Katalogus Landbouwmachines 200.000ste Vicon machine verkocht in Engeland Fiat had een bevredigend jaar Aardappelstortbakken, transporteurs en boxenvullers Bergmann K 130 - 2 rijige aardappelrooier Nieuwe Roger Schoffelmachine Industriemotoren voor Landbouwdoeleinden! De in deze rubriek opgenomen informatie is ontleend aan gege vens, die door de desbetreffende fabrikant/leverancier aan ons werd verstrekt en zonder redaktionele voorkeur gepubliceerd. G.W. van Driel van Dorsten B.V. te Hoofddorp is uitgekomen met een katalogus en prijslijst 1978 voor de door hen geleverde machines. Deze katalogus geeft een uitvoerige, technische omschrijving van de machines. Aan geïnteresseerden worden deze katalogus en prijslijst gratis toegezonden (zolang de voorraad strekt). Aanvragen kunnen worden gericht aan G.W. van Driel van Dorsten B.V., Postbus 1, Hoofddorp, telefoon 02503-17041, toestel 6. Vicon N.V. Landbouwwerktuigenfabriek te Nieuw Vennep is sinds juni 1951 in Engeland vertegenwoordigd door haar doch termaatschappij Vicon Limited te Ipswich. Deze maatschappij heeft op dit moment een personeel bezet ting van circa 70 man en houdt zich voornamelijk bezig met de verkoop en serviceverlening van het komplete Vicon land bouwwerktuigenprogramma. de Amerikaanse Gehl machines en de mestverspreiders en giertanks van de firma Schuitemaker. Gedurende de maand april 1978 werd in Engeland de 200.000ste Vicon machine bij de boer afgeleverd. Vooral het hooibouwwerktuigen- en kunstmeststrooiersprogramma is in Engeland erg populair. Tijdens de a.s. Smithfield tentoonstelling zal Vicon het nieuwe programma pendelstrooiers met instelbare strooibreedte en lage kuip in Engeland introd eren. Het jaar 1977 was voor de Fiat-organisatie in alle sektoren, met uitzondering van de afdeling automobielen, bevredigend. In 1977 is geïnvesteerd zoals gepland en dit jaar zullen de in vesteringen in de pas lopen met de vernieuwingen in de model- lenserie. Over 1977 zal een dividend worden uitgekeerd. Vorig jaar heeft Fiat in Italië 1.275.000 auto's geproduceerd (1.326.000 in 1976), waarvan er 580.000 werden geëxporteerd, hetgeen een kleine verbetering t.o.v. 1976 was. Het marktaan deel in Italië van Fiat, Lancia en Autobianchi bedroeg 55,8%; twee punten hoger dan in 1976. Het jaar 1976 werd, wat de bedrijfswagens betreft, gekenmerkt door een lichte daling in de vraag, maar in z'n geheel kunnen de resultaten van de Iveco-groep als positief beschouwd worden. Ondanks een slechte marktsituatie slaagde Fiat erin zijn positie op het gebied van de landbouwtrekkers te handhaven. Er wer den circa 63.500 trekkers verkocht. De markt van grondverzetmachines was onzeker, maar Fiat- Allis faktureerde desondanks 9800 stuks, hetgeen ruim 9% meer' was dan in 1976. G.W. van Driel van Dorsten B.V. heeft haar verkooppro gramma uitgebreid met de Eureka stortbakken, transporteurs en boxenvullers. Deze komplete lijn machines voor intern aardappeltransport is in nauwe samenwerking met praktijkbedrijVen samengesteld. De stortbak heeft een grote inhoud, een regelbaar voorschot en een uniek reinigingssysteem dat bestaat uit aangedreven rollen die eventueel te voorzien zijn van schrapers. De rollen zijn in afstand onderling verstelbaar. Deze nieuwe 2 rijige rooier is toegevoegd aan het programma van de Cehave N.V., Postbus 200, Veghel. Tesamen met de 1 rijige rooiers K 60 S en K 80 wordt met deze nieuwe 2 rijige K 130 rooier het programma gekompleteerd. Om zeker te zijn van een optimale grondzeefkapaciteit is de machine voorzien van twee achter elkaar geplaatste lange, extra brede, opvoerbanden, ieder voorzien van 3 eindloze getande banden. Nieuw is een pendelende, hydraustatisch aangedreven invoer- wals, die boven de spadeschaar is aangebracht. Deze wals past zich aan iedere vorm en grootte van de aardappelrug aan, en zorgt voor een gelijmatige invoer van de aardappelrug en ook voor een gelijkmatige verdeling van de aardappelrug op de opvoerband. Door het aan de binnenzijde aangebracht linker loopwiel wordt er voor gezorgd, dat beide wielen slechts op reeds gerooid land lopen. Hierdoor wordt de aardappelrug niet aangetast. Een nieuwe ringvormige hydraulisch aangedreven schep-eleva- torband transporteert de aardappelen veilig en zuiver naar de sorteer- en leesband. Hierbij garandeert de synchroon lopende binnenband een ab soluut beschadigingsvrij aardappeltransport. Naast een brede, teruglopende egelband bezit de driedelige leesband (2 bijmengkanalen) een afvoerwals voor korte loof- resten en 4 instelbare sorteerwalsen. De Roger frontschoffelmachine is een ideale machine voor het schoffelen van vrijwel alle op rijen te telen gewassen. De ma chine wordt vooraan de trekker bevestigd, en geimporteerd door Cehave te Veghel. De afdeling Land- en Tuinbouwmechanisatie van Cebeco- Handelsraad te Steenwijk importeert reeds verscheidene jaren SAME industriemotbren. In deze serie zijn zes nieuwe modellen ontwikkeld, te weten de typen 1056P, 986P, 1055P, 985P, 1054P en 984P, waarvan ten opzichte van de bestaande serie een aantal verbeteringen zijn aangebracht. De distributie is uitgevoerd met een schuine vertanding, waar door minder lawaa4 optreedt. De zuigerbodem wordt aan de onderzijde door een oliestraal gekoeld, hetgeen de motortemperatuur beter reguleert en het geluidsniveau gunstig beïnvloedt. Deze motoren zijn thans voorzien van een grotere oliepomp en oliekoeler. hetgeen de olietemperatuur in sterke mate ten goede komt. De brandstofpomp (blokpomp) wordt aangedreven door een grote nok op de nokkenas en geeft een geleidelijke brandsto finspuiting. hetgeen een vlot starten, een gelijkmatige rookvrije verbranding en een rustig draaien van de motor tot gevolg heeft. De uitgezeefde grond wordt via een dwarstransporteur afge voerd. De transporteurs in een lengte van 7,5 - 8,5 en 10,5 meter zijn voorzien van een eindloze transportband met een V-vormig profiel. De transportband heeft een breedte van 65 cm en wordt door rollen in een trogvorm gehouden. De aandrijfsnelheid is instelbaar van 23,5 tot 27 meter per mi nuut. De transporteurs van 8,5 en 10,5 meter hebben in stan daard uitvoering aan het einde een knik. Deze knik is instelbaar. De 7,5 meter transporteur kan als extra met een dergelijke voorziening worden uitgerust. Een aangedreven afvoer loofband met grote oppervlakte scheidt de aardappelen veilig en zuiver van het loof. De K 130 kan in twee uitvoeringen geleverd worden: als wagenrooier hydraulisch aangedreven en traploos instelbaar of met een hydraulisch lossende bovenaangedreven rolbodem- bunker van 3600 kg. Deze losbunker heeft twee lossnelheden, waardoor snel lossen mogelijk is. Tot de standaarduitvoering behoren eveneens: aandrijving met 3 snelheden, in hoogte verstelbare dissel en door de aftakas aangedreven hydraulische aandrijving. Importeur voor Zuid-Nederland: Cehave N.V., Veghel, tel. 04130 - 82255, toestel 466. Montage en demontage is zeer eenvoudig uit te voeren met snelkoppelingen. Het in en uit het werk stellen gebeurt hydrau lisch met behulp van een hefcylinder. De schoffels zijn veerbelast en de veerdruk is instelbaar. De parallellogrammen zijn te leveren met stalen of Farmflex rubberwielen. Er is een keuze in 3 of 6 meter machines voor rijenafstanden van 26 tot 80 cm, met verschillende schoffelgar nituren. Voor de 3 puntshefinrichting zijn sporenwissers voor achter de wielen leverbaar. Aan de voorzijde wordt de draagbalk door 2 wielen onder steund. I Roger frontschoffelmachine 6 rijen, 45/50 cm, met 3 hart- schoffels, 2 gewasbeschermschijven, frontaanbouw met snelkoppeling en sporenlichters, 4.375,— exkl. II Roger frontschoffelmachine, opklapbaar met veerkracht, 12 rijen, 45/50 cm, met 3 hartschoffels, 2 gewasbeschermschij ven, frontaanbouw met snelkoppeling en sporenlichters, 8.675- exkl. Meerprijs voor Farmflex wieltjes 25,— exkl. per parallello gram. Overige typen prijs op aanvraag. Gezien hun konstruktie zijn deze motoren bij uitstek geschikt om gedurende langere tijd volbelast te worden ingezet. Zij worden onder meer gebruikt voor het aandrijven van pompen voor beregeningsapparatuur, zelfrijdende rooimachines, spuit- machines, noodstroomaggregaten en stationaire apparatuur op de boerderij; zoals blazers voor het vullen van torensilo's. Meer uitvoerige inlichtihgen worden gaarne verstrekt door de afdeling Land- en Tuinbouwmechanisatie te Steenwijk; tele foon: 05210- 3341. De boxenvuller heeft een uitschuifband met een lengte van 3 meter, een zeer geringe instorthoogte van 2,20 m. De aandrij ving van het zwenkmechanisme en de hoogte instelling is hy draulisch. De beide transportbanden met een breedte van 60 cm worden met een elektromotor aangedreven. Met een gemakkelijk te bedienen handlier wordt het voorste gedeelte van de boxenvuller in- en uitgeschoven en is een bereik van ruim 6 meter voor de wielen haalbaar. Door het opnemen van dit Eureka intern aardappeltransport systeem heeft G.W. van Driel van Dorsten B.V. haar lijn machines en werktuigen voor de aardappelkuituur kompleet gemaakt.

Zeeuwsch landbouwblad ... ZLM land- en tuinbouwblad | 1978 | | pagina 10