TOLSMA TECHNIEK BV heeft nu Tolsma uu een keerwand die staat als een huis Stop meeldauw met Calixin en gele roest met Calixin/ Calirus BASF U kunt (ver)bouwen op BASF Veehouders en akkerbouwers met vee. Hebt U interesse in het fokken van een zeer goed vleesras, dan kunt U op 23 juni op de Z.L.M. manifestatie te Goes kennis maken met l?et wereldberoemde en in kwali teit onovertroffen Franse vleesras "LIMOUSIN". Dit ras is erg sober, kalft gemakkelijk en wordt reeds 10 jaar met succes in geheel Ne derland in stamboekverband gefokt. Inlichtingen op de stand te verkrijgen. Te koop in de omgeving van Bcrsele: Akkerbouwbedrijf, groot 25 H.A. Vrij van pacht. Voor inlichtingen: 01135 -473- 01109-234. Veiling van Hofstede met bouwland on der Zaamslag, gemeente Terneuzen. Notarissen Mr. A. van Stee en Mr. J. Everaert te Terneuzen, I zijn voornemens op dinsdag 13 juni a.s. om 14.00 uur in de benedenzaal van het "Grand Hotel Rotterdam", Westkolkstraat 8 te Terneuzen (ingang "Luxorthea- ter") ten verzoeke van de heer A.P. Dey te Zaamslag in het openbaar te verkopen, en wel in één zitting, bij opbod: A. Kavel 1. De hofstede, uniek gelegen aan de Aan- dijkseweg. geheel omgeven door prachtig be groeide singel, bestaande uit: een woonhuis, twee schuren, weiland en erf. samen groot ongeveer 56 aren 94 centiaren, kadastraal bekend gemeente Zaamslag, sectie E nummer 862 gedeeltelijk. B. Kavel 2. Een perceel bouwland, gelegen in de Aan- en Genderdijke Polder, groot ongeveer 2 hectaren 50 aren 39 centiaren, kadastraal bekend gemeente Zaamslag, sectie E nummer 859 gedeel telijk. C. Kavel 3. Een perceel bouwland, gelegen in de Aan- en Genderdijke Polder, groot ongeveer 2 hectaren 50 aren 39 centiaren, kadastraal bekend gemeente Zaamslag, sectie E nummer 859 gedeel telijk. D. Kavel 4. Een perceel bouwland, gelegen in de Aan- en Genderdijke Polder, groot ongeveer 2 hectaren 50 aren 39 centiaren, kadastraal bekend gemeente Zaamslag, sectie E nummers 862 ge deeltelijk, 861 gedeeltelijk en 859 gedeeltelijk. E. Kayel 5. Een perceel bouwland gelegen in de Aan- en Genderdijke Polder, groot ongeveer 2 hectaren 38 aren 96 centiaren, kadastraal bekend gemeente Zaamslag, sectie E nummers 862 gedeeltelijk, 861 gedeeltelijk en 859 gedeeltelijk, alsmede alle rechten op levering in volle eigendom jegens het Waterschap Axeler Ambacht ten aanzien van een perceel bouwland ter grootte van ongeveer 35 aren 35 centiaren, deel uitmakende van het kadastrale perceel gemeente Zaamslag, sectie E nummer 891. F. Kavel 6. De massa van de kavel 2 en 3. G. Kavel 7. De massa van de kavel 4 en 5. H. Kavel 8. De massa van de kavel 2, 3, 4 en 5. Aanvaarding. Kavel 1 is te aanvaarden vrij van huur en pacht op 15 september 1978. Alle andere kavels zijn te aanvaarden vrij van huur en pacht na roven oogst 1978. De zakelijke lasten komen voor rekening van de ko per vanaf 1 juli 1978. Bezichtiging, op 9 en 12 juni vanaf 14.00 uur t/m 16.00 uur. Betaling koopsom binnen 30 dagen en onkosten bin nen 6 dagen na toewijzing. Nadere inlichtingen ten kantore van voornoemde notarissen. Herengracht 10 te Terneuzen, tel.: 01150-17977, tst. 31, alwaar een situatietekening ver krijgbaar is. Tolsma is altijd op verbetering uit. Altijd bezig iets nóg efficiënter te maken. Nu weer op het gebied van keerwanden. Wie momenteel de nieuwe keerwand van Tolsma koopt verzekert zich meteen van een tussenwand. Want waar heeft Tolsma nu weer patent op? Inderdaad, op een keerwand, waar later simpel een tussenwand van kan worden gemaakt. Daarbij is het een wand die staat als een huis. En uiteraard weer een typisch Tolsma-idee, d.w.z. tegelijk een geweldige oplossing èn een geweldige besparing. Dus eigenlijk zoals alles wat Tolsma uitvindt voor de bewaringen de opslag van landbouwprodukten. Informeer. Met Tolsma oogst u suksesf Havenstraat 18 - Postbus 165 Emmeloord - Tel. 05270-47 55* Even simpel als efficiënt: een verwisselbare steun zorgt ervoor dat uw keerwand staat als een huis. En het grote financiële voordeel: de steun maakt het mogelijk van een keerwand een tussenwand te maken. Meeldauw en gele roest kosten u tonnen aan opbrengst. Zo kan meeldauw in gerst u wel 1.000 kg en gele roest in tarwe zelfs 2.000 kg opbrengst kosten. Deze schimmels veroorzaken kleinere korrels en een verlaagde opbrengst. Meeldauw komt vooral voor in tarwe, wintergerst, zomergerst en haver op zand-, dal- en löss- gronden en op rivierklei. Gele roest in tarwe veroorzaakt vooral veel schade in de zeeklei gebieden. Calixin is het curatieve middel met de brede werking zowel tegen meeldauw als gele roest. Calirus is het middel met vooral preventieve werking tegen gele roest en een belangrijke neven werking op bruine roest. Calixin plus Calirus en ook Calixin of Calirus plus Bavistin M 72 zijn breedwerkende en veilige combi naties in de granen. (Bavistin M staat nu ook als geconcentreerd produkt ter beschikking onder de handels naam ®Bavistin M 72). Ook voor dit produkt heeft BASF een technische infor matie klaar liggen, die wij u op aanvraag graag en gratis thuis sturen. Bel of schrijf: BASF Nederland B V. Afd. Landbouw, Tel.: 085 - 717171 Postbus 1019 6801 MC Arnhem. Ged Handelsmerk van BASF 36

Zeeuwsch landbouwblad ... ZLM land- en tuinbouwblad | 1978 | | pagina 36