B0.E/? beste Z.L.M. Boer Kraker Witlof De boerderij Beste Z.L.M. De boer Boer de Kraker De paardenkeuring Reeds lammetjes in 't nieuwe jaar De veearts en., of dierenarts De tuinbouwveiling Opstel gert-jan verbrugge Wij zijn bezig met het projekt: De boer op. Nu komt er af en toe een boer, boer de Kraker. Die verteld van alles over zijn boerderij. Wij mogen ook eens op zijn boerderij ko men kijken met de hele klas. Boer Kraker heeft verteld over: het vee, de landbouw. Hij heeft ook verteld over de limosén koe en de friesiahold- stein en het stamboekvee. Boer de Kraker is ook een keer op t.v. geweest met de koe Irene. En hij heeft ook een koe Emil, en die is kampioen van Nederland. René Coppoolse O.L.S. "De Wegwijzer" te Hoek Een moestuin is een klein tuintje. Je kunt er van alles in kweken, bijv. sla, tomaten, kool, bieten, bonen, en tuinbonen. Het is een leuke hobby. In je vrije uren kun je er in werken. Chr. Nat. School "De Regenboog" te Tholen De Boer kwam om 2 uur. Het viel me tegen want ik had gedacht dat hij in zijn ketelpak zou komen. Maar hij was in zijn 's-zondags pak. Hij vertelde over de boerderij hoeveel grond hij had en wat hij er op ging verbouwen. En hij vertelde over het nieuwe zaaiplan voor dit jaar. Je kon wel merken dat hij het niet elke dag deed. Hij heeft ook nog een pooster mee genomen van drie koeien. Hij heeft een heleboel verteld over de koeien hoeveel ze aten en dat er al kalfjes waren. Ruben v.d. Lijke O.L.S. "De Wegwijzer'' te Hoek Je hebt natuurlijk veel groente. Eén van de groenten is witlof. Ze hebben een nieuwe manier om witlof te kweken. Een zekere P. Blom die de witlof onder de grond stopte. En binnen een paar weken heb je witlof. De prijzen zijn erg verhoogd 1 kilo witlof 1,10 1 kilo boerenkool 1,00 1 kilo kroten 2,10 5 kilo aardappelen 5,00 volgende week gaan we het prijskomplot meten op de stoorveiling. Klas 5 van de Chr. Nat. School "De Regenboog" te Tholen Roger Kempe, "Het Binnenhof' te Goes. Om twee uur kwam er een boer, Jas de Kraker. Jas de Kraker kwam over z'n boerderij praten. Hij had op het ogenblik elf koeien. Hij had ook een Limonzé dat is een franse koe. Jas is eerst naar onze klas gekomen, en wij gaan ook een keer naar z'n boerderij kijken. Hij had ook een heleboel machines: traktor, kipwagens, ploegen, verschillende eggen. En hij vertelde ook nog dat hij ieder dier een naam gaf. Hij begon met a, b, c, d en zo heel het alfabet door. Hij had op het ogenblik geen scha pen. Marion v.d. Maale O.L.S. "De Wegwijzer" te Hoek Wij zijn bezig met de boer op? Bij ons komt boer de Kraker wel eens praten en wij mogen er ook wel eens naar toe hij heeft al veel over de koeien verteld b.v. Liemoeze Friesstamboekvee, Friesjangolf- stijn. En hij heeft ook verteld over Emiel die kampioen van Nederland is geweest en ook nog een beetje over de landbouw. En over de Melk Unie, Domo, Campina waar die zijn in het noorden of zuiden. En boer de Kraker is ook nog een keertje op t.v. geweest met Irene dat is een koe. Arjan Tollenaar O.L.S. "De Wegwijzer" te Hoek Vrijdag de 16e februwarie kwam boer de Kraker in de klas. Hij vertelde dat hij koeien uit Frankrijk had. Hij berekende de hectaren. Hij verbouwde gerst, vlas, suikerbieten, aardappelen en zo meer. Elke koe die hij had, gaf hij een naam. Hij begon met "a", toen "b" en zovoort. Als hij bij de "z" was gekomen, begon hij weer opnieuw. Hij had van 8.30 tot 10.00 uur 40 koeien ge molken. Hij had ook landbouwwerktuigen b.v.: eggen- kipkarren-traktoren-ploegen. Katja van Bale O.L.S. "De Wegwijzer" te Hoek Boer de Kraker was bij ons op school en vertelde van zijn boerderij en zijn vee. Boer de Kraker heeft limousin koeien, dat zijn Franse bruine koeien. Toen boer de Kra ker een poosje had verteld liet hij een poster zien en hij zei dat we hem mochten hebben. En nou hangt die op het prikbord. Hij heeft ook verteld wat hij het eerste zaaide gerst en dan vlas. De eerste kalfjes noemde hij Pempem Pascal en Pedro. We krijgen ook een krantje op school van de Z.L.M. dat betekent Zuidelijke Landbouw Maatschappij. Christian de Doelder O.L.S. "De Wegwijzer" te Hoek In Goes werd afgelopen week een paardenkeuring ge houden. Er waren wel 50 paarden. Het ging om het beste paard van Zeeland. (Hier onder staan een paar paarden) Karina Dekker, 24 Aagtekerke. Diaconieschool De schapen trotseren de sneeuw en de strenge vorst met hun dikke vachten terwijl ze ook reeds voor nieuwe leven zorgen. Nog op zaterdag 30 december werd bij d.h.r. A.M. Gakeer op de Annavosdijk bij St. Annaland een lammetje geboren, wat heel vroeg was. Voor dhr. Koese aan de Noorddijk bij Poortvliet begon het nieuwe jaar goed met elf lammetjes van zes schapen. Als jou dier ziek is, ga je naar de dierenarts. Maar bij de boer is dat anders, dan gaat de boer naar de veearts. Sommige boeren laten de veearts elke week komen, maar de meeste vinden dat te veel en te duur. Meestal laat de boer de veearts om de 3 weken of om een maand komen. De boeren gaan vaak naar de veiling, bijna elke dag. Ze doen daar zaken met kopers. En als die zaken gaan doen dan gaan ze meestal naar de veilzaal waar ze veilen. Dan bekijkt men de prijs op de klok. Als men dat een redelijke prijs vindt en dan koopt men dat. Zo nu weten jullie meer over de tuinbouwveiling. Klas 5 van de Chr. Nat. School "De Regenboog" te Tholen Christof Wisse?! De boer (meneer de kraker) is bij ons geweest hij zou enkele keren komen en wij zouden er ook een keer naar toe gaan. Dus op een dinsdag, was het geloof ik kwam de boer binnen. Toen begon hij te vertellen. Hij had alles op een kladblok geschreven en hij las dat voor. Als het een spreekbeurt was geweest had hij een drie gehad, want je mag het niet voorlezen. Hij vertelde over het eten van de koeien. En ook dat hij een heel ander ras fokte ze kwamen uit Frankrijk. Hij had veel opgeschreven zeg, want hij vertelde wel een uur over zijn boerderij. Naderhand mochten we nog een paar vragen stellen. Nou een paar, zeg maar gerust een paar honderd. Hij zei na de vakantie mogen jullie komen. Toen hij weg was mochten we nog even lezen. Uit O.L.S. "Wegwijzer" te Hoek Aagtekerke. Diaconieschool

Zeeuwsch landbouwblad ... ZLM land- en tuinbouwblad | 1979 | | pagina 24