Betanal Betanal Betanal I-11E olie Maneltra-Borium Schering-RM 78 I SPUIT OP TIJD... Ruilverkavelingen "Willemstad" en "Oud Gastel-Oudenbosch" in ontwikkeling B.T.W. verklaring aardgas voor 15 april opsturen! KORTE WENKEN C A R.-Zevenbergen Dosering 6-7,5 l/ha. Zo nodig Venzar of Pyramin® toevoegen. Uitsluitend op zeer klein onkruid. Toepassen bij onregelmatige kieming, vreterij of kans op nachtvorst. Spuit tweemaal 4 I Betanal/ha binnen één week. Optimale werking. Versterkt de werking varTSetanal. Toevoegen bij temperatuur beneden 18 °C op afgeharde bieten met tenminste 2 echte blaadjes. Voorkomt hartrot in bieten. Spuit 2 kg/ha tussen 1e en 3e week van juni. Kan gemengd worden verspoten met alle insekticiden. Zorg in alle gevallen voor een schone spuitapparatuur. Gebruik voor het reinigen Schering RM 78 in een oplossing van 2 AKKERBOUW WIE IN APRIL nog stikstof moet geven aan een graange was moet wel erg voorzichtig te werk gaan. Kunstmeststik- stof kan dan gemakkelijk een groeiexplosie geven. Wees dus voorzichtig. U kunt beter 20 kg zuivere N minder geven en later een overbemesting toepassen. HET IS EEN goede gewoonte om als knolselderijteler één of twee maal bij uw plantenteler te gaan kijken hoe de planten zich ontwikkelen. Een goede samenwerking kan alleen maar een goed resultaat geven. Het oog van de meester maakt nog steeds het paard vet. IN EEN LA A T voorjaar is er nog meer reden om te wach ten tot de struktuur van de grond goed is, voordat U begint. Laat de grond eerst voldoende droog worden. Struktuurbe- derf in april geeft een slechte beginontwikkeling van het gewas. Meestal valt dan ook de kg-opbrengst niet mee. IN MAART 1978 kwam de 4e uitgave over zaadopbreng sten van enkele rassen zoals Engels raai gras' Beemdlang- bloem, Veldbeemdgras en Hardzwenkgras over de jaren 1971 tot en met 1976 uit. De verspreiding gebeurt door de belanghebbende graszaadfirma's. Vraag uw graszaadadvi seur naar deze uitgave, U heeft dan een overzicht over het opbrengstvermogen van de door U geteelde graszaadselek- tie. BIJ TUINBONEN kunt U de onkruidbestrijding het beste uitvoeren tussen zaaien en opkomst. Dit gaat in het alge meen beter dan een onkruidbestrijding na de opkomst van de tuinbonen. Laat uw kans dus niet voorbij gaan. De te gebruiken middelen vindt U in het Rode boekje, handleiding 1978 de chemische bestrijding van ziekten, plagen en on kruiden in landbouwgewassen. RUNDVEEHOUDERIJ MEER OPPERVLAKTE mais, meer kans op aantasting van fritvlieg. De schade door dit insekt kan zeer groot zijn. Wanneer U het zaaizaad ontsmet met Mesurol Wordt een redelijke bestrijding tegen fritvliegschade verkregen. De kosten van de zaadbehandeling worden ruimschoots ver goed. Is het zaaizaad met antrachinon tegen vogelschade behandeld, dan moet U dus nog een ekstra behandeling toepassen met Mesurol tegen fritvliegschade. EEN AANTAL PERCELEN hebben bij de teelt van snij- mais veel last van hanepoot (ijsgras). Het is een lastig on kruid dat op tijd bestreden moet worden. Eradicane 51/ha of Sutan 5 l/ha moeten vlak voor het zaaien worden gespoten en direkt ingewerkt. Lasso 5 l/ha spuiten tussen zaaien en opkomst. De 3 genoemde middelen werken niet tegen twee zaadlobbige onkruiden, zodat hiertegen nog een bespuiting noodzakelijk zal zijn. VOGELS EN VOGELSCHADE aan mais gaan dikwijls samen. Door het zaaizaad te behandelen met een vogelaf weermiddel is meestal schade te voorkomen. Door morsen Of de zaaimachine rijdend buiten werking te zetten, komen de korrels boven de grond te liggen. Laat dat vogels lokken achterwege en zaai ook voldoende diep. Op zware of voch- tige grond 4 a 5 cm en op lichte en/of droge grond 5 a 6 cm. Schering Nederland B.V. Op 2 september en 1 decemDer j.l. werd door stemming besloten tot de uitvoering van bovengenoemde ruilverkavelingen. Deze uitvoering moet, volgens de ruilverkavelingswet, worden opge dragen aan een Plaatselijke Kommissie. De benoeming van deze Plaatselijke Kommissie gebeurt - vanzelf - sprekend pas na de stemming - door Gedeputeerde Staten. Deze horen daarvoor de Centrale Kultuurtechnische Kommissie, Bur gemeester en wethouders van de gemeenten waarin het blok is gelegen en de provinciale of regionale landbouworganisaties. Deze benoemingsprocedure is nu aan de gang. Inmiddels is het mogelijk om enkele voorbereidingen te treffen die onafhankelijk van de te benoemen plaatselijke kommissie zijn en waarvan de kosten ook geheel voor rekening van het Rijk komen. Dat zijn: 1Het maken van kaarten waarop te zijner tijd de toedeling van kavels zal worden ontworpen. Dit is een tijdrovende bezig heid waarvoor, naast het uitvoeren van het nodige meetwerk in het terrein, ook gebruik wordt gemaakt van luchtkarte- ring om moeilijk toegankelijke terreingrenzen te karteren. In de ruilverkaveling "Willemstad" is met dit meetwerk begonnen. Daarnaast zijn in het ter rein ook witte vierkante schijven uitgelegd om verband te brengen tussen deze metingen en de voor de luchtka rtering te maken luchtfoto's. In de ruilverkaveling "Oud-Gastel - Oudenbosch" zal hiermee in de loop van dit jaar een begin worden gemaakt. Deze werkzaamheden worden uitge voerd door het Kadaster. 2. De voorbereiding voor de uitvoering van de schatting. Om tot de waardebepaling van de inge brachte gronden te komen is het nodig dat alle gronden door schatters uit de streek worden ge schat. Zij zullen daarbij een beeld moeten hebben van alle grondsoorten die in het blok voorkomen en van de (agrarische) waarde daarvan. Om nu de mogelijkheid te hebben spoedig na de benoeming van de plaatselijke kommissies tot deze schatting over je gaan worden reeds nu de aanwezige grondsoorten geïnventariseerd en beschreven. Deze inventarisatie gebeurt door de afdeling On derzoek van de Landinrichtingsdienst. Voor beide doelen zullen incidenteel gronden moeten worden betreden. Uw medewerking daartoe kan de uitvoering van de ruilverkaveling alleen maar bespoe digen. De benoeming van de Plaatselijke Kommissies wordt spoedig verwacht. Ir. W.J. Bonekamp, hoofd afdeling Projekten Dienst van het kadaster en de openbare registers. Venzar®: Internationaal geregistreerd handelsmerk van E. I. Du Pont de Nemours and Co. (Inc.) Pyramin®: Internationaal geregistreerd handelsmerk van BASF Afdeling Agro Postbus 79 Boxtel Telefoon 04116 4925 Zoals U inmiddels bekend zal zijn blijft de 4% B.T.W. ten aanzien van gas en olie voor gebruik in de tuin bouw behouden. Het gasbedrijf kan echter alleen tegen het 4% tarief leveren wanneer de tuinder een verklaring kan tonen die weergeeft dat de gebruiker de brandstof slechts zal gebruiken voor de tuinderij. Geen verklaring; dan ook geen gas voor 4%.... De formulieren voor deze verklaring worden verstrekt door de Distrikt Bureau Houders. Men kan ze telefo nisch bestellen of er zelf omgaan. Het is uiterst be langrijk dat U die formulieren ingevuld en wel voor 15 APRIL opstuurt naar het gasbedrijf. Wanneer de formulieren te laat arriveren zullen er één of twee afrekeningsperioden buiten de 4% B.T.W. regeling vallen en dat kost U geld, waaraan U niets heeft. Gebruikt U niet al het gas voor de tuinderij dan moet U aangeven hoeveel dat is. En voor dat gedeelte moet dan weer wel 18% worden betaald. Bij de oliestook ligt het iets anders. Eerst wordt de 18% B.T.W. gerekend, die men later dan weer terugkrijgt, meestal per kwartaal. De formulieren die hiervoor benodigd zijn kunnen ook weer bij de D.B.H.'s wor den gehaald. Dan de formulieren invullen en samen met de olierekening terug brengen bij de D.B.H. Daarna wordt alles doorgezonden naar de HID en de belastinginspektie. De olietuinders hoeven nog geen haast te maken met die formulieren want pa= in juli a.s. kunnen ze wor den ingediend voor teruggave van de accijns en B.T.W. (einde 3e kwartaal). Onder de 4% regeling vallen het telen van groenten, fruit, bloemen, bloembollen, boomkwekerijgewassen, champignons en tuinbouwzaden; het prepareren van bloembollen, het stomen van grond en compost voor champignons door kwekers en soms ook loonbedrij ven; het drogen van tuinbouwzaden en nachtvorst- bestrijding in de fruitteelt. scherinc

Zeeuwsch landbouwblad ... ZLM land- en tuinbouwblad | 1978 | | pagina 14