Magnesamon =veiliger weiden V CHV prijzen: Vervolg: Aanleg bos en beplantingen D. UKF Wat hebt U betaald? CHV Waterkwaliteitsbeheer kostte 400 miljoen gulden D e Unie wijst in haar jaarverslag nogmaals op het gevaar van de muskusrat. Het doordringen van deze gevaarlijke dieren naar het poldergebied van Holland en Utrecht met de zeer kwetsbare boezem- en polderkaden, kan tot gevolg hebben dat zeer vitale gebieden onder water lopen. Drukkerij Vink b.v. Postbus 16 - Axei J foswus IO - Mxei Deen bezorgd over taalgebruik Elke boer weet dat stikstof de grasgroei stimuleert. Stikstof in de vorm van Magnesamon verhoogt bovendien in de meeste gevallen het magnesiumgehalte in het gras. Dit is speciaal van belang in 't voorjaar en in 't najaar als de kans op kopziekte het grootste is. Vooral op zandgrasland weidt u veiliger als u de stikstof geeft als Magnesamon. 9C Uw advertentie opdrachten voor het z.Lm. Land- en Tuinbouwblad dient U te sturen naar: Enkele prijzen, zoals de Cehave N.V. ze U berekend zou hebben in de periode van 8 mei t/m 20 mei 1 978: 151 CHV braadkuikenvoer 1 wit MAC ƒ61,90 220 CHV rundveebrok A/jongvee ƒ37,50 231 CHV energiebrok voor rundveeƒ35,50 311 CHV vleesvarkenskorrelƒ45,10 CHV mengvoeders merkbaar voordeliger Cehave nv Veghel Met het hanteren van kriteria voor landbouwkundige toetsing, die de bedrijfsgroottestruktuur beïnvloeden, moet derhalve grote voorzichtigheid betracht worden in het belang van de konkurrentiekracht van onze landbouw en in het belang van de werkgelegenheid. Selektiekriteria moeten dus duidelijk op kontinuïteit ingestelde bedrijven, die voor verzekering van die ekonomische kontinuïteit op grond zijn aangewezen, niet van de grondmarkt uitsluiten. De bewindsman verklaarde voorhands nog geen aanleiding te zien een systeem van vestigingseisen voor zelfstandigen in de landbouw te overwegen. Uitgiftebeleid Het uitgifteplan-1978 (het eerste voor Zuidelijk-Flevoland) is een eerste stap om in het kader van het uitgiftebeleid aan te sluiten bij de beleidsaksenten voor het "oude land". Voor vol gende uitgiften zal overwogen womden of de aksenten nog verder verlegging behoeven. Daarbij moet worden gewaakt voor het doorschieten naar de andere kant. Kleinere bedrijven zullen overigens bepaald de grond niet minder intensief gebrui ken dan bedrijven van de voorgestelde omvang. Als zodanig zal, uit een oogpunt van produktievolume, niet veel verschil bestaan tussen het uitgeven van kleinere bedrijven en het uitgifteplan 1978. Het beleid zal op twee peilers dienen te rusten: een ve rantwoorde bedrijfsgrootte in relatie tot de situatie op het "oude land" en het maximaal benutten van de mogelijkheden om de problemen daar op te lossen. Intensieve veehouderij De ontwikkelingen in de varkenshouderij vervullen de be windsman met enige zorg, mêt name ook vanwege de voort gaande neiging tot koncentratie in sommige reeds varkensrijke regio's. Nagegaan wordt of en in welke vorm - mede in het licht van de E.E.G.-bepalingen - maatregelen mogelijk zijn, die de huidige tendens kunnen tegengaan. Ontwikkeling nieuwe produkten De konstatering dat onze voedings- en genotmiddelenindustrie onvoldoende snel reageert op veranderingen in konsumenten- behoeften, is gebaseerd op het feit dat de konsumptie van voe dings- en genotmiddelen van niet-Nederlandse herkomst toe neemt. Dit geldt voor vrijwel alle sektoren van de voedings- en genotmiddelenindustrie. In eerste instantie is het de taak van het bedrijfsleven deze ontwikkeling tegen te gaan. Van zijn kant heeft de bewindsman binnen de budgettaire mogelijkheden steeds prioriteit gegeven aan ondersteuning van de ontwikkeling van nieuwe produkten. e waterschappen gaven in 1977 bijna 400 miljoen gulden uit voor de verbetering van de kwaliteit van het oppervlaktewater. Bij de inwerkingtreding van de Wet verontreiniging oppervlak tewateren in 1970 werd voor de zuivering van afvalwater van huishoudens en industrie door de waterschappen nog maar 27 miljoen gulden uitgegeven. Voor het beheer van waterkeringen (dijken en duinen) en ten behoeve van de waterbeheersing werd 320 miljoen gulden besteed. Deze cijfers geeft de Unie van Wa terschappen in het kortelings verschenen jaarverslag 1977. In 1977 zuiverden 517 rioolwaterzuiveringsinstallaties in beheer bij waterschappen of provincies ruim 14 miljoen inwoner-equi valenten. De hoeveelheid vervuiling die voor reiniging in aan merking komt wordt geschat op 21 miljoen inwoner-equivalen ten, zodat langs deze weg nog 7 miljoen i.e.'s gezuiverd moeten worden. Volgens de doelstelling van de regering dient het water in 1985 schoon te zijn. Dit vraagt aanmerkelijke financiële offers van de huishoudelijke en industriële vervuilers. De Unie wijst op spanningen die dit kan opleveren met de ekonomische doel stellingen en mogelijkheden. Het bestuur van de Unie heeft inmiddels ook een onderzoek in gang gezet naar de grondslagen en maatstaven waarnaar de zuiyeringsheffing wordt berekend. Volgens de Unie is er, nu voldoende ruime ervaring is opgedaan, aanleiding om te bezien welke verbeteringen gewenst zijn en hoe die uitgevoerd kunnen worden. De Tweede Kamer heeft kort geleden instemming betuigd met het standpunt van de regering ten aanzien van de betekenis van het waterschapsbestel voor een doelmatige en gedecentraliseer de uitoefening van de waterstaatszorg in ons land. Een studie wordt thans gemaakt naar de gewenste samenstelling en verkiezing en het funktioneren van het waterschapsbestuur. Een door de Unie ingestelde Kommissie naar de voorzitter ir. W.J.L.J. Merkx, burgemeester van Breda ook wel Kommissie Merkx genoemd, zal waarschijnlijk over enkele maanden hier over een rapport uitbrengen. Muskusrat Op het moment zijn 75 mensen in dienst van rijk, provincie of waterschap dagelijks met de vangstNbezig. In 1977 werden in totaal 73.488 muskusratten gevangen. De Deense kommunist Gert Petersen heeft van de Europese Kommissie geen rechtstreeks antwoord gekregen op zijn vragen over de taal die enkele hoge Deense ambtenaren bij de Kom missie gebruiken tijdens werkvergaderingen. De Kommissie heeft de Deen laten weten dat zij haar ambtenaren de volle vrijheid laat om in hun ambtelijke kontakten de taal te gebrui ken die zij naar gelang de omstandigheden het meest geschikt achten. Technische moeilijkheden hebben de leden van de Kommissie nooit belemmerd in de keuze van de taal waarvan zij zich bij het vervullen van hun funktie bedienen, heeft de Kommissie geantwoord op een verdere vraag van de heer Petersen. Hij had willen weten, of er voldoende technische mogelijkheden waren om het Deense lid van de Kommissie, de heer Gundelach, in staat te stellen zich in elke bespreking van zijn moedertaal te bedienen. MAGNESAMON bevat: 22% stikstof (N): half ammonium, half nitraat N, 8% magnesium (MgO), oplosbaar in mineraalzuur, waarvan twee vijfde deel oplosbaar in water. (Stikstofmagnesiummeststof ontheffing 589). Landbouwkundig Bureau der Nederlandse Stikstof meststoffen Industrie Thorbeckelaan 360 - Den Haag Telefoon (070) 254000 Prijzen per 100 kg., exclusief 4% B.T.W. Franco boerderij bij 1 2-tons buiklevering. Bij een afname van meer dan 28 ton geldt een extra korting. Ook geringere kwanta leverbaar. Over het vorige boekjaar werden door de Cehave N.V. en de aangesloten coöperaties nog de volgende extra gemiddelde kortingen uitgekeerd bij een jaarafname van: 300 ton ƒ1,18 per 100 kg. 600 ton ƒ1,33 per 100 kg. 1000 ton ƒ1,65 per 100 kg. 1 500 ton 1,80 per 100 kg. Tel. 04130-82255 toestel 355 .008 L* 26

Zeeuwsch landbouwblad ... ZLM land- en tuinbouwblad | 1978 | | pagina 26