Betanal Betanal Betanal 1-11E olie Maneltra-Borium Schering-RM 78 DEUTZ FORMULE DX TREKKERS Om écht te kunnen weten hoe eindeloos zo n nieuwe DEUTZ trekker werkt moet u wel even instappen. SPUIT OP TIJD... Vervolg: Nieuws uit Brussel I n het Belgische TV-programma "Faire le Point" discussieerden de vertegenwoordigers van de boere- norganisaties zondag met hun minister van Land bouw. Daarbij kwam voldoening naar voren vanwege het feit,"dat het nu officieel tot een erkenning van de moeilijkheden in de Benelux is gekomen. Onze min ster zegt nu wel, dat hij tegen afzonderlijke maatre gelen voor de agrariërs in de Benelux is, maar als België ze los krijgt zal Nederland toch ook wel wat willen hebben. De kosten van de ondernemers in de drie Beneluxlanden lopen maar weinig uiteen. Zoals in deze kolommen al eerder gezegd, hebben de Ne derlandse agrariërs daarom net zoveel recht op een compensatie als hun Belgische en Luxemburgse col lega's. Het voltallige Europese Parlement van links tot rechts, stelde dat trouwens lang geleden al vast. Het nieuwste compromis-voorstel van Landbouwcom missaris Gundelach, waarover wij ook vorig week einde berichtten, is nu dan officieel naar buiten ge komen. Hoewel 51 pagina's lang bevat het toch ei genlijk maar weinig nieuws. Blanco gelaten zijn na melijk de belangrijkste punten van meningsverschil, te weten: D e Fransen staan erop dat de goedkope wijn uit Italië niet tegen alle mogelijke afbraakprijzen hun land blijft binnenvloeien. Nederland steunt die wens. Zolang Parijs en Rome hier tegenover elkaar staan blijft de rest van het prijspakket onaangeroerd. De toetreding van Griekenland, Spanje en Portugal werpt hier zijn schaduwen al vooruit. Steeds vaker zullen wij zien dat de beraadslagingen betrekking hebben op de positie van de zuidelijke landen. Na de uitbreiding vinden wij daar immers de massa van de boerenbevolking van de Gemeenschap. H et actieplan voor de modernisering van de achtergebleven regio's in. Italië en Frankrijk vraagt in 5 jaar bijna 3 miljard gulden, die overigens al min of meer toegezegd zijn. Dit is een politiek geladen on derwerp, dat tijdens de recente Europese Top van Kopenhagen even aan de orde is geweest. D e Britse minister Silkin heeft gezegd, dat hij slechts aan een akkoord over de prijzen zal meewer ken, wanneer hij de garantie krijgt dat de typische Britse melkafzet in zijn huidige vorm gehandhaafd kan blijven. De particuliere zuivelindustrie in Groot- Brittannië staat niet zondermeer achter deze minsters, maar daar trekt de heer Silkin zich nooit veel van aan. Uit de Britse pers en uit radioberichten van de afge lopen dagen blijkt dat minister Silkin opnieuw een populariteitscampagne is begonnen. Vorig jaar smeerde hij daartoe "gratis" roomboter, nu belooft hij iedere Britse huisvrouw dat zij tot in de eeuwigheid dagelijks een melkman aan de deur krijgt. Dosering 6 - 7,5 l/ha. Zo nodig Venzar of Pyramirv toevoegen. Uitsluitend op zeer klein onkruid. Toepassen bij onregelmatige kieming, vreterij of kans op nachtvorst. Spuit tweemaal 4 I Betanal/ha binnen één week. Optimale werking. Versterkt de werking vanBetanal. Toevoegen bij temperatuur beneden 18 °C op afgeharde bieten met tenminste 2 echte blaadjes. Voorkomt hartrot in bieten. Spuit 2 kg/ha tussen 1e en 3e week van juni. Kan gemengd worden verspoten met alle insekticiden. Zorg in alle gevallen voor een schone spuitapparatuur. Gebruik voor het reinigen Schering RM 78 in een oplossing van 2 Al direkt merkt u dat bij de nieuwe serie DEUTZ trekkers ook gedacht is aan de behoeften van de volgende generatie Aan nu en jaren later! In de nieuwe DEUTZ DX trekkers werkt u gerieflijk. In de Multi-Fit stoel hebt u de geprogrammeerde oerkracht in uw macht van de nieuwe luchtgekoelde 5- en 6-cilinder motoren Alles wordt voor u graag gauw en goed geregeld door: - Lichte 3-vinger schakeling voor minstens 20 vér- snellingen. Van 400 m - 30 km per uur. Dus voor elke werksituatie. Fahr P.E. FRANCKE P.M. HOSTE KINT-VERMORKEN H.J. RIJK L M. VERBURG WILLEMSE BV Hoek Draaibrug Kloosterzande Ovezande Nieuwerkerk Aagtekerke 01154-1264 01177-1316 01148-1327 01195-236 01114-1672 01188-1618 Schering Nederland B.V. Venzar': Internationaal geregistreerd handelsmerk van E. I. Du Pont de Nemours and Co. (Inc.) Pyramin®: Internationaal geregistreerd handelsmerk van BASF Afdeling Agro Postbus 79 Boxtel Telefoon 04116 4925 H et beeld van een Van der Stee die het knokken aan anderen overlaat is natuurlijk niet vanzelf ont staan. Verschillende van zijn collega's, (de Italiaan, de Fransman, de Belg. de Brit) hebben wel harde eisen naar voren gebracht waar hun collega''s gewoon niet meer omheen kunnen. Zo werd in Luxemburg al ges proken over "de envelop voor Humblet", de Belgische minister, die bovenop de algemene prijsverhogingen nog tweehonderd miljoen gulden voor zijn eigen boeren eist. "Onrealistisch en onhaalbaar" heeft mi- nister Van der Stee dit genoemd. Maar niettemin heeft deze Humblet het al zover gebracht, dat de Eu ropese Commissie in haar nieuwste voorstellen een paragraafje heeft opgenomen onder de titel "speciale maatregelen voor België, Luxemburg en Nederland". Compromis-voorstel Gundelach De wijn De monetaire compensaties F rankrijk, Italië en Groot-Brittanië staan erop dat hier voor varkensvlees een correctie komt ten nadele van met name de Benelux. Minster Van der Stee wil maximaal toestaan dat in plaats van 85% voortaan 80% van de basisprijs wordt aangehouden. Ook de algemene verlaging van de HCB's is nog niet helemaal uitgewerkt. In het nieuwste voorstel van de Commis sie staat, dat er een einde gemaakt moet worden aan het tussentijds veranderen van de groene koersen. In de toekomst zal het dan niet meer kunnen gebeuren dat Groot-Brittannië, of een ander land, zijn interne prijzen verhoogt om daarna in Brussel dwars voor Europese prijsaanpassing te gaan iiggen. België Het volhardend optreden van minister Humblet maakt het onwaarschijnlijk dat de vertegenwoordi gers van onze zuiderburen nog met lege handen naar huis moeten. De Franse minister Mehaignerie zei in Luxemburg overigens smalend: "De Belgische en de Nederlandse boeren zijn toch wel de laatsten die re den hebben tot klagen". Ook de Britse bewindsman Silkin vindt compensaties voor de Benelux onzin. GEEN BREEKPUNTEN De Middelandse Zee-landbouw De Milk Marketing Board vervolg op pagina 17

Zeeuwsch landbouwblad ... ZLM land- en tuinbouwblad | 1978 | | pagina 16