Programma Z.L.M. Manifestatie 23 en 24 juni te Wilhelminadorp. L VRIJDAG 23 JUNI ZATERDAG 24 JUNI Een uitstekend verzorgde Z.L.M. Manifestatie gids Zo snel mogelijk melden voor Z.L.M.-kongres deelname! Kring Langstraat van de Z.L.M. Agenda algemene ledenvergadering O.V.M. Creche voor baby's, peuters en kleuters, tijdens de Manifestatie Wat is nou toch een machinelijn?... 10.00 uur Officiële opening der manifestatie 9.30-12.30 uur Keuringen rundvee, vleesvee, schapen en geiten 14.00-16.00 uur Demonstratie kampioenen, reservekampioenen en le prijswinnaars rundvee, schapen en geiten en prijswinnaars collectie's. 15.05-16.15 uur Demonstratie en wedstrijd kleiduiven schieten met medewerking van Erik Swinkels 16.15-17.00 uur Optreden van muziekgezelschap "De Echo" uit Wilhelminadorp en het Terneuzense Majorettenpeloton. 9.00-12.30 uur 13.45-17.00 uur 13.45 uur 14.00 uur 14.20 uur 14.30 uur 14.40 uur 14.50 uur 15.10 uur 15.25 uur Keuringen paarden- en ponyrassen Gevarieerd middagprogramma "Zeeuwse dag van het Paard" o.l.v. de heer A.J. Hanse uit Kerkwerve, afgewisseld door demonstratie's wind- hondenrennen m.m.v. de Zeeuwse Windhonden Renvereniging. Muzikale medewerking tijdens dit programma wordt verleend door de muziekvereniging "Euphonia" uit Goes Landelijke ruiters L springen Windhonden le manche Défilé kampioenen en IA premier Friese paarden (enkelspannen) Shetlander pony's Windhonden 2e manche Bestgaande rijpaard en -pony Landelijke ruiters M/Z in handicap 15.40 uur Ned. trekpaard tweespan 15.50 uur Friese paarden carroussel 16.05 uur Windhonden 3e manche 16.25 uur Strijdwagen 16.30 uur Friese paarden meervoudige aanspanning 16.50 uur Ned. trekpaard 4-8 en 16 span 17.00 uur Verloting 18.00 uur Officiële sluiting der Manifestatie door de Algemeen Voorzitter der Z.L.M. De manifestatie wordt gehouden op de terreinen en in de gebouwen van de Kon. Maatschappij "De Wilhelminapolder" te Wilhelminadorp bij Goes. En zal geopend' zijn van 9.00-18.00 uur. Er is 5000 vierkante meter overdekte tentoonstellingsruimte, 70.000 vierkante meter keuringsterreinen met een tribune en vele zitplaatsen. Er nemen 77 standhoudets deel. Naast de keuringen van het vee en de Zeeuwse Dag van het Paard is er ook veel te zien op het gebied van landbouwmechnisatie en machinelijnen voor verschillende akkerbouwgewassen. Er wordt voorlichting gegeven over profielverbetering van verdrogende gronden, waarvoor tevens een groot aantal speciale, voor dit doel femaakte werktuigen tentoon worden gesteld. 'ussen al deze zaken door zullen er geregeld muzikale shows worden verzorgd. Er worden demonstraties kleiduivenschieten georganiseerd terwijl er ook een wedstrijd windhondenrennen te zien zal zijn. De entreeprijzen 5,— per persoon, 3,50 groepsbezoek (tenminste 25 personen, 1,— kinderen tot 12 jaar, 3,- voor tribuneplaatsen. Bij het entreegeld is tevens het verkrijgen van het programmaboekje inbegrepen. Aan de hand van dit boekje kunt U wegwijs worden op de tentoonstellingsterreinen... U zult begrijpen dat we in dit nummer van ons blad niet tot in de details kunnen gaan wat betreft het gebodene op de manifestatie. Om hieraan tegemoet te komen is er na het betalen van het entrégeld, gratis een uitgebreide pro grammagids verkrijgbaar. Het is een aantrekkelijk boekje geworden met een schat aan informatie. Nu is zo'n programmagids altijd een kwestie van veel voorbereiding. Ing. Jan Blanks ma die 'ook bij voorgaande tentoonstellingen en manifestaties deze programmagidsen samenstelde heeft daar ook dit keer weer veel van zijn energie tegenaan gegooid. Het ontwerp van de voorpagina is van de hand van de oud medewerkster van het Z.L.M. land- en tuinbouwblad In- grid Bergmann. In het programmaboekje zult U een aantal impressies vinden van o.a. de burgemeester van Goes, de voorzitter van de Z.L.M en de voorzitter van de manifestatiekom missie de heer J. Nieuwenhuyse. Verder heeft de direkteur van de Wilhelminapolder een overzicht geschreven over de omvang van deze super boerderij. Het bedrijf is totaal 1650 ha., hiervan zijn 1400 ha. in produktie en dit weer onderverdeeld in 1295 ha. akkerbouw, 32,5 ha. bos en 56 ha. weiland. De jaaromzet van de gemiddelde akkerbouwproduktie bedraagt onge veer f5 500.000,— Verder vindt U in de programmagids een duidelijk over zicht van de verschillende stands. Een overzicht van de machinelijnen en de medewerkers daaraan. Verder wordt er informatie gegeven over de postzegel- tentoonstelling die wordt georganiseerd door de interna tionale vereniging "Philatelica"afdeling Goes. Het is een bekend feit dat velen postzegels verzamelen maar daar mee niet verder komen dan wat eenvoudige opbergmap- pen. Een kijkje bij de stand van de postzegels zal U mo gelijk tot andere gedachten brengen en er toe doen be sluiten er heel wat meer aandacht aan te schenken. Er wordt een grote belangstelling verwacht voor het Z.L.M. Kongres dat op donderdag 22 juni wordt gehouden. Meldt Uw deelname nu zo spoedig moge lijk, om teleurstelling te voorkomen. Tegelijkertijd moet u dan het inschrijfgeld dat f 15,— bedraagt overmaken op de Raborekening van de Z.L.M. te Goes no. 32.05.03.275. of op de postgiro rekening eveneens van de Z.L.M. no. 17.25.03 met vermelding "Kongres". Voor dat in schrijfgeld van 15 gulden bent U dan de hele dag de gast van de Z.L.M., hetgeen inhoudt dat aan U ook een lunch en koffie wordt verstrekt. Zodra het in schrijfgeld is overgemaakt wordt U het kongres- boekje toegezonden. Dit boekje geldt tevens als toegangsbewijs. Het aantal toegangsplaatsen, is gezien de ruimte in de zaal, beperkt. r Het kringbestuur stelt de leden en hun dames in de gelegenheid deel te nemen aan een busreis naar de Z.L.M. Manifestatie 1978 op zaterdag 24 juni a.s. in de Wilhelminapolder te Goes. Groepen van 25 personen of meer ontvangen een reduktie van 1.50 op de entreeprijs. Het Kringbestuur stelt 10,— per deelnemer beschikbaar als tegemoetkoming in de kosten. In verband met reservering van de bus en voor het verder uit werken van de plannen is opgave op korte termijn noodzakelijk: uiterlijk woensdag 14 juni bij een van de volgende adressen: G. Boer. Sprang Capelle. tel. 04168 - 1480 J. Hartgers. Doeveren, tel. 04162 - 1287 G.A. Knaap. Raamsdonk, tel. 01621 - 2627 B.H. Maaijers, Sprang Capelle. tel. 04167 - 3434 Deelnemers ontvangen zo spoedig mogelijk na opgave mede delingen over kosten, vertrektijden en programma. Het Kringbestuur. Uitnodiging tot het bijwonen van de 27e algemene ledenverga dering van de Onderlinge Verzekering Maatschappij van de Z.L.M., welke gehouden zal worden op dinsdag 13 juni 1978 om 13.30 uur in Hotel "Bellevue", Bovenkade 1 te Willemstad. AGENDA 1. Opening 2. Notulen van de 26e algemene ledenvergadering gehouden 20 mei 1977 te Hulst 3. Ingekomen stukken 4. Mededelingen, inzake Voor de kleine kinderen van bezoekers aan de tentoonstelling wordt door de afdeling Zeeland van de Nederlandse Bond van Plattelandsvrouwen een creche ingericht waar door enkele leden geholpen door kleuterleidster, op de kleintjes wordt gepast. Allerlei attributen zoals speelgoed, potjes, boxen en papieren- luiers zijn aanwezig. a. b. c. d. e. de ontwikkeling van de maatschappij in 1978; het schadeverloop in 1978; de medische varia; overige punten; de financiële ontwikkeling in 1978 5. Jaarverslag over 1977 Het jaarverslag met balans- en ex ploitatierekening over 1977 is in het Land- en Tuinbouwblad van 9 juni 1978 afgedrukt. Ter vergadering zullen de ver schillende posten worden toegelicht. Voorgesteld wordt om het batig saldo van 1.014.309,— aan de reserve toe te voegen. 6. Verslag financiële kommissie 7. Benoeming financiële kommissie. Ingevolge artikel 21 dient voor het nazien van de jaarstukken 1978 een financiële kommissie van drie personen te worden benoemd. Het be stuur stelt voor de zittende leden A. Dingemanse te St. Lau rens en C.J. Almekinders te Retranchement te herbenoemen en in de vakature G.P.A. van Nieuwenhuyzen te Heyningen te benoemen de heer D. Werther te Sprang-Capelle. Verkiezing bestuursleden. Volgens rooster zijn van het be stuur aftredend en herkiesbaar de heren P.G. de Bruyn te Walsoorden en B.H. Mayers te Sprang-Capelle. Niet her kiesbaar is de heer H.C. de Kater te Wissenkerke. In deze vakature wordt voorgesteld te benoemen de heer F.P. Maas te Kortgene. De heer B.H. Mayers wordt overeenkomstig artikel 16 van de statuten rechtstreeks door het bestuur van de Z.L.M. herbenoemd of vervangen. Over een herbenoe ming van de heer P.G. de Bruyn en het voorzien in de vakature de Kater dient de algemene ledenvergadering te beslissen. 8. Wanneer onverhoopt de aanwezigheid van één van de ouders gewenst zou zijn dan kan dit via de geluidsinstallatie worden omgeroepen. De manifestatiekommissie heeft dus ook aan de kleintjes ge dacht. Dit is een reden temeer om er een echte familiedag van te maken. Een dag voor jong en oud! We zijn er ons van bewust dat in zo'n algemeen nummer er al heel wat lezers bij zijn die niet volledig op de hoogte meer zijn met de agrarische vaktermen. U zult precies weten wat een vislijn is, of wat het betekent wanneer u aan het lijntje wordt gehouden. Lijntrekkers kennen we ook, zowel in positieve als in negatieve zin. Maar het kan goed zo zijn dat u bij het woord machinelijn niet weet wat daar nou mee bedoeld wordt. Op de Z.L.M.-Manifestatie zult U verschillende machinelijnen te zien krijgen. Dat zijn geen sterke stalen lijnen met daar aan opge hangen allerlei machines. Nee een machinelijn voor aardappels bijvoorbeeld is de hele keten van machines en werktuigen die er nodig zijn om de teelt van aardappels van begin tot einde mo gelijk te maken. U zult die werktuigen uitgestald zien op de terreinen van de Manifestatie. Grondbewerkingswerktuigen- -aardappelpoot- machines - aanaardfrezen om de grondruggen waarin de aard appels groeien op juiste hoogte te brengen - spuitmachines - loofklappers, die het aardappelloof in fijne stukjes slaan al.' voorbereiding voor het rooien - rooimachines - transportwerk tuigen om de aardappels naar de koelhuizen te rijden - tran sportbanden en aaraappelboxen. Dat is nou in grote lijnen eer aardappelmachinelijn. Zo kun je machinelijnen samenstellen voor vele andere gewas sen 9. Benoeming beroepskommissie. Het bestuur stelt voor de he ren Mr. M.A. Terwoert te Middelburg, J. Nieuwenhuize tc Lewedorp en I.C. Geluk te Nieuw -Vossemeer te herbenoe men als leden van de beroepskommissie. 10. Vergoeding bestuursleden. Voorgesteld wordt om de ver goeding van bestuursleden en kommissieleden te koppeler aan de loonindex (maand en weekloon). 11. Voorkomende zaken 12. Sluiting 2

Zeeuwsch landbouwblad ... ZLM land- en tuinbouwblad | 1978 | | pagina 2