Ing. J.F. Blanksma, Ridder in de Orde van Oranje Nassau! Aktiviteiten voor Warmbloedfokkers Melkwinningsdag te Kapelle op 10 januari Funktiewijziging specialisten rundveeverbetering Hartelijk dank! Wijziging BTW-Landbouwregeling Hoogte vergelijkbaar inkomen nader vastgesteld BESTEMMINGS PLANNEN Ruilverkaveling Kruisland-Wouw aangenomen Op vrijdag 22 december vond de bijeenkomst plaats waar ing. Jan Blanksma afscheid nam van de Z.L.M., wegens het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd. Het werd een uitermate sfeervolle bijeenkomst waar de schei dende redakteur van het Z.L.M.-land- en tuinbouwblad veel lovende woorden werden toebedeeld die overigens hier en daar ook met een milde kritische noot werden'gekruid. Het toppunt van deze samenkomst in Hotel "de Korenbeurs" te Goes was wel het moment waarop de burgemeester van Valkenisse de heer S. Francke, bekend maakte dat Jan de Koninklijke onder scheiding, Ridder in de Orde van Oranje Nassau was toegekend. Deze onderscheiding werd hem verleend op grond van zijn verdiensten in het toenmalige Nederlands Indië en voor zijn werk als redakteur van het Z.L.M.-blad. Op de bijgaande foto's ziet U het moment waarop de burge meester de onderscheiding opspeld en het ogenblik daarna waarbij de heer en mevrouw Blanksma een ovatie in ontvangst nemen van de talrijke aanwezige vrienden, bekenden en rela ties. Er werd verder nog het woord gevoerd door'de Z.L.M.-voorzit- ter, de voorzitter van de redaktieraad, de heer J. Nieuwenhuyse, een bestuurslid van de Nederlandse Vereniging van Land- bouwjournalisten de heer A. Bokma, de direkteur van Drukkerij Vink te Axel, de heer W.C. Sinke namens het Z.L.M.-personeel. Zowel de heer als mevrouw Blanksma werden in de hulde be trokken en kregen diverse leuke waardevolle kado's terwijl me vrouw Blanksma flink in de bloemetjes werd gezet. De fokvereniging ten noorden van de Westerschelde organiseert in het kader van de winteraktiviteiten haar algemene ledenver gadering op dinsdag 16 januari in een van de zalen van "De Prins van Oranje" te Goes. De aanvang van deze vergadering is vast gesteld op 19.45 uur. Nadat eerst het huishoudelijke gedeelte zal worden afgewerkt zal om ±21.00 uur een bijzonder leerzame en interessante causerie gehouden worden over allerlei beenge breken bij paarden door drs. A. Barneveld, verbonden aan de Utrechtse fakulteit voor diergeneeskunde. Hierbij zullen dia's worden vertoond. De afdeling Zeeland van het W.P.N. houdt op 17 februari een "praktijkdag", 's Morgens om 9.30 uur in manege van Willigen te Kapelle en 's middags om 14.00 uur in manege Riemens te Poortvliet. Zowel 's morgens als 's middags zullen door de heren van Rijswijk en van Loon een vijftal paarden beoordeeld en geplaatst worden waarna de beoordeling van elk paard afzon derlijk besproken zal worden. Hierbij kunnen de bezoekers vragen stellen. Voor beide aktiviteiten zijn zowel leden als belangstellenden van harte welkom. Het Konsulentschap voor de Akkerbouw en de Rundveehou derij te Goes organiseert in samenwerking met de Melkwin- ningskommissie "Zuid Nederland" en de Federatie van Ver enigingen voor Bedrijfsvoorlichting een voorlichtingsdag op het gebied van de melkwinning. De regionale dealers van de melk- machinehandel hebben welwillend een aantal hulpapparaten ter demonstratie beschikbaar gesteld. U wordt gaarne uitgeno digd om deze dag aanwezig te zijn om 10.00 uur voormiddag in "De Vroone", Vereekestraat 74, Kapelle. PROGRAMMA: 10.00 uur: Opening door de voorzitter van de Melkwinnings- kommissie, de heer L.W. Bogers uit Someren. 10.15 uur: Lezing door de heer ir. S. Brandsma van het Instituut voor Veeteelt- kundig Onderzoek te Zeist: "Betekenis van het melken voor de uiergezondheid." 11.00 uur: Pauze. 11.15 uur: Diskussie. 11.45 uur: Lunchpauze. 13.00 uur: Lezing door de heer ing. A.H. Wesselingh van het Konsulentschap in algemene dienst voor Melkwinning, Melkhygiëne en Boerenkaasbereiding te Wage- ningen: "Hulpapparatuur bij het melken." 1330 uur: Klank beeld "Melken een samenspel". 14.00 uur: Diskussie. 14.30 uur: Bezichtiging hulpapparatuur. 15.00 uur: Sluiting. Voor en na de vergadering en in de pauze is er ruimschoots gelegenheid voor het bezichtigen van apparatuur die door de melkmachinehandelaren beschikbaar is gesteld. Tijdens de middagpauze is er gelegenheid een koffietafel te gebruiken. De prijs is ca. 11,-. Men wordt verzocht zich hiervoor bij aankomst op te geven. C.A.R. ZEVENBERGEN/GOES In het kader van de aanpassing van de personeelsformatie bij de betreffende konsulentschappen zijn met ingang van 1 januari 1979 de volgende funktiewijzigingen doorgevoerd. Ing. P. Bastiaansen, Hoofdstraat 165, 4844 CD Terheyden, tel. 01693 - 1443 verzorgt niet meer het specialisme rundveeverbe tering; in plaats daarvan neemt hij de rundvleesproduktie- voorlichting in het Konsulentschap Zevenbergen voor zijn re kening en daarnaast blijft hij de schapenhouderij-voorlichting in Noord-Brabant verzorgen. Ing. H. Wismans vóór 1 januari 1979 bedrijfsvoorlichter in het Konsulentschap te Waalre zal vanaf deze datum werkzaam zijn Langs deze weg wil ik gaar ne mede namens mijn vrouw, een ieder hartelijk danken voor de vele blijken van be langstelling in velerlei vorm bij mijn afscheid van de Z.L.M J.F. Blanksma De Eerste Kamer heeft op 27 december j.l. het wetsontwerp tot aanpassing aan een E.E.G.-richtlijn inzake de harmo nisatie van omzetbelasting aangenomen. Hierbij is de landbouwregeling anders omschreven. In de praktijk is echter het verschil met de tot 1979 geldende regeling ge ring. Anders dan voorheen is na 1 januari 1979 de land- bouwregeling niet meer van toepassing ten aanzien van veehouders, voorzover hun bedrijfsuitoefening niet sa menhangt met de exploitatie van de bodem. Teneinde deze regeling, die in feite betrekking heeft op de intensieve veehouderij, uitvoerbaar te doen zijn en onzekerheid zoveel mogelijk te vermijden heeft de staatssekretaris van fi nanciën na overleg met de minister van landbouw hierop de volgende toelichting gegeven: Samenhang tussen de veehouderij en de exploitatie van de bo dem kan onder meer worden aangenomen in gevallen waarin het vee geheel of gedeeltelijk wordt gevoederd of verzorgd met produkten, verkregen op de bij het bedrijf in gebruik zijnde kultuurgrond. Van een dergelijke samenhang kan in gevallen waarin de veehouders in het geheel niet over kultuurgrond be schikken uiteraard geen sprake zijn. Beschikken de veehouders daarentegen wel over kultuurgrond dan kan, gelet op de gebruikelijke gang van zaken bij deze bedrijven, in het algemeen worden aangenomen dat bedoelde samenhang er is. Veehouders die wel over kultuurgrond beschikken maar ten aanzien van hun veeteelt de normale b.t.w.-regeling willen toe passen, kunnen daartoe overgaan indien aannemelijk is dat hun vee niet in betekenende mate wordt gevoederd of verzorgd met van de eigen kultuurgrond afkomstige produkten. Uiteraard staat het deze ondernemers ook vrij met betrekking tot hun gehele bedrijf voor de normale b.t.w.-regeling te kiezen. als specialist rundveeverbetering bij het Konsulentschap te Ze venbergen (Brabants zwart-bontegebied) tel. 01680 - 23970 en het Konsulentschap te Goes (provincie Zeeland) tel. 01100 - 16440. Daar de heer Wismans nog niet is verhuisd, kunt U voor adviezen op het terrein van de rundveeverbetering het best telefonisch kontakt opnemen met het Konsulentschap waaron der U ressorteert. RENTESUBSIDIEREGELING De Stichting Ontwikkelings- en Saneringsfonds voor de Land bouw heeft besloten, het vergelijkbaar inkomen in het kader van de rentesubsidieregeling vanaf 1 januari 1979 vast te stellen op 31.400,- (was 29.400,-). Eindhoven Vanaf 20 december ligt gedurende een maand ter inzage het vastgestelde bestemmingsplan Rapenland. Zij die tijdig bezwaren hebben ingediend bij de gemeenteraad kunnen bezwaren indienen bij G.S. Ook ligt gedurende bovengenoemde termijn ter inzage het ge wijzigd vastgestelde bestemmingsplan Zeelsterstraat A. Zij die tijdig bezwaren hebben ingediend alsmede zij die bezwaren hebben tegen de in het ontwerp aangebrachte wijzigingen kun nen bezwaren indienen bij G.S. Klundert Vanaf 20 december ligt gedurende een maand ter inzage het ontwerp bestemmingsplan "Industrieterrein Moer dijk". Bezwaren kunnen worden ingediend bij de gemeente raad. Veldhoven Vanaf 20 december ligt gedurende een maand ter inzage het ontwerp bestemmingsplan "Zuidzijde Dorpstraat- Provincialeweg, herziening III" met bijbehorende toelichting. Bezwaren kunnen worden ingediend bij de gemeenteraad. Ook liggen gedurende bovengenoemde termijn ter inzage de gewijzigd vastgestelde bestemmingsplannen "Meerveldhoven en Zeelst, deelplan II", "Meerveldhoven en Zeelst, deelplan III", Trafostation Polderstraat", "Hooidonkse Akkers, herzie ning I", "'d Ekker, herziening III", Buitengebied, herziening XV", "Buitengebied, herziening XIV" en "Nieuwstraat, herzie ning I". Zij, die bezwaren hebben tegen de in het ontwerp aangebrachte wijzigingen kunnen bezwaren indienen bij G.S. Tevens ligt gedurende bovengenoemde termijn ter inzage het gewijzigd vastgestelde bestemmingsplan "Ziekenhuis". Zij die tijdig bezwaren hebben ingediend bij de gemeenteraad, alsmede zij die bezwaren hebben ingediend bij de gemeenteraad, als mede zij die bezwaren hebben tegen de in het ontwerp aange brachte wijzigingen kunnen bezwaren indienen bij de Kroon. Zevenbergen Vanaf 19 december ligt gedurende een maand ter inzage het ontwerp bestemmingsplan "Bedrijfsterrein Bloe- mendaalse Zeedijk". Bezwaren kunnen worden ingediend bij de gemeenteraad. Tilburg Vanaf 20 december ligt gedurende een maand ter inzage het vastgestelde bestemmingsplan "Mozart", strekkende tot ge deeltelijke herziening van het bestemmingsplan "Tilburg Noord-Heikant". Zij die tijdig bezwaren hebben ingediend bij de gemeenteraad kunnen bezwaren indienen bij G.S. Geldrop Vanaf 21 december ligt gedurende een maand ter in zage het gewijzigd vastgestelde bestemmingsplan "Spaarpot- Oost". Zij die tijdig bezwaren hebben ingediend bij de ge meenteraad alsmede zij die bezwaren hebben tegen de in het ontwerp aangebrachte wijzigingen kunnen deze indienen bij G.S. Rucphen Vanaf 21 december ligt een maand ter inzage het ontwerp bestemmingsplan "Sprot en vrijetijdscentrum De Vijf sprong". Bezwaren kunnen worden ingediend bij de gemeente raad. Op 21 december j.l. is in Wouw, Heerle, Kruisland en Welberg de stemming gehouden over de ruilverkaveling Kruisland- Wouw (9.584 ha - 2.552 stemgerechtigden). De ruilverkaveling is aangenomen met een dubbele meerderheid, vertegenwoordi gende resp. 55% van de uitgebrachte stemmen en 68% van de gestemde oppervlakte. De stemmenverhouding was als volgt: Aan de stemming werd deelgenomen door 1.146 stemgerech tigden, vertegenwoordigende 7.627 ha. Hiervan stemden 629 stemgerechtigden voor, vertegenwoordigende 5.162 ha. Tegen stemden 517 stemgerechtigden, vertegenwoordigende 2.465 ha. 4

Zeeuwsch landbouwblad ... ZLM land- en tuinbouwblad | 1979 | | pagina 4