CHV prijzen: Voorstellen E.G.-Kommissie voor het jaar 1979/1980 Een WELGER schotelmaaier laat uw gras snel weer groeien! Wat hebt U betaald? I. Voorstellen ter zake van monetaire kompenserende bedragen (m.c.b.). II. Voorstellen voor de prijzen van agrarische produkten, inkl. de melkheffing III. Voorgestelde bijzondere maatregelen Enkele prijzen zoals de Cehave ze u berekend zou hebben in de periode van 1 5 januari t/m 27 januari 1 979. 107 CHV volledig legmeel voor kippen ƒ52,70 1 51 CHV braadkuikenvoer 1 Wit. ƒ62,10 220 CHV rundveebrok A/jongvee ƒ37,90 31 1 CHV vleesvarkenskorrelƒ44,10 Alleen al om z'n bedieningsgemak een opvallende schotelmaaier. CE BECO -H ANDELSRAAD CHV mengvoeders merkbaar voordeliger Cehave nv Veghel 04130-82255, tst.355 zondering van die voor de navolgende akkerbouwproduk- ten: De Europese Kommissie heeft op 31 januari 1979 haar voorstellen bekend gemaakt voor de prijzen van de agrarische produkten voor het jaar 1979/1980, alsmede voor aanvullende maatregelen tot herstel van het marktevenwicht van met name de zuivelsektor. Voorts zijn voorstellen gedaan op het gebied van de m.c.b. en tot wijziging van de struktuurricht- lijnen. Enkele hoofdzaken hieruit zien er als volgt uit: 1. Instelling van nieuwe m.c.b. Een eventuele instelling moet het resultaat zijn van een Raadsbeslissing. De Raad kan besluiten om: a. geen m.c.b. in te stellen en de groene koersen aan te passen; b. m.c.b. in te stellen en de voorwaarden voor hun afbraak bepalen (zie onder 2). Indien de Raad geen beslissing neemt, geldt een automati sche instelling. 2. Afbraak van nieuwe m.c.b. Afbraak dient automatisch te geschieden voor: ade helft uiterlijk bij de aanvang van het prijsjaar volgende op de instelling; b. de andere helft uiterlijk bij het begin van het tweede prijsjaar na de instelling. De Raad kan beslissen tot een andere vorm van afbraak, doch uiterlijk bij de aanvang van het derde prijsjaar na de instelling zullen ze moeten zijn verdwenen. In elk geval wijst de E.G -Kommissie af dat de automatische afbraak afhankelijk wordt gesteld van de stijging van de in r.e. uitgedrukte prijzen. De afbraak van niet aan het Europese Monetaire Stelsel (E.M.S.) deelnemende lidstaten is onderwerp van on derzoek en van jaarlijkse beslissingen van de Raad. (opm. Dit betreft alleen het Verenigd Koninkrijk). 3. Afbraak van bestaande m.c.b.: a. Algemeen: I. De afbraak dient 4 jaren na de instelling van het E.M.S. te zijn voltooid II. De afbraak van positieve m.c.b. zal niet automatisch gepaard gaan met een verhoging van de in r.e. uitge drukte prijzen. Zekere nationale kompensaties zou den kunnen worden ingesteld, indien de ontwikkeling van het netto inkomen van de producenten dit nood zakelijk maakt. Voorgesteld wordt dat hiervoor goedkeuring en kontrole door de E.G .-instanties is vereist. b. Voor het jaar 1979/1980 I. Italië, het V.K. en Frankrijk zullen 5%-punt moeten afbreken. De 5% voor Frankrijk bevat de devaluatie van de groene franc waarop door de Franse Regering is aangedrongen. Ierland breekt 4,5%-punt af, zodat voor dat land dan geen m.c.b. meer bestaan. II Indien de Raad voornoemde lidstaten toestemming zou geven vóór de ingang van het prijsjaar m.c.b. af te breken, dan zullen die in mindering worden gebracht op eerdergenoemde percentages. III Geen afbraak wordt voorgesteld voor de lidstaten met positieve m.c.b. 1. Prijzen De in r.e. uitgedrukte prijzen blijven gehandhaafd met uit- Suiker: verlaging maximum quotum van 127;5% tot 120% van het basisquotum. Beperking van het speciale maximum quotum voor België tot 223,75% voor het lopende en ko mende prijsjaar (was 227,5%). Koolzaad:richtprijsverhoging per ton met 2% tot 302,70 RE (was 296,70 RE). (Kompensatie voor de stijging van het oliegehalte van 40% naar 42%). 2. Melkheffing a. Handhaving van het percentage van Vi tot 1 juni 1979. b. Vanaf 1 juni 1979 zal het percentage minimaal 2% bedra gen; het voorstel voorziet niet in een maximum heffings- percentage. c. Het niveau van de heffing wordt afhankelijk gesteld van de stijging van de totale in de E.G. aan de zuivelfabrieken afgeleverde melk. Het niveau van de heffing wordt als volgt bepaald: Per 1 juni wordt de stijging van de afgeleverde hoeveelheid melk in de voorgaande 4 maanden berekend ten opzichte van het gemiddelde van de in de overeenkomstige periode in de voorgaande 2 jaren afgeleverde hoeveelheid. Elk Vi% stijging zal resulteren in 1% heffing, met dien verstande dat de heffing nooit minder zal bedragen dan 2%. d. Bergboeren behoeven geen heffing te betalen, evenals onder de huidige regeling. e. Eveneens zijn full-time boeren geen heffing verschuldigd beneden de 55-jarige leeftijd - evenals de boeren tussen 55 en 60 jaar, die zich verbinden op 60-jarige leeftijd hun bedrijf te beëindigen - indien ze minder dan 60.000 liter melk per jaar leveren, een bedrijf beneden de 25 ha. ex ploiteren, minder dan 1 grootveeëenheid per ha. houden en zich verplichten hun aantal melkkoeien niet te vergroten. f. Voorgesteld wordt de medefinanciering van het huidige programma te kontinueren. Voorts zullen gelden worden aangewend voor de afzetbevordering van boter en mager melkpoeder met name op de EG-markt. 1. Opschorting van alle hulp op het niveau van de produktie, die rechtstreeks verband houdt met de melkproduktie. En kele door de Raad aan te wijzen regio's zullen hiervan wor den uitgezonderd. Vervolg op pag. 1$ Te koop: Unimog 406 6 cylinder 80 p.k.; Excelsior hydr. kipwagen 9 ton. 10 Rumptstad 2 en 3 schaar wentelploegen met hand en hydr. wenteling. Cap- pon, Ransomes en Magni fiek vaste tand cultiva tors van 3 tot 5 m. Rumptstad 6 schaar stop- pelploeg. Flevo en Schou ten aardappelsorteerma chines. Miedema tran sporteur 7 m 800,- Op voer- en rollenleesband van aardappelsorteerma chine. Airpress luchtcom- pressor type K 100-450. Tico lastransformator 25-225 amp. C. de Vlieger, Noorddijk 1, Vrouwen polder. Tel. 01189-1813 na 19.00 uur. Gevraagd: Hulp in de huishouding bij man al leen op boerderij in Zuid west Nederland. Brieven onder nr. 3468-1. bur. v.d. blad. Te koop: i.z.g.st.z. UR GENT landbouwspuit. 1401. pomp, 21 m. breed, tel. 01134-1924. Dankzij de uitzonderlijke bodemgeleiding van de platte maai- balk treedt er met een WELGER schotelmaaier geen zodebe schadiging op. Bovendien kan ten behoeve van een snelle hergroei de meest gunstige snijhoogte exact en gemakkelijk worden ingesteld. Tel uit je winst. Prijzen per 100 kg, exclusief 4% BTW. Franco boerderij bij 12-tons bulklevering. Bij een afname van meer dan 28 ton geldt een extra korting. Ook geringere kwanta leverbaar. Over het boekjaar 1977/78 werden door de Cehave nv en de aangesloten coöperaties nog de volgende extra gemiddelde kortingen uitgekeerd bij een jaarafname van 300 ton 3,08 per 100 kg: 600 ton 3,23 per 100 kg: 1000 ton 3,55 per 100 kg: 1500 ton 3,70 per 100 kg. e GOES Dr A F Phihpsstraat 9 Telefoon 01100-21200 beveiliging tegen obstakels gemakkelijk vanuit de trekkercabine in werk- en transportstand (achteruitzwenkend) te zetten voor elk bedrijfstype de juiste uitvoering: werkbreedtes van 1.70 en 2.40 m, frontaanbouw, met of zonder buitenschoen laag benodigd vermogen (minder brandstofverbruik) hoge rijsnelheid toegestaan - grote capaciteit éénmaal snijden van het gras onderaandrijving (minder slijtage) uitstekend maaiwerk (zonder „stroken") met een luchtige zwadlegging Maar WELGER biedt meer: Blijven natuurlijk nog de veel geprezen voordelen als: 16

Zeeuwsch landbouwblad ... ZLM land- en tuinbouwblad | 1979 | | pagina 16