BIETENTELERS OPGELET BELANGRIJKE RICHTLIJNEN VOOR ONKRUIDVRIJE BIETEN EN OPTIMALE OPBRENGST Velen hebben bij de uitzaai van de suikerbieten gebruik gemaakt van: Multamat R ZB: het nieuwe Schering-middel ter bescherming van het zaad of DACAMOX R 10G: het nieuwe granulaat ter bestrijding van bodeminsekten en bladluizen. Een goede keus, waarmee wij u gaarne feliciteren. Een optimale start van uw teelt is daardoor gewaarborgd. Wij zijn er zeker van dat u, als vooruitstrevend teler, voor wat betreft de onkruidbestrijding het accent hebt gelegd op de na-opkomstbehandeling: ook een juiste keus. Betanal is nu eenmaal het enige bedrijfszekere onkruidbestrijdingsmiddel in deze teelt. De werking is onafhankelijk van weer en grondtype. Op korte termijn zullen de Betanal-bespuiting- en moeten plaatsvinden. Daarom onderstaand nog enkele belangrijke wenken. Bij onregelmatige opkomst Betanal gesplitst toepassen, te weten 4 ltr. Betanal/ha, zodra 40.000 bietenplanten gekiemd zijn (20 planten/10 strekkende meter). Na 5 dagen nogmaals 4 ltr. Betanal/ha verspuiten. Bij normale opkomst spuiten vanaf het gestrekte kiemlobbenstadium van de bieten. Dosering 6-7,5 ltr/ha. Op een afgehard gewas, bij bewolkt weer en een dagtemperatuur niet hoger dan 18 C, wordt aan Betanal 3 ltr Schering-1 IE olie/ha toegevoegd. Ter bestrijding van nakiemers een tweede bespuiting met 6 ltr Betanal/ha uitvoeren in kombinatie met 0,75-1,0 kg Venzar® of 2 kg Pyramin®/ha. Deze bespuiting dient 10-14 dagen na de eerste bespuiting plaats te vinden. Bij rijenbehandeling 2,5 ltr/Betanal/ha in 80-100 ltr water/ha toepassen. Vraag bij uw leverancier onze speciale folder met meer bijzonderheden. Reinig uw spuitapparatuur voor en ook tijdens de Betanal-campagne. Gebruik hiervoor Schering-RM 78, onbetwist het beste op het gebied van reinigingsmiddelen. Voor de duistbestrijding zou het nieuwe middel Fervin R wel eens een keerpunt kunnen betekenen. De voorraad is zeer beperkt. Kunt u zelf geen ervaring opdoen, informeer dan eens naar de resultaten bij uw buren of kennissen. Ter bestrijding van boriumgebrek is op vele percelen een bespuiting met Maneltra-Borium noodzakelijk. Dit geldt ook voor vele percelen waar met het oog geen boriumgebrek kan worden waargenomen. Spuit 2 kg Maneltra-Borium/ha in het 6-10 bladstadium van de bieten in kombinatie met een bladluisbestrijdingsmiddel. Een verzekeringspremie voor optimale oogst, die u nog geen 25,— /ha kost. Steeds meeer bietentelers vragen naar de hier genoemde Scheringmiddelen, omdat deze mid delen hun doeltreffendheid bewezen hebben. Aarzel niet, volg dit voorbeeld en vraag bij uw leverancier naar Betanal Fervin Schering-11E olie Schering-IPC spp. Venzar Maneltra-Borium DacamoxlOG Schering-RM 78 Multamat ZB BESTEMMINGS PLANNEN Veeziekte met succes bestreden Dacamox® 10G: internationaal geregistreerd handelsmerk van Diamond Shamrock Corporation, Cleveland Ohio, U.S.A. Multamat®ZB: internationaal geregistreerd handelsmerk van Fisons Ltd., U.K. Venzar®internationaal geregistreerd handelsmerk van E.J. du Pont de Nemours and Co. (Inc.). Pyramin® internationaal geregistreerd handelsmerk van BASF. Eersel Vanaf 25 april ligt gedurende een maand ter inzage het vastgestelde bestemmingsplan "Duizel le herziening". Zij die tijdig bezwaren hebben ingediend bij de gemeenteraad, alsmede zij die bezwaren hebben tegen de in het ontwerp aangebrachte wijzigingen, kunnen bezwaren indienen bij G.S. Terneuzen Vanaf 26 april ligt gedurende een maand ter inzage het ontwerp-bestemmingsplan "Zaamslag". Bezwaren kunnen worden ingediend bij de gemeenteraad. 's Hertogenbosch Vanaf 26 april ligt gedurende een maand ter inzage het ontwerp bestemmingsplan 't Zand. Bezwaren kunnen worden ingediend bij de gemeenteraad. Udenhout Vanaf 26 april ligt gedurende een maand ter inzage het ontwerp-bestemmingsplan "Buitengebied". Bezwaren kun nen worden ingediend bij de gemeenteraad. Asten Vanaf 28 april ligt gedurende een maand ter inzage het ontwerp-bestemmingsplan "Buitengebied 1977 Kennisstraat". Bezwaren kunnen worden ingediend bij de gemeenteraad. Gemert Vanaf 27 april ligt gedurende een maand ter inzage het gedeeltelijk goedgekeurde bestemmingsplan "Elsendorp 1976". 18 Zij die bezwaren hebben tegen de onthouding van goedkeuring door G.S. kunnen beroep instellen bij de Kroon. Reimerswaal Vanaf 27 april liggen gedurende een maand ter inzage de ontwerp-bestemmingsplan "Rilland-Hoofdweg" en Krabbendijke Rijksweg". Bezwaren kunnen worden ingediend bij de gemeenteraad. Middelburg Vanaf 2 mei ligt gedurende 14 dagen ter inzage het ontwerp bestemmingsplan le planverandering "Dauwendaele 11". Bezwaren kunnen worden ingediend bij de gemeenteraad. Someren Vanaf 2 mei ligt gedurende een maand ter inzage het gedeeltelijk goedgekeurde bestemmingsplan Bedrijventerrein "Half-Elfje". Zij die bezwaren hebben tegen de onthouding van goedkeuring door G.S. kunnen beroep instellen bij de Kroon. Westkapelle Vanaf 2 mei ligt gedurende een maand ter inzage het ontwerp van de eerste herziening van het bestemmingsplan "Prelaatweg". Bezwaren kunnen worden ingediend bij de ge meenteraad. Oss Vanaf 28 april liggen gedurende een maand ter inzage het ontwerp van het bestemmingsplan "Boschpoort" en de ontwer pen van de 8e partiële wijziging van het bestemmingsplan "Zuid" en de 3e partiële wijziging van het bestemmingsplan "Het Woud". Bezwaren kwnnen worden ingediend bij de ge meenteraad. Rijsbergen Vanaf 2 mei ligt gedurende een maand ter inzage het ontwerp-bestemmingsplan "Rekonstruktie Kerkakkerstraat. Bezwaren kunnen worden ingediend bij de gemeenteraad. Valkenisse Vanaf 28 april liggen gedurende een maand ter in zage het ontwerp van de 3e herziening van het bestemmingsplan "Zoutelande Duinstreek" en de 4e herziening, van het bestem mingsplan "Buitengebied". Bezwaren kunnen worden inge diend bij de gemeenteraad. Ook liggen gedurende bovenge noemde termijn ter inzage de vastgestelde le herziening van het bestemmingsplan "Zomerhuizenterrein Vebenabos" en de vastgestelde le herziening van het bestemmingsplan "Bebouw de Kom Koudekerke". Zij die tijdig bezwaren hebben inge diend, zowel bij de gemeenteraad als bij G.S. kunnen beroep instellen bij de Kroon. In de Europese Gemeenschap zijn Denemarken, Nederland. Luxemburg en West-Duitsland erin geslaagd de rundveebru- cellose uit te roeien. In deze landen komt de ziekte uiterst zelden voor. In de andere lidstaten zijn controle en uitroeiing in een vergevorderd stadium. Zo wordt in België aangenomen dat minder dan een duizendtal rundveestapels zijn besmet. In antwoord op vragen van de parlementariër Damseaux heeft de Commissie laten weten dat de Gemeenschap al programma's heeft goedgekeurd voor de versnelde uitroeiing van brucellose en lucose bij rundvee. Deze programma's lopen drie jaar. Er is voor 130 miljoen rekeneenheden aan.Gemeenschapsgeld be schikbaar gesteld ter versterking van de nationale uitgaven, be doeld om de eigenaren van de besmette rundveestapels aan te moedigen hun dieren snel weg te doen.

Zeeuwsch landbouwblad ... ZLM land- en tuinbouwblad | 1978 | | pagina 18