat ook gedaan maar het merendeel van ons volk houdt het wel voor gezien. Dat er mensen zijn die principieel niet vlaggen voor het koningshuis is met wat goede wil nog te begrijpen, maar dat men zich geen moeite meer getroost om op de nationale bevrijdingsdag met een vlaggetje te laten zien dat de gevolgen van die bevrijding voor ons allemaal van zo 'n grote positieve betekenis zijn is een verwerpelijke laks heid. Je zou kunnen zeggen wat de burgers doen dat moeten ze zelf weten, maar wat doen wij boeren hieraanWel dat is helaas, het zij toegegeven, een minimaal beetje. Iedere boerderij hoort toch ei genlijk een vlaggemast te hebben. Op een hoogtijdag dan allemaal de vlag uit en het platteland verandert ineens van kleur! Je kunt er ook uiting mee geven aan ongenoegen. Wanneer straks de prijsonderhandelingen mislukken, het prijzengat van Brussel nog groter en dieper is geworden, dan allemaal de vlag halfstok. We rouwen dan want door zo'n beleid worden weer vele collega's een stapje dichter bij hun maatschappelijke ondergang gebracht. Het is waar we leven in het jaar van de Europese verkiezingen en past het dan nog om zo 'n propaganda te maken voor de eigen vlag? Is het niet vee! verstandiger om de vlag van de Europese gemeen schap hoog aan de mast te laten wapperen? Nee, dat is niet zo belangrijk als de waarde uiting voor de eigen driekleur. Wie er ooit mocht geloven dat we ons straks nog eens als ware europese bur gers zullen gedragen in die mate dat we zijn vergeten dat we Nederlanders zijn die komt bedrogen uit. Wanneer we de taalstrijd zien zoals die sluimerend of hevig wordt gevoerd in België, of wanneer we de felle tegenstellingen zien in Noord-Ierland die maakt zich zelf wafWijs door te denken dat straks een Europeaan geen Nederlander meer is. Laten we nou eerlijk zijn, een Zeeuws vlaming voelt zich toch voorzien van een andere mentaliteit dan Een interessante werkkring met een daarbij passende salariëring! Binnenkort is er een vacature in de buitendienst in ons district WEST NOORD BRABANT en wij zoeken daarvoor een D§,taak bestaat uit de aan- en verkoop van landbouwartikelen, zoals gewasbeschermings middelen, meststoffen, zaaigraan, pootgoed, granen, etc. De technische voorlichting, vooral bij gewasbeschermingsmiddelen, vereist voldoende produktenkennis en verder zijn nodig een landbouwkundige opleiding en/of praktijkervaring, ambitie, een actieve instelling en goede contactuele eigenschappen. Sollicitaties, met recente pasfoto, aan ons adres: postbus 26, 4670 AA Dinteloord, t.a.v. de heer J. de Boer. een Walchenaar. Ze voelen zich wel samen Zeeuw, maar glimla chen toch wat om die culturele greep van de Friezen naar hun eigen taal. Terug nu naar de vlag, want daar waren we over bezig. Er wordt veel te weinig gevlagd op het platteland. Wanneer je Dene marken als voorbeeld neemt dat blijkt dat ze daar bijna op iedere boerderij een vlaggemast hebben. Wanneer iemand uit het gezin jarig is dan wordt de vlag gebruikt. Dat maakt zo'n boerderij ineens tot iets anders, want iedereen die daar voorbijrijdt die weet meteen, kijk die mensen vieren feest. Wanneer hier vroeger de laatste wagen met graan van het land werd afgereden dan werd daar ook een beetje feestelijk cachet aan gegeven, door bijv. een tak boven op het voer te steken. Je zou voor zoiets Ook een vlag kunnen gebruiken. Met evenveel gemak kun je vlaggen als in het voorjaar het zaai- en pootgoed weer in de grond is verwerkt. K. ortom er zijn talloze gelegenheden om die vlag te gebruiken. We moeten gewoon meer Nederlander worden, meer Nederlands voelen en de nationale trots moet opgepept worden. Nou wij boeren hebben geen enkele belemmering om trots op ons zelf te zijn. We voorzien de natie en velen daarbuiten van goedkoop voedsel. We schragen de nederlandse export en met onze uitstekende produk- ten dragen we bij aan de bekendheid van ons land. Toch een goed land, ondanks de tekortkomingen die we als zeurende neder lan ders vast weer wel op een rijtje kunnen zetten. Maar kom er eens mee voor de dag, zou u blijvend in een ander land willen wonen? Overigens ontdek je dan wel dat buiten de grenzen die rood, wit, blauwe banier ineens veel meer indruk op je maakt. Dan schiet het gemoed vol. We vergeten nimmer het moment toen we na een lange tocht door een eenzaam kustgebied in Afrika ineens in een baai een oud1 kustvaardertje zagen liggen. De vlag wapperde en naar mate we dichterbij kwamen moesten we het wel gaan geloven dat het werkelijk onze eigen driekleur was. Ineens schoten ons de regels toen te binnen van dat lied "O Hollands vlagje bent mijn glorie" Dat zijn geen 'woorden uit een verleden tijd toen trotse legers ten strijde trokken en de vlag moest worden verdedigd, nee 't zijn ware weergaven van feiten zoals je die dan aan verre stranden overkomt als je dat dundoek ziet. Wat doen we er hier aan? Beschamend weinig. Er wapperen veel meer vlaggen van aard- olie-maatschappijen en bier en frisdrankenfabrieken. Kom je dan nog eens een neder lands vlaggetje tegen dan is het dikwijls ver schoten en verkleurd en siert het een friet en haringtent. Is het nou luiheid, gebrek aan nationaal zelfbewustzijn of gewoon ongeïnte resseerdheid? In jonge onafhankelijke landen wordt de bevolking eerbied bijgebracht voor de nieuwe vlag. Dat is niet makkelijk daar. We zagen eens een man zijn fiets afpoetsen met een stuk vlag. Toevallig kwam er op dat moment een politieman voorbij die de fietser danig de les las en hem op een indrukwekkende manier doceerde dat dit de vlag was van zijn land en daarvoor diende je eerbied te hebben. De arme stakker begreep er geen fuit van want hij kon lezen noch schrijven en dat dundoek was nog maar net begonnen aan zijn historie waarvan hij 'n onwetend onderdeeltje uitmaakte. Welnu laten we afspreken zodra het een dag regent en we buiten toch niks kunnen doen, zorgen we dat er een vlaggemast komt en maken we van Zeeland en Brabant niet alleen een groenbemestingsland, maar ook een vlaggenland. Massaal, en daarmee kunnen we demonstreren, alles wat je maar wilt. En ons ontbreekt het toch niet aan historie, verdorie! SCHRIJFKOUTER. Eindhoven Vanaf 1 mei liggen gedurende een maand ter inzage de ontwerp-bestemmingsplannen "IV Woenselse Markt'V'XI Rapenland","X "t Hofke" en "XI Blaarthem". Bezwaren kun nen worden ingediend bij de gemeenteraad. Roosendaal en Nispen Vanaf 1 mei ligt gedurende een maand ter inzage het ontwerp van de eerste herziening van het bes temmingsplan Langdonk. Bezwaren kunnen worden ingediend bij de gemeenteraad. coöperatieve vereniging verenigde land- en tumbouwcooperaties g a ie ,,ebö?0P' aan- ne* Veldhoven Vanaf I mei liggen gedurende een maand ter inzage het gewijzigd vastgestelde bestemmingsplan "Heers, herziening V' en "Zeelst. herziening V". Zij. die bezwaren hebben tegen de in de bestemmingsplannen aangebrachte wijzigingen kunnen bezwaren indienen bij G.S. Reimcrswaal Vanaf 2 mei ligt gedurende een maand ter inzage het vastgestelde bestemmingsplan "De Vliet". Zij die tijdig be zwaren hebben ingediend bij de gemeenteraad kunnen bezwa ren indienen bij G.S. Valkenisse Vanaf 2 mei ligt gedurende een maand ter inzage de goedgekeurde Ie herziening van het bestemmingsplan "Zo- merhuizenterrein De Ruiser te Biggekerke". Zij, die tijdig be zwaren hebben ingediend, zowel bij de gemeenteraad als bij G.S. kunnen beroep instellen bij de Kroon. Hulst Vanaf 3 mei ligt gedurende een maand ter inzage het gewijzigd vastgestelde bestemmingsplan "Zoetevaart". Zij, die tijdig bezwaren hebben ingediend bij de gemeenteraad alsmede zij die bezwaren hebben tegen de in het ontwerp aangebrachte wijzigingen kunnen bezwaren indienen bij G.S. Middenschouwen Vanaf 7 mei ligt gedurende een maand ter inzage het vastgestelde bestemmingsplan "Sportterrein Scha- rendijke". Zij die tijdig bezwaren hebben ingediend bij de ge meenteraad kunnen bezwaren indienen bij G.S. Middelburg Vanaf 7 mei ligt gedurende een maand ter inzage het gewijzigd vastgestelde bestemmingsplan "le Planverande ring Stromenwijk". Zij die bezwaren hebben tegen de in het ontwerp aangebrachte wijzigingen kunnen bezwaren indienen bij G.S. Oss Vanaf 4 mei ligt gedurende een maand ter inzage het ont- werp-bestemmingsplan "Westerveld". Bezwaren kunnen wor den ingediend bij de gemeenteraad. Inkopers: C. M. R. Matijse C. de Regt J. J. Dane M. Leendertse W. J. van Leeuwen L. L. Geense C. Stoel P. Cevaal L. Coole C. T raas H. vanDeursen A. P. Jonkers A. M. Vroegop Tel. 01607-2223 01199-316 01112-201 01119-380 01110-2878 01677-517 01663-313 01189-2203 01180-112290 01160-1647 01140-4184 01140-1686 01150-13279 Woonplaats Prinsenbeek Colijnsplaat Zonnemaire Brouwershaven Schuddebeurs St. Phi-lipsland Staven isse Grijpskerk (W) Middelburg Heinekenszand Hulst Kloosterzande Terneuzen Tivoliwey 63, Hulst tel. 01140-2461/4080 21

Zeeuwsch landbouwblad ... ZLM land- en tuinbouwblad | 1979 | | pagina 21