ZITDAGEN 0 gropatax Weersomstandigheden lieten niets te wensen over D, D oor de Provinciale Advieskommissie voor het Borgstel lingsfonds en voor de Ontwikkelingsaangelegenheden van het O.- en S.-fonds voor de Landbouw in Zeeland werd 1 borg stellingsfonds-aanvraag behandeld en toegewezen. Een achttal rentesubsidie-aanvragen werden alle toegewezen tot een sub- siabele investering van 1.296.500,— D, N a de aandacht van de vergadering te hebben gevestigd op de bijzonder goede weersomstandigheden bij de oogst van de granen en tot dusver bij die van de konsumptie-aardappelen, stelde de heer Doeleman met voldoening vast, dat vanaf 1 oktober de P.C.W.-regeling wederom funktioneert. Daarentegen geeft het opschorten van de rentesubsidieregeling en de bijdrageregeling verbetering werksituatie melkveehouderij 1978 zorgen. De verschillende aktiviteiten rondom de zoetwatervoorziening aan de Zeeuwse land- en tuinbouw behoeven koördinatie. De voorzitter deed in dit verband mededeling van een dringend beroep op de provincie om deze koördinatie zo mogelijk via Provinciale Waterstaat te bewerkstelligen. W.P.N.-keuring in Axel op 30 september a.S. C.A. Abrahamse Breimode-shovu 78/79 te Kapelle A.B.Snoek benoemd tot dijkgraaf in "Alm en Biesbosch" BESTEMMINGS^ PLANNEN Z.l.m. Land- en tuinbouwblad ADMINISTRATIE- EN ADVIESBURO VAN DE Z.L.M. Radio Uitslag prijsvraag "Wie wordt kampioen?" De Fokkersvereniging Zeeuws-Vlaanderen van het W.P.N, or ganiseert op zaterdag 30 september a.s. een fokdag op het kon- koursterrein in Axel. Voor alle W.P.N.-leden in heel Zeeland is het mogelijk aan deze keuring deel te nemen. Bij het sluiten van de inschrijving hadden zich ruim 60 deelnemers aangemeld voor de diverse rubrieken. Er wordt om 10 uur begonnen met de keuringen voor 1,2 en 3-jarige paarden en voor 4 t/m 7-jarige en 8 jaar en oudere paarden gesplitst in stamboekmerriën, ster- merriën en keurmerriën. De keuringen zullen half één afgelopen zijn, waarna om half twee begonnen wordt met het middagprogramma, waarin en kele heel bijzondere nummers op het programma staan, waar mee het bestuur van de Zeeuws-Vlaamse fokvereniging ieders aandacht hoopt te trekken. Begonnen wordt met een rubriek bestgaand rijpaard, waarbij de paarden onder het zadel gereden worden in de verschillende gangen n.l. stap, draf en galop. De jury, die hoofdzakelijk uit Noord-Brabant is aangetrokken, beoordeelt de paarden op type, ruimte in de bewegingen en op korrektheid van beenwerk. Een ander belangrijk onderdeel van het middagprogramma is de rubriek beste prestatiepaard. Naast een beoordeling als bestgaand rijpaard wordt hierbij het sprin gen betrokken, waarbij vooral de wijze, techniek en vermogen van het paard om te springen beoordeeld zullen worden. Uiter aard worden hierbij gemaakte strafpunten door weigering of afworp etc. in de beoordeling opgenomen. Elke hiervoor opge geven kombinatie komt uit in de klasse waarin hij normaal op een konkours behoort te starten, zodat zowel B, L, M als Z kombinaties in handikap aan deze rubriek kunnen deelnemen. Het parkours hiervoor zal gebouwd worden door dhr. J.J. Hok- ke uit Kloosterzande, terwijl als jury zullen fungeren de heren Leyser en Van Loon. Verder is in het middagprogramma opge nomen een veiling van door de Zeeuwse Stamboekkommissie aangekocht goed fokmateriaal. De verkoop hiervan zal ge schieden onder bepaalde, bindende voorwaarden, welke van te voren vastgelegd zijn. Aankoop is alleen mogelijk door Zeeuwse W.P.N. leden of eventueel toekomstige W.P.N. leden, met als doel het fokmateriaal van de eigen leden op een nog hoger niveau te brengen. Voorlopig zijn voor deze veiling aangekocht een 2-jarige Rigo- letto dochter uit een Antonio moeder en een 1-jarige merrie van Pantheon met als vader van de moeder Hurrican. Daarbij is men nog bezig met de aankoop van een goed merrieveulen voor deze verkoping. Heel paardenminnend Zeeland kijkt belangstellend uit naar deze veiling, die nog niet eerder in Zeeland heeft plaatsgevonden. De Nederlandse Wolfederatie G.A. Afd. Zeeland in samen werking met: Leather Machine, De Vlijt, Kwekerij Gebr. v. 't Westeinde organiseert: Scheepjes Breimode-show 78/79 in "De Vroone" te Kapelle. Datum: 12 oktober 1978. Aanvang: 20.00 uur. Kaarten a 5,— te verkrijgen in de winkel: Papegaaistraat 13, Goes. Tel. 01100-15390. Onlangs is de heer A.B.Snoek uit Hank bij koninklijk besluit officiéél benoemd tot dijkgraaf van het waterschap "Alm en Biesbosch" Hij is de eerste dijkgraaf die in de nieuwe opzet van Alm en Biesbosch in funktie treedt. De heer Snoek heeft een akkerbouwbedrijf in het Land van Heusden en Altena. e Raad besloot zijn medewerking te geven aan het tot stand komen van een interprovinciaal overlegorgaan in Zuidwest- Nederland. Dit overlegorgaan zal zich met nane bezig houden met de akkerbouwproblematiek, welke in grote trekken voor dit ge bied van eenzelfde karakter is. Als bestuurslid in dit overlegorgaan werd het lid van de Raad, de heer Ph. van den Hoek aangewezen. Voorts zullen de drie Zeeuwse Landbouworganisaties worden uitgenodigd geza menlijk één bestuurslid voor te dragen, terwijl de Stichting tot Exploitatie van de Proefboerderij "Rusthoeve", de Federatie van Verenigingen voor Bedrijfsvoorlichting op de Zeeuwse Eilanden en de Stichting ter Bevordering van het Landbouw kundig Onderzoek in Zeeuws-Vlaanderen gezamenlijk even eens een bestuurslid kunnen voorstellen. Als sekretaris zal de akkerbouwingenieur van het Konsulent- schap voor de Akkerbouw en de Rundveehouderij te Goes aan het bestuur worden toegevoegd. Scheidende leden stuurlijke ervaring vanuit een praktische achtergrond zijn taak als lid van de Raad en lid van de Kommissie voor Borgstel lingsfonds- en Ontwikkelingsaangeledenheden heeft verricht. Op het vertrek van de heren De Roo en Van Beekom hoopt spreker nog nader terug te komen. Borgstellingsfonds- en Ontwikkelingsaangelegenheden In het kader van de bijdrageregeling samenwerkingsverbanden werden 6 aanvragen behandeld en toegewezen met een totaal "premiebedrag van 91.573,— e voorzitter richt zich in hartelijke bewoordingen tot de vertrekkende leden A. Sandee, F. de Roo, dr.ir. C.W.C. van Beekom en het adviserend lid ing. H. Hoekstra en dankt hen voor hun inzet in het belang van de werkzaamheden van de Raad en daarmede voor de Zeeuwse land- en tuinbouw. Zich in het bijzonder tot de heer Sandee richtend, stelt de heer Doeleman, onder aanbieding van een bijdrage voor een boek werk. dat deze gedurende een tiental jaren met een grote be- Officieel orgaan van de Zuidelijke Landbouw Maatschappij Grote Markt 28 Postbus 46 4461 AJ Goes Tel. 01100-21010 4460 BA Goes Redaktie: Mr. J Oggel hoofdredaktie M. van Wezel eindredaktie Marijke Schipper-de Ruijter red-assistente -tel huis 01100-20228 -tel huis 01641- 3847 Adressering en abonnementen Secretariaat ZLM - Goes - tel .01100-21 010 - toestel 1 3 Technische verzorging - Drukkerij Vink B V. - Axel. Advertentie-exploitatie en administratie over advertenties Drukkerij Vink B V - Nassaustraat 1 - Postbus 1 6 - Axel - Tel 01 1 55-2020 - Telex 55230 - Postgiro 206991 2 OOSTBURG: woensdag 27 september in Café "de Windt" MIDDELBURG: donderdag 28 september in Hotel "De Bras serie" van 13.00 - 16.00 uur KORTGENE: donderdag 28 september in Hotel "De Koren beurs" ZIERIKZEE: donderdag 28 september in Hotel "Huis van Nas sau" SEROOSKERKE: vrijdag 29 september in Café "Huysse" van 9.00- 13.00 uur FIJNAART: vrijdag 29 september geen zitdag De zitdagen in MIDDELBURG van 5 oktober -12 oktober en 19 oktober a.s. worden gehouden in Hotel "Walcheren" te Koude- kerke van 13.00 -16.00 uur. De zitdag in THOLEN van 23 september kan niet doorgaan wegens vakantie van restaurant "Hof van Holland" Landbouwhuis - Grote Markt 28 - Goes Dinsdagmiddag van 14.00 tot 17.00 uur, de heer van Nispen. Landbouwhuis - Korte Stationslaan 4 - Zevenbergen van 9.00 tot 12.00 uur de heer J. Vroegop Voor afspraken met de heren van Es en Zuidweg gelieve u tevoren telefonisch kon takt op te nemen. Kort verslag vergadering Zeeuwse Provinciale Raad Bedrijfsontwikkeling in de Landbouw, vrijdag 15 september 1978 Instelling van een interprovinciaal overlegorgaan inzake ak- kerbouwaangelegenheden in Zuidwest-Nederland Westerschouwen. Vanaf 11 september ligt gedurende een maand ter inzage de gedeeltelijk goedgekeurde 2e herziening van het bestemmingsplan "Hogeweg". Zij die tijdig bezwaren hebben ingediend, zowel bij de gemeenteraad als bij G.S. als mede zij die bezwaren hebben tegen de gedeeltelijke onthou ding van goedkeuring door G.S. kunnen beroep instellen bij de Kroon. Middenschouwen Vanaf 13 september ligt gedurende een maand ter inzage het ontwerp van de eerste herziening van het bestemmingsplan "Jachthaven Scharendijke". Bezwaren kun nen worden ingediend bij de gemeenteraad. Veldhoven Vanaf 14 september liggen gedurende een maand ter inzage de gewijzigd vastgestelde bestemmingsplannen "Akker- eind le fase", "Buitengebied, herziening X", "Buitengebied, herziening XI", '"t Look, herziening IX", "Oerle, herziening IX" en "Zonderwijk, herziening VI". Zij die bezwaren hebben tegen de in het ontwerp aangebrachte wijzigingen kunnen deze indienen bij G.S. Ook liggen gedurende bovenstaande periode Dinsdag 26 september a.s., Hilversum II (402 meter), 12.50 - 13.00 uur Serie beleid bezien: De Landbouwbegroting - II Vrijdag 29 september a.s., Hilversum II (402 meter), 12.50 -13.00 uur Serie beleid bezien: De Landbouwbegroting - III ter inzage de vastgestelde bestemmingsplannen 34 "Buitenge bied, herziening XIII", "Kempenbaan Oost", en "Zeelst Noord, herziening III". Zij die tijdig bezwaren hebben ingediend bij de gemeenteraad kunnen bezwaren indienen bij G.S. Bergen op Zoom Vanaf 14 september ligt gedurende een maand ter inzage het ontwerp bestemmingsplan "Buitengebied". Be zwaren kunnen worden ingediend bij de gemeenteraad. Eindhoven Vanaf 14 september ligt gedurende een maand ter inzage het'gewijzigd vastgestelde bestemmingsplan "Eikenburg 1977". Zij die tijdig bezwaren hebben ingediend bij de ge meenteraad, alsmede zij die bezwaren hebben tegen de in het ontwerp aangebrachte wijzigingen kunnen bezwaren indienen bij G.S. Tilburg Vanaf 14 september ligt gedurende een maand ter in zage het vastgestelde bestemmingsplan "Baronielaan". Zij die tijdig bezwaren hebben ingediend, zowel bij de gemeenteraad als bij G.S. kunnen beroep instellen bij de Kroon. Valkenswaard Vanaf 18 september ligt gedurende een maand ter inzage het vastgestelde bestemmingsplan "Agnetendal 1976". Zij die tijdig bezwaren hebben ingediend bij de gemeenteraad kunnen bezwaren indienen bij G.S. Bakel en Milheeze Vanaf 15 september ligt gedurende een maand ter inzage de vastgestelde eerste wijziging van de be stemmingsvoorschriften, behorende bij het vastgestelde be stemmingsplan "Hagelkruis". Zij die tijdig bezwaren hebben ingediend bij de gemeenteraad kunnen bezwaren indienen bij G.S. Kortgene Vanaf 15 september ligt gedurende een maand ter inzage het gedeeltelijk goedgekeurde bestemmingsplan "Door braak Ringweg". Zij die bezwaren hebben tegen de gedeelte lijke onthouding van goedkeuring door G.S. kunnen beroep instellen bij de Kroon. Valkenisse Vanaf 15 september liggen gedurende een maand ter inzage de gewijzigd vastgestelde bestemmingsplannen "3e her ziening van het bestemmingsplan Zoutelande Duinstreek" en "3e herziening van het bestemmingsplan Buitengebied". Zij die,, tijdig bezwaren hebben ingediend bij de gemeenteraad alsmede zij die bezwaren hebben tegen de in het ontwerp aangebrachte wijzigingen kunnen bezwaren indienen bij G.S. Ook ligt gedurende bovengenoemde termijn ter inzage de vast gestelde 2e herziening van het bestemmingsplan "Bebouwde Kom Zoutelande". Zij die tijdig bezwaren hebben ingediend, zowel bij de gemeenteraad als bij G.S. kunnen beroep instellen bij de Kroon. De winnaars van de prijsvraag "Wie wordt kampioen?" zijn inmiddels bekend gemaakt. De Honda Civic 1200 5d luxe werd gewonnen door A. v.d. Pasch, uit het Brabantse Asten. Het stamboekmerrieveulen ging naar de heer Kinderen-Kessels uit Strampproy. Het Haflinger merrieveulen kwam in het bezit van H.A.M. Oomen uit Bavel. Het Haflinger hengstveulen ging naar J.J. Mestl uit Kraggen- burg (NOP). J. Geschiere uit Meliskerke werd winnaar van het Connemara hengstveulen. De gebr. Bouwman uit Didam won nen het Dartmoor merrieveulen. Mr. G.A. Bax uit Sleeuwijk werd de winnaar van het Haflo-Arabe hengstveulen. M. Kloet uit Wolfaartsdijk bij Goes won een P.Z. dubbelschijf centrifugaal kunstmeststrooier. Een volautomatische wasma chine ging naar W. Küppens uit Weert en een Atcco benzine korf-maaier werd het bezit van A. Schellekens uit Gemonde. Duizend kg kalkammonsalpeter werd gewonnen door A. Raay- makers uit Aarle Rixtel. Een elektrische koelkast gevuld met een assortiment aan bieren werd het bezit van H. Jansen de Beer uit Moergestel. A. Serrarens uit Ossenisse kon zich winnaar noe men van 25 balen droge pulp en D. Leemhuis uit Zijldijk in Groningen won een kompleet Koltec schrikdraadapparaat. Tot slot dan nog E. Maalderink die de gelukkige winnaar werd van een hoofdstel met koper en gareelriem.

Zeeuwsch landbouwblad ... ZLM land- en tuinbouwblad | 1978 | | pagina 2