RIVIERRE CASALIS Machines Naar Indumij B.V. Ford 5700, viercilinder van 50KW Direktiewisseling bij Rumptstad B.V. IHI Shibaura introduceert nieuwe trekker Schuitemakers introduceert Maruyama motorspuiten Mitshubisi motorpomp, kapaciteit 1000 l/min. Nieuwe serie aardappelpootmachines nieuwe voederwagen. De in deze rubriek opgenomen informatie is ontleend aan gege vens, die door de desbetreffende fabrikant /leverancier aan ons werd verstrekt en zonder redaktionele voorkeur gepubliceerd. Indumij B.V. te Den Haag, Postbus 16222, heeft per 1 januari j.l. de alleen-vertegenwoordiging gekregen voor Nederland van Rivierre Casalis machines. Het bedrijf Rivierre Casalis is ges ticht in 1886. De fabriek produceert dus nu bijna 100 jaar land bouwmachines. De huidige produktie van Rivierre Casalis is 8000 machines per jaar en omvat voornamelijk machines voor het verhakselen en persen van landbouwgewassen. 40% van deze produktie wordt geëxporteerd naar landen binnen en buiten Europa. Voorlopig zal alleen de serie opraappersen in het verkooppro gramma van Indumij worden opgenomen. Deze serie bestaat uit 5 typen, te weten 2 middeldruk en 3 hogedruk opraappersen. Door Ford Nederland N.V. wordt naast het reeds eerder aan gekondigde nieuwe zescilinder model 8100 nog een nieuw trek kermodel aan haar serie toegevoegd. De viercilinder Ford 5700 met een motorvermogen van 50 kW (68 pk). Met de 5700, die uitgerust is met Ford's bekende super-de-luxe kabine met vlakke vloer en een ongekend laag geluidsniveau van 80dB(A) heeft, speelt Ford wederom in op de nog steeds toenemende behoefte aan trekkers met een optimaal bestuur derskomfort. Het is in dit verband interessant te weten dat Nederland, na Frankrijk, de tweede markt in Europa is, waar de 5700 wordt geïntroduceerd. FORD 5700: enkele technische gegevens. Motor: 4 cilinder Ford diesel: Cilinderinhoud: 3.8 liter: Boring slag: 107 x 107 mm; Max. vermogen: 50 kW (68 pk) DIN 70020 bij 2100 omw/min; Max. koppel: 248 Nm bij 1400 omw/min; Max. aftakasvermogen: 45 kW (61 pk) bij 600 omw/min; Transmissie: 8x2. extra Dual Power 16 x 4; Hefvermogen: 25400 N (2590 kg); Brandstoftankinhoud: 110 liter; Banden: achter 16.9/14 R 34 - voor 7.50-20; Afmetingen: dakhoogte 2.82 m - lengte 3.86 m; Gewicht: 3400 kg. Per 1 februari 1979 is tot direkteur van Rumptstad B.V. be noemd Ir. K. Steenbeek, reeds sinds 1974 aan het bedrijf ver bonden als adjunkt direkteur. Hij volgt de heer A.J. van Rumpt Sr., één der oprichters van het in 1936 gestichte bedrijf op, die per genoemde datum met pen sioen gaat. Rumptstad B.V. is in de loop van haar 40-jarig bestaan uitge groeid tot een bedrijf met meer dan 100 mederwerkers. Aan vankelijk bestond de produktie alleen uit ploegen, maar in de loop van de jaren is het programma aanzienlijk uitgebreid. Thans worden naast de diverse typen ploegen o.a. hakenfrezen, grondontsmetters, cultivatoren en uienrooiers gefabriceerd. Ook het afzetgebied van de kwaliteitsprodukten is aanzienlijk uitgebreid. De eerste jaren werkte men sterk regionaal, maar thans vindt, naast de leveringen door geheel Nederland, export plaats naar meer dan 10 landen in Europa en het Midden Oos ten. (22-1-1979). Maruyama MS 100E is een draagbare hogedrukspuit van Ja panse makelij met een volautomatisch gekontroleerd pompme- chanisme. Hiervan bestaat volgens de importeur Greenib, post bus 52 2377 BE, Oude Wetering, nog geen ander voorbeeld. Er wordt een max. druk geleverd van 20 kg/cm2. Het apparaat weegt 10 kg. Het kan voor velerlei doeleinden worden gebruikt. Men spreekt van o,.a. boomgaarden besproeien en zelfs auto's wassen. Er wordt 10 liter per min. verzet, zowel aanzuigend als verspüitend. Als hogedrukspuit voor de tuinbouw blijkt het ontbreken van een vast aangebouwde tank een voordeel. Er wordt voorts een zuigslang van 2.70 m in 13 mm diameter en een 20 meter lange sproeislang met universele nippels en sproeipis- tool bijgeleverd. Het type MS/70 is een rugmodel met een tank van 20 1 die tevens dient als frame voor de luchtgekoelde motor. De gebrui ker wordt hierdoor beschermd tegen warmtestraling en trilling van de motor. De tankinhoud wordt kontinu gemengd. Deze motorspuit weegt leeg 8 kg en levert een max. druk van 12 kg/cm2 en is uitgerust met een 1,3 meter slang voorzien van sproeistang met 3-kops nippels met extra fijne verneveling. Machinefabriek Cramer te Leer/West-Duitsland, in Nederland vertegenwoordigd door de afdeling Land- en Tuinbouwmecha- nisatie van Cebeco-Handelsraad te Steenwijk, heeft de serie aardappelpootmachines uitgebreid met twee nieuwe typen, na melijk de Junior 1000 en de Junior 3000. De Junior 1000 is een tweerijïge bunkermachine voor drie puntsbevestiging. De bunker is hydraulisch kipbaar en daardoor is de vulhoogte slechts 70 cm. Door de bunker tijdens het poten langzaam voorover te kippen wordt de aanvoer van het poot- goed naar de pootbekers geregeld. De machine is uitgerust met tandemwielen waardoor een vaste gang en een lage bodemdruk wordt bereikt. De Junior 3000 is een vierrijïge getrokken uitvoering en is ge schikt om te worden gebruikt achter trekkers met een relatief gering motorvermogen. Deze machine is aan weerszijden uit gerust met tandemwielen. De afstand tussen de wielen is, met behulp van een hydraulische cilinder verstelbaar. In transport- stand staan de wielen kort bij elkaar. Bij het naar elkaar toe brengen van de wielen gaat de machine omhoog en wordt de aandrijving van het pootmechanisme automatisch buiten wer king gesteld. Wordt de afstand tussen de wielen vergroot, dan zakt de machine en wordt de aandrijving weer automatisch in het werk gesteld. Mede afhankelijk van de grondsoort kan op deze wijze ook de pootdiepte worden beïnvloed. De bediening van de markeurs geschiedt vanaf de trekkerzittirig. Doordat de afstand tussen de wielen tijdens het poten vrij groot is, heeft de machine een vaste gang en is niet gevoelig voor "slingeren". Ook de bestuurbaarheid van de trekker wordt niet nadelig beïnvloed. Bij beide machines geschiedt de aandrijving van het pootme chanisme door een driedelige, zelfreinigende aandrijfrol die absoluut slipvrij werkt. Greenib, postbus 52 2377 BE Oude Wetering introduceerde on langs de Japanse trekker IHI Shibaura 83 pk. Deze trekker wordt aangeprezen met de volgende voordelen, een verstelbare stuurkolom waarbij de stand naar eigen wens tussen de 42 en 90 graden kan worden aangepast. Er is een hydrostatische bestu- ringskonstruktie met oliepomp i.p.v. een konventioneel be krachtigd stuurhuis. De kruiskoppelingen zijn beschermd tegen water en vuil. Spoorbreedte kan worden versteld. Het remsys- teem is gebaseerd op overgedemensioneerde natte schijfrem men. Er is een bodemvrijheid van ca. 42 c.m. Er zijn drie snel heden op genormaliseerde aftakas die onafhankelijk werkt, nl. 540 - 750 en 1000 toeren p/min. De hefinrichting kan 2400 kg heffen, de werkdruk van het hy- daulisch systeem is 200 kg. Er zijn 16 versnellingen vooruit en 4 achteruit. Verder is er een z.g. kruipbak laagste snelheid 330 m/uur. Topsnelheid is 30 km/uur. Tegen de datum dat de garantie afloopt krijgt de trekker een gratis kontrolebeurt en dat wordt door de importeur automatisch geregeld. Shibaura bouwt momenteel een tweede traktorenfabriek waar zwaardere trak- toren in de klasse 100, 120 en 150 pk zullen worden gemaakt. Schuitemaker BV te Rijssen introduceert een nieuwe voeder wagen. Deze wagen is op dezelfde manier opgebouwd als de bekende UTW wagen en is leverbaar met een inhoud van 5 of 6 ton. De wagen kan voor maiskuil, gesneden of gehakselde gras-sila- ge en voor niet te lang. b v. met een maaikneuzer gemaaid gras voor zomerstalvoedering, worden gebruikt. De doseerwalsen worden mechanisch via de aftakas van de trekker aangedreven. De bodemketting wordt hydraulisch traploos aangedreven, waardoor een zeer nauwkeurige dosering (vanaf de trekker te regelen) wordt verkregen. De dwarsafvoerband, die het voer in de voergoot brengt, wordt eveneens hydraulisch aangedreven en kan zowel links- als rechtsom draaien. Al deze drie elementen (dwarsafvoerband, bodemketting en verdeelwalsen) zijn apart inschakelbaar. Tevens is het mogelijk de bodemketting iets terug te laten draaien waardoor een eventuele verstopping bij de verdeelwal sen eenvoudig vanaf de trekker kan worden opgelost. Door verschillende produkten laags gewijs in de wagen te brengen, ontstaat de mogelijkheid om een goed gemengd rant soen in de voergoot te brengen, omdat de verdeelwalsen tevens zorgen voor een goede menging. Een eenvoudige methode om een goed gemengd compleet voer te verstrekken. Eventueel kan door een dwarsafvoer-verlenging van 130 cm ook in hoge voer bakken worden gelost. De voerwagens worden in de handel gebracht door de Schuite maker dealer organisatie en G.W. van Driel van Dorsten BV te Hoofddorp. Postbus 1. Greenib, postbus 52 2377 BE Oude Wetering introduceert een motorpomp met een kapaciteit van 1000 liter per minuut en dat met 1 cylinder en een lichtgekoeide 4 takt motor. Door een terugslagklep kan de pomp zonder opnieuw starten weer op gang worden gebracht. Het zijn zelfaanzuigen- de pompen met een aanzuighoogte van 8 meter en opvoerhoogte van 32 meter. Het mo del GP - 80 bereikt daarmee een kapaciteit van 1041 liter per mi nuut. Een intern filter systeem maakt het op pompen van sterk ver vuild water probleem loos.

Zeeuwsch landbouwblad ... ZLM land- en tuinbouwblad | 1979 | | pagina 13