ZITDAGEN 0 gropatax Z.L.M. Kenya-aktie afgesloten met 16.000 - Vakbeurs Tuin en Park '78 Teelt van de wintergerst in N. Brabant mogelijk, mits deze tijdig wordt gemeld. Demonstratie oogst van winterwortelen 24 oktober Oproep aan de telers van konserven - kontraktteeltgewassen Konserven - kontrakt Uitslag prijsvraag "Wie wordt kampioen?" Radio E.V.A.V.-cursus BESTEMMIIUGS PLANNEN jHL De Kenya-aktie van de Z.L.M. is nu officieel afgesloten met een rond bedrag van 16.000,— voor de Kenyaanse boer John- son-Ade-Doyo. Tijdens de Z.L.M.-manifestatie waar aktie werd gevoerd voor het Kenya-projekt werd reeds een flink bedrag verzameld. Daarbij werden vervolgens dedonatiesdie door de verschillende afdelingen waren gedaan gevoegd en dit tesamen vormde toen een bedrag van 13.500,— De Plattelandsvrouwen hebben tijdens de manifestatie een groot wandkleed gemaakt, door op een basisontwerp van mevr. van Hoeven-Cysouw telkens een stukje materiaal in te vullen. Toen het fraaie wandkleed gereed was werd dit aan de Z.L.M- geschonken. Deze op haar beurt besloot om als tegenprestatie een bedrag van 2500,— aan de Plattelandsvrouwen te geven. Ten slotte besloten de Plattelandsvrouwen om dat bedrag toe te voegen aan het eindbedrag van het Kenya-projekt, waardoor de totaalstand dus op 16.000,— kwam. Dit bedrag zal nu zeer binnenkort worden overgemaakt aan de Landbouwattache in Nairobi die het geld zal beheren en aan kopen van Johnson Ade Doyo voor diens landbouwbedrijf zal betalen na overleg van de rekening. Van tijd tot tijd zal Johnson ons via brieven en foto's op de hoogte houden van de ontwik kelingen op zijn bedrijf. Voor de achtste maal wordt in de hallen van de Jaarbeurs te U trecht de vakbeurs Tuinen Park gehouden en wel van dinsdag 17 tot en met zaterdag 21 oktober a.s. De beurs wordt georga niseerd door de Jaarbeurs in nauwe samenwerking met een advieskommissie waarin onder meer zijn vertegenwoordigd de Federatie "Het Landbouwwerktuig", de Vereniging "De Ne derlandse Bloemisterij" en de Nederlandse Vereniging van producenten van tuinbouwzaden. Tuin en Park is een vakbeurs en richt zich in de eerste plaats tot de vakman. De laatste twee dagen heeft er echter het publiek ook toegang om zich te oriënteren. Het aanbod op Tuin en Park is te verdelen in drie hoofdgroepen: de zaden en kwekerijpro- dukten, machines en gereedschappen, en overige tuinbeno- digdheden. Het aanbod is zeer evenredig verdeeld en is nage noeg kompleet. Tuin en Park herbergt ook weer veel groen en bloemen waardoor een bezoek aan deze beurs niet alleen inte ressant is maar ook bijzonder plezierig. Op dinsdag 24 oktober a.s. om 13.30 uur wordt op een perceel van dhr. G. Maris te Heyningen een erkende demonstratie ge houden met machines voor de oogst van winterwortelen. De organisatie berust bij het Konsulentschap voor de Akker bouw en Rundveehouderij Zevenbergen en het Konsulentschap voor de Tuinbouw te Tilburg in samenwerking met het Konsu lentschap in Algemene Dienst voor Landbouwwerktuigen en Arbeid en dat voor Bedrijfsuitrusting en Arbeid in de Tuin bouw. De wortelen zijn met een Stanhay precisiezaaimachine gezaaid op vooraf gemaakte ruggen op een perceel van 8-12% afslibbaar. De afstand tussen de ruggen is 75 cm. Per rug zijn twee rijen gezaaid op een afstand van 8 cm. Het ras is Karotan. Gedemonstreerd worden speciale worteloogstmachines, aange paste aardappelrooimachines, en de methode met een wortel- lichter. Ter plaatse is de rijrichting naar de demonstratie met borden aangegeven. Door de kontraktteeltkommissie van de drie landbouworgani saties in Noord-Brabant en Zeeland worden twee voorlich tingsbijeenkomsten gehouden voorafgaande aan het komende kontraktseizoen: maandag 16 oktober a.s. om 19.30 uur in Motel "De Wouwse Tol" onder Wouw aan de Rijksweg tussen Bergen op Zoom en Roosendaal. dinsdag 17 oktober a.s. om 19.30 uur in Motel "Eindhoven" te Eindhoven, Aalsterweg 322 of te bereiken vanaf de Rijksweg ten Zuiden van Eindhoven. PROGRAMMA: "De uitgangspunten bij de onderhandelingen". Toelichting op de organisatie en de wijze van onderhandelen in de afgelopen jaren en de huidige stand van zaken. De toelichting zal worden gege ven door de heer B. van Dueren den Hollander te Fijnaart, voorzitter van de kommissie. "De positie van de teler in de kontraktteelt". Inleiding door ir. D. Luteijn, voorzitter van het Koninklijk Nederlands Landbouw Komité. Gedachtenwisseling. Laat elke teler een van de bijeenkomsten bezoeken. Op deze wijze kan hij zijn medewerking verlenen aan het streven naar een verbetering van de positie van de teler bij de onderhande lingen. KONTRAKTTEELTKOMMISSIE VAN DE 3 C.L.O.'s. In het hoofdbestuur van de Z.L.M. is een overzicht gegeven van de laatste ontwikkelingen, die moeten leiden naar onderhande lingen voor kontrakten 1979. Uitgangspunten van telerszijde zijn op landelijk niveau vastgesteld. De positie van onderhan delaars, die met deze uitgangspunten op pad moeten, wordt ten zeerste versterkt als de telers zich eensgezind opstellen. Landelijk en regionaal zijn de telers gereed om onderhandelin gen te beginnen. Voorlichtingsvergaderingen staan op stapel. De Zuidelijke firma's hebben dit voorjaar uitgesproken be hoefte aan onderhandelingen en overeenkomsten te hebben. Zij zijn onlangs schriftelijk benaderd met het verzoek mede te delen wanneer zij bereid zijn met de onderhandelingen te beginnen. Het Hoofdbestuur van de Z.L.M. dringt er daarom ten sterkste op aan om niet eerder te kontrakteren dan na het tot stand komen van een overeenkomst tussen telers en afnemers. Zoals U bekend zal zijn, geldt er in de provincie Noord-Brabant voor het Land van Heusden en Altena en de Brabantse Bies- bosch een verordening, die het telen van wintergerst verbiedt. Evenals voor het seizoen 1977/1978 bestaat er voor het seizoen 1978/1979 wederom de mogelijkheid ontheffing van dit verbod te verkrijgen. Aan de te verlenen ontheffing zal de voorwaarde worden ver bonden dat aan medewerkers van het Consulentschap voor de Akkerbouw en de Rundveehouderij toestemming dient te wor den verleend tot het doen van waarnemingen op en om deze percelen. In verband hiermede is het dan ook dringend gewenst dat een duidelijke omschrijving wordt gegeven van de ligging en grootte van de percelen. Aanmelding van deze teelt dient plaats te vin den bij de Gewestelijke Raad van het Landbouwschap voor Noord-Brabant. Spoorlaan 350. Postbus 512, 5000 AM Tilburg, en wel vóór 15 november 1978. Z.l.m. Land- en tuinbouwblad Officieel orgaan van de Zuidelijke Landbouw Maatschappij Grote Markt 28 Postbus 46 4461 AJ Goes Tel 01100-21010 4460 BA Goes Redaktie: Mr. J. Oggel hoofdredaktie -tel. huis 01 1 00-20228 M van Wezel eindredaktie -tel. huis 01 641 - 3847 Marijke Schipper-de Ruijter red-assistente Adressering en abonnementen Secretariaat ZLM - Goes - tel01 100-21010 - toestel 1 3 Technische verzorging - Drukkerij Vink B V. - Axel. Advertentie-exploitatie en administratie over advertenties Drukkerij Vink B V - Nassaustraat 1 - Postbus 1 6 - Axel - Tel 01 1 55-2020 - Telex 55230 - Postgiro 206991 2 De winnaars van de prijsvraag "Wie wordt kampioen?" zijn inmiddels bekend gemaakt. De Honda Civic 1200 5d luxe werd gewonnen door A. v.d. Pasch. uit het Brabantse Asten. Het stamboekmerrieveulen ging naar de heer Kinderen-Kessels uit Strampproy. Het Haflinger merrieveulen kwam in het bezit van H.A.M. Oomen uit Bavel. Het Haflinger hengstveulen ging naar J.J. Mesu uit Kraggen- burg (NOP). J. Geschiere uit Meliskerke werd winnaar van het Connemara hengstveulen. De gebr. Bouwman uit Didam won nen het Dartmoor merrieveulen. Mr. G.A. Bax uit Sleeuwij.k werd de winnaar van het Haflo-Arabe hengstveulen. M. Kloet uit Wolfaartsdijk bij Goes won een P.Z. dubbelschijf centrifugaal kunstmeststrooier. Een volautomatische wasma chine ging naar W. Kuppens uit Weert en een Atcco benzine korf-maaier werd het bezit van A. Schellekens uit Gemonde. Duizend kg kalkammonsalpeter werd gewonnen door A. Raay- makers uit Aarle Rixtel. Een elektrische koelkast gevuld met een assortiment aan bieren werd het bezit van H. Jansen de Beer uit Moergestel. A. Serrarens uit Ossenisse kon zich winnaar noe men van 25 balen droge pulp en D. Leemhuis uit Zijldijk in Groningen won een kompleet Koltec schrikdraadapparaat. Tot slot dan nog E. Maalderink die de gelukkige winnaar werd van een hoofdstel met koper en gareelriem. Dinsdag 10 oktober a.s., Hilversum II (402 meter), 12.50 - 13.00 uur "Het Bedrijfslaboratorium voor grond- en gewasonderzoek nu ook werkzaam op het gebied van het milieu", vraaggesprek met de direkteur ir. F.H.B. Vermeulen. "Tuinbouwstudieklubs overal aktief', m.m.v. de Vereniging van Nederlandse Tuinbouwstudiegroepen. Vrijdag 13 oktober a.s.. Hilversum II (402 meter), 12.50 - 13.00 uur Serie beleid bezien: "De zuivelproblematiek", vraaggesprek met dr.ir. M.P.M. Vos, plv. direkteur-generaal voor landbouw en voedselvoorziening. ADMINISTRATIE- EN ADViESBURO VAN DE Z.L.M. WISSENKERKE: Woensdag 11 oktober in Hotel "De Kroon" OOSTBURG: Woensdag 11 oktober in Café "De Windt" MIDDELBURG: Donderdag 12 oktober in "Hotel Walcheren" te Koudekerke van 13.00 tot 16.00 uur. ZIERIKZEE: Donderdag 12 oktober in Hotel "Huis van Nas sau" ST.PHILIPSLAND: Vrijdag 13 oktober in Hotel "De Druiven tros" van 11.30-13.00 uur. ZEVENBERGEN: Donderdag 12 oktober in Hotel "Tholenaar van 11.00-12.00 uur. De zitdag MIDDELBURG van 19 oktober a.s. wordt gehouden in Hotel Walcheren te Koudekerke van 13.- tot 16.- uur. Landbouwhuis - Grote Markt 28 - Goes Dinsdagmiddag van 14.00 tot 17.00 uur, de heer van Nispen. Landbouwhuis - Korte Stationslaan 4 - Zevenbergen Donderdagmorgen van 9.00 tot 12.00 uur de heer J. Vroegop. Voor afspraken met de heren van Es en Zuid weg gelieve u tevoren telefonisch kontakt op te nemen. Dames van Dinteloord en Steenbergen. Er is nog plaats bij de E.V.A.V.-cursus. Hij begint op 11 oktober om 9.30 uur in 't Cromwiel te Steenbergen. Dit is Uw kans! Namens de agrari sche kommissie, Mevr. C.J.Overbeeke-Breure. Middelburg Vanaf 25 september ligt gedurende 14 dagen ter inzage het ontwerp bestemmingsplan 2e planverandering Dau- wendaele II. Bezwaren kunnen worden ingediend bij de ge meenteraad. Vlissingen. Vanaf 26 september ligt gedurende een maand ter inzage het gedeeltelijk goedgekeurde bestemmingsplan "Bui tengebied". Zij die tijdig bezwaren hebben ingediend, zowel bij de gemeenteraad als bij G.S., alsmede zij die tijdig bezwaren hebben ingediend bij G.S. tegen de in het ontwerp vastgestelde wijzigingen alsook zij die bezwaren hebben tegen de gedeelte lijke onthouding van goedkeuring door G.S. kunnen beroep instellen bij de Kroon. Valkenswaard. Vanaf 2 oktober ligt gedurende een maand ter inzage de vastgestelde herziening 1976 van het bestemmings plan "Turfberg". Zij die tijdig bezwaren hebben ingediend, zo wel bij de gemeenteraad als bij G.S. kunnen beroep instellen bij de Kroon. Gemert. Vanaf 2 oktober ligt gedurende een maand ter inzage het vastgestelde bestemmingsplan "St. Antoniusstraat-Oost". Zij die tijdig bezwaren hebben ingediend bij de gemeenteraad kunnen bezwaren indienen bij G.S. Middenschouwen. Vanaf 2 oktober liggen gedurende een maand ter inzage de ontwerp bestemmingsplannen 'Te herziening, Zomerhuizenterrein Bakep", 'Te herziening Buitengebied", "Scharendijke. Elkerze^seweg-Carlstraaf'. Bezwaren kunnen worden ingediend bij de gemeenteraad. Tilburg. Vanaf 28 september ligt gedurende een maand ter in zage het ontwerp bestemmingsplan "De Hinde II". Bezwaren kunnen worden ingediend bij de gemeenteraad. Udenhout. Vanaf 28 september ligt gedurende een maand ter inzage het gewijzigd vastgestelde bestemmingsplan "Buitenge bied". Zij die tijdig bezwaren hebben ingediend bij de gemeen teraad, alsmede zij die bezwaren hebben tegen de in het ontwerp aangebrachte wijzigingen kunnen bezwaren indienen bij G.S. Bladel en Netersel. Vanaf 29 september ligt gedurende een maand ter inzage de tweede wijziging van het bestemmingsplan "Provincialeweg '74". Bezwaren kunnen worden ingediend bij de gemeenteraad. Tholen. Vanaf 29 september ligt gedurende een maand ter in zage het gedeeltelijk goedgekeurde bestemmingsplan "Buiten gebied". Zij die tijdig bezwaren hebben ingediend zowel bij de gemeenteraad als bij G.S., alsmede zij die bezwaren hebben tegen de gedeeltelijke goedkeuring door G.S. kunnen beroep instellen bij de Kroon. Kapelle. Vanaf 2 oktober ligt gedurende een maand ter inzage het ontwerp bestemmingsplannen "Oost-Moolhoek, 2e wij ziging". Bezwaren kunnen worden ingediend bij de gemeente raad. ^Tilburg. Vanaf 2 oktober ligt gedurende een maand ter inzage het ontwerp bestemmingsplan "Achter den Heuvel". Bezwaren kunnen worden ingediend bij de gemeenteraad. 2

Zeeuwsch landbouwblad ... ZLM land- en tuinbouwblad | 1978 | | pagina 2