ZITDAGEN s gropatax EREGALERIJ- Z.L.M.-ledenraadsvergadering, maandag 6 november te Kapelle Schema rondgang langs de Z.L.M. Kringen R.A.K. Walcheren Afd. Nuenen Valkenswaard L. Moerland A.L. Polderman Veel belangstelling voor het afscheid van dr.ir. C.W.C. van Beekom KurSus jongveeopfok Wintergerstteelt Radio A 0 MIHISTRATIE- EN AOVIESBURO VAN DE Z.L.M. ZITDAGEN S.E.V. ZEEUWS VLAANDEREN Tarieven vleeskeuring moeten kosten dekken Krijgt U ook geld terug? Op maandag 6 november zal er een vergadering zijn van de ledenraad der Zuidelijke Landbouw Maatschappij in "De Vroone" te Kapelle, aanvang 9.30 uur. De vergadering valt uiteen in twee gedeelten, 's Morgens zal men o.a. spreken over de Z.L.M.-instellingen, de begroting en nog verschillende an dere huishoudelijke zaken. Tevens zal door de kommissievoor zitters verslag worden gedaan over de stand van zaken in de akkerbouw, veehouderij en in de tuinbouw. Het middaggedeelte zal na een gezamenlijke lunch omstreeks 14.00 uur beginnen. Na een inleidend woord van de Z.L.M.- voorzitter A.J.G. Doeleman, zal de oud H.I.D. voor de bedrijf sontwikkeling in Zeeland, dr.ir. C.W.C. van Beekom, een voor dracht houden met als titel "in het heden ligt het verleden, in het nu wat het worden zal". Hierna is er gelegenheid tot een ge- dachtenwisseling. Tholen en St. Philipsland Woensdag 8 november 19.30 uur in café "Tolrust", Poortvliet. Noord-Beveland Dinsdag 14 november 19.30 uur in Restaurant "Cam perduin", Kamperland. Altena-Biesbosch Woensdag 15 november 19.30 uur in "Het Wapen van Emmikhoven", Almkerk. Walcheren Donderdag 16 november 9.00 uur in "De Brasserie", Middelburg. West-Brabant Donderdag 16 november 19.30 uur in Hotel "Bellevue", Willemstad. West Zuid-Beveland Vrijdag 17 november 19.30 uur in "De Prins van Oranje", Goes. Schouwen-Duiveland Maandag 20 november 14.00 uur in "De Zeeuwse Her- berge", Zierikzee. Oost Zuid-Beveland Maandag 20 november 19.30 uur in "De Korenbeurs", Kruiningen. Axel Woensdag 22 november 9.00 uur in Hotel "Rotterdam", Terneuzen. West Zeeuws-Vlaanderen Woensdag 22 november 14.00 uur in Hotel "De Een hoorn", Oostburg. Algemene ledenvergadering op dinsdag 7 november om 20.00 uur in Hotel "Walcheren" te Koudekerke. De heer Markusse, hoofd voorlichting van de Z.L.M., zal spreken over het onder werp: "Wat is ruilverkaveling?" Algemene ledenvergadering op dinsdag 14 november a.s. om 20.15 uur in het ontmoetingscentrum "Kruispunt" te Geldrop. De heer A. Lindenbergh, s.e.v.-er bij de Z.L.M. zal spreken over bedrijfsopvolging en overname, en de fïskale gevolgen daarvan. Ook zal er een bestuursverkiezing plaatsvinden. Z.l.m. Land- en tuinbouwblad Officieel orgaan van de Zuidelijke Landbouw Maatschappij Grote Markt 28 Postbus 46 4461 AJ Goes Tel 01100-21010 4460 BA Goes Redaktie: Mr. J, Oggel hoofdredaktie -tel. huis 01 100-20228 M. van Wezel eindredaktie -tel. huis 01 641 - 3847 Marijke Schipper-de Ruijter red-assistente Adressering en abonnementen Secretariaat ZLM - Goes - tel .01100-21010 - toestel 1 3 Technische verzorging - Drukkerij Vink B V. - Axel. Advertentie-exploitatie en administratie over advertenties Drukkerij Vink B V - Nassaustraat 1 - Postbus 1 6 - Axel - Tel. 01 1 55-2020 - Telex 55230 - Postgiro 206991 2. Op 4 november a.s. zal het 45 jaar geleden zijn dat de heer m dienst trad bij de fam. A. Stoutjesdijk te Stavenisse. Onze felicitaties met dit jubileum! Op 18 november a.s. viert de heer zijn 65ste verjaardag. Hij zal dan ruim 50 jaar werkzaam zijn in de landbouw, waarvan de laatste 18 jaar bij de fam. E. Hage te Scherpenisse. Van harte gefeliciteerd met uw verjaardag en dit jubi leum! Vorige week vrijdag werd op een passende wijze afscheid ge nomen van dr.ir. C.W.C. van Beekom. Hiervoor waren honder den belangstellenden naar Kapelle gekomen. Tijdens deze bij eenkomst werd o.a. het woord gevoerd door ir. A. de Zeeuw, direkteur-generaal van de landbouw en de voedselvoorziening waarbij hij zijn grote waardering uitsprak voor het vele werk dat door van Beekom was verzet. A.J.G. Doeleman, voorzitter van de Z.L.M. en tevens vc ,rzitter van de provinciale raad voor de bedrijfsontwikkeling, zei o.m. dat hij grote waardering had voor het werk van de heer van Beekom met name ook dat deel dat besteed werd aan het landbouwkundig onderzoek. Met nadruk prees hij ook mevrouw van Beekom die hij schetste als de am- bassatrice van haar man. Voorts werd nog het woord gevoerd door ing. Krijger namens het personeel. Hij wees op de belang rijke bijdrage die van Beekom heeft geleverd in het goed func tioneren van de dienst. Tot slot werd ook nog het woord gevoerd door de nieuwe H.I.D. ir. M. Sanders. Op de meeste veehouderijbedrijven worden kalveren opgefokt. Een goede opfok van de kalveren is zeer belangrijk voor de rentabiliteit van de veehouderij. De opfok dient erop gericht te zijn, dat de vaars op 2-jarige leeftijd afkalft en het percentage sterfte zo gering mogelijk is. De opfok van jongvee wordt in veel gevallen door de boerin verzorgd. Verschillende boerinnen hebben te kennen gegeven gaarne een kursus "jongvee-opfok" te willen volgen. Bij voldoende deelname zal een kursus "jongvee-opfok" in Zeeuws-Vlaanderen gehouden worden. Op deze kursus zijn zo wel boer als boerin welkom. We rekenen erop, dat wij in samenwerking met een organisatie erin zullen slagen een officiële gesubsidieerde kursus "jongvee- opfok" tot stand te brengen. De kursus bestaat uit 8 bijeenkom sten op een middag of avond. De plaats waar de kursus zal worden gehouden is afhankelijk van de woonplaats van de kursisten. Omtrent de data van de kursus wordt nog nader overleg gepleegd. Indien U belangstelling hebt voor deze kursus wilt U zich dan zo spoedig mogelijk, doch uiterlijk 15 november opgeven bij ondergetekende. De kursus kan alleen doorgang vinden als er voldoende aan meldingen binnenkomen. De bedrijfsvoorlichter ve ihouderij Zeeuws-Vlaanderen, J.M.J. van Aerts, Bankertstraat 31, 4571 BS Axel, tel. 01155 - 1980. Hoewel wij hierop reeds eerder hebben geattendeerd, willen wij er bij deze voor de laatste maal op wijzen dat de teelt van wintergerst moet worden gemeld en wel vóór 15 november a.s. bij de Gewestelijke Raad voor Zeeland van het Landbouw schap, Postbus 133, 4460 BA Goes. Teelt van wintergerst zonder gedane melding, betekent hande len in strijd met de verordening Verbod Wintergerstteelt. Rekening van Inkomensten en Uitgaven 1977 ter lezing neergelegd en verkrijgbaar gesteld Het dagelijks bestuur van het Landbouwschap heeft op 18 ok tober 1978 de Rekening van Inkomsten en Uitgaven over het kalenderjaar 1977 aangeboden aan het bestuur. Het dagelijks bestuur brengt ter openbare kennis, dat de rekening over 1977 voor eenieder ter lezing is neergelegd ten kantore van het Landbouwschap, Raamweg 26 te 's-Gravenhage, en aldaar verkrijgbaar is gesteld. Degenen, die de agenda van de openbare bestuursvergadering van het Landbouwschap ontvangen, krijgen daarbij de rekening en verantwoording toegezonden. De rekening zal worden behandeld tijdens de openbare bes tuursvergadering van het Landbouwschap op woensdag 1 no vember 1978. Dinsdag 7 november a.s., Hilversum II (402 meter), 12.50 - 13.00 uur "De betekenis van valutawijzigingen voor land- en tuinbouw", vraaggesprek met dr. W.D.C. thoe Schwartzenberg en drs. A. Bruijnis van het Landbouw Ekonomisch Instituut. Vrijdag 10 november a.s., Hilversum II (402 meter), 12.50 -13.00 uur "Een terugblik over de fruitoogst", m.m.v. het konsulentschap voor de tuinbouw in Tiel. HULST: maandag 6 november in Gemeenschapscentrum "Den Dullaert" WESTKAPELLE: dinsdag 7 november in "Kasteel van Bata via" van 9.15 - 12.30 uur W1SSENKERKE: woensdag 8 november in Hotel "De Kroon" OOSTBURG: woensdag 8 november in Café "De Windt" MIDDELBURG: donderdag 9 november in Hotel "De Brasse rie" van 13.00 tot 16.00 uur ZIERIKZEE: donderdag 9 november in Hotel "Huis van Nas sau" ZEVENBERGEN: donderdag 9 november in Hotel "Thole- naar" van 11.00 - 12.00 uur Landbouwhuis - Grote Markt 28 - Goes Dinsdagmiddag van 14.00 tot 17.00 uur, de heer van Nispen. Landbouwhuis - Stationslaan 4 - Zevenbergen Donderdagmorgen van 9.00 tot 12.00 uur de heer J. Vroegop. Voor afspraken met de heren van Es en Zuidweg gelieve u tevoren telefonisch kontakt op te nemen. Oostburg, woensdag 8 november in Hotel "De Eenhoorn" van 16.00-17.30 uur Het tariefstelsel van de vleeskeuring heeft als uitgangspunt, dat de totale kosten moeten worden gedekt uit de opbrengst. Dit o.m. antwoordt minister Van der Stee (landbouw en visserij) mede namens zijn ambtgenoot Ginjaar (volksgezondheid en milieuhygiëne) op schriftelijke vragen van het Tweede Kamer lid Van Rossum. Bij het ter keuring aanbieden van verschillende categorieën slachtdieren wordt per categorie aangevangen met het hoogste tarief. Indien bepaalde bedrijven een kleine produktie hebben, ver spreid over de verschillende categorieën, kan het voorkomen dat uitsluitend het hoogste tarief wordt betaald. Daarbij kunnen verschillen van 10 ct per kilogram voorkomen. Indien het tariefstelsel wordt aangepast aan de verlangens van de kleine bedrijven zou dit ten laste gaan van de middelgrote en grote bedrijven. Hierdoor wordt de concurentiepositie van onze vleesexporteurs verslechterd. Uit dien hoofde zijn bewindslie den nu niet bereid over te gaan tot een ander tariefstelsel. Dit neemt evenwel niet weg dat ook de vleessector met ingang van 1979 aandacht besteed zal worden in het kader van de in "Bestek '81" aangekondigde lastenverlichting' met name op het punt van de keurlonen. Dan is er immers de mogelijkheid het prin cipe van de kostendekking te doorbreken. VAKANTIEFONDS VOOR DE LANDBOUW Zoals bekend, geschiedt de verzilvering van de vakantiebonnen in de landbouw door de penningmeesters van de Voedingsbon den CNV, NKV en NVV. Op grond van de statuten van het Vakantiefonds zijn de pen ningmeesters bevoegd, om als bijdrage in de te maken admi nistratiekosten op de nominale waarde van de ingeleverde bonnen een bedrag in te houden. Door een besluit van het Bestuur van het Vakantiefonds bestaat de mogelijkheid, dat een beperkte groep personen deze inhou ding kan terugkrijgen. Wie komt in aanmerking? Niet ieder van wie een bedrag is ingehouden heeft recht op terugbetaling. Alleen agrarische ondernemers komen daarvoor in aanmerking. Bovendien moeten zij voldoen aan twee voor waarden. In de eerste plaats moeten zij lid zijn van één van de drie Centrale Werkgeversorganisaties in de landbouw namelijk De Katholieke Nederlandse Boeren- en Tuinders Bond, het Ko ninklijk Nederlands Landbouw Komité of de Nederlandse Christelijke Boeren- en Tuinders Bond. In de tweede plaats mogen zij slechts in incidentele gevallen eiL.. gedurende korte tijd in loondienst hebben gewerkt. Hoe krijgt men zijn geld terug? Wie aan deze voorwaarden voldoet en zijn geld terug wil heb ben, dient allereerst kontakt op te nemen met de penningmees ter van zijn organisatie. Die zal op zijn beurt zich in verbinding stellen met de penningmeester van de Voedingsbond waarbij de inhouding heeft plaatsgevonden. Daarbij wordt dan een ver klaring afgegeven waaruit blijkt, dat betrokkene voldoet aan de gestelde voorwaarden. De penningmeester van de Voedings bond zal vervolgens het bedrag rechtstreeks aan de betrokkene overmaken.

Zeeuwsch landbouwblad ... ZLM land- en tuinbouwblad | 1978 | | pagina 2