Aardappelen zonder bladrol, toprol en Yvirus? Kwestie van 'Pirimor' en Albolineum'gebruiken. w e zijn weer bijna in Goes, het hart van West Zuid Beveland. Iedereen lijkt enorm te vreden over deze rondrit. Voor velen was het een openbaring. Diegenen die de route hadden uitgezocht verdienen alle waardering, terwijl onze dank uitgaat naar diegenen die voor de rest van het werk hebben gezorgd. De kring voorzitter de heer J. Nieuwenhuyse kan trotsN zijn op een kring met zoveel variëteit en zulke vriendelijke mensen Drukkerij Vink b.v. Vervolg Z.L.M. Hoofdbestuur en Ledenraad verkenden de kring West-Zuid-Beveland M. DIELEMAN Belgen kruiden Wilhelminapolder dicht Klein en groot Vriendelijke mensen Tal van virusziekten maken het bestaan van de aardappel er tegen woordig niet gemakkelijker op. Ze tasten de kwaliteit in niet onaanzienlijke mate aan. Alle reden dus om de schadelijke werking van bladrol, toprol en Y-virus met vaste hand te bestrijden. En dat kan, want ICI biedt u daarbij de helpende hand. Met twee zorgvuldig samenge stelde middelen, die elk op hun eigen manier de verschillende virustypen bestrijden. Bladrol wordt op effectieve wijze tegengegaan met'Pirimor'. Een uiterst snel en afdoend middel met als grote pré, dat het de natuurlijke vijanden van de luis spaart. En bovendien geeft de geringe giftigheid grote voordelen bij de luisbestrijding kort voor het selecteren. 'Pirimor' is ook het geijkte middel tegen toprol. Eén bespuiting is al voldoende (vroege rassen 10 juni en late rassen medio juni). Tegen Y-virus is 'Albolineum' aan te raden. Een door ICI speciaal voor deze toepassing ontwikkelde minerale olie, waarmee jarenlange praktijkervaring is opgedaan in de bollenteelt. Bij regelmatig bespuiten is 'Albolineum'een zeer effectieve virusbe strijder. De opbrengstderving is minimaal. 'Albolineum' is bovendien te mengen met'Pirimor'.Twee middelen die de bladluis geen kans geven en zodoende de kwaliteit van het pootgoed duidelijk verbeteren. 'Albolineum' 'Pirimor' De helpende hand van ICI. Uw advertentie-opdracht dient 1 week voor de verschijningsdatum binnen te zijn bij: Postbus 16 Axel tel. (01155) - 2020 UIENTELERS OPGELET WINTERUIEIM JAPANS UIENZAAD Reserveer nu reeds uw zaaizaad ZAADHANDEL Ook uw adres voor POOT AARDAPPELEN Groenbemestingszaden Het lijkt alsof landbouw en rekreatie hier hand in hand gaan. "t Lijkt alsof de aardappels en de gerst bijna tot aan het water zijn gepoot en gezaaid, 't Scheelt niet veel. Toch ligt er een weg en een stuk strand tussen, 't Water werd hier getemd en doet nu dienst als bron van vermaak tijdens vakantiedagen. Dit is óók Zeeland. Zee en land. waar kies je voor. De heer van 't Westeinde destijds, een Zeeuw in hart en nieren, koos voor een stuk land toen hij op eigen initiatief een groot stuk buitendijks land van een dijk voorzag. Hij maakte Zeeland groter, en hield er na noeste arbeid drie be drijven voor zijn kinderen aan over. 't Zit de Zeeuwen toch in het bloed en dat zal er wel nooit uitgaan. Luctor et Emergo. We doorkruisen vervolgens het gebied Wol- phaarsdijk waar de heer Mol ons over vertelt en komen daarna in de Wilhelminapolder. Een gebied dat in 1809 door circa 2000 Bel-j> gen gewapend met een kruiwagen en een schop werd ingepolderd. Die Belgen zijn er niet veel wijzer van geworden dan een daggeld. De rijke kooplieden uit Holland bleven zitten met de revenuen dit tot op de dag van vandaag voort gaan. Het oorspronkelijke gezelschap dat be sloot tot de inpoldering is allang niet meer van deze tijd. De belanghebbenden van nu zijn er echter velen. Het getal draait zo rond de 190. De heer Bal die ons vertelt hoe het hier reilt en zeilt zegt dat er tegenwoordig van de grond ook percelen wor den verhuurd voor b.v. gladiolenteelt. Dat is heel wat voordeliger dan zelf gerst zaaien. Tot op heden wordt er nog zo'n 100 ha lucerne verbouwd, maar dat is ook met tinancieel aan trekkelijk meer en het zal in dë toekomst wel licht worden afgestoten. Jammer, want goed voor de grond was het wel! V ervolgens neemt de heer Noteboom van de afdeling Kloetinge het woord. We naderen nu al bijna het einde van de rit. We hebben ruim 120 kilometer door West Zuid-Beveland ge- tourd. Links van ons liggen de gronden van de Wilhelminapolder, het grootbedrijf. Dat is ook te zien, grote onafzienbare kavels. Rechts van ons ligt een oud onverkaveld gebied. Kleine percelen, kromme sloten en bochtige wegen. Je weet niet wat eigenlijk mooier is. Toch zal er hier wel wat aan worden gedaan. Voor het ge bied is ook een ruilverkaveling aangevraagd. Wanneer het hiér zo wordt zoals het nü in de aangevraagde ruilverkaveling Wolphaartsdijk is, dan zijn we al heel tevreden zegt de heer Noteboom met een grapje. Dan ineens rijden we op de buitendijk van de Oosterschelde. De dijken zijn hier verhoogd en het dorpje Kattendijke lijkt er heel veilig achter te rusten. Op de Schelde varen hier en daar wat bootjes en op de camping zijn de eerste weekend Belgen al weer gearriveerd om straks twee hele dagen te gaan vissen. Nadere inlichtingen bi| ICI HOLLAND BVafd landbouw Wi|nhavën 107 Rotterdam Telefoon (010) 14 01 22 Voor de teelt \*an hebben wij voor u beschikbaar een beperkte hoeveelheid Zaaitijd: tussen 15 en 31 augustus Oogstrijp: 2e helft juni 1979 Voornamelijk de vroege oogstdatum en het mooie ronde model van deze uiensoort, heeft ertoe bijgedragen, dat in het afgelopen seizoen zowel voor teler als handelaar een zeer goed financieel resultaat geboekt kon worden! Vraagt vrijblijvend inlichtingen bij: Doelstraat 1 OUDELANDE (Z.-Bev,) tel. 01104-380 b.g.g. 252 30

Zeeuwsch landbouwblad ... ZLM land- en tuinbouwblad | 1978 | | pagina 30