A ZITDAGEN 0 gropatax Beelden van de Manifestatie op de T.V. Trekkerbehendigheidswedstrijd in Walcheren Gevonden op de Z.L.M.-Manifestatie Zwaailichten in Landbouwverkeer Nieuwe voorzitter en vice-voorzitter Coceral De "B.V." in de landbouw Duidelijkheid over WIR-premie voor landbouwbedrijfsgebouwen BESTEMMINGS PLANNEN Radio Woensdag 19 juli zullen in het programma "Van Gewest tot Gewest" beelden te zien zijn van het kongres "Heeft het nog zin om boer te worden" en van de le dag (vrijdag) van de Z.L.M.- Manifestatie. Deze zal worden georganiseerd door R.A.K. Walcheren en zal plaatsvinden op donderdag 20 juli a.s. aan de Brouwerijstraat te Oostkapelle. Aanvang 18.00 uur. In de kollektebus bij de stand van de plattelandsvrouwen is een gouden damesring gevonden met een lichte blauwe steen. Deze kan worden afgehaald aan het loket van het landbouwhuis te Goes. In het boekje "Verkeersvoorschriften voor de Landbouw" - een door het Landbouwschap uitgegeven brochure - is een aanvul ling aangebracht. Het betreft het verplicht gebruik van zwaai lichten. Op pagina 34 dient artikel 58 van het Reglement Ver keersregels en Verkeerstekens gelezen te worden. De tekst van artikel 58 RVV luidt: "Motorvoertuigen, bestemd voor het gebruik buiten de wegen, die met inbegrip van de lading breder zijn dan 2.60 m, moeten tijdens het rijden op de weg een geel zwaailicht voeren (even tueel twee zwaailichten als één zwaailicht niet uit alle verkeer- srichtingen voldoende zichtbaar is) Dit betekent dus dat trekkers die met of zonder aanbouwwerk- tuigen breder zijn dan 2,60 m, en zelfrijdende landbouwmachi nes die breder zijn dan 2.60 m, op de weg een geel zwaailicht moeten voeren. Op het Kongres van de COCERAL (Comité du Commerce des Cereales et des Aliments du Betail de la C.E.E.) op 8 en 9 juni j.l. te Rouen is de heer C.J. Tilley als Algemeen Voorzitter, de heer Harkema uit Nederland opgevolgd. Mr. Tilley vertegenwoor digt The Grain and Feed Trade Association Ltd in Engeland. Tot vice-president van de Sektie Binnenlandse Handel van de COCERAL werd benoemd de heer ir. A.A.M. de Bruyckere uit Nederland. De heer de Bruyckere is voorzitter van de Werk groep Binnenland van de Federatie van Nederlandse Handela ren in Granen, Zaden en Peulvruchten en Direkteur van de Graanhandel C.A. de Bruyckere B.V. de Oostburg. In het maandblad van "de Pacht" van juni/juli 1978 (nummer 6/7) zijn de pre-adviezen opgenomen m.b.t. de B.V. in de Landbouw, die zijn uitgebracht n.a.v. de algemene vergadering van de vereniging voor agrarisch recht d.d. 2 juni 1978. Het betreft de volgende pre-adviezen. 1De besloten vennootschap in de landbouw, civiel-rechtelijke aspekten door Mr. N.M. Zijp met naschrift van dr. M.A. Cohen 2. Fiskale aspekten van de B.V. van de landbouw door Mr. J. Rensema Dit nummer van "de Pacht" kan besteld worden door overma king van 8,— op postgirorekening 23.68.37 ten name van Stichting de Pacht onder vermelding van: "preadvies land- bouw-b.v.". Z.l.m. LAND-EN TUINBOUWBLAD Officieel orgaan van de Zuidelijke Landbouw Maatschappij Grote Markt 28 Postbus 46 4461 AJ Goes Tel 01 100-21010 Redaktie: Mr. J. Oggel hoofdredaktie - tel. huis 01 1 00 - 20228 M van Wezel eindredaktie - tel. huis 01 641 - 3847 Marijke de Ruijter red-assistente -tel. huis 01 100-20428 Adressering en abonnementen Secretariaat ZLM - Goes-tel. 01 100-21010 - toestel 13. Technische verzorging - Drukkerij Vink B.V. - Axel. Advertentie-exploitatie en administratie over advertenties Drukkerij Vink B V - Nassaustraat 1 - Postbus 1 6 - Axel - Tel 01 1 55 - 2020 - Telex 55230 - Postgiro 206991 2 Motie Zoutendijk ingetrokken Bij de behandeling in de Eerste Kamer der Staten-Generaal op 4 juli j.l. heeft de heer Zoutendijk zijn motie ingetrokken. De heer Zoutendijk drong er hierin bij de regering op aan, zo spoedig mogelijk met voorstellen te komen om de onvolko menheden van de overgangsbepaling in de Wet Investeringsre kening op te heffen, die daarin in verband met de ingangsdatum van de SIR-heffing waren opgenomen. Van regeringszijde werd medegedeeld dat de betreffende be paling allereerst beperkt blijft tot investeringen in gebouwen in het SIR-gebied en vervolgens tot die gebouwen, die voor de toepassing van het artikel, waarin de voor de SIR belastbare objekten worden opgesomd, niet zijn uitgezonderd. Onder de vrijstelling van de SIR-heffing vallen onder meer gebouwen, welke geheel of nagenoeg geheel worden gebruikt ten behoeve van bodemkuituur in de vorm van akkerbouw, weidebouw, veehouderij, pluimveehouderij, fruitteelt, tuin bouw - daaronder begrepen het kweken van bomen, bloemen en bloembollen - of teelt van griendhout, dan wel in enige andere vorm, voor het veilen van voortbrengselen van die vormen van bodemkuituur, welke in het SIR-gebied zijn voortgebracht, of voor het houden van veemarkten. Dit betekent, dat investeringen in o.m. nieuwe landbouwbe drijfsgebouwen, waarvoor de aanvraag voor een bouwvergun ning vóór 29 juni 1978 is ingediend, niet onder de overgangsre geling vallen en dus in aanmerking komen voor de volledige WIR-basispremie van 23%. Deurne. Vanaf 30 juni liggen gedurende een maand ter inzage de vastgestelde bestemmingsplannen "Meistraat Vinkenbroek (Neerkant) en "Schutsboom-de Romein, herziening III: Schutsbóom". Zij die tijdig bezwaren hebben ingediend bij de gemeenteraad, kunnen bezwaren indienen bij G.S. Eersel. Vanaf 30 juni ligt gedurende een maand ter inzage het ontwerp-bestemmingsplan "Pikhoek". Bezwaren kunnen wor den ingediend bij de gemeenteraad. Loon op Zand. Vanaf 30 juni ligt gedurende een maand ter inzage het vastgestelde bestemmingsplan "Heikant, le herzie ning". Zij die tijdig bezwaren hebben ingediend, zowel bij de gemeenteraad als bij G.S. kunnen beroep instellen bij de Kroon. Ook ligt gedurende bovengenoemde termijn ter inzage het ge deeltelijk goedgekeurde bestemmingsplan "Markt, Kaatsheuvel 1975". Zij die tijdig bezwaren hebben ingediend, zowel bij de gemeenteraad als bij G.S., alsmede zij die bezwaren hebben tegen de gedeeltelijke onthouding van goedkeuring door G.S., kunnen beroep instellen bij de Kroon. Rijswijk. Vanaf 30 juni ligt gedurende een maand ter inzage het ontwerp-bestemmingsplan "Ypenburg Midden." Bezwaren kunnen worden ingediend bij de gemeenteraad. Sas van Gent. Vanaf 29 juni ligt gedurende een maand ter inzage een ontwerp voor de tweede herziening van het bestemmings plan "St. Albert". Bezwaren kunnen worden ingediend bij de gemeenteraad. Tilburg. Vanaf 30 juni ligt gedurende een maand ter inzage het ontwerp-bestemmingsplan "Mozartlaan". Bezwaren kunnen worden ingediend bij de gemeenteraad. Arnemuiden Vanaf 4 juli ligt gedurende een maand ter inzage het gedeeltelijk goedgekeurde bestemmingsplan "Het Poldert- je". Zij die tijdig bezwaren hebben ingediend, zowel bij de gemeenteraad, als bij G.S.. alsmede zij die bezwaren hebben tegen de gedeeltelijke goedkeuring door G.S. kunnen beroep instellen bij de Kroon. Best Vanaf 4 juli ligt gedurende een maand ter inzage het gewijzigd vastgestelde bestemmingsplan "de Leeuwerik". Zij die tijdig bezwaren hebben ingediend bij de gemeenteraad, als mede zij die bezwaren hebben tegen de in het ontwerp aange brachte wijzigingen, kunnen bezwaren indienen bij G.S. 's Hertogenbosch Vanaf 4 juli ligt gedurende een maand ter inzage het ontwerp-bestemmingsplan "Hoek Beekvlietstraat- van den Kerkhoffstraat". Bezwaren kunnen worden ingediend bij de gemeenteraad. Terneuzen Vanaf 5 juli ligt gedurende een maand ter inzage het vastgestelde bestemmingsplan "Altenastraat". Zij die tijdig be zwaren hebben ingediend bij de gemeenteraad, alsmede zij die bezwaren hebben tegen de in het ontwerp aangebrachte wijzi gingen, kunnen bezwaren indienen bij G.S. Tilburg Vanaf 4 juli liggen gedurende een maand ter inzage het vastgestelde bestemmingsplan strekkende tot gedeeltelijke her ziening van het bestemmings; "Tilburg- Noord-Heikant" en het vastgestelde bestemmingsplan strekkende tot gedeeltelijke her ziening van het bestemmingsplan "De Berkdijk en het Villa park". Zij die tijdig bezwaren hebben ingediend, zowel bij de gemeenteraad als bij G.S. kunnen beroep instellen bij de Kroon. Axel Vanaf 6 juli ligt gedurende een maand ter inzage het ontwerpbestemmingsplan "Zuiddorpe". Bezwaren kunnen worden ingediend bij de gemeenteraad. Halsteren Vanaf 6 juli ligt gedurende een maand ter inzage het ontwerp bestemmingsplan "Beeklaan 1977". Bezwaren kunnen worden ingediend bij de gemeenteraad. Dinsdag 18 juli a.s., Hilversum II (402 meter), 12.50 - 13.00 uur "De zuivelkonkurrentie die wij van Ierland ondervinden", een vraaggesprek met ir. D. Vries, Landbouwraad te Londen. Vrijdag 21 juli a.s., Hilversum II (402 meter), 12.50 -13.00 uur Aktualiteiten van het Proefstation voor de groente- en fruitteelt onder glas in Naaldwijk. ADMINISTRATIE- EN AOVlESBURO VAN DE Z.L.M. TERNEUZEN: woensdag 19 juli in Hotel "Des Pays Bas" OOSTBURG: woensdag 19 juli in Café "De Windt" WISSENKERKE: woensdag 19 juli in Hotel "De Kroon" MIDDELBURG: donderdag 20 juli in Hotel "De Brasserie" van 13.00- 16.00 uur ZIERIKZEE: donderdag 20 juli in Hotel "Huis van Nassau" NIEUWENDIJK: donderdag 20 juli in Café "De Pelikaan" van 11.00- 12.00 uur I .andbouwhuis - Grote Markt 28 - Goes Dinsdagmiddag van 14.00 - 17.00 uur, de heer van Es i.p.v. de heer van Nispen. De heer Zuidweg is gedurende de periode 17 juli t/m 7 augustus niet bereikbaar wegens vakantie. Landbouwhuis - Korte Stationslaan 4 - Zevenbergen Donderdagmorgen van 9.00 - 12.00 uur, de heer Vroegop. Reimerswaal Vanaf 5 juli liggen gedurende een maand ter in zage de vastgestelde bestemmingsplannen "Rilland Hoofdweg" en "Krabbendijke Rijksweg". Zij die tijdig bezwaren hebben ingediend bij de gemeenteraad kunnen bezwaren indienen bij G.S. Valkenswaard Vanaf 6 juli ligt gedurende een maand ter inzage de partiële herziening 1977 van het bestemmingsplan "Natuur gebieden". Zij die tijdig bezwaren hebben ingediend bij de gemeenteraad kunnen bezwaren indienen bij G.S. Aarle-Rixtel Vanaf 10 juli ligt gedurende een maand ter inzage het vastgestelde bestemmingsplan "Kleine woonvorm voor woonwagenbewoners Aarle-Rixtel". Zij die tijdig bezwaren hebben ingediend bij de gemeenteraad kunnen bezwaren in dienen bij G.S. Geldrop Vanaf 6 juli liggen gedurende een maand ter inzage de vastgestelde eerste wijziging van het bestemmingsplan Beneden Beekloop Oost, de vastgestelde eerste wijziging van het bes temmingsplan Beneden Boekloop West, de vastgestelde eerste wijziging van het bestemmingsplan Zesgehuchten Noord en de vastgestelde herziening van het bestemmingsplan Braakhuizen '71. Zij die bezwaren hebben tegen de correcties die bij de vaststelling zijn aangebracht kunnen bezwaren indienen bij G.S. Ook liggen vanaf 6 juni ter inzage het ontwerp van de eerste wijziging van het bestemmingsplan "Coevering", het ontwerp van de tweede wijziging van het bestemmingsplan "Akert 1961" en het ontwerp van de 4e partiële wijziging van het bestem mingsplan "Kievit-Oost". Bezwaren kunnen worden ingediend bij de gemeenteraad. Gemert Vanaf 10 juli ligt gedurende een maand ter inzage het vastgestelde bestemmingsplan "Kleine woonvorm voor woon wagenbewoners in de gemeente Gemert". Zij die tijdig bezwa ren hebben ingediend bij de gemeenteraad kunnen bezwaren indienen bij G.S. Tilburg Vanaf 7 juli ligt gedurende een maand ter inzage het ontwerpplan "De Blaak II". Bezwaren kunnen worden inge diend bij de gemeenteraad. Breda Vanaf 10 juli ligt gedurende een maand ter inzage het ontwerp bestemmingsplan Mariaveld-Wolfslaar 1977". Bezwa ren kunnen worden ingediend bij de gemeenteraad. Ook ligt gedurende bovengenoemde termijn ter inzage 't vast gestelde bestemmingsplan "Moleneind Oost 1975". Zij die tijdig bezwaren hebben ingediend bij de gemeenteraad kunnen be zwaren indienen bij G.S. Kapelle Vanaf 10 juli ligt gedurende een maand ter inzage het vastgestelde bestemmingsplan "Eliwerve". Zij die tijdig bezwa ren hebben ingediend bij de gemeenteraad, alsmede zij die bezwaren hebben tegen de in het ontwerp aangebrachte wijzi gingen kunnen bezwaren indienen bij G.S. Ook liggen gedurende bovengenoemde termijn ter inzage de vastgestelde bestemmingsplannen "Kom Wemeldinge" le wij ziging en "Buitengebied". Zij die tijdig bezwaren hebben inge diend bij de gemeenteraad, alsmede zij die bezwaren hebben tegen de in het ontwerp aangebrachte wijzigingen kunnen be zwaren indienen bij G.S. Oisterwijk Vanaf 10 juli liggen gedurende een maand ter inzage de gewijzigd vastgestelde bestemmingsplannen "Scholenge meenschap Moergestelseweg". Zij die tijdig bezwaren hebben ingediend bij de gemeenteraad, alsmede zij die bezwaren heb ben tegen de in het ontwerp aangebrachte wijzigingen kunnen bezwaren indienen bij G.S. Veldhoven Vanaf 10 juli ligt gedurende een maand ter inzage het ontwerp-bestemmingsplan" 'd Ekker, herziening III". Bezwaren kunnen worden ingediend bij de gemeenteraad. Woensdrecht Vanaf 10 juli ligt gedurende een maand ter inzage het gewijzigd vastgestelde bestemmingsplan "Recreatieterrein Familyland". Zij die tijdig bezwaren hebben ingediend bij de gemeenteraad, alsmede zij die bezwaren hebben tegen de in het ontwerp aangebrachte wijzigingen kunnen bezwaren indienen bij G.S. Ook ligt gedurende bovengenoemde termijn ter inzage de ge wijzigd vastgestelde eerste herziening van het bestemmingsplan "Industrieterrein Huybergseweg". Zij die tijdig bezwaren heb ben ingediend bij de gemeenteraad, alsmede zij die bezwaren hebben tegen de in het ontwerp aangebrachte wijzigingen kun nen bezwaren indienen bij G.S. 2

Zeeuwsch landbouwblad ... ZLM land- en tuinbouwblad | 1978 | | pagina 2