DOE HET ZELF NIEUWS Progress... Waterslangbox "Ponal Express" Slijpsteenhulpstuk voor boormachines Clippy "tegels" Veelzijdig Spanapparaat Skandia Praktikus. Bison - Kombi - Snel. Nogmaals de Preval Sprayer. Onder redaktie van Ing. J.F. Blanksma oplossing daarvan is de Progress waterslangbox. Deze box kan door middel van een snelkoppeling (insteken - klik - klaar) op een kraan aangesloten worden. Daarna rolt U de slang zover af als nodig is. Er zit 20 m. op. Oprollen gaat net zo gemakkelijk als afrollen. De box heeft een doelmatige, gesloten vormgeving. Voor het aansluiten van bijv. autowasborstels, tuinsproeiers e.d. is ook een snelkoppeling aanwezig. Om de aansluiting van de waterslangbox naar de kraan te maken is slechts een stuk slang nodig dat lang genoeg is om de box op de gewenste plaats neer te zetten, waarna de slang van de box zover nodig uitgetrokken kan worden om de auto te wassen, de tuin te sproeien enz. enz. De prijs is 45,— excl. BTW en de box is verkrijgbaar bij de verschillende DHZ-zaken en grootwinkelbedrijven. Patijnen- burg. Naaldwijk, tel. 01740-26941 brengst ze in de handel. Rondslingerende losse waterslangen en het optreden van knik ken daarin willen nog wel eens de nodige problemen geven. Een Zeer snel drogende houtlijm. Welke doe het zeiver ergert zich niet aan de geringe aanvangs- hechting en de lange wachttijden van houtlijmen! Onnodig veel tijd gaat hiermee verloren, terwijl men bovendien veel klemmen nodig heeft om alles goed vast te zetten. Deze problemen zijn nu opgelost door de nieuwe zeer snel drogende houtlijm Ponal Express die door Henkei Chemie te Amstelveen introduceert. De afbindtijd (kiemtijd) van Ponal Express bedraagt slechts 10 minuten, (bij kamertemperatuur) terwijl normale houtlijmen zeker 1 a 2 uur geklemd moeten worden. Ponal Express is vanzelfsprekend geschikt voor alle houtverlij- mingen, maar in het bijzonder voor het verlijmen van moeilijk te klemmen voorwerpen. Binnen 5 minuten wordt namelijk al een zeer hoge hechting bereikt zodat gemakkelijk met de hand geklemd kan worden. Na volledige uitharding is de eindsterkte van de lijmweg hoger dan de sterkte van het hout. Deze houtlijm droogt volledig transparant op en is elastisch. Ponal Express is verkrijgbaar in een handzame flacon met een oranjekraag en een inhoud van 225 gram. Verder informatie over Ponal Express kunt u krijgen bij de doe het zelf - en ijzerwarenzaken alsmede andere spe ciaalzaken. Dan wel bij Henkei Chemie BV - Prof. E.M. Meyerslaan 3, Amstelveen, telefoon 020 - 5.40.19.11 Als drainage-tegel,minder inloop van vuil, voorkoming van ge luidsoverlast, maar ook tegen koude voeten en voorkomen van beschadiging is de Clippy tegel een soort kunststofmat met vele toepassingsmogelijkheden. Bijv. in en om het huis, balkon, ter ras, plat-dak, tuin, in en rondom de tent, caravan, douche, ga rage, bijkeuken enz. Licht in gewicht en een handzaam formaat van 50 x 50 cm en 2,5 cm hoog kunnen deze Clippy's met een doe-'t zelf clipconstructie gemakkelijk aan elkaar bevestigd worden, maar ook zo weer losgemaakt en opgenomen worden. Het opgewerkte oppervlak, zonder sbherpe' randen maar wel met antislipprofilering is altijd schoon en droog en gemakkelijk te reinigen. Door de roosterwerking minder inloop van vuil, en geen last van natte voeten. Door de veerkracht geen geluidso-- verlast en bijv. in de badkamer geen optrekkende koude aan de voeten. In de frisse kleuren rood, wit, blauw en groen verkrijg baar. Braat bouwstoffen N.V., Maanweg 100, Den Haag met verschillende vestigingen elders, brengt ze in de handel. Prijs per stuk 8,05 incl. BTW. Voor de hobbyist en vakman brengt de B.V. Handelsonderne ming ANKOR - postbus 142 Leidschendam, een veelzijdig spanapparaat in de handel waarmee planken, lijsten, rond of kantig hout van onbeperkte lengte, breedte en dikte zowel plat als smalkantig vastgeklemd kunnen worden. Op eenvoudige wijze kan deze "Skandia Prakticus" aan een tafel, werkbank, kalk of plank (tot 65 mm) vastgezet worden. Met klemmen. Een tweetal tafelklemmen aan de spindelkant en een dubbele druk plaat aan de klemplaatzijde geven, ook bij zware belasting, een omwrikbare klemming op de werkbank. Grote spanvlakken voorkomen beschadiging van het werkstuk terwijl de omklap- bare spindelgreep de mogelijkheid geeft om dit spanapparaat op praktische elke gewenste plaats te gebruiken. De is vastges teld op 76,50 (incl. BTW). Levering via de detailhandel en inlichtingen bij ANKOR. In onze "Praktische Tips" in het nummer van 10 maart over de "Preval" sprayer met de vele toepassingsmogelijkheden, waar bij een gasreservoirtje voor de spuitdruk zorgt is in het tele foonnummer van Limex Trading B.V. een zetfout geslopen. Dit moest zijn 073 - 13.00.03. Het adres is Pettelaarseweg 13, 5216 BG 's Hertogenbosch, Betreffende het toepassen van de sprayer dient nog vermeld te-worden dat open vuur tijdens het spuiten ermee vermeden moet worden. Zowel voor de vakman als de "doe het zeiver" is scherp ge reedschap een noodzaak om tot een goed en bevredigend ein dresultaat van een werk(stuk) te komen. Het geregeld slijpen van beitels, bijlen, messen, scharen enz. is daarvoor een eerste vereiste. Van verschillende daarvoor beschikbare niet profes sionele slijpstenen zijn er vele die met de hand bediend moeten worden, met als bezwaar dat dan veelal slechts, één hand voor het slijpen beschikbaar is. Een slijpsteenhulpstuk waarbij de boormachine voor de aand rijving zorgt is de Tormek ST-250. in de handel gebracht door Beekwilder-Tools - postbus 8056 - Den Haag, tel. 070-670107. Uit Zweden afkomstig is deze slijpsteen geschikt voor slijpwerk van beitels, schaafbeitels, bijlen, scharen, messen, steen, tegels en glas. De steen zelf is van zandsteen, die door een bakje met water loopt, zodat oververhitting en blauw worden van het staal voorkomen wordt. Daar het toerental van een normale boormachine, waarvan de snelheid niet geregeld kan worden, veel te hoog is, is een vertragingsmechanisme in de aandrijving aangebracht, waardoor het toerental boormachine-slijpsteen in verhouding van 21 op 1 wordt teruggebracht. Een Zweedse "Gotland" zandsteen is op deze Tormek ST 250 gemonteerd. Het gehele hulpstuk behoeft niet vastgezet te wor den en kan dus weggezet worden. Gewicht 12 kg, bodem plaatafmetingen 24~x 21 cm, diameter zandsteen 25 cm, breedte 5 cm. Een slijpsteensteun maakt zorgvuldig slijpen mogelijk mede omdat deze steun door middel van 2 moeren bij te stellen is. Het zandsteenslijphulpstuk past praktisch op elk merk boormachine met een kraag aan het huis van 38, 40 en 43 mm, diameter. Bijpassende opsluitringen worden bijgeleverd. Alleen voor de Wolfcraftboormachines is een voorzethulpstukje nodig. Zandstenen zijn los leverbaar. Aandrijfas 8 mm. De prijs is exkl. BTW 199.15 en 235,- inkl. BTW levering franko huis onder rembours. Epoxylijmen worden voornamelijk geleverd in 2 losse tubetjes: één met lijm en één met harder. Deze 2 komponenten moeten dan afzonderlijk uit de tubetjes worden gedrukt. Nauwkeurig dosejen in een bepaalde verhouding, meestal 1:1, is wel be langrijk. Maar dat kan nu veel handiger en eenvoudiger. De fabrikant van de bekende Bison lijmen - Perfecta Chemie te Goes, brengt onder de naam Bison-kombi-Snel een 2- komponenten expoxylijm in één spuit op de DH2 markt. Alleen door met de duim op de dubbelspuit te drukken, worden lijm en harder altijd in de juiste dosering naar buiten gedrukt. Dan nog even mengen met het bijgeleverde spateltje en de lijm is klaar voor gebruik. Kombi-Snel hardt zeer snel uit: bij kamertemperatuur (plm. 20 C) ordt na 5 - 10 minuten een handvaste verbinding gekregen; doorharding na ca. 30 minuten. Verder is de lijm warmtebes- tendig.tot ca. 70 C en onbrandbaar. De lijmnaad is transpirant en scheurt of krimpt niet. Bison Kombi-Snel is voor het snel lijmen van allerlei materia len, zoals metalen, steen, zacht- en hard hout, aardewerk, por selein. kristal, glas, ivoor, edelsteen, en diverse kunststoffen bijv. polyester, formica, bakeliet, hard polystyreen enz. zowel on derling als in de verschillende kombinaties. Bison Kombi-Snel wordt geleverd in een blister, kompleet met 2 mengspateltjes. Verkrijgbaar bij de meeste doe-het-zelf, ijzerwaren-, en verfza- kenvoor/ 5,75. 7

Zeeuwsch landbouwblad ... ZLM land- en tuinbouwblad | 1978 | | pagina 7