Stop onnodig verlies door vocht en koude met 'n Master heteluchtkanon Brittania's grootste grondbezitter in de huwelijksboot w e zouden onwaarheid spreken wanneer we ontkenden dat we ook best een flink lapje grond willen hebben. Maar wat is een lapje vergeleken met het grondbezit van de jonge graaf van Grosvenor? Deze knaap die de meest begeerde huwelijkskandidaat voor vele adelijke jonge dochters in Engeland was is inmiddels getrouwd en heeft daarmee de hoop van vele vooruitstrevende moeders de bodem ingeslagen. Voorzichtige schattingen komen er op neer dat de graaf aan bezittingen ongeveer 600 miljoen dollar rijk is en beschouwd wordt als de rijkste man in Engeland. De KINKELDER nevelspuit De droogte van '76 heeft ons veel geleerd Uw advertentie opdrachten voor het 9Czim. Land- en Tuinbouwblad dient U te sturen naar: Drukkerij Vink b.v. Postbus 16 - Axel DE MODERNSTE VERPLAATS BARE LUCHT- VERHITTER 80.000 Kcal/u IN IEDERE BEDRIJFS TAK GEBRUIKT met verhoogde spuitkop een enorm succes Dè machine voor het moderne fruitteeltbedrijf: met het éénrijige en meerrijige systeem Betere ziektebestrijding (o.a. perebladvlo) 40 a 50% arbeidsbesparing Benodigd trekkervermogen vanaf 36 pk aan de aftakas CEBECO-HANDELSRAAD Wanneer al zijn grondbezit aanéén zou worden gevoegd dan had hij het volste recht om een aanvraag in te dienen bij de Verenigde Naties om toegelaten te worden als de meest over- ontwikkelde staat ter wereld. Zo bezit hij b.v. 40 ha in de dure wijk Mayfair in London, op een stukje van die grond staat o.a. de Amerikaanse ambassade. De amerikanen hebben dat ge bouw wel eens willen kopen, maar de graaf gaat er niet op in. Toch zijn dat maar "speelveldjes" vergeleken met b.v. Eaton Hall waar hij 5620 ha zeer vruchtbare landbouwgrond heeft liggen, of in het noorden van Wales waar hij zich eigenaar mag noemen van 6000 ha. We zijn er nog niet want in Noord-lerland heeft hij ook nog een optrekje in de provincie Fermanagh om geven door 40.000 ha (Ja U leest het goed). Hij bezit nog meer, 5500 ha in Canada met daarnaast fabrieken en grote winkel panden. Op Hawai staat ook nog een groot strandhotel, terwijl in Australië 4000 ha op zijn naam staat. Links en rechts zijn we dan nog vele kleinere bedrijfjes vergeten. Toen de graaf 15 jaar was werd hem te verstaan gegeven dat al deze bezittingen zijn eigendom zouden worden. Toen hij van school kwam kreeg hij 50 pond en de boodschap dat hij nog twee jaar kreeg om zonder verantwoordelijkheden te leven. Hij ging naar Canada en werkte er als cowboy tussen eenvoudige jongens die niet wisten waar die bleke Britse snoeshaan vandaan kwam. Later verhuisde hij naar Australië om te werken als schapen- hartdelaar. Toen de twee jaar voorbij waren keerde hij terug naar Engeland om zijn bezit te beheren. Maar hij vindt het leven op het platteland veel beter dan dat in de stad. Ik werd geboren en opgevoed op het platteland. Ik voel me verbonden met het land. Het liefste wat ik doe is om mijn landerijen na te lopen en er op toe te zien dat alles goed wordt beheerd. Waarbij het terloops opmerkt dat Eaton Hall tot de tien beste boerderijen van Engeland behoorde in de afgelopen vier jaar. Evenals vele minder met aardse goederen bedeelde medebur gers heeft hij ook belastingzorgen, want de fiskus slaat hem aan tot een bedrag van 98%. Toen b.v. zijn oom de hertog van Westminster stierf moest er 90 miljoen dollar belasting betaald worden in de vorm van een soort suksessie rechten. De 26-jarige informatiesysteem voor de waterhuishouding. Ander belastingsysteem Het probleem waarvoor de waterschappen en de provincies als hun wetgevers zich gesteld zien is de beëindiging van de werk zaamheden van de Rijksbelastingdienst met betrekking tot de vaststelling en bijhouding van de belastbare opbrengsten, die als basis voor de grondbelasting dienen. Deze laatste namelijk zal per 1 januari opgegaan zijn in de Onroerendgoedbelasting. De waterschappen moeten nu uitzien naar een vervangende grondslag. Er is een werkgroep waarin behalve de departemen ten van Verkeer en Waterstaat, Financiën en Volkshuisvesting en Ruimtelijke Ordening, ook de provincies, de waterschappen en de Vereniging van Nederlandse Gemeenten zitting hebben. Onlangs heeft deze Werkgroep zijn rapport aangeboden. Een vervangende grondslag is niet direkt voorhanden, aldus het Rapport, maar een oplossing kan gevonden worden in het ge- meentegewijs aansluiten bij de gegevens van de gemeentelijk onroerendgoedbelasting. De minister verwacht dat de provin ciale besturen zich over het aanbevolen systeem uitspreken. "De Graaf van Grosvenor en zijn vrouwtje Nathalie Phillips" graaf is nu getrouwd met een vrouwtje dat hij niet zo'n "ver veeld" type vond. Maar ja, wat is vervelend, wanneer je naast een zeer zeldzame Kashmir safler en een oogverblindende dia- mantenring ook nog zeg maar een groot stuk van noordkust van Wales kado krijgt! Unie van Waterschappen Hoewel de droogte van 1976 ver achter ons ligt, zal deze de waterschappen nog lang heugen, aldus ir. D.S. Tuijnman, mi nister van Verkeer en Waterstaat op de Algemene Vergadering van de Unie van Waterschappen op 13 november in Utrecht. De gebeurtenissen in 1976 hebben ons geleerd dat het waterbe heer in ons land nog voornamelijk fungeert vanuit ervaring, traditie en regionale en lokale omstandigheden. Onze huidige maatschappij wordt echter steeds afhankelijker van een ongestoorde voorziening van voldoende water van goede kwaliteit, terwijl daarnaast aan de instandhouding van het milieu steeds meer zorg moet worden besteed. Er zal daarom in de toekomst meer dan vroeger worden inge speeld op buitengewone omstandigheden en daarvoor van te voren een beleid vaststellen. Hoe dat alles precies in het vat gegoten moet worden was ook ir. Tuijnman nog niet geheel duidelijk. De diskussie daarover is echter op gang gekomen. Onvoldoende inzicht Ondanks de veelheid van gegevens, was er toch niet altijd vol doende inzicht in de gekompliceerde waterhuishoudkundige toestand. Daarbij is bovendien nog gebleken dat de gegevens soms niet altijd even nauwkeurig zijn, zodat het soms moeilijk wordt de beperkte hoeveelheden water eerlijk te verdelen. De verschillende waterbeheerders zullen hun meetaktiviteiten op elkaar moeten afstemmen. Het is daarom nodig, aldus ir. Tuijnman dat het Rijk, provincies en waterschappen gezamenlijk komen tot een samenhangend Terneuzen Vanaf 8 november ligt nogmaals ter inzage het ge deeltelijk goedgekeurde bestemmingsplan "Buitengebied". Zij. die zich tijdig tot G.S. hebben gewend met bezwaren tegen de in het ontwerp aangebrachte wijzigingen kunnen alsnog beroep instellen bij de Kroon. Bergeyk Vanaf 8 november ligt gedurende een maand ter inzage het gewijzigd vastgestelde bestemmingsplan "Van Beverwijk straat". Zij die bezwaren hebben tegen de in het ontwerp aan gebrachte wijzigingen kunnen deze indienen bij G.S. Terneuzen Vanaf 9 november ligt gedurende een maand ter inzage het gedeeltelijk goedgekeurde bestemmingsplan "De Kwakkel". Zij die tijdig bezwaren hebben ingediend, zowel bij de gemeenteraad als bij G.S., alsmede zij die bezwaren hebben tegen de gedeeltelijke goedkeuring door G.S. kunnen beroep instellen bij de Kroon. Gemert Vanaf 9 november ligt gedurende een maand ter inzage het goedgekeurde bestemmingsplan "le Herziening van het bestemmingsplan Molenbroek" en le wijziging van het be stemmingsplan Elsendorp 1976". Bezwaren kunnen worden in gediend bij de gemeenteraad. 's Gravenzande Vanaf 10 november ligt gedurende een maand ter inzage het ontwerp-bestemmingsplan "De Barak". Bezwaren kunnen worden ingediend bij de gemeenteraad. ReimerswaaFVanaf 9 november ligt gedurende een maand ter inzage het goedgekeurde bestemmingsplan "le Wijziging Krabbendijke Rijksweg". Zij, die tijdig bezwaren hebben inge diend, zowel bij de gemeenteraad als bij G.S. kunnen beroep instellen bij de Kroon. Oosterhout Vanaf 13 november ligt gedurende een maand ter inzage het ontwerp bestemmingsplan "Partiële herziening Oosteind 1978-F'. Bezwaren kunnen worden ingediend bij de gemeenteraad. Wouw Vanaf 10 november liggen gedurende een maand ter inzage de ontwerp-bestemmingsplannen "Sportveld Heerle" en "Wouwse Plantage West". Bezwaren kunnen worden ingediend bij de gemeenteraad. Wees de winter een slag voor met 'n „Master" heater. Die zorgt voor een direkte konstante stroom warme lucht om te drogen, ver warmen en ontdooien. Op de bouwplaats, in de monta gehal, de kalvermesterij, de pluimveeteelt, de varkensfok kerij, de opslagruimte b.v. van aard appelen en granen, in de scheepsbouw, of waar u maar wilt. Ook voor uw doel is er een passend heteluchtkanon, met of zonder rookgasafvoer. Bel daarom nu voor vol ledige inlichtingen uw Master-dealer: (Importeur Jennen - Vreeswijk) CEBECO AXEL-SASSINQ, tel. 01155-2351 MIDDELBURG, tel. 01180-14955 ST. ANN ALAND, tel. 01665-2550 ZIERIKZEE, tel. 01110-2656 regelbaar van 15.000 tot 80.000 f 1.180.- iSKïï excl. BTW en thermo staat. gunstige betalingsvoorw. GEEFT 100% NETTO WARMTE-RENDEMENT van iedere liter brandstof. GEEFT 25% BRANDSTOFBESPARING TRAPLOOS REGELBAAR met de hand of automatisch. Altijd warmte op maat. Van zeer hoog tot heel laag. Regelbaar brandstofverbruik. o.a. voor het verwarmen van landbouwschuren, ligboxen- stallen, doorwerkprojekten, groentekassen. opslaghallen, werkplaatsen, jachtwerven, bij betonstorts etc. Voor het drogen van landbouwprodukten, nieuwbouwpanden, stucwerk etc. KOOI-HEATERS worden overal gebruikt en kunnen snel geleverd worden uit 14 depots over geheel Nederland. Molen 25 Vrouwenparochie Telefoon 05180-1741* B.G.G. 05180-1964-1 569-1954, e Informeer, alvorens een machine te kopen, eerst naar deze unieke nevelspuit bij GOES Or. A. F. Philipsstraat 9 Telefoon 01100-21200 16

Zeeuwsch landbouwblad ... ZLM land- en tuinbouwblad | 1978 | | pagina 16