Nieuwe werktuigen achter de trekker Zelfrijdende 3-rijige bietenrooier Landbouwwerktuigen prijscourant 1978 Fa. Cappon Afstellen van trekkerploegen RH 4 - Aardappelvoorsorteerder Geluidsarme sorteermachine H et Amerikaanse konstruktiebedrijf Vermeer M.F.G. Co. heeft een uitgebreid programma machines voor het opruimen van gerooide en het verplanten van bestaande bomen. G.W. van Driel van Dorsten B.V. te Hoofddorp, Postbus 1, heeft haar verkoop programma uitgebreid met de Schmotzer zelfrijdende 3-rijige bietenrooimachine met bunker en een 3- rijige 2-fasen bietenrooimachine eveneens van het fabrikaat Schmotzer. Zelfrijder In de drie-rijige zelfrijdende rooimachine zijn de kopapparaten alle drie apart opgehangen en getrokken. Ze zijn gemakkelijk in te stellen en het gewicht wordt gedeeltelijk door veerdruk ge- kompenseerd. De tastrollen worden hydraulisch afhankelijk van de rijsnelheid aangedreven. Het blad wordt opgenomen door de bladband zodat de mogelijkheid ontstaat om 5 ver schillende bladverwerkingssystemen toe te passen. Per rij zijn twee aparte poetsers aanwezig die achter elkaar zijn geplaatst en tegen elkaar indraaien. Mede door de nauwkeurige diepte instelling van de poetsers worden de bieten zeer schoon gerooid. De rooigroep is hydraulisch bestuurbaar en heeft 3 t.o.v. elkaar verstelbare trillende rooischaren. Automatisch worden de rooischaren t.o.v. de rij bestuurd. De werkdiepte wordt konstant hydraulisch geregeld. Beide zeefra- deren zijn traploos hydraulisch in snelheid regelbaar, waardoor optimaal gereinigd kan worden zonder de bieten te beschadi gen. Een vrij ronddraaiende opvoerketting zorgt voor een niet te onderschatten nareiniging. De bunker met een inhoud van 8,4 m3 6 ton) is hydraulisch in hoogte verstelbaar en heeft een over de bodem doorlopende elevator die voor zeer snel lossen zorgt. De krachtbron is een 232 pk Mercedes dieselmotor. Alle onderdelen worden hydrosta tisch aangedreven. De rijsnelheid is hydraulisch regelbaar. In standaard uitvoering is een kabine met verwarming op de machine aanwezig. Twee-fasen bietenrooikombinatie De twee-fasen bietenrooikombinatie bestaat uit dezelfde ele menten waaruit de zelfrijdende machine is opgebouwd. Echter is het hier zo, dat het kop en rooi gedeelte zijn gescheiden en tot twee aparte machines zijn samengebouwd. De kopper is eventueel ook met een bladbunker leverbaar. Verder zijn de zelfde mogelijkheden aanwezig als bij de zelfrijdende machine m.b.t. de bladverwerking. De getrokken rooimachine heeft ook een bunker met dezelfde inhoud als de zelfrijder. Voor beide machines is minimaal een trekker met een vermogen van 80 pk met liefst voorwiel-aandrijving noodzakelijk. De elevator en de rollenleesbaan zijn beveiligd tegen breuk door vastlopen. In deze machine worden geplastificeerde stalen ze ven toegepast. Doordat de machine is uitgevoerd met zwenkwielen, levert ver plaatsing geen problemen op. Met het oog op de export heeft men reeds bij de konstruktie van de machine rekening gehouden met de mogelijkheid van eko- nomisch transport door de machine zodanig te dimensioneren dat deze eenvoudig is om te bouwen tot een kleine eenheid. TECHNISCHE GEGEVENS Aandrijving: 1 motor 0,75 kW., 220/380 Volt, 50 Hz. Kapaciteit: ca. 2 ton/uur. AFMETINGEN in mm: Lengte 4850; breedte 1215; hoogte 1660; instorthoogte 650; uitloophoogte 750; lee- slengte 1500; breedte per baan 300; zeefafmetingen 750 x 600 en aantal zeven (minimaal 3 stuks. Deze sorteermachines worden in de handel gebracht door Lang- co B.V., Gildenweg 2, Blokker, tel. 02292-2144. Voor de 78ste maal geeft de Fa. Cappon te Heinkenszand zijn nieuwe landbouwwerktuigenprijscourant uit. Deze sedert lang gevestigde Zeeuwse landbouwwerktuigenfabrikant heeft zich van den beginne in hoofdzaak toegelegd op het vervaardigen van grondbewerkingswerktuigen. In een 25 pagina's tellend boekje wordt een opsomming met technische gegevens en prij zen gegeven van het huidige leveringsprogramma, bestaande uit Cappon wentel-, kantel- en rondgaande ploegen, diverse soor ten cultivatoren, waaronder een aantal nieuwe modellen, woe- lers voor trekkers en aanaardwerktuigen. De eveneens reeds jaren bestaande en nog altijd verkochte kromtandeggen en dui zendpooteggen kompleteren tenslotte het geheel. Vlugschrift nr. 222 Voor goed ploegen is een juiste afstelling van de ploeg van doorslaggevende betekenis. Ook de trekker moet aan bepaalde eisen voldoen om tot de gewenste resultaten te komen. Bij de afstelling en het gebruik hebben we dan ook te maken met de trekker, de ploeg en vooral de combinatie van trekker en ploeg. Over dit onderwerp is een instruktief vlugschrift samengesteld, waarvan onlangs de derde druk is verschenen. In dit vlugschrift zijn o.m. zestien duidelijke tekeningen opgenomen, terwijl in twintig punten de afstelling van en het werken met trekker en ploeg worden behandeld. Omdat bij veel ploegen duidelijke richtlijnen ontbreken, voorziet dit vlugschrift in een behoefte voor de praktijk, het onderwijs en de voorlichting. Het is ver krijgbaar bij de regionale consulentschappen en bij het Consu lentschap voor Landbouwwerktuigen en Arbeid, Mansholtlaan 12 te Wageningen. 11 De in deze rubriek opgenomen informatie is ontleend aan gege vens, die door de desbetreffende fabrikant/leverancier aan ons werd verstrekt en zonder redaktionele voorkeur gepubliceerd. De LANGCO RH 4 - Voorsorteerder is ontworpen om de bovenmaatse aardappels uit te sorteren voordat deze op de RH 4 sorteermachine komen. De afmetingen van de machine zijn zodanig gekozen dat deze boven de stortbak van de RH 4 sorteermachine kan worden geplaatst; de aardappels worden dan op de voorsorteerder ges- stort, die de grote aardappelen scheidt van de rest. Dit betekent, vooral bij een grote partij, waarin veel grote aardappelen in voor komen, een aanzienlijke verhoging van de sorteerkapaciteit van de RH4. voor aardappelen (poot en konsumptie) Alhoewel het gehele programma gericht is op de bosbouw en het landschapsonderhoud, zijn enkele machines zeker vermeldenswaardig voor de fruitteelt. Stompenfrees (foto 1) Met de stompenfrees kan één man in enkele minuten de wor telhals van grote bomen verwijderen. Bij het kleinste model 630 A zorgt een 29 pk motor voor de aandrijving van de frees. Het freesblad heeft een diameter van 41 cm, is 13 mm dik en maakt 1450 omwentelingen per minuut. De aandrijving vindt plaats d.m.v. V-snaren. Door de getrokken uitvoering kan de machine ter verplaatsing gemakkelijk achter een auto worden gekoppeld. Hydraulische bijl (foto 2) Met de L.S.-200 Log Splitter kan met een hydraulische kracht van 10 ton hout worden gekliefd. Nadat de wig-vormige bijl naar beneden wordt gedreven keert deze zich weer in 16 sek. in de uitgangspositie terug. Boom-spaden (foto's 3 en 4) In verkavelingen en bij de uitdunning van bossen worden vele bomen omgehakt of afgezaagd. In nieuwbouwwijken, bij tuin aanleg e.d. is vanwege het gemis aan oudere bomen, alles saai en kaal. Er is een uitgebreid programma hydraulische boomspaden waarmee bomen tot een worteldiameter van 1.20 cm kunnen worden verplant. De grotere modellen zijn bevestigd aan de laadbak van een vrachtauto of zijn leverbaar in getrokken uitvoering. De kleinste modellen kunnen gekoppeld worden in de 3-punt van de trekker. Voor direkte aansluiting van de hydraulische cylinders dient de pompkapaciteit ca 20 1/min. bij een druk van ca 150 bar. te bedragen. Nadere gegevens kunnen worden verstrekt door Vermeer-Hol land (tel.01100 - 16543) De Voorsorteerder kan worden geleverd met een rollenlees- band, zodat de overmaat direkt kan worden gelezen of met een dubbele uitloop, indien men de aardappels direkt wil afzakken. Het sorteersysteem van de Voorsorteerder berust op een schud dende spijlenzeef, waaronder een eindloze spijlenketting voort beweegt; deze kombinatie waarborgt een goede sorteermoge- lijkheid. Het schudsysteem is goed uitgebalanceerd en geluidsarm. TECHNISCHE GEGEVENS Aandrijving: 1 motor 0,75 KW., 220/380 Volt, 50 Hz. Kapaci teit: ca. 5 tot 6 ton/uur. AFMETINGEN in mm: Lengte 2550; breedte 1050; hoogte minimaal 1120; instorthoogte minimaal 1060; uitloophoogte met zakkenhouder (minimaal) 530 en hoogteverstelling 250. Met de JG 105 is een nieuwe aardappelsorteermachine toege voegd aan het bestaande LANGCO programma. De machine bestaat uit een elevator uitgevoerd met rubberen opvoerband en stortbak, een sorteergedeelte aangedreven door het sinds jaren beproefde geluidsarme LANGCO schokmecha- nisme en een hellende rollenleesbaan waarover drie sorte ringen worden geleid (de grootste sortering in het midden). Het sorteergedeelte heeft een onder-zijuitloop voor krielaar- dappelen en het leesgedeelte heeft een drievoudige einduitloop met dubbele zakbevestigingen. De standaard uitgevoerde machine heeft een vaste snelheidsin stelling voor de elevator, het sorteergedeelte en de rollenlees baan.

Zeeuwsch landbouwblad ... ZLM land- en tuinbouwblad | 1978 | | pagina 11