DOE HET ZELF NiEUWS ITHO THEBEN-TIMER Bahco Shift-o-fix met verstelmoer Bison super-lijm in kinderveilig kokertje Kleine tijdschakelaar voor stopcontact Verbeterde waterpomptang Metaaldetector "Lectec" Onder redaktie van Ing. J.F. Blanksma sleutels gebruikelijk is. De bekopening kan daardoor met één hand op de juiste grootte ingesteld worden en een maal ingesteld verandert de bekopening niet meer. Deze bekopening is traploos en parallel instelbaar tot een maximale opening van 30 mm. De afstand tussen de handvaten, die van zachte kunststofgrepen met geribd oppervlak zijn voorzien, is zodanig regelbaar dat de handkracht optimaal benut kan worden. Met een lengte van 240 mm. en een gewicht van 425 gr.; gesmeed van Zweeds speciaal staal, verchroomd en speciaal geharde bekken en benen geeft de Bahco Shift-o-Fix de voordelen van een kombinatie Van een verstelbare moersleutel en tang in één stuk gereedschap. Verkoop via de vakhandel in ijzerwaren en gereedschappen. De prijs komt op ca. 38,95 incl. BTW. Een kleine schakelklok voor automatisch in- en uitschakelen van allerlei apparatuur is de Itho- timer van Itho b.v., postbus 21, 3100 AA Schiedam, tel. 010-26.03.40. Deze tijdschakelaar (met Kema-keur) is bijzonder compact, slechts 7 x 7 cm. in het vierkant, dus niet groter dan een stopcontact, en past in ieder interieur. Voorzien van een zelfaanlopend synchroonmotor 220 V, 50 Hz. loopt permanent zolang de timer in het stopcontact is geplaatst. Voorzien van randaarde is de contactbelasting 16 A - 3500 W. en het programma instelbaar per 15 minuten met als kortste insteltijd 30 minuten. Dit handig hulpje in huis biedt bijv. Zekerheid: elektrische apparaten schakelen automatisch in of uit op een tijd die u wenst en u kunt niet meer vergeten ze in of uit te schakelen. Besparing: u maakt optimaal gebruik van perioden met "goedkope stroom" en bovendien zullen elektrische apparaten niet langer werken dan strikt noodzakelijk is. Veiligheid: omdat het licht en/of de radio tijdens afwezigheid ingeschakeld worden minder kans op ongewenst bezoek Soms zal de functie van de tijdschakelaar zich beperken tot uitsluitend het inschakelen van een apparaat, bijvoorbeeld een koffiezetapparaat of een zuigflesverwarmer. Een andere*keer gaat het alleen om het uitschakelen van bijvoorbeeld ventilatoren. Maar meestal zult u zowel het in- als uitschakelen benutten, om op die momenten dat u dat wenst, elektrische apparaten volautoma tisch te laten bedienen. Van de vele toepassingsmogelijkheden noemen we in de woonkamer: de verlichting tijdens uw afwezigheid (schrikt inbrekers af), alarminstallatie, luchtbevochtiger, elektrische bijverwarming en geluidsapparatuur (radio, pick-up, taperecorder). In de keuken: wasautomaat (voor gebruik van "goedkope stroom"), vaatwasser (idem), droogtrommel (idem), koelkast (automatisch ont dooien), ventilator of wasemkap, grill, frituurpan, koffiezetapparaat, waterkoker, oven, re- chaud/schotelwarmer en elektrische pan. In de slaapkamer: bijv. verlichting (o.a. de kinderka mer), elektrische bij verwarm ing, elektrische deken, zuigflesverwarmer en radio. Voor hobby-toe- passingen: verlichting, verwarming en voeding van aquaria, sproeipomp, tuinverlichting, garage verwarming en accu-laadapparaat. En tenslotte op het bedrijf: de verlichting, ventilatoren enz. De prijs van deze ITHO THEBEN TIMER bedraagt 63,14 excl. 18% B.T.W. De supersnelle lijmen, met de technische naam cyanoa- crylaatlijm hebben het grote voordeel in enkele sekonden vele materialen muurvast te verbinden. Eén druppeltje ergens tussen, even goed aandrukken, en in enkele se konden zitten rubber, metaal, glas, porselein, aardewerk en vele kunststoffen als PVC, bakeliet, polyester, plexiglas aan elkaar. Geen lange wachttijden meer voor uitharden zoals bij 2 componentenlijm, geen lijmklemmen of anderszins om de delen gedurende die wachttijd op de juiste plaats te hou den. Een bezwaar heeft deze superlijm. Deze lijmt zo snel dat bij morsen bijv. de huid van vingers ook in een oogwenk aan elkaar zit en alleen met veel narigheid en pijn weer gescheiden kan worden. Vandaar dat het zo belangrijk is dat deze lijmsoort buiten bereik van nieuwsgierige kin derhandjes blijft. Waarschuwingen op de verpakking zijn dan niet voldoende! Perfecta Chemie B.V. te Goes - Postbus 160 - Goes, tel. 01100-28210 heeft een oplossing gezocht en gevonden voor dit probleem. Die brengt haar Bison Super-lijm in een kokertje met een kinderveilige dop, die niet door kleine kinderen kan worden geopend. Door alleen aan de dop van het kokertje te draaien gaat deze niet open. Eerst flink aan de dop trekken tot hij "klikt", dan met de wijzers van de klok meedraaien geeft het gewenste resultaat. De trekweerstand is voor kleine kinderen te zwaar. Bison Super-lijm zit in pipetten van 2 ml. inhoud in biisterverpakking met speld, droogtablet en gebruiksaanwijzing. Stokvis gereedschappen - Postbus 426, 3000 AK. - Rotter dam brengt uit Zweden een bijzonder handig stuk ge reedschap, een verbeterd soort waterpomptang, met vele nuttige gebruiksmogelijkheden. De Bahco Shift-o-Fix lijkt op een gewone waterpomptang, maar is daarbij voorzien van een verstelmoer, zoals bij verstelbare moer- «O): Y9ti>xx»-.«n to h Mik ■W«t Veelal ontbreken de juiste rj— détailgegevens waar de verschillende elektriciteits dan wel waterleiding in huis, bedrijfsgebouwen, maar ook bijv. in een ca ravan ingebouwd zijn. Het risico dat met het slaan van een spijker of het boren van een gat in een wand of muur, een elektriciteitskabel of waterleidingbuis kan worden geraakt, zit er dan in. Handelsonderneming Boko - Postbus 4016 - Hilversum brengt een metaal-detector tegen een redelijke prijs in de handel, waarmee de aanwezigheid van metaal wordt aan gegeven door middel van het oplichten van een rood lampje (light emittingdiode). Deze Lectec metaal-detector is eenvoudig te hanteren, licht in gewicht, en wordt batterij gevoed. Toe te passen voor het opsporen van elektriciteitsleidingen, ijzer in betonconstructies, spijkers en schroeven in houtwerk en metalen water aan- en afvoerleidingen. Het apparaat heeft een twee voudige regelbare gevoeligheid en indringingsdiepte en is spannings- en temperatuur gestabiliseerd van -5 tot 45 graden Celsius. De prijs bedraagt 75,— inclusief BTW en batterij. Door overmaking van dit bedrag op Rabobank No. 38.82.02.440, waarmee U orderkosten bespaart en Boko admi nistratief werk, wordt U deze metaal-detector zo spoedig mo gelijk toegezonden.

Zeeuwsch landbouwblad ... ZLM land- en tuinbouwblad | 1978 | | pagina 6