ZiTDAGEN gropatax Marijke de Ruyter werd Marijke Schipper ■EREGALERIJ Dijkgraaf Den Dekkerweg open voor landbouwverkeer BESTEMMINGS PLANNEN RADIO IN MEMORIAM DE HEER J. WESTSTRATE Links onderaan op deze pagina zag U bij de samenstelling van de redaktie van dit blad altijd vermeld: Marijke de Ruyter, red. as sistente. Daarin is nu verandering gekomen. Op vrij dag 28 augustus gaf Marijke in het stadhuis te Zierikzee haar "ja-woord" aan Paul Schipper, weg- en waterbouwkundige bij een architectenburo. Officieel werd ze daardoor mevrouw M. Schipper- de Ruyter. Om het gezellig te houden noemen we haar op de kantoor nu echter "gewoon" Marijke Schipper. De jongelui zijn thans op huwelijksreis. Niet per boot (als schipper) of per paard (als rui ter), doch wel op een zeer originele manier, namelijk per tandem. Eenvoud is ook hier kenmerk van het ware. Op bovenstaande foto ziet U het bruidspaar dat we mede namens het bestuur van de ZLM van harte een gelukkig huwelijk toe wensen! Z.l.m. LAND-EN TUINBOUWBLAD Officieel orgaan van de Zuidelijke Landbouw Maatschappij Grote Markt 28 Postbus 46 4461 AJ Goes Tel 01100-21010 Redaktie: Mr J Oggel hoofdredaktie - tel. huis 01 100 - 20228 M van Wezel eindredaktie - tel. huis 01 641 - 3847 Marijke Schipper - de Ruijter red-assistente Adressering en abonnementen Secretariaat ZLM - Goes-tel. 01100-21010 - toestel 13. Technische verzorging - Drukkerij Vink B V - Axel. Advertentie-exploitatie en administratie over advertenties Drukkerij Vink B V - Nassaustraat 1 - Postbus 1 6 - Axel - Tel 01 1 55 - 2020 - Telex 55230 - Postgiro 206991 2 Vijftig jaar bij dezelfde baas is niet niks. DIRK DE PUTTER uit Axel weet daarvan mee te praten: hij was n.l. op 1 augustus 50 jaar werkzaam op het bedrijf van C.ADekker te Axel. Baas Dekker is dit voorjaar op 96- jarige leeftijd overleden, zodat je zou kunnen zeggen dat de Putter niet alleen 50 jaar op het zelfde bedrijf gewerkt heeft maar ook bij de zelfde baas. Natuurlijk ging dit jubileum niet ongemerkt voorbij. De dochters van baas Dekker hadden er een echt feestje voor gebouwd; met buren, familie en enkele andere genodigden. Namens de Z.L.M. reikte de voorzitter van de Z. L. M. -afdeling A xel, de Heer M. Dekker aan de Heer de Putter het eregetuigschrift voor 50jaar trouwe dienst uit. Z.L.M.-secretaris Mr J. Oggel deed daar een grammofoonplaat bij. Van de familie Dekker kreeg de Heer de Putter wel een bij zonder mooi geschenk: een prachtige foto van baas Dekker". Dirk de Putter was daarvoor bijzonder dankbaar. "Ik heb wel eens met de gedachte gespeeld om weg te gaan, maar ze waren altijd zo bijzonder goed voor me, dat ik maar gebleven ben". En dan komen de verhalen natuurlijk los Van onze kant nogmaals onze hartelijke felicitaties: de verhouding tussen "baas" en "knecht" kan best wel heel goed zijn. Dat blijkt. De afdeling Biesbos-Werkendam is erg blij met haar leden mee te kunnen delen, dat met ingang van 1 aug. de Dijk graaf Den Dekkerweg vanaf de kruising Borchharenweg tot de Bandijk nu is opengesteld voor landbouwverkeer. Een sukses voor de aktieve ZLM afdeling die daarop met veel klem bij de bevoegde instanties heeft aangedrongen. Het betekent voor de agrarische sektor veel gemak en tijdwinst! Veghel Vanaf 17 juli ligt gedurende een maand ter inzage het ontwerp-bestemmingsplan "Sportpark". Bezwaren kunnen worden ingediend bij de gemeenteraad. Woudrichem Vanaf 17 juli ligt gedurende een maand ter inzage het vastgestelde bestemmingsplan "Heuvelkamp". Zij die tijdig bezwaren hebben ingediend bij de gemeenteraad, kunnen be zwaren indienen bij G.S. Eersel Vanaf 17 juli"ligt gedurende een maand ter inzage het ontwerp van de eerste herziening van het bestemmingsplan "Eersel-Zuid II, sektie I". Bezwaren kunnen worden ingediend bij de gemeenteraad. Eindhoven Vanaf 17 juli ligt gedurende een maand ter inzage het gewijzigd vastgestelde bestemmingsplan "Achtste Barrier Noord". Zij die tijdig bezwaren hebben ingediend bij de ge meenteraad alsmede zij die bezwaren hebben tegen de in het ontwerp aangebrachte wijzigingen, kunnen bezwaren indienen bij G.S. Oosterhout Vanaf 17 juli ligt gedurende een maand ter inzage het ontwerp-bestemmingsplan "Burggraafstraat 1978". Bezwa ren kunnen worden ingediend bij de gemeenteraad. Vlissingen Vanaf 17 juli ligt gedurende een maand ter inzage het gewijzigd vastgestelde bestemmingsplan "Boulevard". Zij die tijdig bezwaren hebben ingediend bij de gemeenteraad alsmede zij die bezwaren hebben tegen de in het ontwerp aangebrachte wijzigingen kunnen bezwaren indienen bij G.S. Bergeyk. Vanaf 18 juli ligt gedurende een maand ter inzage het ontwerp-bestemmingsplan "Van Beverwijkstraat". Bezwaren kunnen worden ingediend bij de gemeenteraad. Helmond. Vanaf 18 juli ligt gedurende een maand ter inzage het vastgestelde bestemmingsplan "Warandelaan". Zij die tijdig bezwaren hebben ingediend, zowel bij de gemeenteraad als bij G.S. kunnen beroep instellen bij de Kroon. St. Michielsgestel. Vanaf 18 juli ligt gedurende een maand ter inzage het vastgestelde bestemmingsplan "Venkant". Zij die tijdig bezwaren hebben ingediend, zowel bij de gemeenteraad als bij G.S. kunnen beroep instellen bij de Kroon. Terneuzen. Vanaf 19 juli ligt gedurende een maand ter inzage het gewijzigd vastgestelde bestemmingsplan "Wulpenbek". Zij die tijdig bezwaren hebben ingediend bij de gemeenteraad, als mede zij die bezwaren hebben tegen de in het ontwerp aange brachte wijzigingen kunnen bezwaren indienen bij G.S. Vrijdag 11 augustus a.s. Hilversum II (402 meter), 12.50 - 13.00 uur "Nieuwe ontwikkelingen op het gebied van het ruwvoederon- derzoek", een vraaggesprek met ir. G.H. Wissink van het be- drijfslaboratorium voor Grond- en Gewasonderzoek in Ooster beek. "Actualiteiten van het Proefstation voor de groente- en fruitteelt onder glas in Naaldwijk". ADMINISTRATIE- EN AOVIESBURO VAN DE Z.L.M. HULST, maandag 7 aug. in gemeenschapshuis centrum "Den Dullaert" OOSTBURG. woensdag 9 aug. in café de Windt. MIDDELBURG, donderdag 10 aug. in Hotel "De Bras serie" van 13.00-16.00 uur. ZilERIKZEE. donderdag 10 aug. in Hotel "Huis van Nassau". ST. MAARTENSDIJK, donderdag 10 aug. in café P.J. van Houdt van 11.00-13.30 uur. De zitdag van ST. PHILIPSLAND van 11 aug. komt te vervallen. Zevenbergen: donderdag 12 augustus a.s.: geen zitdag. I.andbouwhuis - Grote Markt 28 - Goes Dinsdagmiddag van 14.00 - 17.00 uur, de heer van Es i.p.v. de heer van Nispen. De heer Zuidweg is gedurende de periode 17 juli t/m 7 augustus niet bereikbaar wegens vakantie. Landbouwhuis - Korte Stationslaan 4 - Zevenbergen Heel de maand augustus zullen er geen zitdagen zijn i.v.m. de afwezigheid van de heer Vroegop. Udenhout. Vanaf 18 juli ligt gedurende een maand ter inzage het gewijzigd vastgestelde bestemmingsplan "Achthoeven, 4e her ziening". Zij die tijdig bezwaren hebben ingediend bij de ge meenteraad, alsmede zij die bezwaren hebben tegen de in het ontwerp aangebrachte wijzigingen, kunnen bezwaren indienen bij G.S. Werkendam. Vanaf 24 juli ligt gedurende een maand ter inzage het ontwerp-bestemmingsplan "Vervoornepolder, herziening 1". Bezwaren kunnen worden ingediend bij de gemeenteraad. Zevenbergen. Vanaf 24 juli ligt gedurende een maand ter inzage het gedeeltelijk goedgekeurde bestemmingsplan "De Meeren". Zij die bezwaren hebben tegen de onthouding van goedkeuring door G.S. kunnen beroep instellen bij de Kroon. Deurne. Vanaf 25 juli ligt gedurende een maand ter inzage het ontwerp-bestemmingsplan "Hondenkennel Vlierdenseweg". Bezwaren kunnen worden ingediend bij de gemeenteraad. Halsteren. Vanaf 7 augustus liggen gedurende een maand ter inzage de ontwerp-bestemmingsplannen "Theodorushaven", "Randweg Noord" en "Woonwagencentrum Halsteren". Be zwaren kunnen worden ingediend bij de gemeenteraad. Valkenisse. Vanaf 26 juli ligt gedurende een maand ter inzage het ontwerp le herziening bestemmingsplan "De Ruiser" te Biggekerke. Gedurende die termijn kunnen schriftelijk bezwa ren worden ingediend. Standdaarbuiten. Vanaf 31 juli ligt gedurende een maand ter inzage het ontwerp bestemmingsplan "Oost". Gedurende deze termijn kunnen-schriftelijke bezwaren worden ingediend. Met verslagenheid moest de BOVAL, afdeling Zeeland op 19 juli j.l. kennis nemen van het overlijden van haar voorzitter dhr. J. Weststrate. Dhr. Weststrate maakte sinds 19 december 1952 deel uit van het Dagelijks Bestuur van de organisatie als voorzit ter van de toenmalige groep sproeiers. Sinds 1969 was hij algemeen voorzitter van de BOVAL, afdeling Zeeland, na bij toerbeurt reeds een aantal malen deze funktie te hebben bekleed. Als voorzitter van de organisatie vertegenwoordigde hij deze in diverse kommissies en/of instellingen. Wij noe men o.a. Tarievenkommissie van het Landbouwschap, Kommissie agrarisch vakonderwijs in Zeeland, Rege- lingskommissie Provinciale Ploegwedstrijd in Zeeland en het Overlegorgaan van dC BOVAL en het Konsulent- schap voor de Akkerbouw en de Rundveehouderij te Goes. Tevens gaf hij ook zijn krachten aan de landelijke orga nisatie van de BOVAL middels het lidmaatschap van het Bondsbestuur. Bestuur en leden hebben dhr. Weststrate leren kennen als een persoon die door overleg steeds heeft getracht een oplossing te zoeken voor de verschillende problemen waar nodig. Zijn inzet was een stimulans om door te gaan met het werk binnen de organisatie, onder welke moei lijke omstandigheden ook. Evenzo was dhr. Weststrate een sterk verdediger van de visie dat de BOVAL en daarmee het loonwerk zich naar buiten moest presenteren. Hiertoe stimuleerde hij de kontakten met de landbouw en publiciteitsmedia. Zijn plichtsbetrachting en inzet zal voor Bestuur en me dewerkers van de organisatie een blijvende herinnering en voorbeeld zijn. Mede gebaseerd op zijn visie dat het leven een bouwwerk is waaraan steeds moet worden ge werkt. Moge hij rusten in vrede. ING. H. HOEKSTRA, sekretaris BOVAL, AFD. ZEELAND.

Zeeuwsch landbouwblad ... ZLM land- en tuinbouwblad | 1978 | | pagina 2