Z.L.M.-Manifestatie in zicht „ZEGGE EN SCHRIJVE" D onderdag 22 juni is de dag van het kongres met de prikkelende vraag: "Heeft het nog zin om boer te wor den?" D e eigenlijke tentoonstelling wordt gehouden op vrij dag en zaterdag 23 en 24 juni. Alle aktiviteiten verplaat sen zich dan naar Wilhelminadorp. Gelukkig hoeven er hier geen beperkingen aan het publiek gesteld worden, ledereen kan er naar toe, want het terrein is groot genoeg om de hele Z.L.M.-familie en vele, vele anderen te her bergen. De vrijdag staat in het teken van de interprovin ciale veekeuringen en we zijn ervan overtuigd dat dat menig boerenhart aanspreekt. Zaterdag 24 juni zijn de paarden dan aan de beurt. Maar er is op die dagen na tuurlijk nog veel meer te beleven: allerlei stands met een sterk uiteenlopend karakter en natuurlijk de attraktie's. Teveel om op te noemen maar daarvoor hebben we dan ook een programmaboekje gemaakt. zuidelijke landbouw maatschappij m VRIJDAG 12 MEI 1978 66e jaargang - No. 3431 land- en tuinbouwblad Alle nationale en internationale landbouw politieke problemen hebben niet kunnen verhinderen dat de voor bereidingen voor dë Z.L.M.-Manifestatie 1978 gewoon zijn doorgegaan. Nu de data - 2122, 23, 24 juni - in zicht komen loopt ook de manifestatiekoorts in het Landbouwhuis behoor lijk op. We zijn in het stadium dat er dagelijks aan de manifesta tie gewerkt wordt: echt regelen. Maar iedereen die erbij betrokken is heeft er ook echt plezier in en de sfeer is opperbest' niet in het minst omdat de belangstelling van buiten nu ook duidelijk merkbaar wordt. Blijkbaar heeft iedereen er zin in. De organisatie is nu zover dat het gehele programma "eruit'' kan. Een programma waar voor we ons in ieder geval niet hoeven te schamen. Ik vind het dan ook heel plezierig er alvast wat over te mogen vertellen. De zinnen moeten van tijd tot tijd verzet worden, nietwaar! Koncert O m de stemming er al vanaf het begin goed in te bren gen wordt het hele gebeuren op woensdagavond 21 juni geopend met een feestelijk koncert in de Grote Kerk te Goes. Medewerking daaraan verlenen: zangeres Marie Cecile Moerdijk, organist Kees van Eersel, trompettist Wim van Boven, het Zeeuws Mannenkoor en de beiaar dier Sjoerd Tamminga. Veel variatie derhalve met daarin nog enkele verrassingen, ledereen is zo enthousiast dat besloten is van dit koncert ook een grammofoonplaat te laten opnemen. De werkelijke symbolische toegangsprijs tenslotte kan voor niemand een beletsel zijn dit koncert te gaan bezoeken. Het is dus wel zaak er rekening mee te houden dat ook de Grote Kerk te Goes een keer vol kan raken. Heel binnenkort leest u er meer over in ons land bouwblad. Reserveerde avond maar vast. Kongres In dit nummer o.m. Onderwijsnotities p»g 3 K.N.L.C. Kommentaar pag- 3 Over Geld en Goed pag- 3 Waarheen met het agrarisch grondgebruik pag. 4 Boerenbelang in Brussel onderdrukt pag- 4 Uitbetaling kwaliteit van aardappelen pag- 4 8 ton/ha meer aardappels door beregening pag. 5 Vergadering gewestelijk Raad Noord-Brabant pag. 6 Meeldauw en gele roest in tarwe pag. 7 Ned. pootaardappel heeft topkwaliteit pag. 7 Thoolse aardappelen naar primeur forceren pag. 8 Tweede stikstofgift op granen pag. 8 Geen handwerk bij het graskuilen pag 9 Onkruidbestrijding in mais na opkomst pag 9 Wildschade landbouw een zaak met vele kanten pag 10 en 11 Dingen van de Week pag. 12 De preiteelt wordt bedreigd pag. 13 Tuinbouwklanken uit de gewesten pag. 13 Vergadering provinciale Raad N-Brabant pag. 15 Een vraagstelling die alle aspekten van het boer zijn in zich bergt. De opzet van dit kongres staat in ieder geval garant voor een pittige diskussie. Twee inleiders zullen 's morgens hun persoonlijke visie geven over de vraag "heeft het nog zin om boer te worden?" Hoe zij de toekomst zien zal op het kongres dan wel blijken! Ook de samenstelling van het forum, onder voorzitter schap van professor IA. Diepenhorst, staat borg voor een levendige diskussie. We zijn er eigenlijk wel een beetje trots op dat we een dergelijk "zwaar" gezelschap bijeen hebben kunnen krijgen voor ons kongres. De volledige bezetting van het forum, het programma en de deelne- mingsvoorwaarden staan elders in dit blad afgedrukt. Een van de aardige dingen van het kongres is ook dat de kongresgangers een echt aktieve rol in het geheel kunnen spelen omdat er ook een zgn. votometer is waarmee de meningen van "de zaal" gemeten kunnen worden. Het is de bedoeling dit al bij het begin van het kongres te doen en natuurlijk aan het eind nog eens. In ben zeer benieuwd naar de uitslagen! Helaas geldt ook hier dat de zaal z'n beperkingen kent. Met 400 deelnemers is het opEr kan vanaf nu ingeschreven worden. De Manifestatie Het is een non-stop programma dat met veel snelheid en afwisseling is ingedeeld. Wat bijvoorbeeld te denken van de komst van de zilveren medaille winnaar kleiduiven schieten van de Olympische Spelen van Montreal: Eric Swinkels? Omdat het bloed toch weer kruipt waar het niet gaan kan nog een enkel woord over onze eigen Z.L.M.- stand: het Kenya-projekt, de erfbeplantingswedstrijd taxeren met Gropatax, het ter plekke "maken" van het Z.L.M land- en tuinbouwblad, de sociaal-ekonomische voorlichting en het onderwijs. Enfin, wat zou ik er eigenlijk nog over schrijven: u komt toch gewoon! Oggel. 1 Zelden hebben de fruitbomen zo uitbundig gebloeid als dit jaar. Het is een lieve lust voor het oog zoals de natuur haar voorjaarspracht gratis aan iedereen tentoonstelt. Misschien dat iets van deze schitterende uitbarsting van hernieuwde levenskracht overslaat op ons mensen waardoor ook wij weer vrolijk opbloeien met een blijde lach voor iedereen onder een warme lentezon

Zeeuwsch landbouwblad ... ZLM land- en tuinbouwblad | 1978 | | pagina 1