ZiTDAGEN gropatax Het Kenya projekt en de Z.L.M. Herziene vlugschriften; Huisvesting fokvarkens en huisvesting zeugen zonder biggen Vorig jaar 31 dodelijke ongevallen in de landbouw Houtduivenjacht in West-Zeeuws Vlaanderen Alles over bekalking op zandgronden Landbouwtelling mei 1978 Radio Telefoonnummer Boekhoudburo Z.L.M. BESTEMMINGS P LAMMEN 9Cz.l.m. LAND- EN TUINBOUWBLAD W.C. Sinke. B0VAL KOMT MET GROOT MATERIEEL De eerste bijdragen zijn inmiddels binnengekomen. Dat is een verheugend feit. We zijn er nog lang niet natuurlijk. Inmiddels hebben alle afdelingen en kringen van de Z.L.M. een schrijven gekregen waarin zij door het sekretariaat worden gevraagd om op de een of andere manier aandacht te besteden aan het pro jekt. Wat voor soort aandacht is "an geen belang, als het doel maar is dat er geld door in het laadje komt voor onze kollega in Kenya. Het wensenlijstje van Johnson-Ade Doyo is bescheiden naar onze maatstaven gerekend, alles bijelkaar een bedrag van 28.000 gulden. BIJDRAGEN KUNNEN GESTORT WORDEN OP DE RA BO BANK REKENING VAN DE Z.L.M.; TE GOES 32.05.03.275.... of via de giro rekening 172503 met vermelding Kenya-projekt. Door het Ministerie van landbouw zijn een tweetal vlugschriften uitgegeven. Het gaat hierbij om nr. 239 dat een tweede herziene druk is over het onderwerp "Huisvesting van zeugen zonder biggen" en het vlugschrift no 242 ook een tweede herziene druk over het onderwerp "De huisvesting van fokvarkens". Deze vlugschriften zijn voor belangstellenden gratis verkrijg baar bij de regionale konsulentschappen of bij de samenstellers; Het Konsulentschap voor Boerderijenbouw en inrichting te Wageningen, Postbus 43 te Wageningen, telefoon 08370-19119. In het afgelopen jaar zijn 31 ongevallen met dodelijke afloop in de landbouw ter kennis gekomen van de Arbeidsinspektie van het Ministerie van Sociale Zaken. In 1976 en 1975 waren dat er resp. 27 en 34. Bij deze 31 ongevallen in 1977 waren 24 mensen betrokken die rechtstreeks bij werkzaamheden op hun bedrijf dodelijk werden getroffen. De overige 7 (in 1976 eveneens 7) betrof kinderen die bij het meerijden, bij het spelen of opandere wijze op het bedrijf omkwamen. De 8 trekkers die bij deze ongevallen kantelden of achterover sloegen, waren niet voorzien van 'n veiligheidskabine, -frame of -beugel. Voorts was opmerkelijk dat 3 van de 8 bestuurders (incidenteel) meewerkende scholieren waren van 13, 16 en 17 jaar. Verwacht mag worden dat het sinds 1 november 1977 verplicht zijnde trekkerrijbewijs voor 16- en 17-jarigen een po sitieve invloed zal krijgen op dit in verhouding hoge ongevals- cijfer. Met nadruk wordt vermeld, dat rijden met een trekker beneden de leeftijd van 16 jaar onvoorwaardelijk blijft verbo den; ook op erf of "eigen wegen". De Jagersvereniging West-Zeeuws Vlaanderen heeft besloten om iedere dinsdagavond op houtduiven te schieten. De landbouwers die niet in het bezit zijn van een geweer worden verzocht zóveel mogelijk te willen meehelpen door het opjagen van de duiven uit struikgewas en bomen. Vooral voor zand en dalgronden is een juiste Ph van de grond van groot belang. In belangrijke mate kan de bekalking hiertoe bijdragen. Om hierover wat meer bekendheid te geven aan de grondgebruikers heeft de Stichting Nederlands Landbouw Kalk Bureau te De Bilt een publikatie laten verschijnen waarin alles wat met de bekalkingstoestand van de grond te maken heeft nog eens op een rijtje wordt gezet. Het boekje moet worden gezien als een handleiding voor de grondgebruikers bij de opstelling van zijn bekalkingsplan. Men is fer in geslaagd om op de vraagstukken aangaande de bouw- landbekalking mede aan de hand van tabellen en illustraties op een begrijpelijke manier antwoord te geven. Belangstellenden kunnen gratis een exemplaar van dit boekje ontvangen. Verzoeken hiertoe dienen te worden gericht aan de Stichting Nederlands Landbouw Kalk Bureau, Soestdijkseweg 50 Z. 3732 HD, de Bilt. Tel. 030-760037... De Gewestelijke Direkteur van de Stichting tot Uitvoering van landbouwmaatregelen voor de provincie Zeeland deelt mede, dat in het tijdvak 24 april t/m 16 juni 1978 weer de gebruikelijke Landbouwtelling, ingevolge artikel 24 van de Landbouwwet zal worden gehouden. De telling strekt zich uit over de bedrijven van personen, die in de landbouw geheel of gedeeltelijk hun bestaan vinden. Het doel van de telling is, een volledig en zo nauwkeurig mogelijk inzicht te verkrijgen in de struktuur van de Nederlandse land bouw. Gevraagd wordt een opgave van de geteelde gewassen en de veestapel. Van de aanwezige paarden wordt bovendien een op gave gevraagd van het ras en de bedrijven met melk- en kalf- koeien de oppervlakte kultuurgrond huiskavel, type melkveestal en of een diepkoeltank aanwezig is. Tevens worden nog enkele gegevens gevraagd over arbeidskrachten en eventueel gebruik van een beregënings-/bevloeiingsinstallatie. Aan iedere geregistreerde zal een oproep worden gezonden om op een zitdag te verschijnen. Indien geen oproep wordt ontvangen, maar wel een opgave moet worden verstrekt, waarbij wij vooral denken aan na de meitelling 1977 gestichte agrarische bedrijven, is men verplicht zich als telplichtige vóór 16 juni 1978 te melden bij de Distriktsbureauhouder van zijn distrikt, te weten: voor Schouwen-Duiveland, Tholen: Schuurbeque Boeijestraat 2, Zierikzee, tel. 01110-2751 voor Zuid-Beveland: Westsingel 58, Goes, tel. 01100-16440 voor Noord-Beveland en Walcheren: Rouaansekaai 17, Middel burg, tel. 01180-29147 voor O. en W.Z. Vlaanderen: Beethovenhof 76, Terneuzen, tel. 01150-95409. Alle opgeroepenen worden verzocht, zo mogelijk op de aange geven datum en uur op de zitdag te verschijnen en evenals vorige jaren hun volle medewerking aan deze telling te geven. Daar de inventarisatie-gegevens voor diverse regelingen bin dend zijn, wordt verzocht de bedrijfsgegevens zo nauwkeurig mogelijk te verstrekken, aangezien bij onjuiste opgave dit be langrijke financiële schade kan opleveren. De Gew. Direkteur St. U.L.M. Zeeland, dr. ir. C. W. C. van Beekom Maandag 24 april a.s., Hilversum I (298 meter), 17.20 -17.30 uur "De Algemene Inspektiedienst in zijn werk", een vraaggesprek met de heren V.R.M. Vancrayelynghe en L.A. Jansen. Dinsdag 25 april a.s., Hilversum II (402 meter), 12.50 -13.00 uur "Het verstedelijkingsproces en de landbouw", een vraaggesprek met prof. dr. P. Buringh van de Landbouwhogeschool te Wa geningen. Vrijdag 28 april a.s., Hilversum II (402 meter), 12.50 - 13.00 uur "De noodzakelijkheid van verbreding van het groente-assorti ment'', een vraaggesprek met ir. A.A.M. Sweep van het Centraal Bureau van de Tuinbouwveilingen in Nederland en ir. C.M.M. van Winden vah het Proefstation voor de groente- en fruitteelt onder glas in Naaldwijk. ADMINISTRATIE- EN ADVIESBURO VAN DE Z.L.M. OOSTBURG: woensdag 26 april in Café "De Windt" MIDDELBURG: donderdag 27 april in Hotel "De Brasserie" van 13.00 - 16.00 uur ZIERIKZEE: donderdag 21 april in "Huis van Nassau" DINTELOORD: woensdag 26 april in Hotel "De Beurs" van 12.00- 13.00 uur FIJNAART: vrijdag 28 april in Hotel "De Graanbeurs" van 11.30- 13.00 u De zitdag WISSENKERKE van woensdag 26 april komt te ver vallen. Landbouwhuis - Grote Markt 28 - Góes Dinsdagmiddag van 14.00 tot 17.00 uur. de heer van Nispen. Landbouwhuis - Korte Stationslaan 4 - Zevenbergen Donderdag morgen van 9.00 tot 12.00 uur. de heer J. Vroegop. Het komt nogal eens voor dat mensen die willen bellen met het administratie en adviesburo van de Z.L.M. het telefoonnummer van de Zuidelijke Landbouw Maatschappij kiezen. Om het U gemakkelijk te maken wijzen we er op dat het nummer van het "boekhoudburo" 01100-15710 is. Rucphen Vanaf 11 april ligt gedurende een maand ter inzage het gedeeltelijk goedgekeurde bestemmingsplan "Sportveld Schijf'. Zij die tijdig bezwaren hebben ingediend, zowel bij de gemeenteraad als bij G.S., alsmede zij die bezwaren hebben tegen de onthouding van goedkeuring door G.S. kunnen beroep instellen bij de Kroon. Ook liggen gedurende bovengenoemde termijn ter inzage de vastgestelde bestemmingsplannen "Re- konstruktie Noorderstraat" en "Ettense Hoek, gedeelte Sport - parkstraat". Zij die bezwaren hebben ingediend, zowel bij de gemeenteraad als bij G.S. kunnen beroep instellen bij de Kroon. Tilburg Vanaf 11 april ligt gedurejide een maand ter inzage het ontwerp bestemmingsplan, strekkende tot gedeeltelijke herzie ning van het bestemmingsplan "de Hoeven". Bezwaren kunnen worden ingediend bij de gemeenteraad. Valkenswaard Vanaf 13 april ligt gedurende een maand ter inzage het ontwerpbestemmingsplan "Gasthuisring", strekken de tot gedeeltelijke herziening van het bestemmingsplan "De Havervelden". Bezwaren kunnen worden ingediend bij de ge meenteraad. Berkel en Rodenrijs Vanaf 17 april ligt gedurende een maand ter inzage het ontwerp voor een de gehele gemeente omvattend struktuurplan. Bezwaren kunnen worden ingediend bij de ge meenteraad. Geldrop Vanaf 13 april liggen gedurende een maand ter inzage de ontwerp bestemmingsplannen le wijziging "Beneden Beek loop Oost"' "Beneden Beekloop West", "Zesgehuchten" en "Braakhuizen 1971". Bezwaren kunnen worden ingediend bij de gemeenteraad. Prinsenbeek Vanaf 17 april ligt gedurende een maand ter inzage het vastgestelde bestemmingsplan "Kern Prinsenbeek 1976". Zij die tijdig bezwaren hebben ingediend zowel bij de gemeente raad als bij G.S., alsmede zij die bezwaren hebben tegen de onthouding van goedkeuring door G.S. kunnen beroep instellen bij de Kroon. Oosterhout Vanaf 17 april ligt gedurende een maand ter inzage het vastgestelde bestemmingsplan "Partiële herziening Ooster- heide 1978-1". Zij die tijdig bezwaren hebben ingediend bij de gemeenteraad alsmede zij die bezwaren hebben tegen de in het ontwerp aangebrachte wijzigingen kunnen bezwaren indienen bij G.S. Ook ligt gedurende bovengenoemde termijn ter inzage het vastgestelde bestemmingsplan "Slotjesveld". Zij die tijdig be zwaren hebben ingediend zowel bij de gemeenteraad als bij G.S. kunnen beroep instellen bij de Kroon. Blade! en Netersel Vanaf 17 april ligt gedurende een maand ter inzage het ontwerp van de le wijziging van het bestemmings plan "Provincialeweg'74". Bezwaren kunnen worden ingediend bij de gemeenteraad. Terneuzen Vanaf 17 april ligt gedurende een maand ter inzage het vastgestelde bestemmingsplan "Hoek van de Dijk". Zij die tijdig bezwaren hebben ingediend bij de gemeenteraad kunnen bezwaren indienen bij G.S. Ook ligt gedurende bovengenoemde termijn ter inzage het vastgestelde bestemmingsplan "Oud Vlissingen". Zij die tijdig bezwaren hebben ingediend zowel bij de gemeenteraad als bij G.S., alsmede zij die bezwaren hebben tegen de onthouding van goedkeuring door G.S., kunnen be roep instellen bij de Kroon. Officieel orgaan van de Zuidelijke Landbouw Maatschappij Grote Markt 28 4461 AJ Goes Postbus 46 Tel. 01 100-21010 Redaktie: Mr. J Oggel hoofdredaktie - tel. huis 01 100 - 20228 M van Wezel eindredaktie - tel. huis 01 641 - 3847 Marijke deRuijter red-assistente -tel huis 01 100-20428 Adressering en abonnementen Secretariaat ZLM - Goes - tel. 01100-21 010 - toestel 1 3 Technische verzorging - Drukkerij Vink B V. - Axel Advertentie-exploitatie en administratie over advertenties Drukkerij Vink B V - Nassaustraat 1 - Postbus 1 6 - Axel - Tel 01 155-2020-Telex 55230 - Postgiro 2069912. "Z.L.M. MANIFESTATIE 1978" Wïlhelmiiui polder 23-24 juni Wegens verblijf in het buitenland van ondergetekende van 22 t/m 29 april a.s. kunnen alle inlichtingen betreffende de Z.L.M.-manifestatie 1978 verkregen worden bij dhr, J.F. Blanksma of dhr. J. Scheele, p/a Z.L.M.sekretariaat, Landbouwhuis, Grote Markt 28, Goes, tel. 01100 - 21010. Ook de BOVAL (Bond van Agrarische Loonwerkers) doet aktief mee aan de Z.L.M.-manifestatie. In samen werking met het C.A.R. te Goes zal er speciaal aandacht worden besteed aan de mechanisatie. Om maar even wat te noemen, er zal een aantal moderne bietenrooiers te zien zijn, verder uien en aardappelrooi ers, precisiezaai machines, uienplanters en gewone zaai- machines. Ook verschillende grondbewerkingswerktuigen, sproei- machines,.grondontsmettingsmateriaal, mais en strohak- selaars. Speciale aandacht zal de profielverbetering krijgen. Hiervoor zijn een aantal zware werktuigen op de mani festatie aanwezig. Verder is er een komplete aardappel- lijn te zien en nog veel meer andere zaken. De BOVAL en aanverwante bedrijven laten zien wat ze in huis hebben en waarmee ze bij de tijds voor de dag kunnen komen.

Zeeuwsch landbouwblad ... ZLM land- en tuinbouwblad | 1978 | | pagina 2