Rond de jaarwisseling N iet dikwijls hebben wij zulke gunstige weersomstan digheden gekend als het afgelopen jaar. Het land ligt er goed geploegd bij en wij kunnen zien hoeveel tarwe er is gezaaid nu de percelen groen worden. Het vee heeft lang buiten kunnen lopen en de voorraadpositie op de vee houderijbedrijven is gunstig. Dat alles is dan gemakkelijk met weinig extra kosten meegenomen. De boer heeft nu weer wat tijd om aandacht te besteden aan meer alge mene zaken. H et blijkt dat het werk van de Z.L.M. bij de leden in de belangstelling staat. Wij denken dan ook aan de ge slaagde manifestatie met daarnaast het concert in de Grote Kerk en het goed geslaagde congres. VANUIT DE Z.L.M. GEZIEN zuidelijke landbouw maatschappij De belangstelling bij de rondgang langs de kringen was goed. Wij hebben daar over allerlei zaken met elkaar kunnen praten. En na afloop hadden weinigen haast om direkt naar huis te gaan. Een praatje na afloop van een vergadering kan soms erg belangrijk zijn. Daar komen dan dikwijls dingen naar voren waar men op de vergade ring zelf niet zo vlug mee voor den dag komt. Na de algemene vergadering werd het napraatje ook zeer ge waardeerd. De leden uit Oost Brabant hadden in elk geval niet veel haast om bij de bus te komen. Wij zijn verheugd over de grote belangstelling op de Algemene Vergadering. Wij hebben goed gegokt om naar de schouwburg in Middelburg te gaan. De Z.L.M. en de wensen van de leden Het is een goede zaak, dat je als organisatie op deze wijze naar buiten kunt treden. Je kunt op deze wijze de leden maar ook belangstellenden van buiten de landbouw bij het werk van de Z.L.Mbetrekken. Belangstelling voor de landbouw ock door het scholenprojekt wat in het ko mende jaar van start gaat. Het zal een grote opgave zijn 1 20 klassen van lagere scholen met het werk op de boerderij kennis te laten maken. Het vraagpunt van af gelopen winter heeft veel waardevolle opmerkingen op geleverd. Opmerkingen, die nader onderzocht worden op het sekretariaat. In enkele gevallen komen er voorstellen bij het dagelijks bestuur op tafel. Op deze manier probe ren wij ook in de Z.L.M. ons aan te passen aan de gewij zigde omstandigheden en rekening te houden met de wensen van de leden. Het gezin erbij betrekken H et is met onze organisatie niet anders dan met onze bedrijven. Het is steeds nodig bij te sturen en aan te passen. De ontwikkeling op onze bedrijven staat niet stil, en zij moeten ons daar steeds mee bezig houden. Nu het werk vlot klaar is gekomen, is er deze winter meer tijd ons met algemene zaken bezig te houden. De jonge ren organiseren studie- en kaderdagen, waarbij bedrijf sopvolging speciaal in de belangstelling staat. De kur- sussen Economische Vorming Agrarische Vrouwen draaien weer op volle toeren. Door al deze activiteiten is het mogelijk het hele gezin meer te betrekken bij de gang van zaken op het bedrijf. De ervaring opgedaan bij de gesprekken op de verschillende kursussen kunnen van veel nut zijn wanneer over de toekomst wordt gesproken. Nieuwe moed en energie H et is dikwijls moeilijk bepaalde beslissingen te nemen, zeker als het om bedrijfsopvolging gaat. Advies van deskundigen is onontbeerlijk. De uiteindelijke beslissing moet echter wel in het gezin genomen worden. Laten wij in elk geval aan het eind van het jaar de pro blemen van alle dag even opzij leggen. Gelukkig zijn er ook veel positieve dingen in het leven en in ons beroep Daaruit kunnen wij dan opnieuw moed en energie putten om in het nieuwe jaar verder te gaan. Een nieuw jaar dat weer anders zal zijn dan het voor gaande. Wij wensen u in uw gezin en bij uw werk veel voorspoed toe in 1 979 en vooral ook goede kerstdagen en een prettige jaarwisseling. Doeleman In dit nummer o.m. eerste katern K.N.L.C. Kommentaar pag 3 Kostprijsberekening van knolselderij pag 4 Uit de Praktijk pag 5 en 6 De bomen groeien niet tot in de hemel pag 8 Voorlichtingsaktie over groenbemesting pag 10 Zeer grote appeloogst in N.O.Polder pag 11 Pat Benedict, een Amerikaanse akkerbouwer in 1978 pag 12 t/m 15 Tuintips over de Maretak pag 16 Tuinbouwklanken pag 19 Markt en prijsberichten pag 21 P.J.Z. nieuws pag 23 Kerstbijlage Het wonder van Gunilla pag 3 Voor de Vrouw pag 4 en 5 Zeeuwse Kerst; door Emille Buysse pag 6 Bezoek aan Simon van Hoeve te Biervliet pag 7 De glimlach van Marije Symons pag 8 en 9 Mr. J.F.G. Schlingemann gelooft niet meer in één land bouworganisatie! pag 10, 11 en 12 Boeren in de Veenkoloniën pag 13 Het echtpaar Bouma uit Hidaard pag 14 Tuinder aan de rand van de stad pag 15 De boer zit niet meer op een eiland pag 16 Een Z.L.M. landbouwhuis in Kenya pag 17 Twintig jaar COPA pag 18 Kruiswoordpuzzel met kerstspreuk pag 19 De Middelburgse Schouwburg was tijdens de Algemene Vergadering van de Z.L.M., vorige week vrijdag, tot de laatste plaats bezet! VRIJDAG 22 DECEMBER 1978 66e jaargang - No. 3462 land- en tuinbouwblad 1

Zeeuwsch landbouwblad ... ZLM land- en tuinbouwblad | 1978 | | pagina 1