Siersmeedwerk mede als inbraakbeveiliging Wegwijs naar meer woonkomfort: Centrale verwarming Blotlead - Glas - in - lood - effect Vervangingsknop voor C.V. radiatorkraan Wandbekledingsmogelijkheden MEDEL R00KALARM PROTECTOR 168 Brochure: Lucht, vocht en warmte in huis. Deurgrilles van smeedijzer, geschikt voor glasdeuren dan wel smeedijzeren raamhekken op kwetsbare plaatsen kunnen in braakpogingen op zodanige wijze bemoeilijken, dat de aspirant inbreker maar liever van een te lastig karwei afziet. Handels onderneming Elba, Kerkdijk 120 te Westbroek (tel. 03469-410) brengt naast velerlei modellen en uitvoeringen van tuin- en poorthekken in smeedijzer, ook als doeltreffende en elegante oplossing voor inbraakbeveiliging voor deur of raam de deur- of raamgrilles (hekken). Beide typen zijn daarvoor geschikt en kunnen zowel aan de binnen- als aan de buitenzijde van ramen, deuren enz. worden toegepast. Zij kunnen zodanig worden be vestigd dat het afnemen ervan bijv. om ramen te zemen of een ruit te vervangen, weinig problemen geeft. De bevestiging is zodanig, dat men er van de buitenzijde niet bij kan komen. Geleverd wordt in zwart mat of glans gemoffeld, maar kunnen ook in wit of andere kleur gespoten, besteld worden. Om enig idee van de prijs te geven 150,— per stuk tot 1 m2 incl. BTW. Zonder verplichting kunt U bellen voor informatie, advies, dan wel, heel belangrijk het nemen van de maat! De aanschaf van een centrale verwarming vergt een aanzienlijke investering. Het is echter niet alleen de aanschafprijs die van belang is. Het zijn vooral de jaarlijkse kosten van een dergelijke installatie, die ieder jaar weer terugkomen, die opgebracht moeten worden. Heel wat CV installatie's blijken achteraf ver keerd gekozen te zijn. Het aanbod op dit gebied, kijkt U de advertentie's maar eens op na, is erg groot. Een convector in een behaaglijkheid. Reparatie van glas in lood ramen dan wel vervanging van ge wone ramen tegen glas in lood blijkt veelal een kostbare zaak te zijn. Een voordelige oplossing kan zijn het zgn. glas in lood effect, met zelfklevende Blotlead loodstrip, waarmee een bijna niet van echt te onderscheiden glas in lood raam effekt kan worden bereikt. De strips bestaan uit 100% lood, versterkt met katoen en zijn aan de achterzijde voorzien van een zelfklevend laagje. De strips zijn verkrijgbaar in een breedte van 7 mm verpakt in een doosje met 2 rol van 25 m lengte en 10 mm breedte. Bestand tegen weer en wind, dus geschikt om zelfs aan de buitenkant van het glas te plakken. Als de strip goed wordt aangedrukt, gaat ze bij het ramenlappen niet los. Nadat het vensterglas goed met spiritus is schoongemaakt, het schutlaagje van de strip is verwijderd kan de strip op het gewenste patroon zuiver recht opgeplakt worden. Daarna stevig aandrukken met een hard glad voorwerp. De geadviseerde verkoopprijs is 2,— per strekkende meter bij 7 mm breedte. In principe kan elke DHZ winkel die Blotlead niet in voorraad heeft dit voor U bij Handelsonderneming 05788-1606 bestellen. K.O. - postbus 31 - Vaassen, tel. N.V. Handelsmaatschappij Zwijsen Co, groothandel in staal, ijzerwaren enz. Postbus 145 te Hendrik - Ido - Ambacht, onder meer de Duitse firma Hafele in ons land vertegenwoordigend, een der grootste fabrikanten van meubelbeslag, bracht op de vakbeurs "Karwei" een makkelijke oplossing om een kapotte draaiknop van C.V. radiator te vervangen. Universeel door de bij de knop in blisterverpakking bijgevoegde verschillende plaatjes, overgangsnippels en bijpassende schroeven, zodat zonder veel moeite e.e.a. op verschillende soorten spindels pas send gemaakt kan worden. De adviesprijs voor deze "verwar- mingsgreep" is ca. 5,75 excl. BTW. Een bijzonder handige oplossing indien geen direkte vervangingsmogelijkheden van het eigen radiatormerk voorhanden is! Murlin Tasso Linnen wandbekleding Met als basis vlaslinnen op een rug van crepepapier haakt Murlin Tasso in op de "terug naar de natuur" trend die ook in de woninginrichtingssektor bij wandkleding in de belangstelling staat. ,Naast de struktuur geeft het gemêleerde weefsel nog een extra attraktief element aan de wanden die ermee bekleed wor den. De uit de vlasvezels en/of jute samengestelde draad wordt eerst geverfd en dan geweven. Vervolgens wordt dit weefsel met kunsthars behandeld, waardoor het zowel vuilafstotend als af- wasbaar wordt. Het materiaal is op 92 cm afgerand en kan dus zonder moeite stotend tegen de vorige baan aangebracht wor den. Door de struktuur zijn de naden praktisch niet zichtbaar. groothandel in DHZ materiaal levert Fikszo o.m. aan DHZ en verfzaken. Decock wandbekleding in kurk Inverbo - Nijverheidsweg 10 - Putten (Gld), tel. 03418-2644 brengt kurk op rollen en tegels. De rollen zijn 65 cm breed en 10 m lang! Met een dikte van ca. 1,5 mm. Bij de kurktegels is er keuze tussen de afmetingen 30,5 x 30,5 cm; 30,5 x 61 cm en panelen van 33 x 100 cm in diverse dikten, geheel uit kurk of met een ander materiaal als rugzijde. Er zijn 12 soorten o.m. licht, donker, gegroefd, gevlekt en combinatie's daarvan. Van kurk- wandbekleding wordt gesteld dat het gemakkelijk te onderhou den is, de akoestiek van het vertrek verbetert, en warmte- dan wel koude isolerend werkt. De prijs varieert, afhankelijk van de gekozen soort tussen ca. 5,70 per m2 en 10,50 m2. 'zitkuil" geplaatst zorgt ook daar voor Murlin Tasso is stoot- en krasbestendig, lichtecht en kan, na vele jaren gebruik zelfs overgeschilderd worden, waarbij de aan trekkelijke struktuur toch behouden blijft. Murlin Tasso wordt in vele kleuren en dessins vervaardigd door Murlin Comp. b.v. - Postbus 332 - Oldenzaal, tel. 05410-12843. Levering vindt plaats via de gebruikelijke behang- dan wel verfzaken. De prijzen zijn afhankelijk van kleur en kwaliteit en liggen om enig idee te geven, per strekkende meter en bij een breedte van 92 cm tussen de 6,55 (goedkoopste) en 29,80 (duurste)! Fikszo wandbekleding in hout Veel worden de zgn. "schrootjes" toegepast om wand (of pla fond) een ander aanzien te geven. Een andere mogelijkheid in echt hout in tegels of stroken is Fikszo (Bogaflex), houtfineer geperst op een onderlaagje van schuimvinyl. Op eenvoudige wijze zijn de tegels van 50 x 50 cm of stroken van 270 x 16 cm,, zonder dat verdere onderconstructie nodig is op wand of pla fond aan te brengen. Dit bijzonder natuurgetrouwe materiaal is in verschillende houtsoorten (en dus kleuren) verkrijgbaar. Het is antistatisch en waterafstotend behandeld en mede door de schuimvinyl onderlaag enigzins warmte- en geluidsisolerend. De Algemene Vereniging voor de Centrale Verwarmings- en Luchtbehandelingsindustrie A.C.I. heeft een fraai geillustreerd uitgegeven waarin een schat van informatie en gegevens over de centrale verwarming en allerlei andere zaken die er direkt dan wel indirekt mee te maken hebben, uitvoerig worden behan deld. Besproken worden onder meer de verschillende soorten CV installaties als installaties met radiatoren en convectoren, hetelucht-verwarming en vloer- of plafondverwarming. Wat zijn de voor- en nadelen en kan een bepaalde installatie zo maar in iedere woning worden toegepast? Wanneer is het behaaglijk in een woning en welke invloed hierop heeft bijv. een zitkuil, een open trap of open keuken? Behandeld worden ook de be diening van een CV, de regeling en beveiliging, mogelijke ge luidshinder, de offerte en het onderhoud en de service, die gaan spelen als de installatie in bedrijf is. Door tijdige voorzorgs maatregelen kunnen veel ongemakken (en kosten) worden voorkomen! Een ACI-installateur geeft garanties en service. Wie meer over Centrale Verwarming wil weten kan het boekje bestellen door 12,90 over te maken op postgiro 74262 van ACI - Surinamestraat 24 - Den Haag, tel. 070-469210. Medel - postbus 135 - 9300 AC Roden, tel. 05908-18941 brengt een nieuw type rookalarm op de markt, dat waarschuwt tegen brandgevaar. Dit type werkt foto-elektrisch, d.w.z. een lampje belicht een lichtgevoelige cel. Komt er nu rook in het systeem, waardoor minder licht op de fotocel komt, dan gaat het alarm af. In het alarm brandt konstant een lampje waardoor het in het apparaat iets warmer is dan in de omgeving ervan. Deze warmte zorgt er automatisch voor dat de omgevingslucht van de fotocel circu leert. Bij aanwezigheid van rook wordt dit door de fotocel gere gistreerd en gaat het alarm af. In tegenstelling tot andere rook/gasalarmsystemen, die op een halfgeleider principe wer ken gaat Protector 168 met het foto-elektrisch systeem niet af bij aanwezigheid van vreemde al of niet brandbare gassen (oplos middelen en benzinedampen). Het systeem werkt normaliter op het lichtnet, wel kan er een 9V batterij in geplaatst worden die bij lichtuitval de stroomvoorziening overneemt. Met een zgn. "rooktest" kan het apparaat en de batterij op de juiste werking uitgeprobeerd worden. De afmetingen van dit ivoorkleurige rookalarm zijn 16 x 16 x 5 cm. De prijs af Roden 90,— excl. BTW. Voor het aanbrengen moet de ondergrond vetvrij, droog en stevig zijn. De tegels of stroken kunnen met een hobbymes op een vlakke ondergrond af- en bijgesneden worden. Als lijm wordt Perfax schuimvinyllijm geadviseerd en als een roller wordt gebruikt Perfax tegellijm die met ca. 5% water verdund is. Zowel ondergrond als Fikszo moeten met lijm ingesmeerd worden. De prijs komt op ca. 25,— per m2. J. van Naest b.v. - Postbus 15 - Lekkerkerk, tel. 01805-2344 - Houtwarenfabriek en Een prettig "leefklimaat" in onze woning is een vrij persoonlijke zaak. Wat de een te warm en te bedompt vindt, is voor een ander te kil. Behalve aan individuele verschillen is e.e.a. mede sterk gebonden aan de werkzaamheden en de leeftijd van de betrok kenen. Met behulp van de techniek kan in vele gevallen het "klimaat" worden aangepast, bijv. door ventilatie-voorzienin- gen, luchtbevochtigers en verwarmingsapparaten. In de bro chure "Lucht, vocht en warmte in huis" worden deze mogelijk heden en de voorzieningen die daarvoor nodig zijn behandeld. De brochure is te bestellen door overmaking van 1.50 op giro 2069727 t.n.v. Kema Boekhandel te Arnhem, Utrechtseweg 310. 8

Zeeuwsch landbouwblad ... ZLM land- en tuinbouwblad | 1978 | | pagina 8