ZITDAGEN 0 gropatax Drukkerij Vink B.V. Z.l.m. Land- en tuinbouwblad EREGALERIJ- Z.L.M. AFDELINGEN Kring Oost Midden Brabant der Z.L.M. Symposium: Landbouw, modern of alternatief Opsturen: Vraagpunt Z.L.M. en de afzetbevordering 1979/'80 ADVERTENTIES H. KOSTER J. KOSTER P. BOUDELING Vier hengstenshows in Zeeland Georganiseerde jacht op wilde duiven Bestemmingsplannen Radio ZITDAGEN S.E.V. ZEEUWS VLAANDEREN Subsidieverlening t.b.v. bedrijfsverzorgingsdiensten Sociaal ekonomisch voorlichter (mnl.) POSTBUS 16 - 4570 AA AXEL Officieel orgaan van de Zuidelijke Landbouw Maatschappij Grote Markt 28 Postbus 46 4461 AJ Goes Tel 01 100-21010 4460 BA Goes Redaktie: Mr J Oggel hoofdredaktie M van Wezel eindredaktie Marijke Schipper de Ruijter red-assistente -tel huis 01 100-20228 -tel huis 01 641 - 3847 Adressering en abonnementen Secretariaat ZLM - Goes - tel 01 100-21010 - toestel 1 3 Technische verzorging Drukkerij Vink B.V. - Axel. Advertentie-exploitatie en administratie over advertenties Drukkerij Vink B.V - Nassaustraat 1 - Postbus 1 6 - Axel - Tel 01 1 55-2020 Telex 55230 - Postg.ro 206991 2 In verband met het tijdig klaarmaken van het blad, kun nen na dinsdag 15 uur, geen agendaberichten meer wor den opgenomen. Red. 16 MRT. - AFD. KRABBENDIJKE Algemene \ergadering gezinsavond om 20.00 uur in het kultureel centrum te Krabbendijke. De heer de Korte zal dan een lezing houden over "Equador, van oerwoud tot eeuwige sneeuw, en daarbij wat dia's vertonen. 16 MRT. - AKÏT BI RGH-HAAMSTEDE Algemene vergadering om 19.00 uur in hotel "Bom" te Haamstede. De heer S. Silvis. algemeen direkteur Cebeco Zuid-West zal een inleiding houden met als onderwerp "Kan de huidige boer de markt beïnvloeden?" 21 MRT. - AFD. SCHERPENISSE Algemene ledenvergadering om 19.30 uur in hotel "De Gouden Leeuw" te Scherpenisse. De heer L.N. Bax van de Landbouwvoorlichtingsdienst zal spreken over land- bouwaktualiteiten en de teelt van vroege aardappelen onder plastik. Daarna zal het Z.L.M.-journaal vertoond worden. Algemene ledenvergadering op donderdag 15 maart a.s. om 20.00 uur in de vergaderzaal van de Koöp. Z.CLN. te Eindhoven. Mr. J.H.H. Claessen. notaris te Bladel zal spreken over erfrecht en huwelijksgoederenrecht. Echtgenotes, jongeren en verdere belangstellenden zijn van harte welkom. Dit symposium, wat gehouden zal worden op 16 maart a.s. vanaf 9.30 uur tot 17.00 uur in het Fysiologisch Laboratorium. Von dellaan 24 in Utrecht is door de Utrechtse Biologenvereniging (U.B.V.) georganiseerd in het kader van haar elfde lustrum. Inlichtingen zijn te verkrijgen bij de U.B.V.- lustrumkommissie. Postbus 199. Utrecht of bij Jan H. Janse, tel. 030-714383 of Frans Mol. tel. 030-311403. Dit jaar is er geen vraagpunt van de Z.L.M. geweest, maar wel werden er in de afgelopen tijd voorbereidingen getroffen om het vraagpunt voor het seizoen 79/80 te bestuderen. De bedoeling is dat dit vraagpunt het onderwerp "Agrarische Afzetbevorde ring" zal behandelen. Hoe dit moet worden aangepakt en aan de hand van welke vragen dit kan worden geformuleerd is door de afdelingen van de Z.L.M. nagegaan. De meeste gegevens hier omtrent zijn inmiddels op het Landbouwhuis in Goes ontvan gen. Alle materiaal is echter nog niet binnen. Het sekretariaat doet een dringend beroep op die afdelingen die de vrucht van hun denken nog thuis hebben liggen deze onverwijld op te sturen naar. Z.L.M.-Landbouwhuis, Postbus 46 te Goes. Om vertraging te voorkomen, dient U uw advertenties te zenden naar Op vrijdag 2 maart kreeg de heer de eremedaille in zilver, verbonden aan de orde van Oranje Nassau, wegens 50 jaar trouwe dienst bij de N.V. Landbouw- maatschappij "De Bathpolders" te Rilland Bath opgespeld door burgemeester H. Boer. Na de plechtigheid werd er afscheid genomen van de broer van de jubilaris, de heer die de pensioengerechtigde leeftijd heeft bereikt na 52 jaar in dienst te zijn geweest bij de "Bathpolders". Tevens werd het feit gevierd dat de heer 25 jaar in dienst was bij deze maatschappij De meeste hengstenkeuringen zijn weer achter de rug. Het dekseizoen staat voor de deur. Er is een nieuwe lich ting hengsten goedgekeurd en er zijn hengsten van stal veranderd. Veel paarde- en pony houders zullen benieuwd zijn over welke hengsten ze het komende seizoen voor hun merries kunnen beschikken. De Zeeuwse hengstenhouders hebben besloten om geza menlijk een 4-tal hengstenshows te organiseren, zodat een uitstekend beeld verkregen kan worden, wat er aan heng sten voor de Zeeuwse merriestapel beschikbaar is. De hengstenshows worden op de volgende plaatsen gehouden: maandag 12 maart: in Manege P. Riemens, Kustweg 1. Nieuw- vliet. Aanvang 19.30 uur. woensdag 14 maart: in manege "De Braanjenhoek", van A.J. v.d. Willigen. Goessestraatweg. Ka- pelle. Aanvang 19.00 uur. donderdag 15 maart: in manege "De Gouwe Reyers" van J. Pouwer. Gapingseweg 1. te Serooskerke. Aanvang 19.00 uur. zaterdag 24 maart: in manege Grol, van H. Beye, Stoofweg 10. Renesse. Aanvang 14.30 uur. Tijdens deze shows zullen 23 hengsten worden getoond, ver deeld over de volgende rassen. 2 Shetland-. 1 Dartmoor-. 3 Welsh-. 2 New Forest-. 1 Haflo Arabfer-. 1 Connemara-. 1 Appeloosa-, 2 Arabische volbloed-. 3 Arabische halfbloed-. 4 W.P.N. (Warmbloed)-. 3 Nederlandse T rekpaardenhengsten. Bij iedere hengst wordt tijdens de demonstraties door een des kundige een toelichting gegeven. De shows worden gekoördineerd door de Ver. tot Bevordering van de Warmbloedfokkerij in Zeeland. Door de Faunakommissie van de regio Zeeland van de Ko ninklijke Nederlandse Jagersvereniging is aan hun leden gead viseerd in georganiseerd verband te jagen op wilde duiven (houtduiven) en wel op de volgende data: zaterdag 17 maart, vanaf 18.00 uur; dinsdag 27 maart, vanaf 19.00 uur; vrijdag 6 april, vanaf 19.00 uur; dinsdag 17 april, vanaf 19.30 uur; donderdag 26 april, vanaf 19.30 uur en zaterdag 5 mei, vanaf 20.00 uur. Door het optreden in georganiseerd verband hoopt de K.N.V.J. op intensieve wijze te kunnen medewerken aan het bestrijden van de wilde duiven, waardoor schade aan gewassen zoveel mogelijk kan worden beperkt. Oss. Vanaf 27 februari ligt gedurende een maand ter inzage het ontwerp van de derde partiële herziening van het bestem mingsplan "Centrum". Bezwaren kunnen worden ingediend bij de gemeenteraad. Terneuzen. Vanaf 28 februari ligt gedurende een maand ter inzage het gewijzigd vastgestelde bestemmingsplan "Hof Zel- denrust II". Zij die tijdig bezwaren hebben ingediend bij de gemeenteraad, alsmede zij die bezwaren hebben tegen de in het ontwerp aangebrachte wijzigingen kunnen bezwaren indienen bij G.S. Drunen. Vanaf 5 maart ligt gedurende een maand ter inzage het ontwerp van het bestemmingsplan "Woonwagencentrum". Be zwaren kunnen worden ingediend bij de gemeenteraad. Middelburg. Vanaf 1 maart ligt gedurende een maand ter inzage het vastgestelde bestemmingsplan "Planverandering Dauwen- daele l-B". Zij die tijdig bezwaren hebben ingediend bij de gemeenteraad kunnen bezwaren indienen bij G.S. Deurne. Vanaf 5 maart ligt gedurende een maand ter inzage de vastgestelde regeling bijgebouwen bij woningen. Zij die tijdig bezwaren hebben ingediend bij de gemeenteraad kunnen be zwaren indienen bij G.S. Wouw. Vanaf 2 maart ligt gedurende een maand ter inzage het ontwerp-bestemmingsplan "Buikstraat Zuid". Bezwaren kun nen worden ingediend bij de gemeenteraad. Eindhoven. Vanaf 5 maart ligt gedurende een maand ter inzage het ontwerp bestemmingsplan "XIV Hagenkamp". Bezwaren kunnen worden ingediend bij de gemeenteraad. Westerschouwen. Vanaf 5 maart ligt gedurende een maand ter inzage het ontwerp-bestemmingsplan van het gebied gelegen in de omgeving van de Hogezoom, Lage Zoom, Roelandsweg en de Pauwlijntjesweg. Bezwaren kunnen worden ingediend bij de gemeenteraad. Dinsdag 13 maart a.s., Hilversum II, 12.50 - 13.00 uur Serie beleid bezien: Bedrijfsgrootte en produktiebeheersing, vraaggesprek met mr. F. van der Stee, minister van landbouw en drs. J. Schouten, voorzitter van het Landbouwschap. Vrijdag 16 maart a.s., Hilversum II, 12.50 - 13.00 uur Serie landbouw en ecologie: Achtergrondinformatie over de plantaardige en dierlijke produktie, m.m.v. prof. dr. W.H. van Dobben van de afdeling Vegetatiekunde en Ecologie van de Landbouwhogeschool te Wageningen. ADMINISTRATIE- EN ADVIESBURO VAN DE Z.L.M OOSTBURG: woensdag 14 maart in café "De Windt". NIEUWENDIJK: donderdag 15 maart a.s. 11.00-12.00 uur. Café de Pelikaan Willen degenen die hun aangiftebiljet reeds hebben ontvangen, dit zo spoedig mogelijk aan ons kantoor opzenden. Landbouwhuis - Grote Markt 28 - Goes Dinsdagmiddag van 14.00 tot 17.00 uur. de heer van Nispen. Landbouwhuis - Stationslaan 4 - Zevenbergen Donderdag: van 9.00 - 12.00 uur. de heer J. Vroegop. Voor afspraken met de heren van Es en Zuidweg gelieve u tevoren telefonisch kontakt op te nemen. Hulst: maandag 2 april in hotel "Internationaal" van 16.00 - 17.30 uur. Oostburg: woensdag 19 maart in hotel "De Eenhoorn" van 16.00 - 17.30 uur. Er wordt naar gestreefd het overleg over de mogelijkheden van subsidieverlening t.b.v. de uitbreiding van de werkgelegenheid in de sektor van de bedrijfsverzorgingsdiensten in de landbouw op zo kort mogelijke termijn af te ronden. Dit o.m. antwoordt minister Albeda (sociale zaken) mede na mens minister Van der Stee (landbouw) op schriftelijke vragen van het Tweede Kamerlid Voortman. Indien het overleg tot een positief resultaat leidt, kan in 1979 subsidie worden verleend. Deze subsidie moet in eerste instantie gezien worden in het kader van de werkgelegenheidsverrui- mende en plaatsingsbevorderende maatregelen en is derhalve niet van strukturele aard. De effekten van een eventuele overheidssubsidie aan de be drijfsverzorgingsdiensten op de werkgelegenheid van werkloze agrariërs en de sociale positie van het landbouwbedrijf zijn o.m. afhankelijk van: leeftijd, opleiding en ervaring van de werkloze agrariër, alsmede van zijn bereidheid tot om-, danwel bijscho ling en het aangaan van een dienstverband met een bedrijfs- verzorgingsdienst. Daarnaast spelen de aard en de inhoud van een eventuele re geling en de mate waarin en de wijze waarop het betrokken bedrijfsleven hiervan gebruik maakt een rol. Het bestuur van de Zuidelijke Landbouw Maat schappij (Z.L.M.) roept sollicitanten op voor de funktie van met speciale belangstelling voor de tuinbouw (fruit teelt). Het betreft hier een zeer zelfstandige en afwisselende funktie. met vele persoonlijke kontakten. De sociaal- ekonomisch voorlichter beweegt zich op een breed ter rein de belangen van het agrarisch bedrijf èn gezin be treffende. Hoewel de werkzaamheden zich uitstrekken over de gehele land- en tuinbouw zal er een accent gelegd worden op de tuinbouw (fruitteelt). Het gaat om een vertrouwensfunktie. Naast de indivi duele voorlichting wordt ook groepsvoorlichting gegeven onder meer via lezingen die veelal in de avonduren ge houden worden. De standplaats voor deze funktie is Goes, men moet derhalve bereid zijn zich in Goes of omgeving te vestigen. Omdat men veelvuldig de boer op moet is een rijbewijs BE noodzakelijk. De gevraagde opleiding is hogere landbouw school (H.L.S.) of een daarmee te vergelijken opleidingsniveau. De aard van de funktie brengt met zich mee dat men niet te jong mag zijn. zo half de twintig of ouder. Het salaris wordt vastgesteld volgens de daarvoor geldende rijksschalen. Er is voorzien in bijscholingskur- sussen. Indiensttreding zo spoedig mogelijk. Zij die belangstelling hebben worden vefzocht binnen 14 dagen schriftelijk te solliciteren bij de sekretaris van de Z.L.M. p/a postbus 46, 4460 BA Goes. In lichtingen kunnen worden verkregen bij het hoofd van de afdeling sociaal-ekonomische voorlichting der Z.L.M., ing. J. Markusse, tel. kantoor 01100-21010, pri vè 01100-16838.

Zeeuwsch landbouwblad ... ZLM land- en tuinbouwblad | 1979 | | pagina 2