Mop 1 Mop 2 Raadsels zonder antwoorden 23 Enorme belangstelling voor het Z.L.M. scholenprojektü Veel scholen doen mee aan het Z.L.M. scholenprojekt. Er doen meer dan honderd klassen aan mee. Alle klassen vinden het een leuk idee om met een boer kennis te maken. Het projekt duurt ongeveer één jaar. Alle boeren zijn blij dat zij aan het projekt mee doen. Tekening: Kees Reijnhout, Prinses Wilhelminaschool te Wolphaartsdijk De dieren op - van de boer Varkens De machines van de boer De verhalen en verhaaltjes op deze pagina zijn geschreven door de kinderen van de vijfde klas van de Chr. Nat. School "De Re genboogde Tholen. De tekeningen zijn door andere kunstenaars gemaakt. De na men staan erbij! zl.m maart 1979, aarsta jaargang nr. 1 Kinderkrant k'ndep,"Z.L)1 VfcoR, jou! UeBoere tamin raadsels, pak....werk ze...ken inkt...vis Boer Stonk komt in een dorp op vakantie. Als hij daar een week is sterft boer lijden, de pastoor zegt bij zijn graf hij heeft zijn hele leven geleden maar nu is hij uitgeleden, de volgende week sterft boer kots. De pastoor zegt bij zijn graf: hij heeft zijn hele leven gekotst nu is hij uitgekotst. De volgende dag vertrekt boer stonk. Weetje waarom? antwoord achter in de krant Een Boer die voor het eerst in de stad komt, stampt op de straat en zegt: "het is geen wonder dat ze hier een stad bouwen, de grond is veel te hard om het te bewerken!!!! 1Wanneer heeft een boer het grootste deel binnen. 2. Wat wordt een kalf als het één jaar is geworden. 3. Welk ei kun je niet eten. 4. Welke boer heeft nooit geploegd nooit gewerkt nooit gezwoegd nooit gesproken en nooit gegeten ik ben benieuwd of je het zult weten. Je hebt boeren die veel aan de landbouw doen. Onze boer niet!!! Onze boer (boer Koese) is een veehouder. Hij heeft van allerlei dieren. Zoals koeien en één grote stier. Hij heeft ook schapen kippen en kalkoen heeft hij ook. En een paar eenden voor zijn plezier. Fazanten en nog een boel dieren. Perl Doesburg "Het Binnenhof" te Goes Voor de boeren is de winter een slecht getij. Want ze kunnen bijna niks verbouwen. En de knechten hebben ook bijna niks te doen. Maar toch verdienen ze wel die boeren. Want ze leveren melk. Dus nu weten jullie hoe het zit. Het is voor de varkens een prettige maand geweest. Want bijna elke zeug die kreeg jonge. Sommige kregen er 12 of 11, 10, 9. In het flevohof, waren bijna 200 biggen geboren. Vroeger bewerkten de boeren, het land, "met de hand". Tegenwoordig doen ze dat met machines bijv. het land doen ze met traktoren, combines, eg, ploegen, eggen, en dardappelrooimachines. De koeien, melken ze tegenwoordig met een melkmachi ne. Als ze iets moeten sorteren, doen ze dat met een sorteer- machine. De tekening is van Winnie Beenhakkers, "Het Binnenhof' te Goes. Getekend door Ivonne van der parberseschool te Goes. van de Cas-

Zeeuwsch landbouwblad ... ZLM land- en tuinbouwblad | 1979 | | pagina 23