Centrale Premie keuring W.P.N. afdeling Zeeland een sukses I n drie manches vonden rennen van wind honden (Whippets en Afghanen) plaats. De windhondenrensport is in ons land maar wei nig verbreid. Met deze demonstratie hebben de vele aanwezigen kennis gemaakt met het kun nen van deze snelle honden. Een nummer met een apart cachet. M et Friese paarden zijn een drietal shows gepresenteerd door de fokpaardenklub "It Fryske Hynder" uit Sneek. Door 17 paarden met een bemanning van 12 personen in oud Friese klederdracht werden verschillende nummers in de sjezen gereden. Dit éénkleurig zwarte ras met sierlijk gebogen hals en het wat kleine hoofd fier gedragen met de hooggaande draf door de vele knieakties maakt een ele gante indruk. De shows omvatten enkelspan nen, carousel rijden en meervoudige aanspan ningen. Dit optreden was een ontroerend en hartverwarmend schouwspel. D e heer W.J. Vos te Gapinge, die in Zeeland o.a. bekend is als leraar van kursussen op het gebied van paardenkennis en paardengebruik, voerde een spektakelstuk op. Geluid in wijde mantel werd in staande houding in "vliegende vaart" een strijdwagen gereden. Het glinste rende hoofddeksel, de fel gekleurde wijde mantel, het wit van de strijdwagen en de vier paarden allen met de voskleur, maakten het tot een machtig schouwspel. H et konkours van aangespannen tweespan nen voor landbouwwagens telde zes deelne mers. Dit echte landbouwnummer te tonen wekt beelden uit het verleden op. De eerste drie prijzen waren achtereenvolgens voor: 1A.L.C. Brooymans te Tholen; 2. M.J. Mol te Waarde; 3. A.C.M. Brooymans te Tholen. D e uitslag van de door de Stichting Zeeuwse Dag van het Paard gehouden verloting is als volgt: D e rubriek fokmerriën onder het zadel was bijzonder van kwaliteit. De no. 1 en 2, te weten Natasja van M. Goedhart uit Grijpskerke gereden door Augusta Lantsheer en Ofira van J. Goedegebure uit Kapelle-Biezelinge gereden door Mevr. Ge- lok-Jansen werden eveneens naar Utrecht afgevaardigd. Zowel Natasja als Ofira zijn Keurmerriën, waaruit blijkt dat ze niet alleen in exterieur maar ook in beweging top-paarden zijn. De rubriek jaarlingen was bijzonder groot.i een belofte voor de toekomst. De kwaliteit was goed, zodat er sprake was van uitgesproken toppers. Een eerste premie werd in deze volgorde toegekend aan Toverfee van V. Thijs uit Hulst, Tellus van D. v.d. Willegen uit Kapelle, Toska van L. Facchin- Contant uit Vlissingen. Tosca van J.L. Hanse uit Haamstede. Tamara van N. v.d. Kerkhove uit Koewacht en Therisia van J. Boot uit Haamstede. D e tweejarige merriën waren van redelijk goede kwaliteit wat type en exterieur betreft met aan de kop enkele uitblinkers. Met een eerste premie werden bedeeld: Silvia van Gebr. Crucq uit Arnemuiden; de latere jeugdkampioen Silvia van A. Padmos uit Renesse; Silly-Maid van J. de Jager uit Kapelle-Biezelinge en Sandra van P. Suy uit Hulst. Windhondenrennen Shetland ponies Friese paarden Bestgaande rijpaard Bestgaande rijpony Strijdwagen Trekpaarden Verloting: Besluit: "D e Zeeuwse Dag van het Paardin het kader van de Z.L.M.-manifestatie 1978 mocht zich vooral in het middagprogramma verheugen van de zeer grote publieke belangstelling. De vele duizenden bezoekers die gedurende de gehele middag blijvend geschaard aan de ring toefden, bewijzen de waardering voor het geboden programma. De paarden zorgden voor een belangrijke bijdrage voor het slagen van de Manifestatie. Wij hopen dat de Zeeuwse Dag van het Paarddie volgendjaar haar tweede lustrum kan vieren, ook dan weer veel belangstelling mag trekken rubrieken aan de afzonderlijke rassen. Dit wa ren de uitblinkers op grond van exterieur. Het kennisnemen van de gratie van de afzonder lijke rassen naar eigen waarden is behoorlijk en bovendien leerzaam. Het vormde mede door de veelheid een kleurrijk gebeuren. ^Achtereenvolgens werd met een vier-, acht en zelfs een zestienspan, aan de hand geleid, gedemonstreerd. Als zestienspan was de start wat moeilijk. Eenmaal op gang maakte dit zestienspan met hun wat korte pasjes een goed debuut. i oor deelnemende ruiters aan het spring- konkours met grote paarden was er gelegen heid voor deelname aan de keuring voor het bestgaande rijpaard. In het middagprogramma kwamen hiervoor 9 kombinaties in de grote ring. De winnende eigenaars waren achtereenvol gens: 1. J. Sars van "Oranjeruiters" te Axel. 2. M. Cambier van "Zwinruiters" te Nieuwvliet; 3. Marjan Timmerman van "De Paardebloem" te Kloetinge; 4. Phily Brooymans van "Een- drachtruiters" te Tholen; 5. Loes van Dijke van "Weelruiter: te Heinkenszand. "V oor deze rubriek waren 25 kombinaties in geschreven. Na een voorselektie, die voor de middag plaats, vond, zijn 11 kombinaties in de grote ring voor de eindkeuring gepresenteerd. De uitslag is als volgt: 1. Annet Timmerman te Kattendijke met Lambay Roamer; 2. Marie de Baat te Klundert met Grayswood Beechnut; 3. Anja v.d. Meyden te Temeuzen met Easter Rippele; 4. Els Peynen te Hoogerheide met Dominique; 5. Miranda van Doeselaar te Hoek met Cinderella. De nummers 1 t/m 3 zijn Connemara ponies; 4 een Dartmoor en nummer 5 is een Welshpony. Het showen met meerspannen van trekpaarden aan de hand, is altijd een machtig gebeuren. Kloekmoedig en met voortvarendheid werd dit nummer gepresenteerd. De show telde achter eenvolgens vijf vierspannen en twee achtspan nen. Door stallen Brooymans, de Maker, Mol en ten Zande werd tenslotte een zestienspan geformeerd. Dit indrukwekkende nummer waar macht van uitstraalt werd omlijst met het spelen van het Zeeuwse Volkslied. Een waar dige afsluiting van dit programma. le prijs:: B. Rentmeester, Dullaertstraat 15, Hulst. 2e prijs: Bets Brouwer, Brouwerij weg 36a, Oostkapelle. 3e prijs: Ria Mulder. Moer beistraat 1, Goes. 4e prijs: D. Kooy, Papisland 32. Middelburg. 5e prijs: Angelica Bode, Ba tenburg 12, Vlissingen. 6e prijs: Bet Brouwer. Brouwerijweg 36a, Oostkapelle. 7e prijs: J.J. Vogelaar, Spuiweg la, Kortgene. De prijswinnaars hebben inmiddels de door hun gewonnen prijs ontvangen. De kampioenen bij de Shetlanders van links naar rechts: Kampioene Cepoca v.d. Vennen van Comb. Verhage - Maarsman; Res.kampioene Flierke v. Biesterveld van Staatsbosbeheer; Jeugdkampioene Nadine v. Vronesteyn van J.P. Maarsman; Res. jeugdkampioene Netty v.d. Koxkampen van W. Verhage. O p zaterdag 1 juli j. I. heeft de afdeling Zeeland van het Warmbloed Paardenstamboek Nederland als zelfstandige afdeling, haar eerste centrale premiekeuring gehouden op het terrein van manege "De Eendracht" te Serooskerke. In alle opzichten is het een geslaagde dag geworden. Het mooie weer zorgde ervoor dat het terrein voldoende opgedroogd was maar toch niet hard werd. Het vrij talrijke publiek en de inzenders kregen een goed, op de W.P.N. aktiviteiten gerichte show voorgeschoteld. Vorige jaren was de keuring een onderdeel van de "Dag van het Paard", waar in het omvangrijke programma, het warmbloedpaard niet die aandacht kon krijgen die het verdient. In het morgenprogramma werden de keuringen gehouden en de plaatsing van 4 t/m 7-jarige merriën zonder veulen en de 8 jaar en oudere merriën. 's Middags werden de andere rubrieken geplaatstde I-, 2- en 3-jarigen en de 4-7-jarige stermerriën met veulen. D aarnaast werd een dressuurdemonstratie gebracht door Su zan Malcorps met het paard Coloriet van de Zwinruiters uit Nieuwvliet, via de mikrofoon begeleid en van kommentaar voorzien door mevr. M. Bom - v.d. Hil uit Rucphen. Deze amazone, die in de top van de landelijke zware dressuur mee draait, reed een proef die door de toeschouwers bijzonder ge waardeerd werd. Verder werd een demonstratie verzorgd door de aangespannen afd. van Oranjezon onder leiding van de in- strukteur dhr. W.J. Vos uit Gapinge. Met 8 paarden elk voor een showwagen werd een goede carroussel verreden. Tot kampioene bij de 4 jaar en oudere merriën werd aangewe zen de Amor dochter Punette van C. v.d. Peijl uit Axel, volgens de jury en de inspecteurs van de afd. Zeeland een goed gelijnd paard, die een goed rijpaard type vertoond en korrekte bewe gingen heeft. Kampioene van de jonge merriën werd Sylvia, een puur Zeeuws fokprodukt (vader Jason) eigendom van Gebr. Crucq uit Arne- muiden, een 2-jarige merrie met extra bewegingen en een bij zonder goed type. De rubriek rijpaarden onder het zadel open klasse kon in kwa liteit iets beter, hoewel de eerst geplaatsten bijzonder goede gangen toonden. Mej. Malcorps mag met The Lord onze pro vincie vertegenwoordigen in Utrecht, in de strijd om de natio nale titel. Een goede klasse vormden de driejarigen waar alle eerste premiepaarden het sterpredikaat kregen. Dit waren: Renate en Rafaëlle van V. Thijs uit Hulst; Renate van P. Riemens uit Nieuwvliet; Renova van A. van Willegen uit Kapelle; Rochin van P. den Hamer uit Axel. Overige rubrieken waarin eerste premies werden behaald: 8 jaar en oudere ster-merriën met veulen: Linde van P. Riemens uit Nieuwvliet. 4 t/m 7-jarige merriën met veulen of hoogdrachtig; eerste premie sterpredikaat: Natasja van A. Pekaar uit Vlissin gen; Orlady van P. den Hamer uit Axel; Perone van C. Rey- nierse uit Gapinge; Permaine van fam. van Doorn uit Axel. 4 t/m 7-jarige merriën zonder veulen; eerste premie en sterpre dikaat: Je atima van J. Matthijssen uit Nieuw-Namen; Patricia van J. Corré uit Domburg; Petit-tout van v.d. Kerkhove uit Koewacht. 4 t/m 7-jarige stermerriën met veulen; eerste premie en voorlo pig keurpredikant Punette van C. v.d. Peijl uit Axel, de latere kampioen; Odiene van D. Maris uit Grijpskerke. Verder nog een le premie voor Obligeance van M. Vos uit Vlissingen. Van de veulens werd een relatief groot aantal premiewaardig be vonden, voornamelijk merrieveulens. Een aparte, zeer goede rvbriek vormden de keurmerriën, 3 stuks, elk met een premiewaardig veulen. Uitblinkers in type, korrektheid in beweging en ruimte in de gangen. 1. Ofira van J. Goedegebure uit Kapelle-Biezelinge 2. Natasja van M. Goed hart uit Grijpskerke 3. Mylady van B. Moerland uit Renesse. De eerste twee werden in omgekeerde volgorde aan de kop geplaatst bij de fokmerriën onder het zadel, wat hun kwaliteiten als zeer goede gebruikspaarden bevestigd. C. Abrahamse. foto's C.A.R. Goes Uitslag bestgaande rijpaard, open klasse van links naar rechts: 1. Suzan Malcorps met The Lord 2. Pitou van R. de Badts 3. Nanda van L.R. Wattel. De beste 1-jarige merrie Toverfee van V.E. Thijs, Hulst Jeugdkampioene Sylvia van Gebr. Crucq, Arnemuiden

Zeeuwsch landbouwblad ... ZLM land- en tuinbouwblad | 1978 | | pagina 9