Algproofcoating van Epifanes. Plastic Padding voor allerlei reparatie's. Minicompressor perslucht op 12 V. Kunststofgrasmatten voor diverse doeleinden. Verftips voor het onderhoud van uw boot. Algengroei onder de boot is vanouds één van de lastige proble men, waar de watersporter mee te kampen heeft. Op de onlangs gehouden HISWA watersporttentoonstelling werd een nieuw produkt geïntroduceerd waarvan de fabrikant, de Lak- en Verffabriek W. Heeren Zn. BV te Aalsmeer, postbus 166, tel. 02977-24661, stelt dat bij toepassing ervan het probleem van aangroeiende algen afdoende opgelost kan worden: Epifanes Algproof coating is een produkt waarin ondermeer Teflon, fluorcarbon, polythyleen en acrylplastics zijn verwerkt. Teflon, bekend als afdeklaagje in pannen, bakblikken, enz. zorgt er in de keuken voor dat bijv. een ei niet kan aanbakken. Op een laklaag', die behandeld is met Algproof, kunnen algen niet groeien. Anders dan de gebruikelijke beschermingsmiddelen is deze coating niet een extra laagje op de laklaag. Het middel vormt daarmee samen één geheel. Bij het aanbrengen ontstaat door het inwrijven ervan met de hand met een doek of met een poetsmachine, warmte waardoor er een chemische reactie ont staat tussen lak en coating. Bij deze reactie worden de poriën van de lak gereinigd en vloeit de lak met coating uit tot een satijn gladde bovenlaag. Daarna worden de poriën gesloten en ont staat een harde, ondoordringbare laag, die een goede bescher ming geeft tegen algaangroei. Afhankelijk van de kracht waarmee wordt gewreven en dus van de warmte die daarbij ontstaat blijft de nieuwe gevormde be schermlaag twee tot vier jaar in stand; twee jaar bij wrijven en zeker driejaar met een poetsmachine. Algproof coating is geschikt en veilig voor alle laksoorten en polyesters en tevens een bijzonder geschikt middel tegen oxy- datie en verwering van caravans, plexiglasramen, glasvezels, enz. Maar ook voor onderhoud van chroom, koper, zilver en goud. De toepassing van Algproof coating is uiterst simpel. De ge bruiksaanwijzing staat overigens op de verpakking. Het enige waar rekening mee gehouden moet worden is dat de te behan delen lak goed uitgehard is en dus niet op pas gelakte opper vlakken mag worden toegepast. De lak mag ook niet te warm zijn, dus niet in de volle zon aanbrengen. De prijs per flacon is vastgesteld op 27,50. Lankhorst Touwfabrieken B V. te Sneek Postbus 203 - tel. 85150 - 12345 brengt nieuw op de DHZ markt voor vele toepassings mogelijkheden de zgn. Plastic Padding produkten in de handel. Een kunststof die door chemische reactie bij ca 20 C in 10 minuten verhard, enorme hechting op de meeste materiaal soorten als hout, aluminium, koper, lood, staal, glas en polyester heeft en die niet door olie, benzine water en chemische stoffen wordt aangetast. Bij onvoorziene pech aan boord van een boot, een caravantrip of iets dergelijks nuttig om bij de hand te heb ben. Er zijn drie typen nl.: Type hard te gebruiken als ijzerplamuur voor reparatie van pijpen, motorblokken, opvullen van gaten enz. Per tube van 90 gr 3,25 incl. BTW Type elastisch wordt toegepast voor op pervlakte reparatie behandelingen en kan gemakkelijk ge schuurd worden. Een tube hiervan 225 gr kost eveneens 3,25. Voor reparatie van polyester is de Gelcoatfiller; waarmee zelfs aanzienlijke schade aan polyester opbouw gerepareerd kan worden. Mits de juiste methode wordt toegepast. Ook geschikt voor het bijwerken van krassen en deuken in een polyesterhuid. Een tube van deze gelcoat kost 8,15. Lankhorst Touwfabrieken in de land- en tuinbouw reeds lang bekend om de levering van velerlei oogst- en tuinbouw garens heeft zich in de laatste jaren mede ontwikkeld tot een groot handel in watersportartikelen met een enorme keuze op dit gebied. Catalogus 1978, die bij Lankhorst tegen (geringe) ver goeding aan te vragen is geeft overzicht in het uitgebreide leve ringsprogramma van dit bedrijf dat dit jaar 175 jaar "in touw" is. Verkoop vindt uitsluitend plaats via de desbetreffende winkels, die produkten van Lankhorst Touwfabrieken b.v. verkopen. Indien niet voorradig daar te bestellen!! Alhoewel voor het oppompen van luchtmatrassen, opblaasbo ten. autobanden enz. een hand- dan wel voetpompje het meest wordt gebruikt en die aanmerkelijk voordeliger in de aanschaf zijn dan een minicompressor, het oppompen van bijv. een grotere opblaasboot vraagt dan wel de nodige tijd, moeite en vaak vele zweetdruppeltjes. Voor diegenen die de kosten ervoor over hebben en meer op hun gemak zijn gesteld is deze minicompressor om alles wat met lucht gevuld en op de juiste spanning gebracht moet worden, een gemakkelijke oplossing. Overigens behoeft het gebruik zich niet tot het vorengenoemde te beperken. Overal waar perslucht wordt verlangd, maar geen persluchtleiding aanwezig is kan deze minicompressor uitkomst brengen. De compressor moet aangesloten worden op een 12 V autoaccu bijv. via de sigarettenaansteker, die in de meeste auto's tegen woordig standaard aanwezig is. De compressor werkt in iedere stand zonder onderhoud en levert bij weinig stroomverbruik schone, olievrije perslucht. De zuiger is van sterke PTFE kunst stof en het in kogellagers lopende aandrijfasje is voor de gehele levensduur gesmeerd. Het gewicht is 1650 gr, de afmetingen 165 x 115 x 90 mm, het stroomverbruik 9 A. Een 3 m lang snoer en 70 cm luchtslang zorgen voor een gemakkelijke bediening terwijl een duidelijk afleesbare manometer de druk aangeeft. Bijgele verd worden universele- en fietsbandennippels en enkele reser veonderdelen. Het compressortje is milieuvriendelijk en gelui darm. Leverbaar in een blauw plastic koffertje in twee uitvoe ringen n.l. voor maximaal 3.5 atm. voor 156,78 en tot 8 atm. 165,25 excl. BTW. Schiff Electronic - postbus 1181 - te Arnhem, tel. 085 - 45.30.62. kan desgewenst nadere informatie verstrekken. Voor balkons, daktuinen, terrassen, patio's en stacaravans maar ook als mat voor de huis- of keukendeur kan een kunststof- grasmat een doelmatige oplossing zijn, die toch decoratief is. Ze kunnen tegenwoordig redelijk natuurgetrouw van kunststof worden gemaakt. Van weerbestendig PVC Polyeathyleen die tegen koude, hitte en zware belasting bestand is. Amevo B.V. - Veerdijk 59 - Wormer tel. 075 - 283771 kan kunststof grasmatten in verschillende kwaliteiten leveren. De duurste maar ook natuurgetrouwste is Polygras Super met drainage, speciaal bedoeld voor bijv. balkons, terrassen, randen om zwembaden en sauna's. De in de mat aangebrachte perfo ratie zorgt voor een goede waterafvoer. De breedte is 2m de maximale rollengte 20 m. De prijs per m2 komt op ca. 90,- ook te leveren in tegels van 40 x 60 cm ad 24,- per stuk. Polygras Favorit is geschikt voor toepassing in vochtige omgeving, maar heeft geen drainageafvoergaatjes. Of er moet geen regen of water op terecht komen dan wel het water moet, als de mat onder iets helling gelegd wordt,via de oppervlakte van de mat afgevoerd kunnen worden. Rollengte max. 30 m, breedte 2 m, prijs ca. 35,— per m2. Tenslotte vermelden wij Polygras Nado een stevige grasmattegel met zeer grof "gras". De tegels van 30 x 40 cm, die onderling met een drukknopsysteem aan elkaar ver bonden kunnen worden, zijn bijv. uitstekend als deurmat te gebruiken. De prijs per tegel komt op ca. 3,35. Alle prijzen excl. BTW. Bij grotere opname is kwantumkorting mogelijk. Wij hebben niet alle kwaliteiten vermeld. Heeft U interesse neem dan kontakt met Amevo B.V. op. Hij is, we zeggen het er maar meteen bij, niet goedkoop 658,- incl. BT is een fors bedrag! Maar in een aantal gevallen kunnen we ons voorstellen, dat een dergelijk apparaat uitstekend van pas kan komen, mede door zijn veelzijdige gebruiksmogelijk heden. Met duwbeugel en twee rode wielen is het geheel verrijd en transporteerbaar. Gewicht incl. verpakking ca. 75 kg. Hoogte zonder schoorsteen 62 cm, hoogte schoorsteen met rode kap 65 cm. doorsnede 12 cm. De grill is van geëmailleerd gietijzer, de houtskool schuiflade verstelbaar, het draaispit wordt met batte rijen aangedreven. De braadpan met deksel is van gietijzer en het grill-rek verschroomd. Naast houtskool kunnen houtblok ken eierkolen, briketten en turf als brandstof worden gebruikt. Door de klep, waarop het grillapparaat ligt te sluiten wordt de grill-lok een mogelijke vuilverbrander of kachel, terwijl met de deur open na het grillen of braden, als de avond wat killer wordt, de grill-lok als open haard dienst kan doen. B.V. Handelsmij v/h. Joh. H.v.d. Meiden - postbus 628 Amersfoort, tel. 033 - 10541 kan u desgewenst nadere inlichtingen verschaffen. Roosteren op een grill-rek, grilleren aan het spit. bakken of braden in de gietijzeren braadpan, te gebruiken als open haard, als vuilverbrander en (op een schoorsteen afvoer aangesloten) als verwarming voor weekendhuisje, werkplaats erfz. zijn de zes mogelijkheden die deze Universele Grill-lok biedt. Onder de veelzeggende titel "Systeem bootbehoud" heeft Sik- kens een brochure samengesteld voor al diegenen die op een of andere wijze met schepen en verf te maken hebben. Een boekje waarin kort en bondig antwoord wordt gegeven op de vraag "Hoe houd ik mijn schip in conditie"! en de weg gewezen wordt om Uw boot of die nu van staal, hout of polyester is zo te onderhouden dat het eindresultaat tot volle tevredenheid stemt en in de toekomst het onderhoud tot een minimum beperkt blijft. Een en ander uiteraard met toepassing van Sikkens pro dukten. Ruwa jacht lakken enz' Ceta Bever polyester en Con structielij m. Het boekje bevat niet alleen uitgebreide informatie over verf en verfsystemen maar ook over voorbewerkingen, onderhoud en talloze andere daarbij van belang zijnde onderwerpen. Aan te vragen bij Sikkens Verkoop Nederland B.V. - postbus 106 - Sassenheim-, tel. 02522 - 19020. Een lijst van dealers waar Sik kens - Ruwaprodukten te verkrijgen zijn wordt bijgevoegd. 10

Zeeuwsch landbouwblad ... ZLM land- en tuinbouwblad | 1978 | | pagina 10