Maak korte metten met onkruid op wintervoor en zaai bed Spuit tijdig met 'Gramoxone' en/of 'Reglone' Voorbereidingskommissie Ruilverkaveling "Wolphaartsdijk" geïnstalleerd! H et is een hoopvol teken dat na een aantal negatieve benaderingen van ruilverkavelin gen nu afgelopen week weer een belangrijke stap is gezet in de richting van een ruilver kaveling in Zeeland. D k: W. HUIBREGTSE RUILVERKAVELING WOLFAARTSDIJK 'Gramoxone' 'Reglone' De helpende hand van ICI. DE KOOI DRIEPUNTS TE KOOP gende periode doordrongen raken van de voordelen van een ruilverkaveling. In de prak tijk is het steeds zo geweest, zei hij, nadat de ruilverkaveling was afgesloten steeds bijna iedereen blij was dat het doorgegaan was om dat de bedrijfsomstandigheden altijd er op vooruitgingen. Toen de officiële installatie had plaatsgevon den, zei de voorzitter van de kommissie, de heer J.M. Mol, dat de ervaringen met het stemmen van ruilverkavelingen in Zeeland de laatste tijd weliswaar niet best zijn, hij toch niet bang was voor deze verkaveling, want ik weet dat we strijden voor een eerlijke zaak. We zijn niet over één nacht ijs gegaan bij de aanvrage, reeds twintig jaar geleden werd er al over ge praat. Ir. W.A. van Meegen de sekretaris van de voorbereidingskommissie, zei dat tussen de kommissies en de ambtelijke adviesinstanties een wederzijdse vertrouwensbasis moet zijn. Behalve de heer Mol en de heer van Meegen, maken van de voorbereidingskommissie deel uit, de heren J.C. Smallegange, J. Jasperse, I. Zandee en ir. M.A. Geuze. Zij vertegenwoor digen de drie landbouworganisaties en de grondeigenaren en pachters. Aan de kommissie zijn voorts nog de nodige adviseurs toege voegd. De ruilverkaveling Wolphaartsdijk die een gebied beslaat van 2850 ha heeft een voorbe reidingskommissie gekregen. 'e heer J.Nieuwenhuyse, plaatsvervangend lid van de centrale kultuurtechnische kommissie, onderstreepte nog 'ns de noodzaak van een goede aan de moderne tijd aangepaste kavelindeling. Momenteel zo zei hij, is onge veer een derde deel van het gebied slecht ver kaveld. Daarnaast ontstaat door de herinrich ting van de streek ook een verbetering van de waterbeheersing. Dacht men vroeger daarbij vaak aan het kwijt raken van overtollig water, tegenwoordig is men ook bijzonder geinteres- seerd in de konservering van zoet water. Na een zeer droge zomer werd iedereen aan deze noodzaak op een ingrijpende manier herin nerd. Voorts was hij van mening dat er uit landschappelijk oogpunt geen grote problemen te verwachten zijn bij de uitvoering van de werken. Namens de drie Zeeuwse landbouworganisa ties zei de heer A.J.G. Doeleman, dat bij de voorbereiding van een ruilverkaveling de voorlichting aan de belanghebbenden van een bijzonder groot belang is. Verder merkte hij nog op dat een ruilveriaveling gelijk ook gezien kan worden als een grote opknapbeurt voor een bepaald gebied. Gedeputeerde mr. J.F.G. Schlingemann zei dat deze ruilverkaveling een toetssteen zal zijn voor de rest van Zeeland. Het is van zeer groot belang dat de belanghebbenden in de nu vol- Vóór het zaaien U kent dat: onkruid op de wintervoor. ,Grasachtigen zoals duist en wilde haver. Plus breedbladigen. Verspil geen tijd en brandstof aan grondbewerking. Met de kans dat het onkruid alleen maar verplaatst wordt en er ook nog ongewenst vocht verlies optreedt, wat niet best is voor het kiemen van het zaad en de werking van bodemherbiciden. Spuit meteen met 'Gramoxone' en/of 'Reglone' De volgende dag kunt u eggen en het zaaibed is klaar! Vóór opkomst van het gewas Tussen het zaaien en de opkomst van het gewas kan onkruid zich nog flink ontwikkelen. In zo'n sitüatie komt uw opbrengst in gevaar als u vlak voor de op komst van het gewas niet spuit met 'Gramoxone' en/of 'Reglone' Een bedrijfszekere methode. En een veilige. Want de produkten hebben, eenmaal op de grond, geen nawerking meer. Praktisch is ook, dat u onder bijna alle weersomstandig heden kunt spuiten. 'Gramoxone' of 'Reglone' 'Reglone' werkt goed tegen breedbladige onkruiden; tegen grassen en ganzevoetachtigen verdient 'Gramoxone' de voorkeur. Vaak is een mengsel van beide een goede keus. ;m«ovo j I Nadere inlichtingen bij: i M> |C| HOLLAND BV, Afdeling Landbouw Wijnhaven 107, Rotterdam Telefoon (010) 140122 Handelsmaatschappij Gorissen Someren B.V. vraagt steeds naar hooi, stro en voeraardappelen. Kontante betaling. Some ren N.Br. tel. 04937-2387 TE KOOP GEVRAAGD voor beleggers öf vrij op gebruik: landbouwbe drijven en percelen bouwland. Tevens vragen wij voor onze relaties bouwgrond bestemd voor huizenbouw en recreatie. Mijs Onroerend Goed, postbus 27, 3247 ZG Dirksland. DOORLOPEND te koop gevraagd: alle soorten hooi, stro en maïs en alle andere fourageproduk- ten. Kontante betaling. Fouragehandel J. van de Wege, lm- en Export fou- rage, Steenovens 2, Zaamslag. Tel. 01155-2133 en 1835. Uw speciale adres voor levering BIERBOS TEL. TE KOOP: Gebruikte transporteur 7 m. 2 toerig, 60 cm. br. Gebruikte stortbak 3 ton met zeef- band, 5 tons Hercules stortbak met sterrenband grondreiniger. 2 zij- af- kipbanden, 2 gebruikte opschepmachines (Bres- ton). Ook te huur op schepmachines. Fa. Joh. Gunst, Ringbaan West 2, Goes. Tel. 01100-15351 na 18.00 uur 14141. STALEN LEGERKAS- TEN. Zeer geschikt voor het opbergen van giftige stoffen, materialen e.d. Nu ook groot model. R. van Remortel, Hemel- straat 6, St. Jansteen tel. 01140-2512 VERKOOP VAN dierge neesmiddelen in Zeeland. P.C. Louws, Duinweg 35, Zoutelande. Tel. 01186-1569. Een vorkhefmast aan de driepunts-hef in rich ting. Hiermee maakt u in enkele minuten van uw tractor een complete vorkheftruck. Hefver mogens van 500 tot 3.000 kg. Hefhoogten van 1.40 tot 3.00 m. Mogelijkheden tot: op klapbare en verstelbare vorken, trekhaak, ki- stenkantelaar. balen klem. strovorken enz. Prijzen v.a. 975,— thuisbezorgd. Molen 25 Vrouwenparochie Telefoon 05180-1741* B.G.G. 05180-1964-1569-1954, TE KOOP: Welsh pony's, 2 jr. merrie, 1 jr. hengst. G. J. Dees, Valckenissepol- der 1, Waarde tel. 01134-1206 TE KOOP: 5 varkens- droogvoerbakken drinknippels. 1 paddestoel schrikdraadapparaat draadpotjes. 2 IJzeren drinkbakken 400 600 1. Te bevragen bij P. M. Kleppe, Oudelandsepoort 14, Tholen. tel. 01660-2287 5 Clayson maaidorsers type Ml40 1 Claas Mercur 8xh pt. 2 Ford 7000 1 Ford 4000 1 Nuffield type 460 1 Fiat som. 60 dubbele graszaadoprapers 2 stuks enkele graszaad oprapers gebruikt. tel. 01187-347 - Westkapelle 4

Zeeuwsch landbouwblad ... ZLM land- en tuinbouwblad | 1978 | | pagina 4