C.T.U. Torensilo Katalogus weidebouwnieuws Pneumatische aanbouw-kunstmeststrooier Nieuwe John Deere maaidorser Vicon Fella cirkelharkschudder Vicon Gandy granulaatstrooier Harvestore, de bekende fabrikant van torensilo's en automati sche voedersystemen in Nederland vertegenwoordigd door G.W. van Driel van Dorsten B.V., introduceerde op de Lon- dense Smithfi^ld Show de unieke C.T.U. torensilo. C.T.U. torensilo (Convertible Top Unloader) houdt in dat nu ook Harvestore torensilo's met een bovenlosser kunnen worden geleverd, maar waarbij tevens de mogelijkheid bestaat om een onderlosser (eventueel in een later stadium) aan te brengen. De torensilo is opgebouwd uit dezelfde blauw geëmailleerde staalplaten als de tot nu toe bekende silo's met een onderlosser. De silo is geheel luchtdicht. De platen worden met speciale bouten en moeren aan elkaar bevestigd terwijl ertussen een soepel blijvende mastiek als afdichting wordt aangebracht. De bovenlosser hangt boven in de silo en zakt met een automa tisch werkende lier op het voer. Vanuit het midden wordt het door de ronddraaiende rotoren losgemaakte kuilvoer door een buiten de silo opgestelde silo blazer aangezogen en via buizensysteem en een cycloon in de voerwagen of in de voergoot gebracht. Het is niet nodig dat het in te kuilen gras wordt gehakseld, hetgeen noodzakelijk is bij de ondergeloste Harvestore silo's. Het voorgedroogde gras 50% d.s.) wordt met een opraap- wagen met messen van het veld naar de silo gebracht en in een doseerbak gelost. Vanuit de doseerbak wordt het materiaal door dezelfde blazer, die ook bij het lossen wordt gebruikt, in de silo gebracht en door de bovenlosser die daarvoor kan worden ingesteld regelmatig over de gehele oppervlakte verdeeld. In de silowand zijn gemakkelijk af te sluiten deuren aange bracht, die door middel van een speciale pakking luchtdicht kunnen worden afgesloten. Wanneer in een later stadium de bedrijfsvoering zodanig ver anderd, dat een onderlosser beter past, is de silo daar zonder meer voor geschikt. De opening waar de onderlosser door moet is n.l. reeds aanwe zig. Door deze mogelijkheid is men niet meer voor vele jaren aan een bepaald bedrijfssysteem gebonden. Voor meer inlichtingen kunt u zich wenden tot G.W. van Driel van Dorsten B.V. te Hoofddorp, Loppersum, IJsselmuiden, Zwijndrecht en Deurne. In de loop van zomer 1978 verscheen de katalogus "Akker- bouwmachines", een uitgave van de afdeling Land- en Tuin- bouwmechanisatie van Cebeco-Handelsraad in Steenwijk. Nu. aan het eind van 't jaar 1978 is ook de katalogus "Weidebouw nieuws" gereedgekomen. "Weidebouwnieuws" is meer nog dan "Akkerbouwmachines" een kleurrijk boekwerkje geworden, waarin veel nieuwigheden op het gebied van de mechanisatie van de weidebouwbedrijven zijn vermeld. Niet alleen aan trekkers en werktuigen, ook aan stallenbouw en stalinrichting, alsmede aan MANUS melkwinningsapparatuur en automatische voedersystemen is veel aandacht besteed; een veelheid aan informatie. "Weidebouwnieuws" (en desgewenst ook "Akkerbouwmachi nes") zijn aan te vragen bij Cebeco-Handelsraad in Steenwijk (tel. 05210-13341, postbus 19) of bij de dealer in de regio. Kongskilde Benelux B.V., Konijnenberg 30 te Breda, fabrikant en importeur van o.a. landbouwmachines, heeft haar program ma uitgebreid met een pneumatische aanbouw-kunstmest strooier, de TIVE 1000. De werkbreedte bedraagt 12 meter. Het unieke van deze ma chine is dat de eenmaal ingestelde verdeling per ha. gelijk blijft ongeacht de rij-snelheid, hellend terrein of de snelheid van de aftakas. Dit wordt mogelijk gemaakt door de gepatenteerde toepassing van een z.g. loopwiel, welke het toevoer- en verdeel- aggregaat aandrijft. Door deze.konstruktie is het tevens moge lijk om de machine vanaf de bestuurdersplaats hydraulisch buiten werking te stellen. De verdeelkapaciteit is zeer nauw keurig te regelen van 0 - 1500 kg per ha. en eveneens eenvoudig te kontroleren daar de TIVE 1000 standaard is voorzien van een strooimengkontrole, welke de hoeveelheid per ha. aangeeft. Dopr het gebruik van dubbelgetande rollen, die de kunstmest in de pneumatische leidingen doseren, is het zelfs mogelijk om sterk hygroskopische of kluiterige meststoffen exakt te verdelen. Zowel de linker- als de rechter strooiarm is vanaf de bestuur dersplaats uit te schakelen, waardoor men eventueel dubbel- strooien voorkomt. De kunstmeststrooier is verkrijgbaar met een laadkapaciteit tot 4000 liter en wordt standaard geleverd met een hektare-meter en een 3-puntssnelkoppeling. Tevens is een unit voor mikro-granulaat waarmee men 5 tot 6 kg per ha. gelijkmatig kan verdelen, als extra accessoire leverbaar De in deze rubriek opgenomen informatie is ontleend aan gege vens, die door de desbetreffende fabrikant/leverancier aan ons werd verstrekt en zonder redaktionele voorkeur gepubliceerd. - John Deere heeft zijn serie maaidorsers uitgebreid met het type 985. De 985 is de grootste maaidorser uit het programma en biedt de loonbedrijven en grote akkerbouwbedrijven kapaciteit, betrouwbaarheid en komfort voor de bestuurder. De machine heeft een nieuwe 1560 mm brede dorstrommel met een diameter van 610 mm. Zes lange schudders met extra steile eerste valtrap en de dwars- schudder houden het stro in een drie-dimensionale beweging, wat resulteert in een agressieve afscheiding. Een breed dubbel ventilatiesysteem zuigt van twee zijden lucht aan en heeft uitstroomopeningen in het midden, zodat er een krachtige luchtstroom over de zeefoppervlakte blaast. Bij de nieuwe Posi-Torq dorstrommelaandrijving wordt de riemspanning automatisch aangepast aan de belasting van de trommel. Op de nieuwe 985 zit de chauffeur op een hooggelegen be stuurdersplatform ver van lawaai en hitte. Het zicht is uitstekend, terwijl de geveerde armstoel en de ver stelbare stuurkolom het komfort van de bestuurder verhogen, zodat deze zich na uren werken nog volkomen fit voelt. Impor teur: Louis Nagel B.V. - Arnhem, tel. 085-629060. Naast de Vicon Fella cirkelschudders en zwadharken is thans ook een cirkelharkschudder leverbaar bij Vicon Nederland b.v., Postbus 136, 8200 AC Lelystad, tel. 03200 - 26805. Het bijzondere aan deze cirkelharkschudder is, dat het schud den even effektief plaatsvindt als dat van de cirkelschudders en dat het harken het werk van de speciaal machines zoals zwad- harken en bodemaangedreven harken evenaart. Het schudden vindt plaats door tanden die gemonteerd zijn aan een vast punt, zodat het te schudden gewas goed los gemaakt wordt. Het harken gaat zeer schoon en netjes en zodebeschadi gingen is uitgesloten doordat de tanden gestuurd worden. De werkbreedte voor harken en schudden is respektievelijk 370 en 330 cm. Ook is het zeer goed uitvoerbaar om langs slootkanten en hei ningen te schudden zonder dat het gewas in de sloot terecht komt. Tandenbreuk behoort tot het verleden bij deze cirkelhark schudder, doordat de tand bij belasting niet horizontaal maar vertikaal staat. Overige kenmerken zijn: Zeer goed schudwerk, met een werk breedte van 330 cm; zeer schoon harkwerk, met een werk breedte van 370 cm; geen problemen met tandbreuk; grote luchtbandwielen die vrijdraaiend zijn opgehangen, waardoor ze een lange levensduur hebben. Geen problemen in de bochten; eenvoudige bediening en lange levensduur. Technische gegevens: model UH 370 D; kapaciteit bij schudden 2-2 Vi ha/uur; kapaciteit bij harken 2 Vi-3 ha/uur; rijsnelheid tot 12 km/uur; werkbreedte bij schudden 330 cm; werkbreedte bij harken 370 cm; transportbreedte 270 cm; banden 4.00-4 AM 4 pr.; benodigd vermogen 18,4 KW (25 pk); gewicht 320 kg; De Vicon Gandy granulaatstrooier heeft enkele wijzigingen ondergaan die met name betrekking hebben op de bediening. Steeds meer worden trekkers met kabine ingezet, dit heeft er o.a. toe geleid, dat Vicon de Gandy granulaatstrooier heeft aange past aan de moderne wensen. Tot voor kort kon d.m.v. een klauwkoppeling de aandrijving worden uitgeschakeld op de kop-einden om zodoende verlies van granulaat te voorkomen. Thans is de Vicon Gandy in standaard uitvoering voorzien van een afsluitbare bodem. Alle afsluitbare bodems worden centraal bediend vanaf de trekker-zitplaats. De aandrijving van de rotor-as vindt plaats d.m.v. een kettin goverbrenging op de uitgaande as van de nortonkast van de precisiezaaimachine. Degelijke stalen bak met 2 uitlopen, voorzien van een goed afsluitbaar deksel, die d.m.v. een strakke veer op z'n plaats gehouden wordt. Exakte, zeer nauwkeurige en zeer regelmatige dosering d.m.v. een doseerexcentriek, die eenvoudig in te stellen is. Neoprene rotor die de granulaten niet beschadigd en een lange levensduur heeft. Roestvrijstalen bodem die zeer slijtvast is en een lange le vensduur heeft. In standaard uitvoering geheel kompleet afgeleverd met aanbouwdelen, aandrijving en bediening vanuit de trekker- kabine. Uitermate geschikt voor de in Nederland verkrijgbare gra nulaten zoals bijvoorbeeld: Temik; Curater; Vydate; Phy- tosol; Mocap; Basamid; Dacamox. Overige kenmerken zijn:

Zeeuwsch landbouwblad ... ZLM land- en tuinbouwblad | 1979 | | pagina 7