luctor b.v. TRIBUNIL Kort verslag vergadering Z.L.M.-tuinbouwkommissie BESTE MM IN GS PLANNEN bandenhandel U itvoerig werd ingegaan op het invoeren van de W.I.R. Vooral bij nieuwbouw lijkt de nieuwe regeling erg aantrekkelijk doch bij overige investeringen is het voordeel twijfelachtig, omdat de investeringsaftrek en vervroegde afschrijving verval len. Ook moeilijk te bestrijden onkruiden zo als duist, straatgras, windhalm, kamille en muur worden door de najaarstoepas sing van TRIBUNIL vernietigd. TRIBUNIL werkt doeltreffend en is veilig voor het gewas. BAYER NEDERLAND B.V. - ARNHEM Geef wintergranen een goede start met TRANSPORTBANDEN NIEUW - REPARATIE RUBBER - PLASTIC (PVC) (in iedere lengte) Montage met de modernste apparatuur ter plaatse of in onze fabriek STOPPELBEWERKING KONGSKILDE VIBRO-FLEX KONGSKILDE TRRRILLEND GOED Tivoliwey 63, Hulst tel. 01140-2461/4080 divisie Agro Chemie Postbus 105 Tel. 085-629014 De W.I.R. in de praktijk Speciaal in de sektor van de glastuinbouw zal waarschijnlijk van de W.I.R. een stimulans uitgaan voor nieuwbouw en vernieu wing van verouderde glasopstanden. Grondpolitiek V eel aandacht werd ook besteed aan de bespreking van de nota betreffende de grondpolitiek. Voor de tuinbouw bevat de nota verscheidene punten die onaanvaardbaar moeten worden geacht. Het is b.v. moeilijk verteerbaar om het stichten van nieuwe bedrijven af te grendelen voor personen wiens ouders niet uit de agrarische (tuinbouw) sektor komen. Het afstands- kriterium ligt ook erg moeilijk, mede omdat men daardoor het aantal gegadigden kunstmati! (te) klein maakt. Over het geheel genomen was men weliswaar van mening dat enig bijsturen op zijn plaats kon zijn, maar vond men de voor stellen in de nota te veel werken met de botte bijl. Tevens wordt de vrees naar voren gebracht dat een en ander het begin kan zijn voor een geleidelijke nationalisatie van de grond, zoals die door bepaalde politieke groeperingen wordt voorges taan. Verder werd erop gewezen dat er de laatste tijd sprake is van een iets dalende tendens bij de grondprijzen en dat het effekt van de prijsbeheersende maatregelen soms om politieke redenen wordt overschat. Ook een grondprijs per ha is vooreen beginnende van b.v. 30.000 boerenzoon te hoog bij het huidige prijs- en kostenpeil. Rapport fruitteelt E nige tijd geleden is een rapport verschenen over de toekomst van de Nederlandse fruitteelt. De ondertoon was somber, o.a. door de zwakke positie van het hoofdras Golden Delicious' (40% van alle appels) en vooral ook door de onvolkomenheden wat betreft de afzet en presentatie van ons fruit. Tevens is onze kostprijs hoger dan in Frankrijk en Italië. De vergadering kon zich met de strekking van het rapport ve renigen, maar stelde dat de overheid, die met enkele topfunk- tionarissen deelnam aan het opstellen, tot nu toe bedroevens weinig deed om de positie van de fruitteelt te verbeteren. Intussen is als reaktie op het rapport een "marketing-plan" van start gegaan, met aanvoer van klasse I in dozen. Tot 6 cent wordt een nadelig'verschil in prijs vergoed. Het verloop in de eerste week was helaas niet best, de prijs van het fruit in dozen lag veelal 3 tot 8 cent per kg lager dan in kisten. Dat zal naar men bang is de animo voor afzet in dozen niet stimuleren. Kritiek had de vergadering dat in het fruitteeltrapport alleen aandacht werd besteed aan de appels. De pereteelt is ook be langrijk, vooral in' het westen van ons land. Men zou het zeer op prijs stellen als ook deze fruitsoort onder de loep werd genomen, vooral ook omdat het hoofdras, de Conference, in tegenstelling met de Golden Delicious juist een zeer gunstige positie inneemt. Wordt het geen tijd door een goede begeleiding de exportpositie van de Conference verder te versterken? Tilburg Vanaf 30 augustus ligt gedurende een maand ter inzage het ontwerp-bestemmingsplan "Lange- straat e.o.". Bezwaren kunnen worden ingediend bij de gemeenteraad. Eindhoven Vanaf 4 september ligt gedurende een maand ter inzage het ontwerp bestemmingsplan "IV Oud Gracht 1970". Bezwaren kunnen w,orden inge diend bij de gemeenteraad. Helmond Vanaf 31 augustus liggen gedurende een maand ter inzage de gewijzigd vastgestelde bestem mingsplannen "Rijpelberg" en "Gansenwinkel- West". Zij die tijdig bezwaren hebben ingediend bij de gemeenteraad alsmede zij die bezwaren hebben tegen de in het ontwerp aangebrachte wijzigingen kunnen bezwaren indienen bij G.S. Deurne Vanaf 1 september ligt gedurende een maand ter inzage het vastgestelde bestemmingsplan "Oude Peelstraat". Zij die tijdig bezwaren hebben ingediend, zowel bij de gemeenteraad als bij G.S. kunnen beroep instellen bij de Kroon. Dussen Vanaf 1 september liggen gedurende een maand ter inzage de gewijzigd vastgestelde bestem mingsplannen "Buitendijk-Visserskade" en "omge ving Kron en Muilkerk". Zij die tijdig bezwaren heb ben ingediend bij de gemeenteraad, alsmede zij die bezwaren hebben tegen de in de ontwerpen aange brachte wijzigingen kunnen bezwaren indiene: bij G.S. Eersel Vanaf 1 september ligt gedurende een maand ter inzage het ontwerp bestemmingsplan "Lapperbogt 1977". Bezwaren kunnen worden ingediend bij de gemeenteraad. Oosterhout Vanaf 4 september ligt gedurende een maand ter inzage het vastgestelde bestemmingsplan "Bruggraafstraat 1978". Zij die tijdig bezwaren heb ben ingediend bij de gemeenteraad kunnen bezwaren indienen bij G.S. Ook ligt gedurende bovengenoemde termijn ter inza ge het vastgestelde bestemmingsplan "Woonwagen standplaats Veekestraat" waaraan de G.S. hun goed keuring hebben onthouden. Zij die bezwaren hebben tegen de onthouding van goedkeuring kunnen beroep instellen bij de Kroon. Teteringen Vanaf 1 september ligt gedurende een maand ter inzage het vastgestelde bestemmingsplan "Sportkomplex De Gouwen". Zij die tijdig bezwaren hebben ingediend zowel bij de gemeenteraad als bij G.S. kunnen beroep instellen bij de Kroon. Breda Vanaf 4 september ligt gedurende een maand ter inzage het ontwerp van de partiële herziening 1976/1 van het uitbreidingsplan Lovensdijk. Bezwa ren kunnen worden ingediend bij de gemeenteraad. Ook ligt gedurende bovengenoemde termijn ter inza ge de partiële herziening 1977/1 van de bestem mingsplannen "Brabantpark A 1963", "Brabantpark B 1960" en "Lovensdijk". Zij die tijdig bezwaren hebben ingediend bij de gemeenteraad kunnen be zwaren indienen bij G.S. Evenzo ligt gedurende bovengenoemde termijn ter inzage de goedgekeurde partiële herziening 1976/1 van het bestemmingsplan Mariaveld 1960. Zij die tij dig bezwaren hebbe' ingediend, zowel bij de ge meenteraad als bij G.S. kunnen beroep instellen bij de Kroon. Deurne Vanaf 5 september ligt gedurende een maand ter inzage het vastgestelde bestemmingsplan "Ten- nishal Energiestraat". Zij die tijdig bezwaren hebben ingediend, zowel bij de gemeenteraad als bij G.S. kunnen beroep instellen bij de Kroon. Eindhoven Vanaf 4 september ligt gedurende een maand ter inzage het ontwerp tot vervanging van de voorschriften, behorende bij het uitbreidingsplan "de Hurk". Bezwaren kunnen worden ingediend bij de gemeenteraad. Vlissingen Vanaf 4 september ligt gedurende een maand ter inzage het ontwerp bestemmingsplan "Buitenhaven, le planverandering". Bezwaren kun nen worden ingediend bij de gemeenteraad. Andere punten T* enslotte werd nog uitvoerig van gedachten gewisseld over de opvolging van de heer Goud als kommissie voorzitter. Volgens artikel 20 van het huishoudelijk reglement kan men slechts maximaal 2 perioden van 4 jaar onafgebroken deel uitmaken van het hoofdbestuur der ZLM. Omdat kommissievoorzitters in principe hoofdbestuurslid moeten zijn is er in feite sprake van koppeling van funkties. In december loopt de tweede zittingsperiode van de heer Goud als voorzitter van de Tuinbouwkommissie en hoofdbestuurslid ten einde, zodat er een nieuwe kommissievoorzitter zal moeten komen. Besloten word tot voordracht van de heer J.A.Vogelaar aan het Z.L.M. bestuur. A.v.O. 's Hertogenbosch Vanaf 29 augustus ligt gedurende een maand ter inzage hét ontwerp-bestemMingsplan "St. Anthonie- gaarde". Bezwaren kunnen worden ingediend bij de gemeente raad. Heeze Vanaf 30 augustus ligt gedurende een maand ter inzage het ontwerp bestemmingsplan "Natuurgebieden van de ge meente Heeze" (le herziening). Bezwaren kunnen worden in gediend bij de gemeenteraad KONGSKILDE KONGSKILDE Benelui B V Konijnenberg 80. Breda Tel 076 873450* TeleB 54235 Werkbreedte van 200 tot 625 cm 2 en 3 balks uitvoering Loopt niet vol Meerdere bewerkingsmogelijkhe den: stoppelen, scheuren, opbre ken tot 30 cm, vorstbewerking Meerdere typen achtereggen Dringt in de hardste bodem Sneller en beter 14

Zeeuwsch landbouwblad ... ZLM land- en tuinbouwblad | 1978 | | pagina 14