Voorzitter Doeleman: Landbouw niet bereid tot pas op de plaats! M et zorg bezien wij de ontwikkelingen op het loon- front. Wanneer aangekondigde maatregelen zoals Bestek '81 van de regering doorkruist gaan worden door allerlei looneisen - waarbij tot onze verwondering de ambtenaren mee vooroplopen - kan dit voor de landbouw kostenver hogingen inhouden, aldus Z.L.M.-voorzitter A.J.G. Doeleman in zijn openingswoord tijdens de hoofdbestuursvergadering afgelopen maandag in Bergen op Zoom. D e heer Doeleman toonde zich verheugd over de ont wikkelingen in het Zuidwesten met betrekking tot de Hoofdbestuursvergadering Z.L.M. - 4 december te Bergen op Zoom Komende zaterdag, n.l. op 9 december begint weer de bekende Caravan RAI '78 in het Amsterdamse RAI complex. Een evenement, dat een steeds stijgende belangstelling geniet. Het bezoekersaantal liep in 1977 maar liefst op tot zo'n 92.800 belangstellenden. Over deze Caravan RAI '78 vindt U wat gegevens en bijzonderheden op de pagina's 5,6, 7 en 9. De foto is van het Polar Centrum Nederland te Spijkenisse, en betreft het model van de Polar 535. zuidelijke landbouw maatschappij AMSTERDAM 9tlm17dec/78 Kostenverhoging, zo zei hij verder, waar weinig of niets tegenover zal staan: de landbouwbegroting is aanvaard, zonder de noodzakelijke lastenverlichting voor het agra rische bedrijfsleven, nodig wegens de magere Brusselse prijsbesluiten van dit jaar. Door dit beleid en de ver wachtingen vanuit Brussel voor het komende jaar, wor den wij opnieuw gedwongen een pas op de plaats te maken. Voor ons is het dan moeilijk te verteren wanneer anderen wel met het mes op tafel bepaalde voorwaarden proberen af te dwingen, aldus voorzitter Doeleman. "Een zorgelijke ontwikkeling, mede waardoor duidelijk moet zijn dat de landbouw niet bereid kan zijn een pas op de plaats te maken". Ruilverkaveling in de belangstelling ruilverkavelingen. Het stemt tot voldoening zei hij, dat de installatie van de voorbereidingskommissie van de ruil verkaveling Yerseke-Moer nog dit jaar plaats kan vinden en wel op 14 december a.s. Verder is het ook verheugend dat de ruilverkaveling Torenpolder suksesvol door de stemming is gekomen' zodat ook dit gebied nu meege nomen kan worden in het ruilverkavelingsblok "Zon zeel". Verder komt ook deze maand nog de ruilverkaveling Kruisland-Wouw in stemming en hiermede is wel duide lijk, zo zei Doeleman, dat in ons werkgebied ruilverkave lingen nog die belangstelling hebben die nodig is om een optimale bedrijfsvoering mogelijk te maken. C-suiker T en aanzien van het kontraktenstelsel voor suikerbieten zei de heer Doeleman, dat hem tijdens de rondgang langs de Z.L.M.-kringen was gebleken dat bij de uitvoering van dit stelsel in 1978 grote problemen zijn ontstaan bij in dividuele telers nu de groei in oktober nog zo groot is geweest en doordat het suikergehalte hoger is dan wij de laatste jaren gewend zijn geweest. Hierdoor worden we tegen de verwachting in wel met C-suiker gekonfron- teerd. Het heeft dan ook onze instemming zei de heer Doele man, dat de suikerindustrie in overweging neemt om voor telers, die meer dan het gemiddelde C- suikerpercentage produceren, de prijs voor deze C-bieten op te trekken tot een nivo dat hoger is dan de uitbeta- lingskapaciteit van de C-bieten. Wanneer dat mogelijk is zonder dat dit teveel ten koste gaat van de uitbetaling van de A-bietenprijs vinden wij dat een aanvaardbare oplos sing. Hierdoor kunnen veel onbillijkheden die zijn ont staan buiten ieders schuld gedeeltelijk voorkomen wor den. Met belangstelling zien wij dan ook voorstellen in die richting tegemoet, zei de Z.L.M.-voorzitter. Vervolg op pag. 14 In dit nummer o.m. O.V.M. nieuws pag. 3 en 4 Geld en Goed pag. 4 Nieuwtjes van de Caravan-RAI pag- 5, 6 en 7 Onderwijsnotities pag. 8 Hoe staat het in de praktijk pag. 10 en 11 Praktische tips voor Huis en Bedrijf pag. 12 Jan Blanksma met pensioen pag.13 K.N.L.C. Kommentaar pag. 14 Nieuws uit Brussel pag. 15 Slechte uitkomsten in de akkerbouw verwacht pag. 17 Tuinbouwkommissie neemt afscheid van M. Goud pag. 19 Markt en prijsberichten pag. 21 Voor de Vrouw pag. 23 m 1 VRIJDAG 8 DECEMBER 1978 H 66e tuinbouwblad 1

Zeeuwsch landbouwblad ... ZLM land- en tuinbouwblad | 1978 | | pagina 1