Met nieuws van de ^Manifestatie 1978 Z.L.M.-Manifestatie D e Z.L.M. dagen gaan zich nu duidelijk aftekenen. Op het landbouwhuis is er veel werk verzet, waarbij de spanning soms duidelijk voelbaar is. V rijdag en zaterdag presenteert de Brabantse en Zeeuwse landbouw zich met de levende have. De mechanisatie wordt rechtstreeks vanuit de praktijk getoond. Speciale aandacht wordt besteed aan grond verbetering. Grond- of profielverbetering is voor veel gronden van uitermate groot belang. 9 JUNI 1978 66e jaargang - No 3435 zuidelijke landbouw maatschappij VANUIT DE Z.L.M. GEZIEN land- en tuinbouwblad "Moed en vertrouwen in eigen kracht is nodig om deze agrarische en kulturele manifestatie te organiseren", schrijft burgemeester Huber in het programmaboekje. Nu het dan bijna zover is zijn wij toch wel trots dat het opnieuw mogelijk blijkt te zijn Z.L.M. dagen te organise ren. Z.L.M. dagen passend in deze tijd; met projekten daar omheen. Met het Kenya-projekt hebben wij de gelegen heid een gezin in een ontwikkelingsgebied verder te hel pen. Het scholenprojekt brengt de landbouw dichter bij de jeugd, terwijl de erfbeplantingswedstrijd een extra sti mulans betekent aandacht aan het landschap te beste den. Op de Z.L.M dagen zelf hebben de leden de gelegenheid elkaar te ontmoeten en de band met hun 1 35-jarige or ganisatie te verstevigen. Daarnaast hebben wij gelegenheid met onze organisatie naar buiten te treden. H et koncert in de Grote Kerk te Goes is een kultureel evenement wat veel belangstelling zal trekken. Dit kon cert wordt volledig verzorgd door Zeeuwse musici en vo calisten. Donderdag komt op het kongres de vraag aan de orde "Heeft het nog zin om boer te worden". Een onder werp waar bij de publiciteitsmedia veel belangstelling voor bestaat. Wij rekenen erop dat vele leden, maar ook belangstellenden van buiten de landbouw aan het kon gres zullen deelnemen. Onder leiding van een uitermate deskundig en een breed opgezet forum kan 's middags een bijzonder interessante diskussie op gang komen. Zaterdag is de" dag van het paard met een zeer aantrek kelijk programma. Zowel op de vrijdag als de zaterdag zijn er extra attrakties zoals kleiduiven schieten, windhonden rennen en het optreden van een muziekgezelschap en majorettenpeloton. Verschillende diensten, zowel van de overheid als in de partikuliere sektor en vele organisatie s en bedrijven hebben hun medewerking verleend en presenteren zich met voorlichtingsstands in de Wilhelminapolder. De Wilhelminapolder waar wij gastvrijheid en veel me dewerking van ondervinden. Alles overziende rekenen wij erop dat ieder die de mo gelijkheid heeft, een bezoek zal brengen aan de Z.L.M. dagen. Ook voor belangstellende van buiten de landbouw is het zeker de moeitë waard een kijkje te komen nemen. Er is bijzonder veel werk verricht, wij rekenen erop dat na afloop gezegd kan worden dat het de moeite waard is geweest. Tot ziens op de Z.L.M. dagen! Doeleman In dit nummer o.m. Eerste katem Manifestatie biedt voor elk wat wils pag. 3 Z.L.M. concert met een veelzijdig programma pag. 4 De dag van de levende have pag. 6 Kleiduiven&chieten en windhondenrennen pag, 7 Erfbeplantingsjury bekeek 62 groene erven pag. 8 Kenyaprojekt krijgt gestalte pag. 9 Z.L.M. congres "Heeft het nog zin om boer te worden?" pag. 10 en 11 Een manifestatie organiseren is vooruit denken pag. 12 Gedenktegei voor de deelnemers erfbeplantingswedstrijd pag. 12 Het jaarverslag van de O.V.M. pag 13/14/15 Autoaktualiteiten pag. 16 en 17 Doe het zelf nieuws pag.' 19 Tweede katern Verslag van de ledenraadsvergadertng pag. 21 Hageischade blijft een grillig risiko pag. 23 Over Geld en Gosd pag. 23 Sexvallen voor de erwtenpeulboorder pag. 27 Excursie ledenraad door West-Zuid-Beveland pag. 28 en 29 Tuinbouwklanken pag. 31 Jubileumviering van het SNUIF pag. 32 1

Zeeuwsch landbouwblad ... ZLM land- en tuinbouwblad | 1978 | | pagina 1