Wolfs b.v. Impressies van een Brussel-ganger aardappel- en uienbewaar- plaatsen F en jubileum is een gelegenheid voor mooie, en meestal terecht gemeende, woorden van dankbaarheid voor het bereikte en van hoop en vertrouwen in de toekomst. Iemand die door jarenlang bezoek aan haar, gelukkig geriefelijker geworden, vergaderzalen het copa van binnen wat heeft kunnen meemaken, kan allerlei bijgedachten en -herinneringen krijgen. Voor een keer mag daar dan wel uiting aangegeven worden. T Struikenkamp k.n.l.c. EG-voedselhulp veilig gesteld WOLFS UIENPLANTER Vereniging der bedrijfsverzorgings- dienst Schouwen-Duiveland gevraagd per 1 maart of in onder ling overleg Bedrijfsverzorger SBH JH SU is een onderneming, voornamelijk gericht op industriële isolatiewerken. te leveren in: standaard uitvoering of volledig volgens uw wensen uitvoering eventueel In fasen plafond-isolatie centraal luchttoevoer kanaal drukvaste geïsoleerde sandwichpanelen hulsterweg 20. kloosterzande, tel.01148 1757 de beste klaver voor groenbemesting irmizibtpcïibwg «apelle Er zullen nog altijd wel Nederlanders naar Brussel gaan die menen dat wij het thuis heel goed doen. De eerste twijfel wordt wellicht al gezaaid door de kwaliteit van het Belgische treinma- teriaal en het Brusselse restaurant. Onovertroffen wanen we ons in onze talenkennis, totdat we later van tolken andere ervarin gen horen. Als het gesprek, waaraan de vertegenwoordiger van de Nederlandse land- en tuinbouw deel neemt, vordert,1 zal er onzekerheid groeien. "Gij, Nederlander, gunt ons dus niet dat ook wij ons willen en zullen ontwikkelen? Gij behoort U niet te verzetten tegen E.G.-steunmaatregelen voor producentengroeperingen (bundeling van het aanbod); gij hebt Uw koöperaties en mogen wij Fransen dan niet iets doen om onze biggenfokkers wat geregelder inkomsten te geven? Eerst was U tegen E.G.-rentesubsidies, toen maakte U er het eerste en meeste gebruik van en nu wilt U ze vanwege het zuiveloverschot stopzetten! Wij Duitsers weten wel hoe de WIR werkt" Z ou inderdaad de Nederlander dan toch iets hebben van te gelijk de zendeling en de koopman? Want, zeker in de wandel gangen gaat het verhaal dat hij het liefst via de prijs grove konkurrentie zou bedrijven. Waarom anders is hij tegen duide lijke steun in de markt bij aardappelen, varkens, groenten en fruit? Van Nederlandse kant had men vroeger niet de hoogste prijs- verlangens. Totdat men ook echt last kreeg van inflatie en kos tenstijging, zo werd met enige hoon vastgesteld. Wat hét grote misverstand betreft, blijft het vechten tegen de bierkaaien: Eu ropa weet nog steeds zeker dat wij exporteren met behulp van geheime produktschapsfondsen! Nog zeer onlangs vroegen, vanwege onze blijvende goedkope export van eieren en varkens, de Belg en de Duitser achter de hand om dat toch ruiterlijk te erkennen. Goedkoop en flauw vinden ze het, als van Neder landse kant wordt gesteld, dat in plaats van op landbouw- marktpolitiek de nadruk moet worden gelegd op een beleid voor andere werkgelegenheid. Dat heeft ook te maken met het feit, dat de E.G. een landbouwpolitiek en -fonds heeft en er verder alom stilstand is. Maar bovendien, Nederlander, zeg dan maar eens konkreet wat er in West-Ierland en Zuid-I talië moet en kan gebeuren! Agrarisch Nederland wordt gezien als de grote profiteur van Het Gat in de landbouwmarktordening, nl. de nagenoeg onbelaste invoer van plantaardige vetten, zetmeel- en eiwitgrondstof voor mengvoeders. Jareji geleden betitelde een boze Italiaan de Ne derlandse zuivelvertegenwoordiger in de vergadering konse- quent als "meneer de margarinefabrikant". Temeer schijnt dit tegenwoordig nu het prijsverschil tussen de wereldmarkt en het interne beleid zoveel groter is. Als aan dat gat niets te doen is, moeten de Nederlandse verbruikers van goedkoop veevoer, ei genlijke veroorzakers van het melkoverschot, maar per bedrijf afgestraft worden met een flinke heffing op meer-produktie van melk, vinden Belgen en Duitsers. Nu de vaart uit de E.G. is en de partners ekonomisch sterk uit elkaar zijn gegroeid en nog groeien, wordt noodzakelijkerwijs ook in het COPA het gesprek harder. Maar het blijft de moeite waard! Er blijft een gemeenschappelijk belang van de E.G.- boeren en -tuinders en ter wille daarvan moet men elkaar vast houden, hopelijk ten voorbeeld van de (landbouw)ministers. De voedselhulp die de Europese Gemeenschap verstrekt aan ontwikkelingslanden waar zich rampen hebben voorgedaan, loopt geen enkel gevaar. De Kommissie heeft dit geantwoord op vragen van de Nederlandse christendemokraat W. Vergeer. Gevraagd was, of de voedselhulp gevaar liep door onderlinge onenigheid van de negen lidstaten. De Kommissie zegt nu, dat zij en de lidstaten de voedselhulp zien als een wezenlijk onder deel van het gemeenschappelijk beleid voor bijstand aan de ontwikkelingslanden. - uniek doseersysteem d.m.v. terugdraai ende borstels en traploos regelbare toe voerbanden - hydraulische diepteregeling - door 4-wielige uitvoering een konstante plantdiepte - afzonderlijke verstelbare schijfjes achter iedere zaaivoet - door precisie doseersysteem een meer gelijkmatige verdeling in dè grond en daardoor een hogere opbrengst per ha HAVENKADE 9, MIDDENMEER, tel. 02270 - 1603. Wij bieden U een prettige werkkring met goede beloning, auto- en telefoonvergoeding. Heeft U ervaring met werkzaamheden in de veehouderij en akkerbouw en zoekt U een af wisselend en boeiend beroep? Schrijf dan om inlichtingen of solliciteer met vermelding van opleiding, ervaring enz. bij: voorz.: J.P. Boot, Lokkershofweg 3, Noordwel- le. sekr.: A.L. van Westen, Oude Polderdijk 2, Zierikzee. Rabarberplanten Cham pagne Rood en Timperley Early. Rabarberbedrijf Fr. Mies, Heistraat 8a 4725 SE Wouwse Plantagt (N.B.), tel. 01657 - 328 JACHTTERREIN te huur gevraagd in Z-Vl. of Zuid-Be veland vanaf 40 ha. Ben be reid hiervoor goede prijs te betalen. Brieven onder nr 3458-1 DOORLOPEND te koopl gevraagd: alle soorten! hooi, stro en mais en alle andere fourage produk- ten. Kontante betaling. Fouragehandel J. van de Wege, lm- en Export fou rage, Steenovens2, Zaam- slag. Tel. 01155-2133 en 1835. Wij betalen de hoog ste prijs. VOORDELIGE AAN BIEDING. Gebruikte be- tontegels 30 x 30 x 4% cm. Fa. L. Pekaar zn. TeL 01131-2069/1432. Gevraagd: Hulp in de huishouding bij man al leen op boerderij in Zuid west Nederland. Brieven onder nr. 3468-1. bur. v.d. blad. TE KOOP en te huur: Nieuwe en gebruikte op- schepmachines. Fa. Joh. Gunst, Ringbaan-West 2, Goes. Tel. 01100-15351 na 18.00 uur 14141. GEVRAAGD: 1 SNEL WEGER tot 100 of 150 kg. (geijkt). Wentelploegje voor achter Agria 1700. Th. de Rijk, Nieuwveld- weg 56, Oostburg. Tel. 01170-2279. TE KOOP: Monoair voori mais 6 R. met granulaat- bakken. Centradrill 6 R., Centradrill 12 R. Div. Vi- brax kunstmeststrooiers. De Inspan b.v., Kloetinge, tel. 01100-16606. Na 19.00 uur tel. 01180-13856. GEVRAAGD: DAMHER TEN. Wij betalen de hoogste prijs. Stokkers, Haaksbergseweg 112, Neede. Tel. 05450-1739. wr Een uitgebreide documentatiemap, samengesteld met gebruikmaking van gegevens, verstrekt door het Consulent schap voor de akkerbouw en rundvee houderij en het I.M.A.G. is op aanvraag verkrijgbaar. leveringsprogramma aardappel-en uienbewaarplaatsen. C.A. bewaarplaatsen drukvaste isolatiesystemen in bestaan de gebouwen, landbouwloodsen diepvriescellen koelcellen geïsoleerde sandwichpanelen geprofileerde staal- en aluminiumpla- ten, al of niet voorzien van een coating geprofileerde staal- en aluminiumpla- ten, voorzien van een isolatielaag, gegalvaniseerde golfplaten P.V.C. en polyesterplaten multiplex 10 en 20 mm, dik, watervast verlijmd polystyreen, met of zonder alu-folie polyurethaan met of zonder cachering. alle glaswol- en steenwolprodukten styrofoam en roofmate spandekens schoepenroosters gasdichte- en koeldeuren schuif-, rol- en overheaddeuren aluminium ramen en deuren, met of zon der glas enkel- en dubbelwandige lichtkoepels en lichtstraten isolerende plafonds voor werkplaatsen en magazijnen renovatie van gevels van industriële ge bouwen het bespuiten van wanden en plafonds met polyester alle benodigde bevestigings- en afdich tingsmaterialen "leverbaar via uw zaaizaadleverancier 18

Zeeuwsch landbouwblad ... ZLM land- en tuinbouwblad | 1979 | | pagina 18