Het heeft nog zin landbouwdagen te organiseren J ammer dat door het slechte weer de belangstelling gering was toen de bekroonde dieren getoond werden in de ring. B 'ij dat de Wilhelminapolder haar gebouwen en terrei nen beschikbaar heeft gesteld, en samen met de Ned. Heide Mij ons zo geweldig heeft geholpen onder toch wel moeilijke weersomstandigheden. Dankbaar zijn wij dat het de Z.L.M. opnieuw is gelukt de Z.L.M.-dagen te or ganiseren, en dat dit door de leden blijkbaar op prijs wordt gesteld. Met zelfvertrouwen zijn deze dagen geor ganiseerd, puttend uit veel ervaring, opgedaan bij vorige tentoonstellingen. Wetend dat wij op mensen kunnen rekenen, die bereid zijn zich daarvoor volledig in te zet ten. P rof. Diepenhorst wist op scherpe en humoristische wijze leiding te geven aan de diskussie. Een diskussie waarbij de problemen van de jongeren duidelijk aan de orde zijn gekomen. Wij zijn daar blij om, immers daar gaat het uiteindelijk om: of de jeugd nog toekomst ziet in de landbouw. En ook al hebben de inleiders waarachtig niet om de problemen heengedraaid was de uitslag van de laatste stemming, dat 73% van de deelnemers van me ning was dat het nog zin heeft boer te worden. Voor de landbouworganisaties is deze uitslag een extra-stimulans verder te gaan met de belangenbehartiging van haar le den. Het begin van de landbouwdagen is eveneens een sukses geworden. Overweldigend was de belangstelling voor het koncert in de Grote Kerk. Met bijzonder veel genoegen denken wij terug aan deze mooie en stijlvolle avond. zuidelijke landbouw maatschappij Nadat de officiële opening van de Z.L.M. Manifestatie 1978 was geschied, werd door de commissaris der Koningin in Zeeland Mr. Boertien een eerste ronde aan het rad van avontuur gedraaid. Iedereen had er zichtbaar veel plezier in want zowel de heer Boertien als Z.L.M. voorzitter Doeleman als mede de omstanders straalden van genoegen toen bekend werd dat na één ronde spelen reeds 700 gulden werd opgehaald voor het Z.L.M./Kenya pro- jekt. z. .m rjuni 66e jaargang - No 3438 land- tuinbouwblad Ruim anderhalf jaar geleden werd besloten om na 5 jaar in 1 978 opnieuw Z.L.M.-dagen te organiseren. Voorbereidingen worden getroffen, kommissie's be noemd, besprekingen gevoerd. Besprekingen, ook met de Federatie van de Landbouw- werktuigenhandel. Wanneer dan blijkt dat de werktui- genhandel niet meewerkt aan deze landbouwdagen, be tekent dat een tegenvaller. Rondgekeken wordt naar een geschikt terreinBergen op Zoom, Wolfaartsdijk, de Wilhelminapolder. De keuze valt op de Wilhelminapolder. Langzamerhand komen bepaalde lijnen vast te liggen. Gras wordt ingezaaid voor de keuringsterreinen, de dag van het paard en voor de standhouders. Besloten wordt mechanisatielijnen samen te stellen voor aardappels, uien en bieten en van de Wilhelminapolder als grootbe drijf. Daarnaast besluit men speciaal aandacht te besteden aan de grondverbetering. Het aksent komt hierdoor duidelijk te liggen bij de voor lichting waaraan de C.A.R., het I.M.A.G. en de BOVAL meewerken. De leden van de BOVAL stellen spontaan hun werktuigen beschikbaar, evenals een werktuigenkombinatie uit Noord-Beveland. Belangstelling is er ook van handel, Koöperatie's en instelling om aan deze Manifestatie deel te nemen. En zo is het mogelijk geweest dat vrijdagmorgen de Kommissaris der Koningin, de heer Boertien, in aanwe zigheid van mevr. Boertien, Burgemeester Huber, mevr. Huber, en vele genodigden, de Z.L.M.-Manifestatie offi cieel heeft kunnen openen. En als wij dan nu terugkijken op deze dagen, dan zijn wij enthousiast en dankbaar dat ondanks het slechte weer op de 1 e dag, alles bijzonder plezierig is verlopen. Respekt hebben wij voor de veehouders, dat onder deze omstandigheden het keuringsprogramma normaal is af gewerkt. Het vergt toch al veel inspanningen om met vee naar keuringen te komen, zeker wanneer je helemaal uit Oost-Brabant komt. Het was in ieder geval de moeite waard. Ook de kom missaris, de heer Boertien heeft met belangstelling het melkvee en de vleesstieren, maar ook de schapen en de geiten bekeken en getaxeerd. (Het bleek dat de heer Boertien deskundiger was dan uw voorzitter). Ook te weinig belangstelling bij het kleiduivenschieten. Eveneens spijtig want het was een interessant program ma. En toch, in de gebouwen en in de tenten was er een gezellige stemming. Het rad van avontuur draaide volop voor het Kenya-projekt. Het muziekkorps de Echo en het majorettenpeloton wisten met wat improviseren de stemming er nog wat extra in te brengen. Zaterdag werkte het weer tegen de verwachting in wel mee. En dan komen de bezoekers. Even is het moeilijk met het parke ren, en zelfs de kontroleposten komen bijna handen te kort. Belangstelling voor de dag van het paard met een primeur voor Zeeland; de Friese paarden. Alles bijeen 'n aanlokkelijk programma, afgewisseld met windhonden- rennen. Maar ook bij de standhouders is er volop be langstelling. Er is een bijzonder gezellige drukte, en zo wordt het inderdaad een echt Z.L.M.-familie gebeuren, want ook de jeugd ontbreekt zeker niet op deze zaterdag. Enthousiast zijn wij dan ook over de afloop, wanneer om 6 uur de manifestatie officieel gesloten wordt met het vlagstrijken door de beide vice-voorzitters en de sekreta- ris. Door meer nadruk te leggen op de voorlichting dan op tentoonstellen, lijkt een ontwikkeling die voor de toe komst nieuwe mogelijkheden biedt. En zo heeft het ongetwijfeld nog zin om een landbouw- manifestatie te houden. Wij willen natuurlijk ook niet voorbijgaan aan het kon- gres "Heeft het nog zin om boer te worden". De heren Wien v.d. Brink en Huib v.d. Maas hebben dit onderwerp indringend aan de orde gesteld. Daardoor was er vol doende aanleiding 's middags verder te diskussiëren. De balans opmakend mogen wij dankbaar en enthousiast zijn. Ook voor het resultaat van 1 1.000,— voor het Kenya-projekt. De geslaagde erfbeplantingswedstrijd en de start van het Scholenprojekt. Eneveneens als boer ook met de regen die voor velen zo uitermate wel kom was. ledereen, zonder uitzondering die aan deze dagen hebben meegewerkt bijzonder hartelijk dank. Doeleman In dit nummer o.m. Geld en goed pag 3 Ondoorgrondelijk grondbeleid pag 4 Uit de praktijk pag 5 Doorweekte Manifestatie, zonnig sukses pag 6, 7 en 8 Erfbeplantingswedstrijd pag 9 De maand juli op het z.w. landbouwbedrijf 10 en 11 Congres "Heeft het nog zin om boer te worden?" pag 12 en 13 Organische stof bemesting akkerbouwbedrijven pag 15 Nateelten in de vollegrondstuinbouw pag 16 Markt en prijsberichten pag 17 Plattelands Jongeren Zuid pag 19

Zeeuwsch landbouwblad ... ZLM land- en tuinbouwblad | 1978 | | pagina 1