ZITDAGEN 0 w e komen in het volgende nummer nog uitvoeriger terug op de manifestatie. Wat u in ieder geval alvast kunt doen dat is die dagen 23 en 24 juni vrij houden, 't Kan best zijn dat het vrijdag's wat moeilijk ligt, maar zaterdag 24 juni dan moet het toch kunnen nietwaar. Temeer als de weergoden de Z.L.M. goedgezind zijn en het prachtig weer is...? gropatax Spuitdag '78 gaat niet door Duivenjacht afdeling Biesbosch/Werkendam 'Kieldrecht" en Plan van Aan de Lagere Agrarische School te Kapelle is per 1 augustus 1978 plaats voor: een leerkracht L I of L II een leerkracht Algemeen Vormend Onderwijs Beiden voor een volledig lesrooster. Ruilverkaveling toedeling Open dagen PAGV 1978 "Z.L.M. MANIFESTATIE 1978" Wïllielmitia polder 23-24 juni Z.L.M. hoopt op goed weer Die dagen vrij houden EREGALERIJ Radio (1 juni a.s. te Krabbendijke) Uitbreiding Nederlandse landbouwpost Athene! Luchtdoop voor prijswinnaars wedstrijd UTD De leden van de afdeling Biesbosch/Werkendam van de Z.L.M. roepen alle jachtgerechtigden in het gebied op om de zaterdagen 6 en 13 mei vanaf 14.00 uur gezamelijk met de grondgebruikers jacht op houtduiven te maken. Men vermeldt er nog bij dat de grondgebruikers zelf ook nog kontakt op zullen nemen met de jachtgerechtigden in het gebied. I Inlichtingen kunnen worden ingewonnen bij de directeur der School, de heer J. op 't Hof (tel. 01102-1812). Sollicitaties met opgave van volledige inlichtingen en re ferenties schriftelijk te richten aan het bestuur van de Zuidelijke Landbouw Maatschappij (Z.L.M.). Afd. On derwijs - Grote Markt 28 te Goes. Z.l.m. LAND EN TUINBOUWBLAD Officieel orgaan van de Zuidelijke Landbouw Maatschappij Grote Markt 28 Postbus 46 4461 AJ Goes Tel 01 100-21010 Redaktie: Mr. J. Oggel hoofdredaktie - tel. huis 01 1 00 - 20228 M van Wezel eindredaktie - tel. huis 01 641 - 3847 Marijke de Ruijter red-assistente -tel huis 01 100 - 20428 Adressering en abonnementen Secretariaat ZLM - Goes - tel01 1 00-2101 0 - toestel 1 3 Technische verzorging Drukkerij Vink B V Axel. Advertentie-exploitatie en administratie over advertenties Drukkerij Vink B V Nassaustraat 1 - Postbus 1 6 - Axel - Tel 01 155 2020 - Telex 55230 Postgiro 206991 2 De Plaatselijke Commissie inzake de ruilverkaveling van het blok genaamd "Kieldrecht" deelt mede, dat van 8 mei 1978 tot en met 1 juni 1978 in het Ruilverkavelingskantoor aan de Hoofstraat te Terhole op werkdagen(behalve des zaterdags) en wel's morgens van 9.15 uur tot 12.00 uur en's middags van 13.30 uur tot 16.00 uur voor een ieder kosteloos ter inzage zullen liggen de stukken bedoeld in artikel 82(plan van toedeling). Binnen veertien dagen na de laatste dag waarop de stukken als bedoeld in artikel 82 ter inzage hebben gelegen (dus na don derdag 1 juni en vóór vrijdag 16 juni 1978), kan iedere be langhebbende schriftelijk zijn bezwaren indienen bij de Plaat selijke Commissie (adres: Secretaris Plaatselijke Commissie "Kieldrecht", Tivoliweg 12. Hulst). Bij besluit van Burgemeester en Wethouders van de gemeente Hulst d.d.14 februari 1978 met betrekking tot deze ter inzage legging aangewezen als hulpsecretarie. Terhole, 3 april 1978. De Plaatselijke Commissie, H.Th.D.M. Vercauteren, voorzitter E.G.Borm.secretaris Het Proefstation voor de Akkerbouw en de Groenteteelt in de Vollegrond (PAGVorganiseert in juni open dagen. Deze zullen zowel te Lelystad als te Alkmaar worden gehouden. Het ligt in de bedoeling dóór middel van rondleidingen langs proefvelden en demonstratie-objecten, het geven van toelich tingen en het inrichten van een tentoonstelling te laten zien wat het proefstation doet. Te Alkmaar zullen een groot aantal vollegronds-groentegewas- sen en teeltmethoden ruime aandacht krijgen. Te Lelystad zullen naast de akkerbouwgewassen een aantal aldaar in beproeving zijnde groentegewassen in de presentatie worden betrokken. Als data voor deze open dagen zijn gereserveerd: Te Alkmaar 23 en 24 juni 1978 en Te Lelystad 6,7 en 8 juni 1978. O p 23 en 24 juni zou het mooi weer moeten zijn vinden de organisatoren van de Z.L.M. manifestatie. Dat is een mening wiar iedereen het mee eens kan zijn, want een paar dagen mooi weer is nooit weg. 't Is wel de bedoeling van de organisa toren van deze manifestatie dat door dat mooie weer extra veel bezoekers een kijkje komen nemen op de manifesta tieterreinen in de Wilhelminapolder bij Goes, lédereen is daar van harte wel- kom. U wordt er beslist ook een stuk wijzer van want er is heel wat te zien tijdens die dagen. Natuurlijk is men niet helemaal van het weer afhankelijk. Er is veel bezienswaardigs ondergebracht in de gebouwen die op het tentoonstellingsterrein staan. Voor de postzegelverzamelaars is er een stand waar het goed toeven is. want er kan geruild, gekocht en bewonderd worden. Veel bedrijven uit de agrosektor hebben er standruimte gehuurd om op zo'n dag eens extra onder de aandacht te brengen wat ze te bieden hebben. Maar ook de Koninklijke Nederlandse Jagersvereniging, de PEZEM, Rijks politie en de Plattelandsvrouwen manifesteren zich, om maar eens aan te geven hoe gevarieerd de standruimte is verdeeld. Hulp aan een Kenyaanse boer E en speciaal onderdeel van de tentoonstelling wordt gevormd door de Kenyastand. Hier is het mogelijk om wat meer te weten te komen over de hulpaktie van de Z.L.M. aan een Kenyaanse beginnende boer. Johnson-Ade Doyo, waarover wij reeds uit gebreid schreven, ziet met stijgende spanning de manifestatie tegemoet. Hij hoopt op een gulle bijdrage van de mensen die de manifestatie bezoeken. Maar hij schreef ons ook dat hij heel goed beseft dat de bomen niet tot in de hemel groeien en dat hij ook met een klein beetje reeds ontzettend dank baar is. Met een paar koeien is hij al blij. Er zijn verscheidene lezers geweest die enthousiast hebben gereageerd op de vraag om nu alvast iets te geven voor het boerenbedrijf van deze Johson in het ontwik- kelingsland Kenya. U kunt nog steeds uw bijdrage geven door het bedrag over te boeken op de Raborekening van de Z.L.M. 32.05.03.275 of via de girorekening nr. 17.25.03. met vermelding Kenya-projekt. Op 1 mei 1978 was het 25 jaar geleden dat de heer J.F. HOMMEL in dienst trad bij de fam. van Westen te Oud-Vossemeer. Op diezelfde datum was het eveneens 25 jaar geleden dat de heer J. PHILIPSE in dienst trad bij N.V. Landbouwmaatschapprij "De Bathpolders". Beiden gefeliciteerd met Uw jubileum! ADMINISTRATIE- EN ADVIESBURO VAN DE Z.L.M. HULST: Maandag 8 nei in Geneenschapscentrum "Den Dul- laert". OOSTBURG: Woensdag 10 nei in Café "De Windt". MIDDELBURG: Donderdag 11 mei in Hotel "De Brasserie" van 13.00-16.00 uur. ZIERIKZEE: Donderdag 11 nei in Hotel "Huis van Nassau". KORTGENE: Donderdag 11 nei in Hotel "De Korenbeurs". ZEVENBERGEN: Donderdag 11 mei in Hotel "Tholenaar" van 11.00-12.00 uur. De zitdag St. Philipsland van 12 mei komt te vervallen. Landbouw huis - Grote Markt 28 - Goes Dinsdagmiddag van 14.00 tot 17.00 uur. de lieer van Nispen. Landbouwhuis - Korte Stationslaan 4 - Zevenbergen Donderdag morgen van 9.00 tot 12.00 uur. de heer J. Vroegop. Dinsdag 9 mei a.s., Hilversum II (402 meter), 12.50 - 13.00 uur "De winning van ruwvoeder", m.m.v. diverse konsulentschap- pen. "Spaar de vogels'in de weidetijd", m.m.v. de Nederlandse Vereniging tot bescherming van vogels te Zeist. "Bijen in de bloeitijd van fruitbomen, m.m.v. ir. J.J. Pettinga, könsulent voor de bijenteelt te hilvarenüHilvarenbeek. Vrijdag 12 mei a.s.. Hilversum II (402 meter), 12.50 - 13.00 uur "De landbouw als ecologisch risiko". indrukken van de op 10 mei gehouden Landbouwdag van het Nederlands Instituut voor Landbouwkundige Ingenieurs en het Koninklijk Genootschap voor Landbouwwetenschap. Reeds vorig jaar oktober werd het besluit genomen door de Mechanisatiekommissie van de Kringen Zuid -Holland en Zeeland/West Noord-Brabant van de Nederlandse Fruittelers Organisatie, een demonstratie te~ organiseren van gewasbe schermingsmachines, één en ander in overleg met de landelijk könsulent. Vervolgens werd goedkeuring voor deze demonstratie aange vraagd bij de Federatie "Het Landbouwwerktuig" en werd als enige fruitteeltdemonstratie de "Spuitdag '78" aangewezen. Helaas vonden enkele fabrikanten (Kinkelder, Douven. KWH en Van de Munckhof) het nodig om - in een ver gevorderde fase van voorbereiding - hun medewerking te onthouden. Deze houding van bovengenoemde fabrikanten werd aangeno men, omdat zij vinden dat er teveel tentoonstellingen en de monstraties in den lande plaats vinden. Omdat de organisatoren er vanuit gaan dat een verantwoorde voorlichting slechts mogelijk is indien een volledig programma kan worden geboden hebben zij besloten om de "Spuitdag '78" geen doorgang te laten vinden, mede in aanmerking genomen dat zij willen voorkomen dat er problemen zouden ontstaan tussen de fabrikanten en de regionale dealers. Hoewel de organisatoren begrip hebben voor de bezwaren van de fabrikanten, vinden zij het niet juist dat zij worden getroffen door de weigering tot medewerking. De organisatoren betreuren ten zeerste tot dit besluit te moeten komen, omdat gezien de ontwikkeling van nieuwe plantsyste- men en ontwikkelingen in de spuitapparatuur, een dergelijke demonstratie ten volle gerechtvaardigd zou zijn. Hierbij onze exkuses ast» de vele fabrikanten en handelaren die hun medewerking reeds hadden toegezegd en eveneens aan alle fruittelers die een goede en volledige voorlichting moeten mis sen. De Mechanisatiekommissie Zuid West-Nederland van de N.F.O. Naar verwachting zal per 1 juli 1978 drs. P.J. Jorna worden toegevoegd aan de landbouwpost Athene. Hij wordt o.m. belast met de begeleiding van de toetredingsproblematiek van Griekenland tot de E.G. en met werk zaamheden op het gebied van de tuin bouw ten aanzien van Bulgarije, Roe menië, Joegoslavië en Albanië. De leiding van de landbouwpost Athene is in handen van ir. L. Hartman. Het ligt voorts in de bedoeling om in de loop van dit jaar het ambtsgebied van de land bouwpost Athene uit te breiden met Is raël. Mengvoeder UT Delfia B.V. organiseerde rond de jaarwisseling een kleurwedstrijd voor kinderen. Ondertussen is de uitslag bekend geworden. Uit onze regio werd.Wilco de Buck uit Big- gekerke, Antoine Dijkhoff uit Heeswijk-Dinther en Eelco Boot uit Kerkwerve bekroond. Samen met kinderen uit andere delen van het land werd hen door UT Delfia een gezellige dag be zorgd. Een hoogtepunt daaruit vormde een luchtdoop, iets wat met diepe indruk werd ondergaan. 2

Zeeuwsch landbouwblad ... ZLM land- en tuinbouwblad | 1978 | | pagina 2