Uw wand bekleden met écht hout uitglijden Anti-slip badbloemen voorkomen gevaarlijk Rolgordijnen met twee "goede" kanten Nieuw: snoerloze sotdeerset oo o Gemakkelijk behangen zonder rommel Wanneer u in uw huis wel graag iets met hout zou willen doen (meubels maken, wand bekle den), maar u vindt de alom bekende "schroot jes" te strak, dan is dit misschien wat U zocht. Blees en Kluijver importeerden uit Zweden deze zgn. "Rustika panden" en die laten de grillige boomvorm (waar zag u ooit een plan- krechte woudreus?) in zijn volle waarde. De kwasten en de natuurlijke tekening zijn geb leven. Wanneer u deze planken wilt gebruiken als wandbekleding wordt wel deze goede raad gegeven. Vindt u uw kamer te hoog, breng ze dan horizontaal aan en is de kamer volgens u te laag, breng ze dan vertikaal aan. In het eerste geval zal uw kamer lager en langer lijken, ter- wi k in het tweede geval de kamer wat hoger lijkt. Het formaat van deze panelen: 240 cm hoog, 60 cm breed en 16 mm dik. De prijs: 47,90 per vierkante meter, zodat u voor een wandje van 4 meter lang en 2,5 m hoog 10m2) zo'n 479, betaald. Meer informatie hierover kunt u verkrijgen bij Blees en Kluijver Houtimport b.v., postbus 267 in Zaandam. Tel. (075)-169856. speciaal voor dit doel slijtvaste, kleurige "bad bloemen" van dikke, zelfklevende folie met een geruwd oppervlak, die verstrooid op de bodem aangebracht, voortaan uitglijden voor komen. Als aardig neven-effekt krijgt de ste riele badkuip bovendien een vriendelijker aangezicht. in de verpakking zitten 7 grote en 7 kleine anti-slip bloemen, naar keuze in bruin, oranje of mosgroen. Voor het aanbrengen wel even opletten, dat de ondergrond schoon, droog en vetvrij is. Dat is alles om zeker te zijn van een duurzame en simpele veiligheidsvoorziening, die vooral ou dere mensen, maar feitelijk iedereen tegen ge vaarlijke valpartijen beschermt. De setjes kosten 4,95 en zijn verkrijgbaar in warenhuizen, doe-het-zelf- en ijzerwarenwin- kels, huishoudzaken e.d. Dagelijks gebeuren er in Nederlandse wonin gen tientallen ernstige ongelukken. Weinig onderkende, maar helaas reële gevarenbron- nen zijn o.a. douche en bad. Het laat zich denken hoe ongelukkig men te recht kan komen als blote voeten wegslippen in de door zeep en badschuim spiegelgladde kuip. Zo'n klap met hoofd, schouder of rug tegen dQ harde tegels en badranden kan ernstig letsel veroorzaken, juist door het ontbreken van kle ding. De gevolgen zijn soms na maanden, of nog erger blijvend, merkbaar. Toch is dit risiko eenvoudig uit te schakelen met anti-slip materiaal op de bodem van dou che of badkuip. Zo ontwierp Sylglas Nederland Bij deze Decosol rolgordijnen heeft u keuze uit 19 kleuren en dessins, die alle aan de buiten zijde even mooi en helder zijn als aan de bin nenzijde door het procédé van volledige des- ,sirv-doordruk. Dit gordijnis-gemaakt-van-100%-. Zwitserse katoen en kreukt niet! Het is ver krijgbaar in 5 breedte- en 1 hoogtemaat (175 cm). De breedte is gemakkelijk aan te passen aan uw eigen raam door de stok op maat te zagen en het gordijn op maat te knippen. De prijzen zijn: 60 - 90 cm 90- 120 cm 120- 150 cm 150- 180 cm 180 - 210 cm UNI PRIJS 49,75 65,00 82,50 97.50 115,00 DESSIN PRIJS 59,75 79,50 99,75 114,75 135,00 De Decosol gordijnen zijn verkrijgbaar bij de grotere doe-het-zelf zaken, woninginrichters en de meeste warenhuizen. Wilt u over dit artikel meer inlichtingen hebben, dan kunt u zich wenden tot Allpac Internationaal b.v.. Postbus 149, 4940 AC Raamsdonksveer. Tel. 01621-4900. Snoerloos solderen betekent probleemloos sol deren. Binnen 6 sekonden bereikt de "Cord less" zijn werktemperatuur van 370° C, wat ruim voldoende is voor de doorsnee-klussen in en rond het huis van de hobbyist en doe-het- zelver. Door zijn onafhankelijkheid -van het lichtnet is hij overal te gebruiken. De oplaad- tijd bedraagt ongeveer 12 uur en elke lading is goed voor zo'n 350 soldeerverbindingen. De snoerloze soldeerbout is licht, gemakkelijk te hanteren en stabiel van uitvoering. Samen met het toebehoren, omvattende een extra sol- deerstift, soldeertin, oplader, soldeerhulpmid- del en gebruiksaanwijzing zit hij opgeborgen in een stevig kunststof koffertje. De ingebouwde verlichting vergemakkelijkt het soldeerwerk op moeilijke plaatsen. De prijs is 149,90 (inkl. b.t.w.). Voor meer inlichtingen: The Cooper Group b.v. Rietveldenweg 15, Postbus 600, 's- Hertogenbosch. Wanneer u weieens een kamer heeft behangen, weet u dat dit niet "zomaar een karweitje" is. Je neemt er? meestal een verlofdag voor op, want anders ben je er avonden mee bezig. Een ander probleem was dan ook nog dat er een (grote) tafel voor nodig was om het behang in te strijken met lijm. Welnu, al die rommel en die tegenzin in dit karwei is eigenlijk niet meer nodig. Markt Holland b.v. Postbus 219 te Weesp importeer de voor de zwoegers onder ons deze "Deko Rocket" 79,50). Hiermee is het mogelijk lijmen, plakken en af snijden (bij de plinten!) in één handeling te doen. Op deze manier is het dus niet nodig alle meubels uit de te behangen kamer te halen en deze zodoende voor één of twee dagen onbe woonbaar te maken. 1. Lijmreservoir- Diepgetrokken, geëpoxeerde staalplaat, bestand tegen chemicaliën. 2. Afsnijkant- Voor motief. 3. Plintsnijlijst - Voor millimeter nauwkeurig afsnijden op de plint. 4. Doseerinrichting - Voor het gelijkmatig op brengen van de lijm. 5. Snijlijst - Voor het snijden van banen behang in verschillende breedten. Onderdelen van kunststof, aluminium en gegalvaniseerd staal. 7

Zeeuwsch landbouwblad ... ZLM land- en tuinbouwblad | 1979 | | pagina 7