ZITDAGEN S gnopatax Provinciale fokdag van het Zeeuwse Schapenstamboek 1978 Show van Appaloosa paarden en pony's Landbouwprijsindexcijfers april 1978 Groot nationaal concours "Hippique" te Kruiningen van de landelijke rijvereniging "Reimerswaal". TENTOONSTELLINGSAGENDA Teelt van wintergerst mogelijk, mits deze tijdig wordt gemeld Jaarverslag Produktschap Granen verkrijgbaar ADMINISTRATIE- EN ADVIESBURO VAN DE Z.L.M. Wat is er toch met sommige "praktijkschrijvers?" BESTEMMINGS PLANNEN Radio Vrijdag i september 1978 wordt de jaarlijkse Provinciale Fok dag van het Zeeuwse Schapenstamboek gehouden. Dit evene ment wordt, evenals de voorgaande jaren, weer gehouden op de sfeervotle door monumentale gebouwen omgeven Grote Markt in het hartje van Goes. Op deze dag worden in totaal 248 dieren getoond, te weten 53 rammen. 87 ooien en 109 lammeren. Gezien het aantal dieren dat ingezonden wordt, is het duidelijk dat de fokkers zorgvuldig geselekteerd materiaal van hun be drijf naar deze fokdag insturen. Het zal een zware opgave wor den voor de jury om de dieren binnen de afzonderlijke rubrie ken te plaatsen. Het is ook een evenement waar men de goede kwaliteit van de Zeeuwse fokkerij kan zien. Daarom is het inte ressant voor de schapenhouder die niet zelf ingezonden heeft, omdat hij immers ook moet streven naar een goede kwaliteit van zijn kudde. Men kan zich op zo'n dag oriënteren op het type dier dat men binnen het Texelse ras nastreeft. Hoewel het in de eerste plaats een "krachtmeting" is tussen de schapenfokkers van Zeeland, is het daarnaast ook voor iemand die geen schapen houdt een interessant gebeuren. Men kan zo op een leuke wijze in kontakt komen met schaap en lammeren. Het programma voor die dag bestaat uit de volgende onderde len: 's morgens vindt er de keuring plaats van de rammen, ooien en lammeren: 's middags vindt de kampioens- en reserve-kam pioenskeuring van de rammen en de ooien plaats. Ook dan zullen door de jury de beste bedrijfskollektie en afstamme- lingsgroep worden aangewezen. Tenslotte wordt nog uit de ingezonden ramlammeren het beste ram lam gekozen. Al met al een druk en afwisselend programma voor een ieder die ^jj^dez<Mia^i<^3rot<^V1adaJ>ezoek^n£^T^Vestluiis^^AJ^ Op zaterdag 2 september 1978 zal de Nationale Keuring van Appaloosa paarden en pony's worden gehouden in Hengelo Gld. Meer dan 16Ö Appaloosa's zullen deze dag strijden om de Na tionale titels binnen het stamboekverband. Het Appaloosa paard, dat bekend staat om haar exklusieve kleur en aftekening, geniet volop belangstelling in binnen- en buitenland. In Hengelo Gld.. waar vele paarden- en ponyrassen reeds ja- renlang gekeurd worden, zullen de Appaloosa's voor het eerst hun opwachting maken. De liefhebbers van paard en pony binnen en buiten Hengelo Gld. kunnen op 2 september de zogenaamde indianenpaarden, bekend van vele t.v.-serie's in levende lijve aanschouwen. Vanaf 9.00 uur 's morgens worden in 2 keuringsbanen exte- rieurkeuringen gehouden met in de middag enkele zadelru brieken en een gekostumeerde presentatie. Tot slot zal er een kleurrijk défilé worden gehouden in samen werking met het Nederlands Fjordenpaarden Stamboek. Fraaie aanspanningen met Fjordenpaarden en gekostumeerde Appa- loosa-ruiters zullen de dag besluiten. Voor toeschouwers volop ruimte om te parkeren. Gratis entree. Volgens het Centraal Bureau voor de Statistiek bedroeg het prijsindexcijfer voor akkerbouwprodukten in april 1978 129 tegen 201 in de overeenkomstige maand van het voorgaande jaar (basis overeenkomstige maand 1962/1964 100).' Evenals in vorige maanden waren ook nu alle produkten in deze groep, uitgezonderd haver en groene erwten, lager in prijs. Het prijsindexcijfer voor veehouderijprodukten steeg in dezelf de periode met 5 punten tot 182. Deze stijging werd voornamelijk veroorzaakt door de hogere prijzen van rundvee, kalveren, paarden, schapen en melk. Varkens, pluimvee en eieren waren lager in prijs. Z.l.m. LAND- EN TUINBOUWBLAD Officieel orgaan van de Zuidelijke Landbouw Maatschappij Grote Markt 28 Postbus 46 4461 AJ Goes Tel 01 100-21010 Redaktie: Mr J Oggel hoofdredaktie - tel. huis 01 100 - 20228- M van Wezel eindredaktie - tel huis 01 641 - 3847 Marijke Schipper - de Ruijter red-assistente Adressering en abonnementen Secretariaat ZLM - Goes-tel. 01 100-21010 - toestel 13 Technische verzorging Drukkerij Vink B V - Axel. Advertentie-exploitatie en administratie over advertenties Drukkerij Vink B V Nassaustraat 1 - Postbus 1 6 - Axel - Tel 01 1 55 - 2020 Telex 55230 - Postgiro 206991 2 Zaterdag 2 september organiseert de Landelijke Rijvereniging "Reimerswaal" voor de 5e maal een concours hippique te Kruiningen op een terrein aan de Slagveldstraat. Meer dan 200 amazones en ruiters zullen hieraan deelnemen. Voor de middag kan men deelnemen aan de dressuurwedstrijden, en na de mid dag aan het springen van de klasse licht tot en met zwaar. Het concours zal na de middag officieel worden geopend door bur gemeester J.Boer van Reimerswaal. Evenals voorafgaande jaren zullen de beste hackney's uit Ne derland komen: zowel de grote maten als de pony's zullen ver tegenwoordigd zijn. Ook zullen de onlangs in Engeland tot kampioen gepromo veerde hackney van de heer T.Middelman en de eerste prijs winnaar hackney's kleine maat tweespan van de heer A.C. Mosselman aan dit festijn deelnemen. Wanneer het weer zich van zijn goede kant laat zien (en dat hopen we) zal deze dag voor veel paardeliefhebbers een unieke INTERNATIONALE NAJAARSBEURS VAN 3 TOT EN MET 7 SEPTEMBER Deze beurs zal worden gehouden in het Beatrixgebouw van de Jaarbeurs te Utrecht. Van maandag tot en met zaterdag van 9.00 tot 18.00 uur en zondag van 10.00 tot 18.00 uur. Zoals U bekend zal zijn geldt er o.a. voor de provincie Zeeland een verordening die het telen van wintergerst verbiedt. Evenals voor het seizoen 1977/1978 bestaat er voor het seizoen 1978/1979 wederom de mogelijkheid ontheffing van dit verbod te verkrijgen. Aan de te verlenen ontheffing zal de voorwaarde worden ver bonden dat aan medewerkers van het Konsulentschap voor de Akkerbouw en de Rundveehouderij toestemming dient te wor den verleend tot het doen van waarnemingen op en om deze percelen. in verband hiermede is het dan ook dringend gewenst dat een duidelijke omschrijving wordt gegeven van de ligging en de grootte van de percelen. Aanmelding van deze teelt dient plaats te vinden bij de Gewes telijke Raad voor Zeeland van het Landbcuwschap, Postbus 133, 4460 BA Goes en wel vóór 15 september a.s. Het jaarverslag 1977 van het Produktschap voor Granen, Zaden en Peulvruchten is verschenen. Belangstellenden kunnen een gratis exemplaar schriftelijk aan vragen bij: Hoofdproduktschap voor Akkerbouwprodukten, afd. Dokumentatie en Informatie, Stadhoudersplantsoen 12, 's-Gravenhage OOSTBURG: Woensdag 30 aug. in Café "De Windt". MIDDELBURG: Donderdag 31 aug. in Hotel "De Brasserie" van 1-4 uur. KORTGENE: Donderdag 31 aug. in Hotel "De Korenbeurs". ZIERIKZEE: Donderdag 3! aug. in Hotel "Huis van Nassau". Landbouvvhuis - Grote Markt 28 - Goes Dinsdagmiddag van 14.00 tot 17.00 uur. de heer van Nispen. Landbouwhuis - Korte Stationslaan 4 - Zevenbergen Heel de maand augustus zullen er geen zitdagen zijn i.v.m. de afwezigheid van de heer Vroegop. We krijgen de laatste tijd veel reakties van trouwe lezers op het mager aanbod van bijdragen van de praktijkschrijvers. Hoe zit dat nou, zeiden ze, dat is altijd het eerste wat ik in de krant ga lezen! We vinden het interessant om te kunnen lezen hoe het in de andere gebieden van Zeeland en Brabant gesteld is. We komen er eerlijk voor uit dat we nieuwsgierig zijn. Schrijven die mensen niet meerWe hebben die mensen er natuurlijk eerst op gewezen dat bepaalde gewesten altijd en immer verte genwoordigd zijn door trouwe en geïnspireerde schrijvers.Ja en dan die gebieden die niet of onregelmatig aan bod komen daar konden we weinig anders van zeggen dan dat de schrijvers daar het waarschijnlijk veel te druk hadden met ander werk. De algemene opmerking was echter dat men het verdraaid jammer vond dat er niet meer schrijvers vertegenwoordigd waren. Ja en het is ook erg jammer, want iedere praktijkschrijver kan zich verzekerd weten van een zeer hoge "leesdichtheid". Volgende week is de rubriek uit de praktijk" weer aan de beurt beste schrijversga er allemaal weer eens even voor zitten, u bewijst er alle leden van de Z.L.M. een grote dienst mee! Borsele Vanaf 16 augustus ligt gedurende een maand ter inzage het vastgestelde bestemmingsplan "Industrieterrein Oude Die- rikpolderweg II". Zij die tijdig bezwaren hebben ingediend bij de gemeenteraad, alsmede zij die bezwaren hebben tegen de in het ontwerp aangebrachte wijzigingen, kunnen bezwaren in dienen bij G.S. Asten Vanaf 18 augustus ligt gedurende een maand ter inzage het ontwerp-bestemmingsplan "Buitengebied Bedrijventerrein Stegen". Bezwaren kunnen worden ingediend bij de gemeente raad. Axel Vanaf 17 augustus ligt gedurende een maand ter inzage het ontwerp van de derde herziening van het bestemmingsplan "Zuid Oost". Bezwaren kunnen worden ingediend bij de Ge meenteraad. Reimerswaal Vanaf 17 augustus ligt gedurende een maand ter inzage het vastgestelde bestemmingsplan "Eendenpoel" te Kruiningen. Zij die tijdig bezwaren hebben ingediend, zowel bij de gemeenteraad als bij G.S.kunnen beroep instellen bij de Kroon. Bladel en Netersel Vanaf 19 augustus ligt gedurende een maand ter inzage het vastgestelde bestemmingsplan "Buitengebied". Zij die tijdig bezwaren hebben ingediend bij de gemeenteraad, alsmede zij die bezwaren hebben tegen de in het ontwerp aan gebrachte wijzigingen kunnen bezwaren indienen bij G.S. Helmond Vanaf 18 augustus ligt gedurende een maand ter in zage het gewijzigd vastgestelde bestemmingsplan "Zuidende". Zij die tijdig bezwaren hebben ingediend bij de gemeenteraad, alsmede zij die bezwaren hebben tegen de in het ontwerp aan gebrachte wijzigingen kunnen bezwaren indienen bij G.S. Oirschot Vanaf 21 augustus ligt gedurende een maand ter inza ge het vastgestelde bestemmingsplan "Woonwagencentrum Vrijdag 1 september a.s., Hilversum II (402 meter), 12.50-13.00 uur. "Computer en automatisering vinden ingang op het melkvee houderijbedrijf', een vraaggesprek met Ir. G. Póstma van het Instituut voor Mechanisatie, Arbeid en Gebouwen (IMAG) te Wageningen. Koolmond". Zij die tijdig bezwaren hebben ingediend, zowel bij de gemeenteraad als bij G.S. kunnen beroep instellen bij de Kroon. Sint Oedenrode Vanaf 21 augustus ligt gedurende een maand ter inzage het gedeeltelijk goedgekeurde bestemmingsplan "01- land". Zij die tijdig bezwaren hebben ingediend zowel bij de gemeenteraad als bij G.S., alsmede zij die bezwaren hebben, tegen de onthouding van goedkeuring door G.S. kunnen beroep instellen bij de Kroon. Tholen Vanaf 18 augustus liggen gedurende een maand ter inzage de volgende bestemmingsplannen: De vastgestelde eerste herziening van het bestemmingsplan "Kom" (Sint Maartensdijk). Zij die tijdig bezwaren hebben ingediend bij de gemeenteraad kunnen bezwaren indienen bij G.S. Het gewijzigd vastgestelde bestemmingsplan "Kom" (Scherpenisse). Zij die tijdig bezwaren hebben ingediend bij de gemeenteraad, alsmede zij die bezwaren hebben tegen de in het ontwerp aangebrachte wijzigingen kunnen bezwaren indienen bij G.S. Het gedeeltelijk goedgekeurde bestemmingsplan "Kom" (Oud-Vossemeer). Zij die tijdig bezwaren hebben ingediend, zowel bij de gemeenteraad als bij G.S., alsmede zij die bezwaren hebben tegen de onthouding van goedkeuring door G.S.kunnen beroep instellen bij de Kroon. De gedeeltelijk goedgekeurde eerste planverandering van het bestemmingsplan "Achter 't Bos" (Sint Maartensdijk). Zij die tijdig bezwaren hebben ingediend zowel bij de gemeenteraad als bij G.S., alsmede zij die bezwaren hebben tegen de onthou ding van goedkeuring door G.S. kunnen beroep instellen bij de Kroon. Wissenkerke Vanaf 21 augustus liggen gedurende een maand ter inzage de gewijzigde vaststelling van het bestemmingsplan "Kamperland"' 2e Jachthavencomplex" en de gewijzigde vast stelling van het bestemmingsplan "Sportterrein Kamperland". Zij die tijdig bezwaren hebben ingediend bij de gemeenteraad, alsmede zij die bezwaren hebben tegen de in het ontwerp aan gebrachte wijzigingen kunnen bezwaren indienen bij G.S. Asten Vanaf 21 augustus ligt gedurende een maand ter inzage het ontwerp-bestemmingsplan "Asten 1977, Ostaderstraat'Be zwaren kunnen worden ingediend bij de gemeenteraad. Hoeven Vanaf 21 augustus ligt gedurende een maand ter inzage het ontwerp bestemmingsplan "Industrieterrein aan de Mark". Bezwaren kunnen worden ingediend bij de gemeenteraad. Bergen op Zoom Vanaf 22 augustus ligt gedurende een maand ter inzage het ontwerp-bestemmingsplan "De Linie". Bezwaren kunnen worden ingediend bij de gemeenteraad. Oisterwijk Vanaf 22 augustus ligt gedurende een maand ter inzage het ontwerp-bestemmingsplan "Pannenschuur II". Be zwaren kunnen worden ingediend bij de gemeenteraad.

Zeeuwsch landbouwblad ... ZLM land- en tuinbouwblad | 1978 | | pagina 2