Boeke - Heesters Kort verslag vergadering Gewestelijke Raad Landbouwschap Noord-Brabant Wie spuit, kiest PZ BESTEMMIIMGS PLANNEN De kampioenploegen aan het werk Kampioen van Nederland 1978 met de 2-schaar wentelploeg, Johan de Jager, Lewedorp zilveren ambtsjubileum M. Derks Spuiten met PZ Boeke-Heesters weet er alles van Cap pon ploegen WEER nr. 1 2 Zeeuwen werden Nationaal Ploegkampioen 1978 Kampioen van Nederland 1978 met de 2-schaar rondgaand, C. P. de Rijke, Tholen Tevens ook Zeeuws kampioen De ploeg met de beste grondligging HEINKENSZAND (Zld.) tel. 01106-1201 Deze ploegers zullen ons vertegenwoordigen op de Wereldploegwedstrijden 1979 in IERLAND Industrieweg 9. 3812 RX Amersfoort, telefoon 033 - 3 04 34 Op vrijdag 10 november 1978 herdenkt de heer M.A.M. Derks uit Oosterhout, dat hij 25 jaar in overheidsdienst is geweest. Hij begon zijn loopbaan bij het Ministerie van Landbouw en Visserij op 1 mei 1955, toen hij in dienst trad als leerling-assis tent bij het toenmalige Rijkslandbouwconsulaatschap te Oss.Tot de reorganisatie van de voorlichtingsdienst en de op heffing van dat consulaatschap in 1969, bleef hij daar in dienst. Aanvankelijk als rayon-assistent, doch weldra als bedrijfseco nomisch onderzoeker zette hij zich enthousiast en met een grote mate van nauwgezetheid in voor de behartiging van de belangen van de boeren. Na de reorganisatie kreeg hij een taak als bedrijfsrapporteur op het Consulentschap voor de Tuinbouw. Behalve met bedrijfs- rapportering heeft de heer Derks zich hier vooral bezig gehou den met studies naar de prijsontwikkeling van de tuinbouw- produkten in samenhang met de veiligheidsaspecten. Daarnaast is hij behulpzaam geweest bij de verzameling en verwerking van de gegevens over de structuur en bedrijfseco nomische aspecten van de boomkwekerij. Hij heeft daarmee een waardevolle bijdrage geleverd aan het leggen van een basis voor de bedrijfseconomische voorlichting aan de tuinbouw in het algemeen en de boomteelt in het bijzonder. De grote kennis en ervaring op bedrijfseconomisch gebied in meerdere agrarische sectoren en zijn interesse voor dit vakge bied maakten het dan ook niet moeilijk, toen in 1972 bij de Provinciale Directie de functie van financieringsdeskundige vacant kwam; hem daarin te benoemen. De heer Derks werd hiertoe gedetacheerd bij het Consulent schap voor de Tuinbouw te Tilburg en kreeg als zijn werkgebied het westelijk deel van de provincie toegewezen. In deze functie heeft de heer Derks veel waardering verworven voor zijn kennis en inzicht in het bedrijfseconomische en financiële gebeuren in de tuinbouw en de wijze waarop hij deze in het belang van een gezonde ontwikkeling der bedrijven heeft ingezet. Binnen de dienst is de heer Derks een verdienstelijk medewer ker en prettig collega. Voor zijn relaties daarbuiten, een gezien deskundige, en raadsman. Velen zullen hem dan ook willen gelukwensen met zijn zilveren jubileum. De gelegenheid daartoe zal bestaan op 10 november 1978 in het Rijkslandbouwcentrum, Prof. Cobbenhagenlaan 225 te Tilburg. Om 15.30 uur zal daar een receptie worden gehouden, die op beider verzoek zal worden gecombineerd met die voor de eveneens jubilerende bedrijfsvoorlichter voor de fruitteelt, de heer C. Kustermans. Nogal logisch. PZ biedt alles wat u wenst. PZ Urgent hydraulische veldspuit. Hoogte-instelling, inklappen en vlakstellen van de spuitbomen geschiedt hydraulisch. Uitstekend sproeibeeld. Spuitbomen: 21 meter.Tankinhoud: 800 liter. Pompcapaciteit: 200 l/min. PZ Urgentsenior veldspuiten. Mooi regelmatig sproeibeeld. Met injecteur die in combinatie met anti-drupdoppen nadruppelen voorkomt en bijdraagt aan snellere tankvulling dan bij enig ander systeem. Pendelend opgehangen, stabiele spuitbomen: 18 of 21 m werkbreedte met enkele of dubbele leidingen. Tevens leverbaar een sproeiboom van 1 5 m. Tankinhoud: 600 of 800 liter. Pompcapaciteit: 100, 140 of 200 l/min. PZ Urgent hogedruk veldspuiten. Voor het bespuiten van gewas (lagedruk) of voor reinigingswerk Akkerdistelverordening In de Provinciale Landbouwraad zal een voorstel tot wijziging van de akkerdistelverordening be sproken worden. De huidige verordening houdt een verplichting tot bestrijding van de akkerdistel in, terwijl het voorstel inhoudt om deze verplichting te laten vervallen. De vergadering was van mening dat de verordening zoveel mo gelijk in de huidige vorm gehandhaafd moest worden. Wintergerstverordening Deze verordening houdt een verbod in voor de teelt van win tergerst in het Land van Heusden en Altena en de Brabantse Biesbosch. De vergadering heeft besloten om evenals vorig jaar ontheffing te verlenen, voor de teelt van win- tergerst, indien de teelt vóór 15 november 1978 gemeld is. Verordening vergelingsziekte bij bieten Van deze bietenzaad door Zaadhandel van der Have B.V. Uit het verslag van de Kontrolekommissie komt naar voren dat door de genomen voorzorgsmaatregelen in dat jaar geen gevaar is geweest voor het optreden van vergelingsziekte, doch dat kontrole noodza kelijk blijft. Maasheggengebied Oeffeit De Agrarische Overlegkommissie "De Maasheggen Oeffeit" heeft zich uitvoerig beraden over de problematiek van dit gebied en zij heeft haar standpunt aan een aantal instanties kenbaar gemaakt. Zij acht het instandhouden van de Maasheggen aanvaardbaar, mits beperkte aanpassingen mogelijk zijn om te komen tot redelijk bewerkbare percelen en de overheid zelf het onderhoud ter hand neemt. Er dienen echter geen beperkingen gelegd te worden op het agrarisch gebruik van de kultuurgronden. Ruilverkaveling Overloon-Merselo In dit plan was opgenomen een gebied van circa 210 ha als artikel 13-kavel met het doel deze gronden in eigendom toe te wijzen aan C.R.M. Deze gronden zouden in gebruik gegeven worden aan de landbouw. De overheid heeft in verband met de sterk gestegen grondprij zen voorgesteld om voor dit Maasheggengebied de Relatienota toe te passen en circa 100 ha reservaatgebied en circa 100 ha beheersgebied te kreëren. De afdelingsbesturen van de N.C.B. en de agrarische leden van de Ruilverkavelingskommissie heb ben met elkaar overleg gepleegd. Dommeldal De Agrarische Overlegkommissie Dommeldal heeft een reaktie geformuleerd op de studies over de gebieden Ge- monde-Olland en de Rietmusschen. Naar aanleiding daarvan heeft er een gesprek plaatsgehad met een delegatie uit de Stuurgroep. In dit gesprek zijn de standpunten nader verduide lijkt. De Mortelen De Advieskommissie heeft het voorontwerp-be heersplan voor het Relatienotagebied Oirschot-Best vastgesteld en dit ontwerp-plan aangeboden aan de Ruilverkavelingskom missie. Aan een aantal bezwaren van de Agrarische Overleg kommissie is in het ontwerp-plan tegemoet gekomen; bepaalde bezwaren behoren op landelijk niveau behandeld te worden. Op grond van de resultaten van de wenszittingen, waaruit blijkt dat velen uit het gebied willen, zal de definitieve begrenzing van (hogedruk). Spuitbomen in 2 breedtes: 9 m met pompcapaciteit van 55 l/min bij 40 ato, en 12 m met 70 l/min bij 50 ato. Tankinhoud: 400 liter. PZ Urgent rijenspuiten. Te gebruiken in combinatie met elke veldspuit. Spuitdoppen instelbaar op elke gewenste rijenafstand. Voor 12 rijen. PZ, een produkt van Zweegers, de vernieuwers van landbouw machines. Vestigingen te: Beugen (08856-1441), Erp (04135-1733), Goes (01100-15135), Goutum (05100-29949), Haaren (04117-1441Hengelo-GId. (05753-1964) en Vessem (04979-444) het Relatienotagebied binnenkort worden aangewezen. Ontwerp-nota Ruimtelijke Hoofdstruktuur West-Brabant De organisatie van de inspraak vanuit de landbouw, inzake de herziening van het Streekplan West-Brabant is door een werk groep, waarin vertegenwoordigd zijn het Provinciaal Opbouw- orgaan, de landbouworganisaties (N.C.B., Z.L.M. en C.B.T.B.) en de Gewestelijke Raad van het Landbouwschap voor Noord- Brabant, op poten gezet. De studiekringen Roosendaal, Bavel en Almkerk, die voor deze gelegenheid open staan voor de inspraakdeelnemers vanuit de landbouw, zullen in een drietal vergaderingen bijeenkomen ter bespreking van genoemde nota. Bergen op Zoom Vanaf 26 oktober ligt gedurende een maand ter inzage het ontwerp bestemmingsplan "Nobeltunnel". Bezwaren kunnen worden ingediend bij de gemeenteraad. Oss Vanaf 26 oktober ligt gedurende een maand ter inzage het gedeeltelijk goedgekeurde bestemmingsplan "Danenhoef'. Zij die tijdig bezwaren hebben ingediend zowel bij de gemeente raad als bij G.S., alsmede zij die bezwaren hebben tegen de gedeeltelijke onthouding van goedkeuring door G.S. kunnen beroep instellen bij de Kroon. Hulst Vanaf 26 oktober ligt gedurende een maand ter inzage het ontwerp van de 2e herziening van het bestemmingsplan Moer- schans. Bezwaren kunnen worden ingediend bij de gemeente raad. Deurne Vanaf 27 oktober ligt gedurende een maand ter inzage het ontwerp bestemmingsplan "d' Ekker, herziening IV: tran sportbedrijf Verhaegh". Bezwaren kunnen worden ingediend bij de gemeenteraad. Teteringen Vanaf 27 oktober ligt gedurende een maand ter inzage het ontwerp-bestemmingsplan tot gedeeltelijke herzie ning van het bestemmingsplan Buitengebied 1974 genaamd "Hoeveneind 1978". Bezwaren kunnen worden ingediend bij de gemeenteraad. Zevenbergen Vanaf 30 oktober ligt gedurende een maand ter inzage het ontwerp-bestemmingsplan "De Molen I en II". Be zwaren kunnen worden ingediend bij de gemeenteraad. 14

Zeeuwsch landbouwblad ... ZLM land- en tuinbouwblad | 1978 | | pagina 14