Onkruiden in mijn graan en graszaad? De Ursus-lijn 1978 is gebleven zoals hij was, zuiver en elegant PEJA BRUSTRAC B.V. 9.490,- 14.390,- 24.590,- 29.990,- 28.490, 34.490,- 32.990,- 41.000,- 36.990,- 45.000,- Dan roep ik Ligtermoet? Faneron Liro-MCPAestemine 500EC en Liro-2,4-Destemine 500 EC LigtermoetOmdat het goed de grond uit moet. Vervolg: Nieuws uit Brussel M aandag gaan de ministers hier in Brussel dus verder. Vervolgens staan 22 en 23 mei nog op de agenda. Vorige week is er in Luxemburg tussen de negen bewindslieden niet intensief onderhandeld. Uit de talrijke bilaterale contacten (ministers van man tot man) werd wel het 50 pagina's dikke jongste compro misvoorstel geboren. Het 2% aanbod van de Europese Commissie blijft daarin onveranderd. LIGTERMOET Virusoverdrachtbestrijding in pootaardappelen Uitbreiding toelating Torque L Voor een goede gewasbescherming is er voor mij maar één oplossing: Ligtermoet! Want Ligtermoet heeft vrijwel alles op dit gebied. En ontwikkelt regelmatig nieuwe produkten Bovendien zijn Ligtermoet produkten overal verkrijgbaar. Kortom, Ligtermoet helpt! Tegen kamille, varkensgras en andere breedbladige onkruiden i n granen en graszaad is Faneron zeer doèltreff'end. Voor de bestrijding van kleefkruid, ereprijs en muur mengen met Liro-MCPP-4. Twee nieuwe groeistoffen o.a. tegen distels en klein hoefblad in granen, grasland en graszaad percelen. Ze zijn goed oplosbaar in water, minder weergevoelig en veiliger voor het gewas. Ze dringen goed in het blad en geven daarom een uitstekende onkruidbestrijding, zelfs onder minder gunstige omstandigheden. Faneron is hot geregistreerde handelsmerk van Ciba-Geigy A.G. Cootsingel 101 Postbus699 Rotterdam Telefoon: 010-331211 CHEMIE BV Eén kleine wijziging slechts, de grille. Waarom? Och ieder mens verandert ook wel eens van sieraad. De Ursus C 385 is een trouwe vriend, waar u op kunt rekenen. Zijn aanslag op uw aankoop- en onderhoudsbeurs is bescheiden en bij inruil blijkt hij nog veel van zijn waarde behouden te hebben. Door de direkte verkoop is hij bijzonder voordelig en dat past de Nederlandse landbouwer! De Ursus C 385 draagt alle kenmerken van de beste kwaliteitstrekker, plus een opmerkelijk comfort. Kiest u de voorwielaandrijving, dan profiteert u van een extra trekkracht. Met een onafhankelijke, vrij dragende cabine is Ursus al negen jaar vertrouwd en heeft dus een flinke voorsprong. Compleet als hij is, heeft hij alles standaard, wat bij anderen vaak extra is, zoals: vrijdragende fluistercabine, autokachel met elektrische aanjager, ruitenwisser op de opklapbare achterwand, high-low 16-versnellingsbak, hydraulische besturing, hydro-tip onafhankelijke aftakas, luchtgeveerde zitting met verstelbare rugleuning en armsteunen plus bijrijders-zitting, want hoffelijkheid kun je Ursus niet ont zeggen. Maar hij is een taaie als u een flinke voor moet ploegen. Zijn naam geldt dan ook als voorbeeld van kracht. Ursus C 335, 35 pk Ursus C 360, 60 pk Ursus C 385, 85 pk Ursus C 385-A, 85 pk, met vierwielaandrijving Ursus 1001, 100 pk Ursus 1004, 100 pk, met vierwielaandrijving Ursus 1201, 120 pk i Ursus 1204, 120 pk, met vierwielaandrijving Ursus 1451, 145 pk Ursus 1454, 145 pk, met vierwielaandrijving IJSSELSTEiN INDUSTRIEWEG 6 POSTBUS 40 TEL 03408-1824-1834 HORN HEYTHUYSERWEG 4A TELEFOON 04758-2106 MARUM INDUSTRIEWEG 9 TELEFOON 05944 2478 GEWASBESCHERM INGSN1EUWS I.C.I. weet te melden dat Albolineum nu ook kan worden gebruikt tegen virusoverdracht in pootaar dappelen. Het werd reeds gebruikt voor virusbestrij ding in lelies en tulpen. Het is een minerale olie die bij regelmatige bespuiting een laagje olie achterlaat op de aardappelplant. Dit laagje vormt een barrière waardoor de virusover dracht wordt teruggedrongen. De selekteerbaarheid van het gewas wordt niet nade lig beinvloed. Wel kan de opbrengst negatief worden beïnvloed wanneer ook met tin of koperverbindingen gelijktijdig of apart wordt gespoten. Aardappelziek- tebestrijding kan dus beter met andere middelen worden uitgevoerd. Albolineum moet in een dosering van 20 liter per ha wekelijks worden gespoten. Een menging met andere middelen anders dai) Pirimor tegen blad en toprot moet worden ontraden.... Het toepassingsgebied van het spintbestrijdingsmid del Torque L werd onlangs verder verruimd, meldt Shell Nederland Chemie B.V. De toelating omvat nu ook: Groot fruit (appel, peer, pruim, kers en morel). Toe passing tot 6 weken voor de pluk. Klein fruit (aardbeien, bessen, braam, framboos). Toepassing tot het moment dat de eerste bloemen opengaan en/of na de laatste pluk. Dubbele voor- jaarstoepassing (met een interval van 10-14 dagen) geeft duidelijk de beste resultaten. Het unieke van Torque L is, dat het geïntroduceerde óf natuurlijk aanwezige roofmijtenkomplex wordt gespaard. Torque is zodoende het enige middel voor de voorjaarstoepassing dat deze eigenschap bezit. Het is een vloeibare formulering van het "flowable" type. In tegenstelling tot traditionele vloeibare pro dukten bevat het geen chemische oplosmiddelen; een volledige veiligheid voor het gewas is daar onder meer het gevolg van. Andere voordelen van deze "flowa ble" zijn de goede verwerkbaarheid, de zeer stabiele spuitoplossing, de goede bladbedekking (ook bij ne velen) en derhalve ook de lange nawerkinq. De dose ring bedraagt slechts 45 ml per 100 liter water resp. 0,7 liter per hektare. Met Torque L vloeibaar (fruitteelt, boomkwekerijen, openbaar groen) en Torque Plus spuitpoeder (sierteelt onder glas, groenteteelt) kunnen nu alle spintproble men in alle belangrijke gewassen worden aangepakt. De Nederlandse delegatie onder leiding van minster Van der Stee zal volgende week niet zondermeer met het magere nieuwe pakket voorstellen van Gundelach instemmen. Daar dient aan toegevoegd: iets meer prijsverhoging voor de granen dan nu wordt voorges teld: aanpassing van het suikerquotum en. zodra de Belgen er een krijgen, ook een cheque voor de Ne derlandse agrariërs. Het zijn allemaal geen breek punten, zodat minister Van der Stee zich niet bijzon der zal hoeven in te spannen. In het jongste voorstel van Commissaris Gundelach wordt de melkheffing niet helemaal geschrapt, maar verlaagd naar 0,5% per 1 oktober. De interventie van magere melkpoeder wordt ook vanaf 1 oktober tot het einde van het prijsjaar gestaakt. Bij een tussentijdse aanzienlijke prijsdaling kan er echter ingegrepen worden. We zouden nog even door kunnen gaan met het op lepelen van allerlei andere onderdelen van het dikke pak voorstellen van de Landbouwcommissaris. We komen dan op een aantal subsidies voor de stimule ring van het gebruik van roomboter. Maar aangezien het hier allemaal slechts voorstellen betreft, waarvan moet worden afgewacht of ze ooit realiteit worden, lijkt het beterde ontwikkelingen af te wachten. Twee procent - maximum Bij alle ellende rond het uitstel van de besluitvorming is er ook een lichtpuntje. Nu de minsters weer thuis zijn krijgen de boeren en tuinders de kans aan hun jase te gaan hangen. "Goedkoper wordt het van uitstel nooit", zo was het passende commentaar van de Westduitse minister Ertl na afloop van de besprekin gen in Luxemburg. 17

Zeeuwsch landbouwblad ... ZLM land- en tuinbouwblad | 1978 | | pagina 17