UeBosju KOppzlROfAeL w m De boerderij van boer Kwekkeboom Dinsdag 20 februari was het de grootste dag van de week voor de vijfde klas van de Zeeburch. Want we gingen naar boer Kwekkeboom. Toen we van school wegreden was iedereen al blij. Toen we aankwamen gingen we met de boerin naar de grote stallen waar ongeveer 100 koeien stonden. Daar troffen we ook boer Kwekke boom aan. Daar mochten we 2 koeien uitzoeken en daarover moest je dingen vragen. Hier zie je het: Dh is het jonge stiertje van Trees. Het krijgt een naam met een T omdat Trees met een T begint. Het stiertje weegt 30 kg. Joke is 16 april jarig en is in 1969 geboren ze is bijna tien jaar oud. Joke heeft ook nog een zus ze heer Janet ze lijken erg veel op elkaar. Boer Kwekkeboom heeft een grote ton en daar gaat 400 liter melk in. Dit is Trees ze weegt 700 kilo en heeft twee jonge stiertjes gekregen ze zijn ongeveer om 1 uur geboren 20-2-79. Trees is 5 jaar geweest ze kan 5 liter melk per dag geven. Boer Kwekkeboom heeft ook een stal waar de koeien worden gemoken. Joyce Hofkamp, De Zeeburch, Keurhoeve 3, Middelburg Algemene richtlijnen voor tekeningen ZLM scholenprojekt Maak de lijnen van de tekeningen goed zwart bijv. met viltstift ok de potloodlijnen later overtrekken met viltstift. Gebruik niet te donkere kleuren, want donkere kleuren worden als zwart opgenomen (bijv. donkerrood, donker bruin, donkergroen). Als je letters of woorden in je tekeningen gebruikt dan de ondergrond lichter houden en dan de tekst in zwarte vilt stift er in te kleuren. 26 Antwoorden yan de raadsels en moppen: Mop 1: Als hij in die plaats stierf zou de pastoor bij zijn graf zeggen: hij heeft zijn hele leven gestonken maar nu is hij uitgestonken. Toen kwam er een varken met een grote snuit die blies alle verhalen uit. Willen jullie voor het volgende nummer de copy en tekeningen zo snel mogelijk opsturen? Liefst volgende week al. Dan kunnen we er voldoende aandacht aan besteden. Alvast bedankt. De re dak tie

Zeeuwsch landbouwblad ... ZLM land- en tuinbouwblad | 1979 | | pagina 26