Multamat ZB Dacamox 10G Schuitemaker B.V. na 60 jaar nog vol nieuwe ideeën WATERSCHAP NOORD - BEVELAND c E nige tijd geleden werd op feestelijke wijze het feit her dacht dat 60 jaar geleden het bedrijf Schuitemaker Ma T T Schering Nederland B.V. Agro Divisie Postbus 79 5280 AB Boxtel Tel.: 04116-74925 urn Gras- en klaverzaad BG mengsels super kwaliteit Uienzaad en pootaardappelen L. Koole, Middelburg WIJ BIEDEN AAN De eigenaren, andere zakelijk gerech tigden en huurders van onroerend goed, gelegen op Noord-Beveland worden uitgenodigd tot het bijwonen van een OPENBARE DISTRIKTSVERGADERING op woensdag 21 maart a.s. in dorpshuis "De Pompweie" te Kortgene, aanvang 19.30 uur. In deze vergadering zal, zoals gebruike lijk, informatie worden verstrekt over de diverse waterschapszaken, zoals water kering, waaronder de versterking van de dijken langs de Oosterschelde, de wa terbeheersing, de wegen en het waterk waliteitsbeheer. Tijdens deze bijeenkomst wordt gele genheid gegeven voor gedachtenwisse- ling over waterschapsaangelegenheden. Kortgene, 8 maart 1979 de dijkgraaf, S.J. van Langeraad. Zaadontsmettingsmiddel tegen bodeminsekten, o.a. bietekever. Goedkoop en effektief. 10 gram per pak bietenzaad. Microgranulaat tegen bodeminsekten, o.a. bietekever. Tevens tegen zuigende insekten, zoals bladluis; hierdoor wordt vergelingsziekte voorkomen. Uniforme korrelgrootte, klontert niet, breed werkingsspektrum en geeft optimale werking, ook onder droge omstandigheden. 6-10 kg per ha. (Speciale folder met afsteltabellen, alsmede afstelzakjes zijn op aanvraag verkrijgbaar.) chines te Rijssen werd opgericht. Overigens had die oprichting toen nog niet zo veel om het lijf en was het bedrijf waar Joan Schuitemaker aan het einde van de eerste wereldoorlog be gon een smederij tegenover de boerderij van zijn ouders. Hij bleef daar overigens niet zo lang want zijn werkplaats onder een afgedankte hooiberg werd al spoedig te klein. Hij verhuisde naar de gemeente Rijssen/ Wierden, waar zich ook zijn broer die timmerman was bij hem voegde. Samen begonnen ze aan de produktie van o.a. landbouw- wagens. H et bedrijf liep goed, maar niet zo dat het explosief groeide dat gebeurde in feite pas na de tweede wereldoorlog toen in de landbouw de mechanisatie goed op dreef kwam. De Gebr. Schuitemaker kreeg de vertegenwoordiging van trekkers, melk machines e.d. Nadat men met de regelmaat van de klok een waarbij alleen stalen borden konden worden toegepast. Men besloot om die borden van de wagens zelf te gaan maken. Dat werd een groot sukses. De produktiemiddelen lieten het even eens toe om ook voor anderen dergelijke borden te produceren, iets wat het bedrijf een extra stevige poot gaf om op te staan. Later werden hydraulische kippers in het programma opgeno men variërend in grootte van 1,5 tot 12 ton. Er wordt driftig geëxporteerd naar Duitsland en Engeland. In 1968 maakte het bedrijf een begin met de bouw van meng- mesttanks die in kapaciteit uiteenlopen van 2800 tot 6800 liter. Drie jaar geleden werd begonnen met de fabrikage van borden en laadbakken voor de automobielindustrie. Momenteel wor den ook zijborden,yoor4 tonners van het leger geleverd. Van het één komt het ander, en momenteel maakt men dankzij de spe cifieke mogelijkheden van de éigen staalwals ook dak en gevel platen. De tot nu toe gefabriceerde lengte van dit materiaal is te vergelijken met de afstand Rijssen tot Peking, beweren de ge broeders Schuitemaker. Een klein boerenbedrijf werd een in dustriële onderneming die nu een gebouwen oppervlakte be slaat van 9000 m2. §8 txm mmmm Amerikaanse stalmestverspreider ter reparatie kreeg aangebo den, werd besloten om zelf een betere te ontwerpen, waarna al snel de produktie goed op gang kwam. Alles bijelkaar zijn er nu inmiddels zo'n 20.000 van die wagens verkocht, alles voorzien van de nog steeds moderne gesloten oliekast. In 1963 werd een nieuwe fabriek gebouwd terwijl in'samen werking met Wageningen de universele wagen tot stand kwam, ijdens een miezerig nawinters weertje werd officieel gebruik genomen van het nieuwe kantoorgebouw. Origineel werd de toegang tot dit gebouw geopend door met een mengmestver- spreider nu eens niet het indringend riekende vocht te gebrui ken, maar een stroom van konfettie, die met kracht vanuit de tank werd verspreid en deuropenblies. Daarna werd de vele gasten en genodigden een blik vergund in de fabrikagehallen. Een indrukwekkende exkursie, waarbij de leek altijd weer met stomme verwondering wordt geslagen als hij ziet hoe van een simpele rol plaatstaal op den duur door nijvere en kundige handen iets fraais wordt gemaakt. Het lawaai is er niet van de lucht, want waar met metaal wordt gewerkt kan het niet muisstil zijn. 't Is wel mannenwerk, maar gekruid met dit grote voordeel dat ze tenminste zien wat ze doen en weten dat hun werkpro- dukten goed verkocht worden en daadwerkelijk bijdragen aan de verbetering van onze ekonomie. M. van Wezel TE KOOP: AGRARISCH HANDELSBEDRIJF Tel. 01180-12296 en 28948 Vertegenwoordiger P. Cevaal Tel. 01189-2203 alle soorten vaste mest, o.a. slachtkuiken- en kippenmest. Rode en grijze mijnsteen voor erfverharding. Wij vragen te koop: alle soorten hooi en stro, voeraardappelen enz. GERRITSE FOURAGE B.V., WAARDE 01134-1984 b.g.g. Gerritse B.V. Ederveen tel. 08387-1298 14 Bescherm uw bieten tegen insekten Dacamox®10G: internationaal geregistreerd handelsmerk van Diamond Shamrock Corporation, Cleveland Ohio, U.S.A.

Zeeuwsch landbouwblad ... ZLM land- en tuinbouwblad | 1979 | | pagina 14