ZITDAGEN 0 gropatax Mevr. A. van der Leeden: Z.L.M.-EXCURSIES IN 1979 In verband met het tijdig klaarmaken van het blad kunnen na dinsdag 15.00 uur geen agendaberichten meer worden opgeno men. Red. Is Uw suikerbietenquotum ('79) juist vastgesteld?! IN MEMORIAM Afscheid van een vriend 3Cz.l.m. Land- en tuinbouwblad ZITDAGEN S.E.V. ZEEUWS VLAANDEREN Pieter Houtsma overleden Radio EREGALERIJ M.J. Schout Bijna iedere suikerbietenteler heeft inmiddels zijn quotum voor het teeltjaar 1979 toegewezen gekregen. Wanneer U meent dat er voor U een te laag quotum is vastgesteld dan is het van het grootste belang om onmiddellijk revisie van dit quotum aan te vragen bij de desbetreffende suike rindustrie waaraan U levert. LET ER VOORAL OP OF HET AANTAL HEKTARES JUIST IS VASTGE STELD!! Meer informatie hierover vindt U op pagina 7. Het bericht van het overlijden van Piet Houtsma bracht afgelopen maandag diepe verslagenheid teweeg bij iedereen die er kennis van nam. Nog vorige week was hij aanwezig bij het afscheid van één onzer dagelijkse be stuursleden en konden wij met vreugde konstateren dat het herstel uiterst bevredigend verliep. Hij hoopte toen medio februari weer een deel van zijn werkzaamheden te kunnen hervatten. Het heeft niet zo mogen zijn. Piet Houtsma, één van de fijnste mensen die ik ooit ontmoet heb, is niet meer. Met hem is een mens heengegaan, die het in zich had om steeds weer een diepe, warme, men selijkheid naar zijn naaste omgeving uit te stralen. Waar natuurlijk zijn gezin, waar hij met zoveel liefde van kon vertellen, zich in de eerste plaats in koesterde. Voor zijn vrouw en kinderen moet, na de ongetwijfeld moeilijke maanden die zij al achter de rug hebben, deze slag dan ook wel bijzonder hard aankomen. Ik wens hen vooral zeer veel sterkte, vertrouwen en kracht om deze moeilijke tijd met die lege plaats in hun midden door te komen. Mogen zij een beetje gesterkt worden door de wetenschap dat de gedachten van de vele, ontelbare, vrienden van Piet met hun zijn. Want vrienden had Piet Houtsma. Zoals hij een vriend, in de meest ware betekenis van het woord, van mensen was. Dat weerhield hem er overigens niet van ook een voorvechter te zijn voor de belangen van die mensen en zeker ook voor de belangen van boeren en tuinders. De taken die hij daarbij op zijn schouders nam, waren zeer omvangrijk en vaak zwaar. Immers hij schuwde niet ook de vervelende baantjes op te knappen. Ook binnen onze KNLC-organisatie had hij, na zijn be noeming tot voorzitter van de Friese Maatschappij, de laatste jaren zeer veel werk op zich genomen, culmine rend in het dagelijks bestuurslidmaatschap. De lege stoel die hij overal achterlaat, in Friesland maar ook overal elders in het land, zal weer bezet moeten worden. Immers het leven gaat door. Maar het zal vaak met een brok in de keel zijn dat we dat doen. In het besef dat op die plaats nog zo kort geleden ons aller vriend Piet Houtsma zat. Moge hij rusten in vrede. David Luteijn Officieel orgaan van de Zuidelijke Landbouw Maatschappij Grote Markt 28 4461 AJ Goes Tel 01100-21010 Postbus 46 4460 BA Goes Redaktie: Mr. J. Oggel hoofdredaktie M van Wezel eindredaktie Marijke Schipper-de Ruijter red-assistente -tel huis 01 100-20228 -tel huis 01 641- 3847 Adressering en abonnementen SecretariaatZLM .Goes-tel 01 100-21010-toestel 13. Technische verzorging - Drukkerij Vink B V. - Axel. Advertentie-exploitatie en administratie over advertenties Drukkerij Vink B V - Nassaustraat 1 - Postbus 1 6 - Axel - Tel 01 155-2020-Telex 55230 - Postgiro 2069912 25 jaar Onderwijskonsulente en sekretaresse van de Bond van Plattelandsvrouwen. Op 1 januari 1954 kwam mevr. van der Leeden in dienst van de Z.L.M. en sindsdien is ze een niet meer weg te denken medewerkster geworden. Toen ze begon bij de Z.L.M. was het net zo bitter koud als nu vertelt ze. Ze was tevoren wel 'gewaar schuwdvoor de Zeeuwen. Zeeuwen, en zeker de Zeeuwse boeren, zouden een "vreemde" (ze komt uit Dordrecht) niet gemakkelijk aksepteren. "Maar ik heb hier ontzettend veel echte vrienden gekregen. Ik heb natuurlijk door mijn werk erg veel met mensen te maken, en dat vind ik nou juist het boeiende van deze baan. Wat ik karakteristiek vind voor de Zeeuwen, is dat ze niet alleen naar je ekonomische waarde kijken, maar vooral ook naar je waarde als mens". Mevr. van der Leeden is die vriendschap dan ook dubbel en dwars waard. In deze 25 jaar heeft ze be wezen een mens te zijn waar je op rekenen kunt. Ook als ze het druk heeft en ze hééft het druk. Ze heeft zitting in veel kommissies, o.a. Beleidskommissie on derwijs van het K.N.L.C., Bond ter Bevordering van het beroepsonderwijs, Advieskommissie van het Al gemeen Pedagogisch Centrum, Provinciale kommis sie Huishoudelijke Voorlichting ten Plattelande, ze is nauw betrokken geweest bij de organisatie van veel Z.L.M.-tentoonstellingen, en, wat we toch wel de moeite waard vinden om te vermelden, ze is voorzitter van het bestuur van de technische school te Goes, weliswaar in kombinatie met de huishoudschool, maar toch.... het zegt iets van haar persoonlijkheid. Wat betreft het opnoemen van de taken die ze heeft kunnen we nog wel een poosje doorgaan, maar zelf zegt ze: '"t Is eigenlijk een baan als wonderolie, overal goed voor. Wel, we hopen dat ze dit werk nog lang zal blijven doen, want, zoals we al zeiden, een Z.L.M. Land- bouwhuis zonder mevr. van der Leeden kun je je haast niet indenken. Het bestuur biedt gaarne gelegenheid mevr. van der Leeden te feliciteren met haar jubileum op een receptie die gehou den zal worden op vrijdag 26 januari a.s. in de "Prins van Oranje" te Goes van 15.30 tot 17.30 uur. ADMINISTRATIE- EN ADViESBURO VAN DE Z.L.M. OOSTBURG: Woensdag 24 januari in café "De Windt" KORTGENE: Donderdag 25 januari in hotel "De Korenbeurs" ST. MAARTENSDIJK: Donderdag 25"*januari in café van Houdt van 10.45 - 13.30 uur. FIJNAART: Vrijdag 26 januari in hotel "De Graanbeurs" van 11.30- 13.00 uur. Landbouwhuis - Grote Markt 28 - Goes Dinsdagmiddag van 14.00 tot 17.00 uur, de heer van Nispen. Landbouwhuis - Stationslaan 4 - Zevenbergen van 9.00 tot 12.00 uur de heer J. Vroegop Voor afspraken met de heren van Es en Zuidweg gelieve u tevoren telefonisch kontakt op te nemen. Maandag 22 januari: in hotel "Internationaal" te Hulst van 16.00 - 17.30 uur. Woensdag 24 januari: in hotel "De Eenhoorn" te Oostburg van 16.00- 17.30 uur. Maandag 15 januari is op 52-jarige leeftijd overleden Pieter Houtsma, boer in het Friese Schingen. Hij gaf leiding aan een bedrijf met akkerbouw en veehouderij. Houtsma was zeer aktief op maatschappelijk, politiek en kerkelijk gebied. Hij was vanaf 1973 voorzitter van de Friese Maatschappij van Landbouw en lid van het hoofdbestuur van het KNLC. Een jaar geleden werd hij lid van het dagelijks bestuur van het KNLC. Houtsma was bestuurslid van de grote regionale zuivelkoöperaties De Ta- komst, voorzitter van de Frico en bestuurslid van het Produkt- schap voor Zuivel. Ook maakte hij deel uit van landelijke ad viesorganen voor de veehouderij. Sinds maart 1972 was Hout sma voorzitter van de Raad van Toezicht van Cebeco-Handels- raad. In zijn kerkelijke gemeente was Houtsma president kerk voogd. Op het politieke vlak had hij zich reeds teruggetrokken uit de Provinciale Staten, maar namens het CDA was hij nog wel wethouder van de gemeente Menaldumadeel. Bij al deze drukke werkzaamheden zag Houtsma kans ook nog het voorzitterschap van de vereniging voor dorpsbelangen te vervullen. Dinsdag 23 januari a.s., Hilversum II (402 meter), 12.50 - 13.00 uur "Energiebesparing in de glastuinbouw", m.m.v. het Proefstation voor de groente- en fruitteelt onder glas in Naaldwijk. "Sierstruiken als bestuiver voor appelbomen", vraaggesprek met dr.ir. H. Jonkers van de Afdeling fruitteeltonderzoek van de Landbouwhogeschool te Wageningen. Vrijdag 26 januari a.s., Hilversum II (402 meter), 12.50 - 13.00 uur Serie Landbouw en Ecologie: "Achtergrondinformatie over de plantaardige en dierlijke produktie" I, m.m.v. prof.dr. W.H. van Dobben van de Afdeling vegetatiekunde en ecologie van de Landbouwhogeschool te Wageningen. Op dinsdag 9 januari zijn de heren J.J. Nieuwenhuijze en koninklijk onderscheiden in de Orde van Oranje Nassau. Zij ontvingen deze onderscheiding voor hun verdiensten als werknemers van de N.V. Landbouwmaatschappij "De Bathpoldefs". De heer van Nieuwenhuijze was al vanaf 1931 in dienst van de maatschappij en de heer Schout, met een onderbreking van twee jaar 47 jaar. Zij ontvingen respektievelijk de ere-medaille in goud en zil ver uit de handen van burgemeester H. de Boer. Bij voldoende belangstelling zal de Z.L.M. in 1979 een tweetal excursies organiseren: a. Een 8-daagse vliegreis naar IERLAND van VRIJDAG 18 MEI tot en met VRIJDAG 25 MEI 1979. De kosten voor deze reis (in Ierland rondreis per bus), waaronder verblijf in uitstekende hotels, kamers voorzien van bad, kosten der bus, luchthavenbelasting, busrit Goes - Schiphol en terug, reisbagage- en ongevallenverzekering (doch exclusief annuleringsverzekering) bedragen 1.175,— per persoon. Toeslag éénpersoonskamer 95,— per persoon. Aanmeldingen voor deze reis moeten beslist vóór 25 januari bij het Secretariaat der Z.L.M., t.a.v. de heer W. Sinke, Landbouwhuis te Goes worden ingediend; b. Een 8-daagse busreis naar ZUID-ENGELAND van VRIJ DAG 8 tot en met VRIJDAG 15 JUNI 1979. De kosten voor deze reis, waaronder verblijf in uitstekende hotels, alle excursies, reisongevallenen bagageverzekering bedragen tussen de 900,— en 960,— per persoon (toe slag éénpersoonskamer 60,— Aanmeldingen voor deze reis ook liefst zo spoedig mogelijk, doch uiterlijk 20 februari a.s. indienen bij het Z.L.M.-secretariaat der A.L.M., t.a.v. de heer W. Sinke, Landbouwhuis te Goes inzenden. De exkursie naar Engeland is inmiddels volgeboekt. Voorts bestaat de mogelijkheid deel te nemen aan AGRARI SCHE STUDIEREIZEN met deelnemers van andere land bouworganisaties naar Mallorca (6 t/m 13 april), Griekenland (12 t/m 19 mei), Noorwegen (9 t/m 16 juni), Finland (13 t/m 20 juli), Tunesië (18 t/m 25 september), Israël (12 t/m 23 oktober), Tenerife (1 tot en met 8 maart), Indonesië (21 mei tot en met 12 juni). Nadere inlichtingen over deze reizen kan men inwinnen bij het, Z.L.M.-secretariaat, de heer W. Sinke, Landbouwhuis te Góes (01100-21010).

Zeeuwsch landbouwblad ... ZLM land- en tuinbouwblad | 1979 | | pagina 2