ZITDAGEN 0 gropatax EREGALERIJ ZITDAGEN S.E.V. ZEEUWS VLAANDEREN Hoofdbestuur Z.L.M. vergadert op 7 mei Forumbijeenkomst Europese verkiezingen 7 mei a.s. ADVERTENTIES Drukkerij Vink B.V. 3C/.l.m. Land- en tuinbouwblad Goud voor de heer Juyn! Ir. T.T. Wind van het Landbouwschap koninklijk onderscheiden In memoriam W. Priester Uitslag Paaspuzzel Radio Stichting Uitwisseling Veel belangstelling voor witlofdag Koningin Juliana en de Zeeuwse Vrouwen Op 1 mei j.l. was het 45 jaar geleden dat de heer S. NEETESON in dienst trad op het bedrijf van,baron K.J.A. Collot d' Escury te Kloosterzande. De heer Neeteson werd op 27 april onderscheiden met de zilveren medaille, verbonden aan de orde van Oranje Nassau. Wij feliciteren hem met zijn jubileum en de onderschei ding. ADMINISTRATIE- EN ADVIESeURO VAN DE Z.l.M. HULST: maandag 7 mei in Gemeenschapscentrum "Den Dul- laert". WESTKAPELLE: dinsdag 8 mei in "Kasteel v. Batavia" van 9.15- 12.30 uur. OOSTBURG: woensdag 9 mei in café "De Windt". KOUDEKERKE: woensdag 9 mei in hotel "Walcheren" van 9.00- 13.00 uur. ZEVENBERGEN: donderdag 10 mei in hotel "Tholenaar" van 11.00- 12.00 uur. Landbouwhuis - Grote Markt 28 - Goes Dinsdagmiddag van 14.00 tot 17.00 uur, de heer van Nispen. Landbouwhuis - Stationslaan 4 - Zevenbergen Donderdag: van 9.00 - 12.00 uur, de heer J. Vroegop. Voor afspraken met de heren van Es en Zuidweg gelieve u tevoren telefonisch kontakt op te nemen. In verband met het tijdig klaarmaken van het blad, kun nen na dinsdag 15 uur, geen agendaberichten meer wor den opgenomen. Red. Het Hoofdbestuur van de Zuidelijke Landbouw Maatschappij zal op maandag 7 mei om half twee in de "Prins van Oranje" te Goes vergaderen. Ook nu zal weer veel aandacht worden geschonken aan de algemene situatie in de land- en tuinbouw. Ofschoon eerst rond l juni in Brussel verder wordt onderhandelt over de prijzen, duurt de kritiek op de voorlopige voorstellen vanuit Nederland onverminderd voort. Ook het Dagelijks Bestuur van het K.N.L.C. heeft zich inmiddels beraden over mogelijkheden die in voorkomende gevallen kunnen worden benut om kracht bij te zetten aan de realisering van gerechtvaardige verlangens van de georganiseerde landbouw. In het verband van de 3 Zeeuwse Landbouw Organisaties (3 Z.L.O.'s) is een werkgroep doende geweest een aantal maatre gelen uit te werken die bij moeten dragen tot een verbreding van het financiële draagvlak van de bedrijven. Het Hoofdbestuur van de Z.L.M. kan zich nu uitspreken over: a. welke maatregelen momenteel noodzakelijk zijn; b. op welke wijze deze maatregelen gepresenteerd dienen te worden. Verder zal door de kommissievoorzitters verslag worden gedaan van de huidige gang van zaken in akkerbouw, veehouderij en tuinbouw. Op maandag 7 mei a.s. zal in het kader van de Europese ver kiezingen een "Europees;Forum" worden georganiseerd onder voorzitterschap van Dr. C. Boertien. kommissaris der Koningin in Zeeland. Deze bijeenkomst vindt plaats in de Schouwburg te Middelburg en vangt aan om 19.30 uur. Op 21 mei zal er in Terneuzen een soortgelijk forum worden georganiseerd dat zal worden gehou den in de Burgerzaal en om 20.00 uur begint. Er zal dan spéciale aandacht worden besteed aan Grensoverschrijdende proble men. Aan de forumbijeenkomst in Middelburg wordt deelgenomen door: Mw. T. Bos - PSP: Dr. J. Blokland - GPV; A. de Goede - D'66: Mw. I. van den Heuvel - PvdA: L. Jansen - PPR; Sj. Jonker - CDA: Mr. H. Nord - VVD: Mr. Drs. F.W.J. den Ottolander - SGP. Aan de forumleden is verzocht aan de volgende punten aan dacht te besteden: - De werkloosheid in Zeeland. - Uitbreiding van de bestaande werkgelegenheid (Hoechst, Total). - Kommerciële zeehaven-aktiviteiten. - Toekomst van landbouw, fruitteelt en visserij. - Scheepsbouw. - Grensoverschrijdende vervuiling (o.a. de kernenergie). - Een vaste oeververbinding in Europees perspektief. Harmonisering sociale wetgeving. 4 Om vertraging te voorkomen, dient U uw advertenties te zenden naar POSTBUS 16 - 4570 AA AXFX Officieel orgaan van de Zuidelijke Landbouw Maatschappij Grote Markt 28 Postbus 46 4461 AJ Goes Tel. 01 100-21010 4460 BA Goes Redaktie: Mr. J Oggel hoofdredaktie -tel. huis 01 1 00-20228 M van Wezel eindredaktie rtel. huis 01 641 - 3847 Marijke Schipper-de Ruijter red-assistente Adressering en abonnementen Secretariaat ZLM - Goes - tel. 01 100-21 01 0 - toestel 1 3 Technische verzorging. Advertentie-exploitatie en administratie over advertenties DRUKKERIJ VINK BV Nassaustraat 1 - 4571 BK Axel Postbus 16 4570 AA Axel Postgiro 206991 2 Tel 01 155-2020 Telecopier 2951 Telex 55"230 Op 27 april j.l. ontving de heer H.J. Juyn te Heeswij k- Dinther, voorzitter afdeling St. Michielsgestel en sekreta- ris-penningmeester van de kring Oost- en Midden-Brabant de gouden medaille, verbonden aan de orde van Oranje Nassau wegens zijn bijdrage in de Hervormde Gemeente als president kerkvoogd alsmede zijn bijdrage in Z.L.M.-ver- band. We wensen de heer Juyn hiermede van harte geluk! De heer ir. T.T. Wind, sekretaris van het Landbouwschap is op vrijdag 27 april 1979 benoemd tot Officier in de Orde van Oranje Nassau. De onderscheiding werd uitgereikt door burge meester Vis van Leiden tijdens een bijeenkomst in het Leidse stadhuis. De heer Wind ontving de koninklijke onderscheiding vanwege zijn verdiensten voor de agrarische belangenbeharti ging en speciaal op het gebied van het grondgebruik. Ir. T.T. Wind, geboren op 19 maart 1926 in Heeg-Oostingahui- zen/is bij het Landbouwschap nauw betrokken bij het grond- en pachtbeleid, beheersregelingen, landinrichting en milieu-aan gelegenheden. In 1970 trad hij in dienst van het Landbouw schap. nadat hij bij de Nederlandse Christelijke Boeren- en Tuindersbond een soortgelijke funktie had vervuld. Enkele weken na het ondergaan van een zware chirurgi sche ingreep in het akademische ziekenhuis te Leiden, is op maandag 30 april WILLEM PRIESTER - vice-voor- zitter van de afdeling Kats en bestuurslid van de kring Noord-Beveland, alsmede bestuurslid van het waterschap Noord-Beveland, tevens deel uitmakend van de kolleges van aan- en verkoopkoöperatie, en oud-lid van de plaatse lijke kommissie van de ruilverkaveling- van ons heenge gaan. In januari 60 jaar geworden, en reeds wetend van het medisch risiko dat hun te wachten stond, was bij hem zelf, zowel als bij zijn naaste omgeving, toch gegronde goede hoop op herstelmogelijkheid. Hoop om in gezondheid in de komende jaren het, onder zijn zeer werkzame handen gegroeide, moderne akker bouwbedrijf te kunnen bestendigen. Hoop ook om in gezondheid nog vele jaren verder te bouwen en te kunnen genieten van de door hem zo ge waardeerde persoonlijke kontakten en relaties in streek en provincie. Het heeft tot ontsteltenis van de zeer velen, die hem ken den, hem waardeerden en tot zijn vrienden behoorden niet zo mogen zijn. WILLEM PRIESTER, bedachtzaam in het zakelijke, impulsief in het menselijke. We zullen zijn markante, rijzige gestalte in de polder missen. Zijn vakbekwaamheid, zijn "boer zijn in hart en nieren", zijn openstaan voor het nieuwe-met behoud van het goede uit het verleden, zijn intensieve arbeidzaamheid, zullen ons ten voorbeeld blijven. We zullen zijn indringende, doch objektieve oordeelsvor ming aan de bestuurstafel missen. Zijn brede belangstelling, zijn nuchtere en praktische analyse, zijn vermogen tot luisteren, zullen immer in onze gedachten blijven. We verliezen in hem een unieke per soonlijkheid. een vriend. Een schrijnend lege plaats blijft achter. We wensen met name zijn liefhebbende vrouw en kinderen de zo nodige sterkte, troost en berusting toe in de ko mende dagen en jaren. Dat hij moge rusten in vrede. Ook nu hebben we weer een drietal kaarten getrokken uit de grote stapel oplossingen die bij ons binnenstroomde. Conja van de Velde. Kaaistraat 4 te Yerseke won de eerste prijs wat betekent dat zij een boekenbon van 60,— toegestuurd kreeg. De tweede prijs was voor Agnes Sanders, Halvestap- steenweg 5 te Gistel en zij kreeg een boekenbon van 40.— toegestuurd. De derde prijs in de vorm van een boekenbon van 20, ging naar de heer J. de Puit, Perestraat 22 te Goes. We feliciteren de winnaars met hun prijs en de overige inzen ders. Met Kerst staat er weer een puzzel in ons blad...! Dinsdag 8 mei a.s., Hilversum II, 12.16 - 12.26 uur "Een voorbeschouwing over de op 9 en 10 mei a.s. te houden Werktuigendagen in Liempde". m.m.v. diverse konsulent- schappen. Donderdag 11 mei a.s., Hilversum II, 12.16 - 12.26 uur "Problemen bij de bloei van fruitbomen", m.m.v. het Konsu- lentschap voor de tuinbouw en ir. J.J. Pettinga, Konsulent voor de bijenteelt. Biedf aan: Jongeren reizen naar Polen, Sovjet-Unie en Ierland. Polen: 10 dagen, eind juli. begin aug. 600.- Ierland: 29 juni t/m 6 juli (8dagen) 550,— USSR: 15 t/m 23 juli (9 dagen) 1000,— .Opgave vóór 7 mei bij St. Uitwisseling, tel. 02208-6144. (toe zending info-stencil aanmeldingsformulier). Afgelopen week werd er in een deel van de enorme veilinghallen van de ZHZ te Barendrecht een witlofdag gehouden. Hiervoor bestond van de zijde der witloftrekkers een grote belangstelling. Er was voor de vakman veel te zien. Opvallend daarbij was dat het leeuwendeel van het tentoongestelde betrekking had op de moderne methode van witloftrekken waarbij gebruik gemaakt wordt van trekbakken. Daarnaast was er ook gelegenheid zich nader te oriënteren omtrent de witloftrek met dekgrond, zonder dekgrond, binnen of buiten. Er was voor elk wat wils. De teelt van witlof is heden ten dage volop in beweging. Het areaal breidt zich gestadig uit terwijl ook de export toeneemt. De vele "witlofmensen" die de moeite hebben genomen zich op de' hoogte te stellen zullen er geen spijt van hebben gehad. Degenen die geen gelegenheid hebben gehad kunnen toch kennis nemen van de laatste ontwikkelingen op dit terrein, want door de ge- zamelijke organiserende instanties is een samenvatting van alles wat met witlof te maken heeft gemaakt die tegen vergoeding te verkrijgen is zolang de voorraad strekt bij het Konsulentschap voor de Tuinbouw te Goes, 01100-16440. In deze samenvatting die voorzien is van een stevige kaft bevindt zich ook een kos- tenbegroting van de witloftrek waarbij de verschillende for- ceermethodes met elkaar worden vergeleken. Donderdag 10 en vrijdag 11 mei a.s. brengt de Koningin een werkbezoek aan Zeeland. Aan de Zeeuwse Vrouwenraad is verzocht het ochtendprogramma van de tweede dag te willen verzorgen. Om Hare Majesteit een beeld te geven van alle vrouwenaktivi- teiten in Zeeland zal in gebouw de Vroone te Kapelle een "Zeeuwse Vrouwenmarkt" gehouden worden. De 20 organisaties, aangesloten bij de Zeeuwse Vrouwenraad, zullen tesamen met een aantal niet aangesloten groeperingen zich in 4 groepen presenteren, t.w. een groep met algemene organisaties, één met levensbeschouwelijke organisaties, een politieke en een edukatieve groepering. In marktkramen zal een overzicht gegeven worden van hun doelstellingen, aktiviteiten, programma's, etc. etc. Omdat de Koningin de wens heeft uitgesproken, dat ze graag een gesprek wil hebben met zoveel mogelijk deelnemers, zijn de kramen per groepering in een halve cirkel geplaatst, zodat iedereen ruim zijn bijdrage kan leveren aan het gesprek. Er is een hoek waar de vrouwen van politieke partijen samen een werkgelegenheidsprojekt presenteren. Verder is er een hoek waar de Open School, samen met de VOS. kursussen en de Zeeuwse Avondschool een gespreksgroep zullen houden, waar bij enkele kursisten zelf zullen vertellen wat hun motivatie was om deel te nemen en wat de verschillende ervaringen waren. Een volksdansgroep in Zeeuws kostuum, alsmede een poppen- maakster. die aangepast speelgoed maakt voor gehandicapte kinderen, zullen acte de présence geven. Van 13.30 - 16.00 uur zal de markt openstaan voor belangstel lenden. De Zeeuwse Vrouwenraad rekent op een.zo groot mo gelijk publiek om op deze wijze kennis te komen maken met het "vrouwenwerk" in Zeeland. 2

Zeeuwsch landbouwblad ... ZLM land- en tuinbouwblad | 1979 | | pagina 2