Cehave nv Veghel vertegenwoordiger fungicide van nu en van de toekomst. Gebr. de Jongh - Goes Identifikatie- en registratieregeling voor varkens gaat van start! D e registratieregeling zal 1 juni a.s. in werking treden en de huidige regeling van vervoersbewijzen via de Distriktsbureau- houders (DBH-regeling) vervangen. Iets te verkopen?? TRRRRRRRRRILLEND GOED D, Carlane MZ. Systemische fungicidenkombinatie. Met 3 werkzame stoffen. Met nog hoger gehalte. Met nog meer werking. Met vele toepassingen. Carlane MZ. Voor bol-en knolontsmetting. Aardappelen: tegen de Rhizoctonia lakschurft. Bloembollen: tegen alle gevaarlijke schimmelziekten. Carlane MZ. Voor gewasbehandelingen. Tarwe: tegen oogvlekkenvoetziekten en Carlane MZ. De ijzersterke fungicidenkombinatie. Shell Chemie Shell Gewasbeschermingsmiddelen zijn verkrijgbaar bij: 's-H.H.Kinderendijk 117, Postbus 35, Goes tel. 01100-16340 telex 55363 achter de trekker zonder stuurman eerste klas schoffelwerk unieke aardappelopslag bestrijding nauwkeurige schoffeldiepte hoge doorrijhoogte loopt niet vol getande loofbeschermers hoge werksnelheid snel aan- en afkoppelen NATUURLIJKKONGSKILDE KONGSKILDE Benelux B.V. 1 eneinde in geval van een besmettelijke varkensziekte snel de herkomst en verspreiding hiervan op te sporen en verdere verspreiding te beperken, hebben overheid en be drijfsleven - na gezamenlijk overleg - besloten tot een identifikatie- en registratieregeling voor varkens. Deze regeling - waartoe een ministeriële beschikking en een verordening van het Landbouwschap en het Bedrijf schap voor de Handel in Vee worden voorbereid - zal het volgende inhouden. Identifikatie e biggenproducent zal worden verplicht alle op zijn bedrijf geboren varkens te voorzien van een speciaal oormerk. Het aanbrengen moet gebeuren nadat de biggen 3 weken oud zijn, óf - op de zgn. gesloten (fok/mest) bedrijven - voordat zij 30 kg wegen. Ieder varken dat wordt vervoerd, moet - ongeacht de leeftijd - zijn voorzien van een identifikatiemerk, met uitzondering van varkens bestemd voor de slacht. Bij eventueel verlies in de tussenfase (handelaarsfase) dient de betreffende verkoper (handelaar) voor het vervoer opnieuw een merk in te brengen. Uit het buitenland ingevoerde varkens zullen alleen mogen worden vervoerd, indien zij zijn voorzien van het hiervoor gel dende officieel erkende merk of stempel. Indien dit na invoer verloren is of onleesbaar is geworden, dient de vervoerder de opgave te kunnen doen van het land van verzending en naam en adres van de afzender. Invoering van de identificatieregeling is afhankelijk van de le vertijden van fabrieken, die tangen en blikmerken moeten le veren. Voor zover bekend, moet met een levertijd van minstens een halfjaar rekening worden gehouden. Registratie De regeling houdt in de schriftelijke vastlegging van iedere verplaatsing van varkens, dus ook overplaatsingen via de open bare weg binnen gesloten bedrijven. In zijn algemeenheid wordt ervan uitgegaan dat degenen die verkoopt, registreert, d.w.z. een registratieformulier uitschrijft. Op dit formulier dient het volgende te worden vermeld: De naam van de koper en de vervoerder, het aantal varkens, de datum van het vervoer en de handtekening van de verkoper. Tevens moet de handelaar bij verkoop het nummer overnemen van het registratieformulier van de varkenshouder dat de be treffende groep varkens begeleidde. Het registratieformulier wordt in drievoud ingevuld: het origineel begeleidt de varkens bij het vervoer en wordt de ontvanger overhandigd; de eerste kopie blijft bij de verkoper; de tweede kopie wordt binnen één week na uitschrijving naar de DBH gezonden van het distrikt waarbinnen het bedrijf is gelegen. Indien een biggenproducent varkens met een gewicht van 40 kg of meer op zijn bedrijf aanhoudt o.m. bij zgn. gesloten (fok- /mest) bedrijven en ook op fokbedrijven) dient een ander re gistratieformulier te worden ingevuld. Het invullen hiervan geschiedt in tweevoud: het origineel blijft bij de eigenaar van de varkens; de kopie dient maandelijks voor die varkens, die in de be treffende maand een gewicht van 40 kg of meer hebben bereikt, naar de DBH te worden opgezonden. Voor alle betrokkenen geldt een bewaarplicht t.a.v. de registra tieformulieren van 3 maanden. Deze termijn is voldoende lang met het oog op de incubatietijd van de meeste varkensziekten. De varkenshouders en -handelaren zullen de registratieformu lieren ontvangen via de DBH. CARLANE MZ alle afrijpingsziekten. Bloembollen: tegen vuur. Uien: tegen de bladvlekkenziekte, tegen kop-, bodem- en wortelrot. Shell Nederland Chemie B.V. Postbus 187, Den Haag. Plaats een ZLMertje. 45 et. per woord bij vooruitbetaling te voldoen, b.v. door het insluiten van een cheque. §g|. ®»J») Kwaliteit op z'n Deens Konijnenberg 80, PB 3312 Breda Tel. 076 - 873450* Telex 54235 De Cehave nv te Veghel vraagt voor haar divisie Agrarische Bedrijfsbenodigdheden een die, in Oost-Zeeuwsvlaanderen werkend vanuit de werkplaats te Kuitaart en 's-Heerenhoek, zal worden belast met de verkoop van landbouwwerktuigen en tractoren. De afdelingen landbouwwerktuigen en tractoren zijn zelfstandige activiteiten binnen de divisie Agrarische Bedrijfsbenodigdheden. Om deze functie goed te kunnen vervullen dient men: middelbare landbouwschool of gelijkwaardige opleiding te hebben genoten; goede contactuele eigenschappen te bezitten; enige jaren verkoopervaring in deze branche te hebben Afhankelijk van leeftijd en ervaring zal het aanvangs salaris liggen tussen 2.345,- en 2.668,- bruto per maand Leeftijd: 25 tot 35 jaar Schriftelijke sollicitaties onder nr. PZ 2121 te richten aan de afdeling Personeelszaken, Hoofdkantoor Cehave nv, Pater Van den Elsenlaan 4, 5462 GG Veghel. 14

Zeeuwsch landbouwblad ... ZLM land- en tuinbouwblad | 1978 | | pagina 14