ZITDAGEN gnopatax H et bestuur biedt gaarne de gelegenheid om af scheid te nemen van de heer G. Paauwe en wel op een receptie die gehouden wordt op vrijdag 3 no vember 1978, des middags tussen 4 en 6 uur in Hotel "De Korenbeurs" te Goes. Regionale agrarische kommissie Afd. Nuenen Valkenswaard Entingsperiode 1979 tegen mond- en klauwzeer vastgesteld Kursus jongveeopfok Goede raad van RABO bank aan jonge agrariërs A fscheid van de heer G. PAAUWE Subsidieer uw erfbeplanting, nu het nog kan jCz.l.m. Land- en tuinbouwblad Jaarboek Plantenziektekundige Dienst verkrijgbaar Radio ZITDAGEN S.E.V. ZEEUWS VLAANDEREN Huisvesting van mestvarkens Grondaankopen ten behoeve van bestemmingsplannen Bestrijding van vliegen in stallen In augustus 1978 ruim 158 duizend zeugen gedekt Nieuwe Oranjekalender Algemene ledenvergadering in "De Caisson" te Biezelinge op dinsdag 31 oktober a.s., met als onderwerp de voorlichting. Tevens is er tijdens deze vergadering de mogelijkheid voor op gave voor de kursus Boekhouding en de kursus Spuiten. Ook kan men zich opgeven voor de exkursie naar een bietenfabriek. Algemene ledenvergadering op dinsdag 14 november om 20.15 uur in "Kruispunt" te Geldrop. A. Lindenberg, S.E.V.-er bij de Z.L.M. zal spreken over bedrijfsopvolging en de fiskale gevol gen daarvan. Ook zal er een bestuursverkiezing plaatsvinden. Minister Van der Stee heeft bepaald, dat de jaarlijkse enting van rundvee tegen mond- en klauwzeer dient plaats te vinden tussen 15 november 1978 en 1 maart 1979. De voorschriften t.a.v. de enting zijn in hoofdzaak dezelfde als die van vorig jaar. Op de meeste veehouderijbedrijven worden kalveren opgefokt. Een goede opfok van de kalveren is zeer belangrijk voor de rentabiliteit van de veehouderij. De opfok dient erop gericht te zijn. dat de vaars op 2-jarige leeftijd afkalft en het percentage sterfte zo gering mogelijk is. De opfok van jongvee wordt in veel gevallen door de boerin verzorgd. Verschillende boerinnen hebben te kennen gegeven gaarne een kursus "jongvee-opfok" te willen volgen. Bij voldoende deelname zal een kursus "jongvee-opfok" in Zeeuws-Vlaanderen gehouden worden. Op deze kursus zijn zo wel boer en boerin welkom. We rekenen erop. dat wij in samenwerking met een organisatie erin zullen slagen een officiële gesubsidieerde kursus "jongvee- opfok" tot stand te brengen. De kursus bestaat uit 8 bijeenkom sten bp een middag of avond. De plaats waar de kursus zal worden gehouden is afhankelijk van de woonplaats van de kursisten. Omtrent de data van de kursus wordt nog nader overleg gepleegd. Indien U belangstelling hebt voor deze kursus wilt U zich dan zo spoedig mogelijk, doch uiterlijk 15 november opgeven bij ondergetekende. De kursus kan alleen doorgang vinden als er voldoende aan meldingen binnenkomen. De bedrijfsvoorlichter veehouderij Zeeuws-Vlaanderen. J.M.J. van Aerts, Bankertstraat 31, 4571 BS Axel, tel. 01155 - 1980. De Rabobank heeft een brochure uitgebracht met de titel" Antwoorden van de Rabobank opvragen van Jonge Agrarische Ondernemers". Er wordt aandacht besteed aan de diverse as- pekteri die bij een regeling van de bedrijfsovername van belang zijn. De periode voor de overname, de eigenlijke overname en de periode daarna. Ten aanzien van de financiering bevat de brochure een alge mene toelichting op de financieringsmogelijkheden van de Ra bobank. Bovendien zijn enkele specifiek op de bedrijfsoverna me gerichte regelingen behandeld. De Brochure kan worden verkregen bij de plaatselijke Rabo- bankkantoren en bij de Centrale Rabobank, Directoraat Bedrij ven, Financiering Agrarische Bedrijven, Antwoordnr. 700, Eind hoven. graag ziet gaan, maar een redelijk verlangen O p 1 november gaat de direkteur van het Ad ministratiebureau van de ZLM, de heer Geert Paauwe met pensioen. Hij wordt op die datum 63 jaar en het bestuur heeft gemeend aan zijn verzoek, om op die da tum te worden gepen sioneerd, te moeten vol doen. Niet dat het bestuur hem omdat aan het verzoek ten grondslag ligt. Een diensttijd van 44 jaar heeft hij dan achter de rug en in die periode heeft hij zijn beste krachten aan het bureau en zijn klanten gegeven. Wanneer wij de heer Paauwe willen kenschetsen, dan zien wij hem in de eerste plaats als de man met een sterke juridische inslag. Wat zeggen wet en rechtspraak is een gezegde wat wij meerdere malen van hem hebben gehoord. Hoewel zijn opleiding ligt in de administratieve sek- tor is zijn juridische kennis allerwege bekend en door velen als bijzonder opgemerkt. Dat terrein heeft ook zijn speciale belangstelling heeft hij ons wel eens verteld. Behalve door zijn juridische kennis valt de heer Paauwe op door zijn sprekerstalenten. Op vele vergaderingen heeft hij er blijk van gegeven, de ingewikkelde problemen op fiskaal gebied, maar ook op het gebied van huwelijks- en vermogensrecht, voor leken duidelijk te kunnen maken. Wanneer hij dan onder bepaalde omstandigheden een lichtere toets kon aanslaan b. v. op een feestelijke vergadering of de rondgang langs de kringen, dan kon men genieten van zijn welgekozen woorden en sprankelende op merkingen. H et Boekhoudbureau prijst zich gelukkig zolange tijd te hebben kunnen profiteren van de arbeid, de inzet en de kennis van de heer Paauwe. Wij zijn er van overtuigd dat wij namens allen die betrokken zijn bij het Administratiebureau der ZLM hem hiervoor onze dank en waardering tot uitdruk king brengen. Gaarne spreken wij de wens uit dat hij nog lange tijd tezamen met zijn vrouw zal mogen genieten van een pensioen waarop het predikaat welverdiendvolle dig van toepassing is. Geert, hartelijk dank en het ga je goed. Ko Scheele Uit betrouwbare bron hebben we vernomen dat ook het bedrag dat beschikbaar komt voor subsidies op erfbeplantingen door de invloed van "bestek 81" zal worden beknot. Het subsidiebedrag dat begroot werd voor dit jaar is echter nog niet geheel verbruikt, 't Is daarom wijs om niet langér te wachten met het aanvragen van een erfbeplantingssubsidie wanneer U toch van plan bent om te gaan planten. Een aanvrage die bin nenkort wordt ingediend zal meer kans maken volledig te wor den gehonoreerd dan een aanvrage die pas in 1979 wordt ver stuurd. Officieel orgaan van de Zuidelijke Landbouw Maatschappij Grote Markt 28 Postbus 46 4461 AJ Goes Tel 01 100-21010 4460 BA Goes Redaktie: Mr J Oggel hoofdredaktie -tel huis 01 100-20228 M van Wezel eindredaktie -tel. huis 01 641 - 3847 Marijke Schipper-de Ruijter red-assistente Adressering en abonnementen Secretariaat ZLM -Goes-tel 01 100-21010 - toestel 1 3. Technische verzorging - Drukkerij Vink B V - Axel Advertentie-exploitatie en administratie over advertenties Drukkerij Vink B V - Nassaustraat 1 - Postbus 1 6 - Axel - Tel 01 155-2020-Telex 55230 - Postgiro 2069912 Het jaarboekje van de Plantenziektekundige Dienst is weer verschenen. Velerlei zaken komen hierin aan de orde en voor de geinteresseerde lezer zal het zeker de moeite waard zijn om het jaarboekje aan te schaffen. Tegen een prijs van 30,- kunt U in het bezit komen van dit verslag van werkzaamheden over 1977. Het is verkrijgbaar bij de PD. te Wageningen, Geertjes- weg 15, tel. 08370-19001. Dinsdag 31 oktober a.s., Hilversum II (402 meter), 12.50 - 13.00 uur Serie beleid gezien: "Beheersovereenkomsten", een vraagges prek met mr. J E. van Leeuwen, plaatsvervangend direkteur- generaal van het ministerie van landbouw en visserij. Vrijdag 3 november a.s., Hilversum II (402 meter), 12.50 - 13.00 uur "Overdaad aan bemesting kan kwaliteit van landbouwproduk- ten nadelig beïnvloeden", een vraaggesprek met drs. A. Feber- wee van de direktie Voedings- en kwaliteitsaangelegenheden van het ministerie van landbouw en visserij. ADMINISTRATIE- EN AOViESBURO VAN DE Z.L.M. KOUDEKERKE: woensdag 1 november in Hotel "Walcheren" van 9.00 tot 13.00 uur OOSTBURG: woensdag 1 november in Café "de Windt" MIDDELBURG: donderdag 2 november in Hotel "De Brasse rie" van 13.00 - 16.00 uur ZIERIKZEE: donderdag 2 november in Hotel "Huis van Nas sau" ST. MAARTENSDIJK: donderdag 2 november in Café van Houdt van 10.45 - 13.30 uur. Het nieuwe kantoor te Bergen op Zoom is vanaf 23 oktober 1978 te bereiken onder telefoonnummer 01640 -43350. Hef nieuwe adres is: Westersingel 53-55, naast het A.N.W.B.- kantoor te Bergen op Zoom. Landbouwhuis - Grote Markt 28 - Goes Dinsdagmiddag van 14.00 tot 17.00 uur, de heer van Nispen. Landbouwhuis - Stationslaan 4 - Zevenbergen Donderdagmorgen van 9.00 tot 12.00 uur de heer J. Vroegop. Voor afspraken met de heren van Es en Zuidweg gelieve u tevoren telefonisch kontakt op te nemen. Hulst, maandag 30 oktober in Hotel "Internationaal", van 16.00 - 17.30 uur. Oostburg, woensdag 8 november in Hotel "De Eenhoorn" van 16.00-17.30 uur Er zijn twee nieuwe vlugschriften van de pers gekomen die de volgende onderwerpen behandelen. A. no. 281 "de huisvesting van mestvarkens" en B. no. 286 "roostervloeren in fokvarkens- stallen." Deze beide publikaties zijn gratis verkrijgbaar bij de regionale konsulentschappen. Tijdens de vergadering van de gewestelijke raad van het Land bouwschap in Zeeland kwam o.m. uitvoerig ter sprake, de ver schillende methodes van grondaankopen door de gemeente besturen, wanneer het om bestemmingsplannen gaat. De raad achtte het in het algemeen niet juist dat reeds taxaties worden verricht en op verkoop bij belanghebbenden wordt aangedrongen, zolang de procedure betreffende de goedkeuring van het bestemmingsplan niet is afgewikkeld. Besloten wordt via de landbouworganisaties de aandacht van de praktijk voor dit punt te vragen en op de verschillende moge lijkheden te attenderen. Door het ministerie van landbouw is een publikatie uitgebracht die de bestrijding van vliegen in stallen en op vee behandeld. Deze gegevens zijn bijeengebracht door het Konsulentschap in Algemene Dienst voor Plantenziekten en Onkruidbestrijding in de Landbouw. De publikatie kan verkregen worden bij de re gionale Konsulentschappen. Volgens mededeling van het Centraal Bureau voorde Statistiek werden in augustus 1978 ruim 158 duizend zeugen gedekt. Mede op grond van deze uitkomst wordt in juni 1979 een aan bod van rond 1.200 duizend slachtvarkens verwacht. Het ge realiseerde aanbod in juni 1978 bedroeg 1.256 duizend varkens. Volgens voorlopige uitkomsten werden er in augustus 1978 on geveer 1.255 duizend slachtvarkens aangeboden. Onlangs is de 23e Oranjekalender uitgekomen. Deze kalender verschijnt ten bate van het werk voor jeugd en gezin, onder het motto: "Geef de jeugd een kans." Het is een ontzettend mooi uitgevoerde kalender (in kleur) met verscheidene foto's uit partikulier bezit, welke nog niet eerder gepubliceerd zijn. Voor relatiès in het buitenland komt er weer een kalender uit met een viertalig calendarium: Frans, Duits, Engels en Spaans. De onderschriften van de foto's zijn in het Engels. De kalender is verkrijgbaar bij alle Verenigingen Pro Juventu- te/Stichtingen voor Jeugd en Gezin. U kunt hem ook bestellen bij Kalenderaktie Pro Juventute, Postbus 7101, 1007 JC Am sterdam, tel. 010-790949. De prijs is 6,25, en de verzendkosten zijn 2,10. Dit geld kunt u storten op girorekening 517400.

Zeeuwsch landbouwblad ... ZLM land- en tuinbouwblad | 1978 | | pagina 2